Sunday, August 6, 2023

Verhaeghe - Duchesse De Bourgogne

Duchesse De Bourgogne (Verhaeghe, Belgia) pdl 0,33 l. alc 6,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour Flemish Ale - Flanders Red / Oud Bruin" ja hinnang 96 punkti!! Untappd liigimääratlus: "Sour - Flanders Red Ale" ja hinnang 3,67 punkti

Tootjainfo: "Duchesse de Bourgogne from Brouwerij Verhaeghe is the traditional Flemish red ale. This refreshing ale is matured in oak casks; smooth with a rich texture and interplay of passion fruit, and chocolate, and a long, dry and acidic finish. After the first and secondary fermentation, the beer goes for maturation into the oak barrels for 18 months. The final product is a blend of younger 8 months old beer with 18 months old beer. The average age of the Duchesse de Bourgogne before being bottled is 12 months."

Tegu pole omaette kirjeldusega, vaid nö topeltvõrdlusega. Ühest küljest viimati ma proovisin seda jooki 2015.a, teisalt olen nüüd hiljuti proovinud kirsiga ja kirsišokolaadiga versioone.

Vaht ja jook ise on ootuspäraselt pruunakam kui kirsiga versioonidel. Aroomis on balsamico selgem ja tugevam, ilma kõrvaltoonideta. Maitse - sügav, täidlane, veinine ja tammine, puidune ja veidi parkiv.

Mnjaaaaa. See kraam on MEGA, übermega. Oma stiili ilmselt parimaid esindajaid, jätmata kahtlustki - need lisanditega versioonid on küll põnevad, aga ... teate mis, tehke kolmik-degust, võttes kõrvale nö baasi ja siis kirsi ning kirsišokolaadi variandid ja hämmelduge oma elamuste üle!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment