Saturday, December 14, 2013

Jaw Gate

Jaw Gate (Buxton, UK). pdl 0,33 l. alc 5,6 %vol. liigimääratlus: APA. Ratebeeris 91 punkti, beeradvocate pole veel otsusele jõudnud.

Tootjainfo: "American Pale Ale; Big juicy American hops, plenty of malt character, sneaky bit of NZ in there too."

Väike lihtne pudelike, sama lihtne lillakates toonides sildike. Valge vaht moodustab sõrmepaksuse kihi, mis on sametjalt tihe ja püsiv. Õlle värvus - õrnalt udune kuldoranž. Aroom on intensiivselt puuviljane, läbi kumab nii mango kui melon, nektariin kui greip.

Esmamekk on keskmisest sutsu kergem ja jõuliselt magus-mõrkjas-vürtsikas. Keskmaitses vallandub keelel lausa mahlalaviin, mida neelaks veel ja veel. Tõeline troopiline mahlatorm seguneb veidikese värskelt kokkuriisutud muru ja mullaga, kokku tekitades suvise värskuse küllastuse. Lõppmekk muutub pisut vaoshoitumaks, vaigusemaks ja pisut kuivemaks. Järelmaitses tuleb esile mingi huvitav kergelt seebine noot ... kuid ausõna, see on omamoodi meeldiv :)

Keskmise kehaga, keskmiselt karboniseeritud paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-mõrkja buketiga MEGArüübe! Ülimalt mahlane ja värske, selle kõrvale võiks pakkuda midagi lihtsat ja mitte-koormavat, nagu näiteks õuna- ja pirniviile.
------------
pilt siit

No comments:

Post a Comment