Friday, January 24, 2020

Jai Alai


Jai Alai (Cigar City, USA) prk 0,33 l. alc 7,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "IPA" ja hinnang 99 punkti!!! Untappd ütleb: "IPA - American" ja 3,96 punkti

Tootjainfo: "Jai Alai, a game native to the Basque region of Spain, is played on a court called a fronton. Jai Alai players attempt to catch a ball using a curved mitt whilst the ball travels at speeds up to 188mph! Proving they have a sense of humor the Spanish dubbed this game, with its ball traveling at race car speeds, “the merry game.” Tampa was once home to a bustling Jai Alai fronton but sadly all that remains of Jai Alai in the Tampa Bay area is this India Pale Ale that we brew in tribute to the merry game. The India Pale Ale style of beer has its roots in the ales sent from England to thirsty British troops in India during the 18th century. Pair Jai Alai India Pale Ale with beef empanadas, deviled crabs, and other spicy dishes.
IBU 70"

Väike purk, humalane sildikujundus. Kollaka varjundiga vaht täidab üle poole klaasist ja püsib kaua, haakudes ka veidike klaasiseintele. Õlle värvus - hõljumiga oranž. Aroom on apelsinimarmelaadi laadselt magus-tihke, mõrkjas ja naeratamapanev

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse segab blenderis pihlakad ja kumvaadid ning taevas näeb, et see hea on! Lõppmaitse tuletab küll meelde, et need humalad on vanad ja väsinud, kuid greibiliköörine troopilisus on siiani ülimalt meeldiv ja isegi raskepärane. Järelmekk pöördub uuesti pihlakate poole, lisab neile killukese tammekoort ja laseb kõigel selle ilma lisasuhkruta keedetud apelsinidžemmi sisse vajuda.

Raskepoolse kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja siidise paletiga, mõrkjas-magusakas-hapukas-mõrkjas-magusakas-vürtsikas-mõrkja buketiga ÜBERtaseme rüübe. Jah, see jook on vana ja väsinud, aga endine vägevus on siiani muljetavaldav nagu rooma templi vundament, mida vaadates tunned ikkagi austust kunagise hiilguse eest ... ja isegi aastaid üle BB (see oli 2016!) mõjub jook kurjama meeldivalt!
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment