Thursday, November 17, 2016

Jõuluöö


Jõuluöö (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Imperial Porter" ja hinnang 97 punkti!!

Tootjainfo: "A silky smooth chocolate-vanilla oak aged Imperial Porter brewed for the winter nights.
Aged on cacao nibs, fresh vanilla pods, and French oak for a heady chocolate dessert character with a luscious vanilla taste and aroma."

Väike lihtne pudel, silt ÖÖ-sarjale omane, ainult et sutsu soojem kumaga :) Tumepruun vaht täidab pool klaasi ja püsib vägagi kaua. Õlle värvus ... ah minge metsa, teate ise!

Aroom on magusakas-hapukas, alguses kohvine, aga siis võtab tamm võimust ja sööb ülejäänu ära.

Esmamekk on raske ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse algab šokolaadise magususe ja pehmusega, kuid siis muutub hapukamaks, kohviseks, lisades ka veidi vaniljest kreemisust. Lõppmaitses tuleb sisse veinist ... või isegi portveinist täidlast hapukat ploomi-kirsi-segust puuviljasust. Järelmekk on meeldivalt täidlane, kakaokreemi ja kreegikompoti ning tumedate rosinate segune.

Raske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja õlija paletiga, mõrkjas-magusakas-mõrkjas-hapukas-magusaka buketiga VÄÄÄÄÄÄÄÄGA heal tasemel, aga vastuoluline rüübe. Ühest küljest on siin kõik-kõik-kõik, mis vanale Gambrinusele rasketes tumedates õlledes meeldib. Aga ... no mitte millegagi ei üllata noh! Oleks siin siis mingi vürtsikas nüanss olnud? Aga nagu asjaomane isik seletas - see õlu ongi disainitud massidele meeldima. Noh ja see eesmärk on ilmselt raudselt täidetud ja müügiedu saab olema korralik. 
----------------
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment