Saturday, September 3, 2016

Tripel Birra Trappista Italiana


Tripel Birra Trappista Italiana (Tre Fontane, Itaalia) pdl 0,33 l. alc 8,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Abbey Tripel" ja hinnang 60 punkti.

Tootjainfo: "This craft beer, flavored with leaves of eucalyptus, is a unique product born from an ancient recipe of the Abbey of the Three Fountains. Since 1873 the eucalyptus characterizes the products of this community of Trappist monks."

Väike lihtne pudel, kahvatult malbe sildikujundus. Valge vaht täidab 3/4 klaasist, kusjuures klaasis ei taha ta väga püsida, aga pudelist üritab usulevitaja järjekindlusega välja ronida. Õlle värvus - kirkalt soekuldne.

Aroom. Oi. See on ju jummmalast lahe! See eukalüptine maruvärske, vaigune ja veidi eeterlik, ülev ja kirgas olek seguneb otse oivalisimal moel triple-õlle enda vürtsika magususega. Omamoodi ülevõlli see segu ju on, aga taevas näeb, vanale Gambrinusele meeldivad ülevõllikad. Jook peab sind häirima, siis on ta ka midagi väärt!

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magusakas-vürtsikas. Keeleots ümiseb rahulolevalt, ehkki ta ei oska palvetada, kuid kena meloodia tunneb ikka ära. Keskmaitse on mõrkjas-magusakas, vaigune ja vürtsine, kribelev-kräbelev, laulev ja sädelev ... jeeeerum, kui niiimoodi elurõõmsalt hüpeldes kloostris elatakse, siis võib seda varianti ju kaaluda küll!

Lõppmaitse siriseb mööda keelekülgi ärevalt edasi-tagasi nagu noor ja loll varblasepoiss, kes ei tea, kas tahaks lihtsalt rõõmust kisada või peaks nüüd süüa otsima vahelduseks ... või pagan võtaks ... miks need varblutiplikad seal naaberpõõsas nii huvitavad on?

Järelmekk. Tripelõlle kõik kohustuslik elemendid - magusakas, hapukas ja vürtsikas - on kenasti täidetud. Lisaks esitatakse aga vabakavana sihuke tants ja tagaajamine mööda keelt, põigeldes ahmavate maitsenäsakeste vahelt läbi, soendades kurku ja südant, lauldes ilmselt üsna jumalavallatuid laule ja andes suuuurt karikat käest kätte.

Keskmisest nõks raskema kehaga, tugevalt karboniseerunud ja sädeleva paletiga, magusakas-vürtsikas-mõrkjas-hapukas-magusakas-vürtsika buketiga MEGAtasandi rüübe! Oi ma tean, ma tean, et pole järjekindel. Mõnikord tundub stiilijärgimine oluline, sest ... noh ju siis tolles õlles polegi peale stiilipuhtuse muud väärtust. See nähtus siin ... eukalüpti-triple ... mõtelge! Jah, ülevõlli. Jah, paljudele ilmselt vastukarva. Kuid vana Gambrinus on rõõmus ja elevil nagu ehaleminev munk :)
---------------
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment