Wednesday, September 11, 2013

Gulden Draak 9000

Gulden Draak 9000 (Brouwerij Van Steenberge). pdl 0,33 l. alc 10,5 % Liigimääratlus: quadrupel. 95 punkti ratebeerist ja 92 beeradvocate järgi - haruldlane üksmeel!!

Tootjainfo: "Gulden Draak, lonely at the top for 25 years, now gets company
The birthday present: Gulden Draak 9000 Quadruple, an enrichment of the Gulden Draak range.
An ode to the past and to the city of (9000) GHENT The Gulden Draak is named after the gilded statue on top of the belltower of Ghent. Such eminent symbol, that has been standing firm for over 6 centuries, deserves equally grand beers. The unsurpassed Gulden Draak as dark tripel of 10,5% alcohol gets, after 25 years of growing success, quite an addition, the Gulden Draak 9000 Quadruple.

All features of the Gulden Draak The extremely rich and complex taste sensation and the stable beer head can also be found in the Gulden Draak 9000 Quadruple. The sweet caramel touches, however, are still reserved for the Gulden Draak.

With addition of extra malt The new recipe, on basis of 3 different kinds of malt added in a volume of 4 times the content in lager, provide the Gulden Draak 9000 Quadruple with a deep golden amber colour and a fruity scent. Together with the smooth and subtle sweet taste ensures this a wonderfully accomplished bouquet.

In line with the traditions of Brewery Van Steenberge Just like the other specialty beers of Brewery Van Steenberge is the Gulden Draak 9000 Quadruple a beer of high fermentation with secondary fermentation. A wine yeast is used for the secondary fermentation, which also contributes to the grandiose taste."

Väike matsakas pudel on kaetud üleni musta kleeps-sildiga, millel elutseb pruulikoja tunnus-draakon, nagu ka korgil. Valge vaht täidab 4/5 klaasist, muutudes küll suuremulliseks, kuid püsides kui vankumatu tinasõdur. Õlle värvus - uduselt punaka helgiga sügavkuldne kui sügisene päikeseloojang.

Aroom - ooo see väärib omaette lõiku - see on taaskord üks neid hetki, mil tuleb tahtmatult pähe sõna "patune" ... et mitte öelda "riivatult hedonistlik". Virsikudžemm ja datlikeedis, kardemoniga rosinasai ja üleküpsenud hurmaa. Nii võiks ilmselt lõhnata varaküpse baleriinikese ettekujutus armastusest - selline pisut imalavõitu, aga samas siiski naeratamapanev.

Esmamekk ... ohh see on imeline ... keskmisest raskem ja otsatult ... kuidas öeldagi ... troopiline? Põhjamaist inimest lööb alati pahviks säherdune üle äärte voolavalt lopsakas puuviljasus. Meie baleriinike on oma toa lõhnastanud ning sättinud lauale suure korvi parimaid puuvilju, oodates oma tinasõdurit.

Keskmaitse mõjub kui sissejuhatus paradiisindusse. Külluslik ja pilvpehme, helisev ja sulisev, naerukihistav ja kudistav - vallatud maitseinglid on hindaja töö muutnud nii raskeks kui võimalik. Lapsed-lapsed, ärge nii tehke! Küllusesarv on tore asi, kuid tinasõdur pole ju harjunud sellise maitselaviiniga!

Lõppmekk hakkab juba rääkima dionüsoslikel toonidel. Kergelt vintis vanataat ajab inglid laiali kui varblaseparve ning hakkab sinuga rääkima tasasel häälel, ladudes riimi ja rütmi veini ja naudingu, mööduva kire ja püsiva mõtiskluse. See on sula ambroosia, mida ta sulle mõranenud kaussi kallab ... noh või vähemalt meevein, millesse on pillatud aprikoosiõisi.

Järelmaitse juures hakkab vapral tinasõduril juba liiga hea. Kokard mütsil on viltu vajunud, vahvad vuntsid on kleepjat mesijooki täis ja sorgus ning saabliga lüüakse maha vaid kork järgmiselt pudelilt. Jah, siin on humalamõrkjust, kuid see vaid toob kontrastse raamina esile selle pildi põhitegelase - roosa paberist baleriinikese, kelle loo lõpus alati tuul kaminasse kannab. Kuid pole midagi, meie tinasõdur hüppab kõhklematult järgi ning hommikul leitakse tuhast tinast südameke. Ja nii kordub see lugu päevast päeva.

Keskmisest raskema kehaga (lausa üllatav, et kõik see EI tundu veelgi raskemana), innustunult kleepja paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-vürtsika buketiga ÜBERrüübe. See on kui naudingu kvintessents, millega ei tohi üle pingutada! Dessertõlu selle sõna magus-küllases tähenduses, paslik vaid digestiivina nautlemiseks ... ja taevas näeb, et sellesinase rüüpe üksinautimist ei pane keegi pahaks!
--------------
pilt siit

No comments:

Post a Comment