Wednesday, April 22, 2015

Long Time No See


Long Time No See (To Øl, Taani) pdl 0,33 l. Alc 12,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "imperial stout" ja hinnang 99 punkti.

Tootjainfo: "Say Hello to one thick freakalicious fat Imperial Stout at 12.8% ABV called “Long Time, No See”. This is our latest addition to the world of Black Beasty Mofo beers and is brewed at the UK Brewery Buxton.
So what is different with this scumbag of an imperial stout? Well.. When planning the beer we wanted to brew a 6% round delicate stout. Not too powerful, not too viscious, not too vicious. BUT – doing brewing a small accident happened…
To begin with everything went perfect. We mashed in, lautered and heated up the wort. Now normally in brewing you heat up your wort and boil it together with hops to add hop aroma and bitterness to the beer. The challenge here is to be patient. It can take quite some time to reach boiling temperature, so many brewers find different ways to kill time. That exact day, at that exact brewery we found a bottle of one of the finest spirits coming out Chicago since prohibition called “Jeppsons Malört” at Buxtons liquor cabinet. To make a long story short one drink took the other and suddenly we had been flushing drinks for 6 hours and had forgotten all about the stout we were brewing. When returning to kettles we realized that all of the water from the beer had evaporated and the 1500 liters wort for the 6% easy drinking stout had turned in to 500 liters thick black texture that more resembled motor oil than anything drinkable. Nevertheless, we were too wasted tired to rebrew the beer and therefore decided to continue with what we got. We added hops, fermented the hell out of the beer and this week received the results of our efforts – a Long Time Boiled Imperial Stout at 12,8% name “Long Time, No See”.
Hope you enjoy – it will be available in very very limited amounts (for obvious reasons)."

Ehhee ... no ikka juhtub. Te ju ometigi lugesite selle õlle saamisloo läbi? :)

Väike lihtne pudel, sildil see, mida sotsioloogid nimetavad pirukas-diagrammiks, ainult et see nõrgub kuidagi kahtlaselt :)

Jämejumal, misasi siit pudelist välja kulksub? On see tont või tõrv? Tumepruun vaht moodustub aegamisi ja sis tardub mõtlikult paigale. Et miks ma siin olen või nii. Õlle värvusest mõistagi rääkida ei saa. Sest no mis sa ikka mustast räägid. Must on must on must.

Aroom ähvardab nina küljest väänata. See on Tökatraske ja Pigivägine, lagritsa ja mustaploomikontsentraadi taoline. Ma ütleks lausa et kuidagi soolakas, kui sihandne tajuhäire nii lollakas ei tunduks. 

Esmamekk. VAUU. Tonks-tonks, käib keeleots vastu tihket pinda, üritades sellesse siseneda. Tõrva ja mõrušokolaadi ristand, mis krooksub ja õõtsub raskelt nagu kevadine konnatiik. Ma tean et see kõik kõlab jaburalt, aga see õlu on veelgi hullem.

Keskmaitse vaatab sulle tõsise näoga otsa - kas sa plaanid tõesti selle liimja vedeliku alla neelata? Katsu teda kõigepealt mööda keelt edasi rullida! Tökatit ju ometigi ei jooda!? Ma ei tea kuidas maitseb kasetõrv, aga ma oletan et kuidagi niimoodi.

Lõppmaitse hapukas-mõrkjas tihkus paneb kukla judisema ja murelikult naeratama. Kas mu maitsenäsakesed taastuvad sellest ka enam kunagi või jäävadki asfaldi alla? Röstitud pähklitest tehtud siirup ja kohvikonsentraat ning kolm tilka Riia palsamit.

Järelmekk ei lõpe ilmselt enne homset lõunat otsa. MÕRU ja samas ilgelt hea. Absoluutse öö asimuut. Ma ei tea mis see tähendab. Noh ja siis?

Asfaltja kehaga, mõõdukalt karboniseerunud mootorõli paletiga, mõrkjas-hapukas-mõrkjas-magusakas-vürtsikas-hapukas-magusakas-mõrkja buketiga KEHASTUNUD EBANORMAALSUS. See on ausalt öeldes kolm tiiru üle võlli lollakas. Planeeritud kolmas degusteerimine jääb täna ära, ka Gambrinuse võimetel on piirid. Keel lahkub suus protesti märgiks ja läheb lähimasse poodi mullivett ja massaaži otsima. Issver-sussver, kas keeltel on ametiühing?

------------
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment