Saturday, April 16, 2016

Delirious


Delirious (Sori, Eesti) pdl 0,33 l. alc 8,1 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Imperial IPA" ja hinnang pole veel välja kujunenud.

Tootjainfo: "League of Hops Series
Delirious means a wildly excited state of mind. Getting wildly excited, we added a massive amount of dry hops into this Imperial IPA. Seriously dry hopped with amazing hops like Citra, Mosaic and Simcoe. Like all great IPA’s, this is best enjoyed fresh.
IBU 87"

Väike lihtne pudel, Sori uue kujundusega silt seekord kollakas-roheline. Sentimeetrina valge vahukiht pole küll kuigi püsiv, kuid jätab tugeva vahupitsi klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt kuldoranž. 

Aroom ... ohh see lubab paljut! Raskelt puuviljane, mõrkjas-magusakas, mango ja papaia segune, troopiline ja päikeseloojanguna ilumeeli paitav.

Esmamekk on raskepoolne ja magusakas-mõrkjas. Keskmaitse on soe, sametine, puuviljane, tulvil, kuivatatud virsikuid, mangomehu, kirbevõitu tatramett ja kergelt ülekuumutatud karamelli.

Lõppmaitse muutub mõrkjamaks ja mehisemaks, kuivapoolseks ja vürtsikaks. Justkui oleks keset kuldsetes toonides helkivaid siidkleite nähtavale ilmunud husaar, mõek ja kannused kilisemas ja võietud vuntsid kikkis. Teeseldud kiljatused ja näo ette löödud lehvikud mängivad tõrksust, kuid kõnelevad kuumavast lähenemisootusest. 

Järelmekk on vürtsikas-mõrkjas, vahane ja täidlane. Mesilasvaha ja kanarbikumesi, suir ja pihlakanaps. Merevaigust kõrvarõngad mõjuvad õiges valguses ja raamistus vägagi maitsekalt. Mõistagi koos hillitsetud naeratuse ja sumeda häälega. Igathes, daamid ja kavalerid, siin on teie pokaalid!

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja siidise paletiga, magusakas-mõrkjas-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-magusaka buketiga ÜBERTASANDI RÜÜBE! Topelt-IPA'de puuviljase otsa oivaline esindaja. Tungivalt soovitatav. Gambrinus nokib siia juurde Bleu d'Auvergne juustu ja on marurahul.
----------
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment