Tuesday, January 28, 2020

Lost Lager


Lost Lager (BrewDog). prk 0,33 l. alc 4,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pilsner" ja hinnang 45 punkti. Untappd ütleb: "Pilsner - Other" ja 3,34 punkti.

Tootjainfo: "Next up, a lager. There are two schools of thought here, you can either keep it classic and nail the colours of Germany or the Czech Republic to the mast, or you can freestyle. Lost Lager is the best of both worlds. BrewDog Head of Production Jason Pond has spent months dialling in a brand new dry-hopped pilsner that has, at its heart, two secret weapons. The first is the contemporary German hop variety Saphir – renowned for a vibrancy of citrus and stone fruit. The second is the deployment of lager yeast from the world-beating Weihenstephan. Conditioned for 28 days, Lost Lager is destined to be a crisp, clean pilsner with hints of spice and a zesty lime marmalade character. Prepare to lose yourself at the end of the month.
IBU 37"

Väike lihtne pudel, silt on ühest küljest Brewdog laadselt reljeefse pinnaga, teisal aga esmakordsel näeb vana Gambrinus selle firma etikettidel ka mingit pilti. Valge vaht täidab ülr poole klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt helekollane. Aroom on leebelt linnaseline ja õrnalt tsitruseline.

Esmamekk on kerge maitsega ja mõrkjas. Keskmaitse muutub veidi magusamaks ja linnaselisemaks. Lõppmaitse on hapukas-mõrkjas, veidi apelsinikoore taoline. Järelmekk on aga lihtne ja pretensioonitu pilsner, linnaseline ja veidi tolmune.

Kerge kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusakas-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Üsna pretensioonitu ja lihtne pilsner, aga no ma ei tea, lihtsaid pilkusid on ilm täis, miks selle eest maksta käsitöönduslikku hinda?
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment