Wednesday, October 24, 2012

Kas oled ise õlut valmistanud?

Õllest saab tunda naudingut mitmel moel. Üks ehedamaid on aga alati isetegemise rõõm. Kas sina oled seda juba kogenud?

Muidugi, võib vaielda, kas omal ajal maltoosast ja pesumasina abil kiirkorras häguse vedeliku valmistamist võib ikka nimetada õlleteoks? Või et kas nö konservist tegemine on nüüd see "päris" värk. Kas õigeks ja ehedaimaks saab lugeda ainult seda, kui ise odra ja humalad kasvatad?

Lepime kokku, et kõik vastused on õiged. Peamine - kas oled üldse kunagi ise valmistanud õlut? Või mõtled vähematl sellele?

Selle blogi paremas ülanurgas on käimas vastav küsitlus. Gambrinus on väga rõõmus sinu vastuse üle ;)

9 comments:

 1. Pesumasina varianti pole proovinud ja ega kavatsegi. Omast kodumiasest maltoosast olen palju teinud. Nõukaja lõpus leivatehastest rukkilinnast hankinud ja sellest vaaritanud. Kahel korral ka ise linnaseid kasvatanud. Sekka aia taga kasvavaid humalaid (paar peotäit seda kraami ehib praegu ka poeletti).
  Viimase aja lemmik on siiski Coopersi tume stout: http://www.kodupruul.eu/images/coopers_stout.jpg

  ReplyDelete
 2. Olen ka ise just Coopersi stout'i kasutanud, kuid enamasti nö baasõllena, mida tuunin erinevate lisamaitsetega. järgmine kord mõtlen kas kohvi või tšilli kasutamisele. või siis mõlemad kokku? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kohviga peab ettevaatlik olema. Liiga palju rikub maitse ära.

   Delete
  2. kui palju on palju? kui palju soovitad 20 liitri peale panna?

   Delete
  3. Paar supilusikat, rohkem esialgu ei soovita.

   Delete
 3. Kui kasutada röstlinnast leotamiseks, saab parema rösti maitse ja aroomi.Kõige lihtsam on võtta pakk odrakruupe ning neid ahjus u. 180 kraadi ning 1h kuumutada. Võib küll toa tükiks ajas ära lõhnastada, kuid annab eheda kohviliku tulemuse :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. röstisin ja lisasin kruupe. eks näis, mis sellest siis saab:) http://www.facebook.com/photo.php?fbid=282019838584817&set=pb.226528794133922.-2207520000.1351585881&type=3&theater

   Delete
 4. väärt soovitus, tänan!
  kahju einult et blogspot küsitlusmootor on jälle pange jooksnud. viimati kui vaatasin neid küsitlustulemusi, siis oli u selline seis - 3 oli kunagi teinud
  - 6 tegi praegu
  - 9 plaanis teha
  - 2 ei kavatsegi.
  mis näitab mõnusat tendentsi isetegemise suurenemise osas

  ReplyDelete
 5. kuna blogspot küsitlusmootor on lootusetult rivist väljas, eemaldasin küsitluse :(

  ReplyDelete