Pihlakas-Apelsin (kaneel) (Kabli Kuubik - Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,7 %vol. Untappd liigimääratlus: "Homebrew, Mead - Melomel" ja hinnang pole veel välja kujunenud
Tootjainfot pole rohkem kui on nimetuses kirjas.
Pikk sale pudel, kiidan selle eest, et koda on sildi kasutusele võtnud, pealegi suisa naiselikult kaunikese! Vahtu ootuspäraselt ei teki. Joogi värvus - kirkalt ja puhtalt helekuldne. Aroom - käärinud mee foonil on selgelt tunda apelsin, veidi varjatumalt ka kaneel
Esmamekk on keskmisest veidi tihkema kehaga, hapukas-magus ja üsna tugevalt alkoholisoe. Keskmaitse - mõrusus tuleb ilmselt pihlakatest, kuid võimalik et ka apelsinikoorest, kui see on mängus olnud. Lõppmaitse - alkohol hakkab veidi raspeldama ja kaneel kuivatab koos sellega keelekülgi. Järelmekk - pihlakamõru sobib siia komplekti oivaliselt, kuid liigne alkoholisus hakkab selle suhteliselt madala kraadi juures pikapeale häirima
Oivaline mõte kasutada pihlakat vääriks seda, et teha ainult ja puhtalt pihlakamõdu, mitte panna seda veel mitme asjaga konkureerima. See kraam peaks ilmselgelt veel järelküpsema, alkohol on liiga võimsalt esil, kippudes muid maitseid matma
---
pilt isetehtud
---
ei ole saadaval Gambrinuses
.jpg)
No comments:
Post a Comment