Sunday, September 21, 2014

Piraat Triple Hop

Piraat Triple Hop (Brouwerij Van Steenberge, Belgia). pdl 0,33 l. alc 10,5 % Liigimääratlus: belgia
kange eil. 78 punkti ratebeeri järgi.

Tootjainfo: "Piraat triple hop is a balanced, complex brew with defined hop character. Brouwerij Van Steenberge uses the famous Piraat ale as the base providing the brew with a full-bodied fruity flavor from the malt blended with dry characteristics derived from the high levels of alcohol. Then, four different hops are added into the brew three times during the brewing process (hence triple hop).
The hops pitched are saaz, tetra and aurora twice in the brew house and then cascade is used to dry hop. These four hop styles deliver a complex character, which stands up to the great name of Piraat."

Väike matsakas pudelike, valgel sildil piraadilipuga purjelaev. Vaht on äärmiselt huvitav - alguses täidab kollakas hõre vaht üle poole klaasist, kuid vajudes muutub ta erkvalgeks! Õlle värvus - uduselt kuldoranž, virsikukarva. 

Aroom väärib omaette kirjeldust. Siin seguneb kaks esmapilgul vastandlikku alget. Ühelt poolt belgia kangete eilide karamelline magusus, teisalt aga humalate mõrkjus vürtsikus. Kokku sulandub aga midagi väga hurmavat - veidi veinine ja tugevalt puuviljane, kirbevõitu ja nina kõditav.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja oikuimitmetine - siin leiab nii magusat, haput, vürtsikat ja mõrkjat. Kogu see maitsepalett, mis ühes heas õlles peaks kokkuvõttes leiduma, on siin juba algamaitses olemas, pannes keeleotsa kihelema.

Keskmaitse mängitab kokku ananassikompoti magususe ja vürtsika vaiguse humala mõrkjuse. See on sügav ja otsekohene nagu ilmarändur, kellel juba pilk räägib rohkem kui raamatukogutäis tolmunud köiteid. 

Lõppmaitses on meie resiumees kamina ees maha istunud, rääkides tema ümber kogunenud linnavurledele džungli aroomidest ja helidest, ohtlikest hetkedest ja tundmatutest taimedest, imelistest vaadetest ja enese väiksena tundmisest kogu selle suure ilma ees. Tema klaasis jutu taktis loksuv vedelik hingab endast välja sedasama küllust, säravaid vaigutilku ja suus-sulavaid puuvilju.

Järelmekk leiab reisiselli tolmused saapad juba uuesti teel, sest elamusteotsija ei saa kauaks ühegi senikogetu juurde kinnistuda. Kogetu on kurb, aga samas ka õnnelik :)

Raskepoolse kehaga, väga tugevalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-vürtsikas-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga ÜBERRÜÜBE!!! Jah, tavatu ja korratu, veidravõitu ja kentsakas, kuid sapoisskuimaitseküllane! Toitu ei pakukski siia juurde, ehk vaid tikukese otsas juust maasikaga.
-----------
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment