Friday, January 11, 2019

Nelancholia


Nelancholia (Anderson's, Eesti) pdl 0,33 l. alc 7,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / New England", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - New England" ja koondhinne samuti veel puudub

Tootjainfo: "Juicy and tropical IPA with low bitterness"

Väike lihtne pudel, pruulikoja tunnussilt seekord tuhmroosal taustal.

Erkvalge sõrmepaksune vahukiht kaob kiirelt, ehkki haakub veidi ka klaasiseintele. Õlle värvus - hämuselt kollane, mehu meenutav.

Aroom. Juba lahtikorkimise järel täidab pool tuba troopiline puuviljasus, mango ja mandariinide segu. Lähemalt nuuskides muutub see veidi kirbemaks, vaigusemaks, tuues mängu progandi ja murakad, aga ka kerge vine rebast.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas-mõrkjas. Keskmaitse mõjub mahlaselt, vaiguselt, pirnikompoti ja kadakamarjade seguselt. Lõppmaitse magus-mõrkjas segu meenutab mango-porgandi-apelsini-smuutit vähese ingveriga. Järelmekk libiseb nii lihtsa mahlase lobedusega keelepära taha, et asjast soti saamiseks tuleb mitu lonksu võtta ... ja kohe järgmist tahta. 

Keskmisest triba raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja siidise paletiga, magusakas-mõrkjas-hapukas-vürtsikas-magusakas-vürtsikas-mõrkjas-hapukas-magusaka buketiga ÜBERTASANDI RÜÜBE! Ehkki tiba kirbepoolne, kuid samas nii oivaliselt mahlane ja puuviljane kraam, et rüüpad teda nagu smuutit ... ohtlikult lihtsalt joodav! NEIPA tüüpi õllede kuldse kesktee esindaja - kirbuse ja mahlasuse piiri peal mängija.
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment