Sunday, October 14, 2012

Saku kuld (filtreerimata)


Saku kuld (filtreerimata) (Saku). pdl 0,33l. alc 5,0%. liigimääratlus ... keeruline. ühest küljest on loomulikult laagerõllede klassi kuuluva tootega. teisalt paigutab üks allikas ta ritta "Zwickel/Keller/Landbier", mis peaks olema mõnes mõttes sarnane eilidele ... ehk siis karboniseerimata ja filtreerimata, mistõttu "ehtsam" kui tavalikne lager.

Meeldiva ja omanäolise disainiga pudel ja sildindus. Poolesõrmene vahukiht kaob üsna kiirelt. Õlle värv - hägune, soojalt kollane.


Aroom tugevalt linnaseline ja küpse ... sepikuline, millele lisandub korralik annus elusat pärmilõhna. Midagi väga maalähedast kõditab nina ... jutskui läbiniiskunud suvila lõhn esimese kütmise järel. Esmamaitse vesine, keskmaitses lisandub linnase magus-mahe mekk, millele lõpus liitub mõõdukas humalatoon.

Üldmulje - kerge ja üsna värskendav. Päris õlle maitse, kas teate! Kerge ja vesisevõitu, kuid siiski üpris meeldivas võtmes päris õlu.
-----------
pilt siit
-----------
Pisut hiljem sattus kätte samade andmetega õlu, mille silt oli aga teist värvi - too alumine sildiku oli punane. Muud parameetrid, nii nimi (Saku kuld filtreerimata), maht kui alkoholisisaldus, olid täpselt samad. Lugedes oma eelmist kirjeldust, ei suutnud ma tabada ka erinevusi ei lõhnas ega maitses. Võimalik, et võrdlevad pimetestis suudaks mingeid erinevusi tabada, kuid vähemalt ajalise vahega ei oskaks oma eelmisele kirjeldusele midagi lisada

Veider on ka see, et tehase tootelehel ega netiavarustes ei leidnud ma sellise pudeli kujutist.

No comments:

Post a Comment