Monday, June 3, 2013

Dangerously close to stupid


Dangerously close to stupid. (To Øl). pdl 0,33 l. alc. 9,3 %. liigimääratlus: topelt-IPA

Uskumatult veider disain, mis näeb välja nagu algaja lillepildistaja vigane digipilt. Aga selle kohta leiab seletust tootjainfos: "The next beer in the To Øl hop adventure is now a reality – we present to you Dangerously Close To Stupid. An Imperial IPA at 9,3 % ABV with a close to stupid amount of Citra and Centennial Hops in it. It is a bright crisp and super dry-hopped IIPA with a smooth and balanced body.
To make a tight transition between the hop profile and the body we have removed all caramel malts and focused only on basis malts. This is resulting in a nice fresh Spring/Summer IIPA that has a Dangerously Close To Stupid drinkability.
We have for a long time been wanting to do a pendant to the Final Frontier Double IPA, that has this rich caramel body and we think we nailed it Dangerously Close to Perfect with this one.
Cheers, enjoy and be aware!
Words from our label designer Kasper Ledet:
The idea is to do a design that is as close to stupid graphically. A picture of roses (What? There is a lot of hops in the beer..) half-destroyed by data faults and yet the picture refers to previous beers that are more beautiful in a classic way. It is almost an undermining of these previous labels! Around the neck is the same picture as on the front, but stretched abnormally much in the height (a classic death sin in graphical design) and in a bad quality black and white version. The back label is of course in comic sans – no explanation needed here.

Ingredients: Water, Malts, Hops (Centennial, Citra) and Yeast.
9.3% ABV / Net Content 330 ml (11.2 FL OZ)"

Valge vaht täidab 95% kannust ja see jääb väga pikalt püsima. Õlle värvus - udune ja oranžikaskuldne. Aroom ... satulinejutt ... see ulatub ka meetrikauguselt ninna ... oi siin on kuraditosina jagu rohkem humalat kui normaalse õlle jaoks vaja! Ohjeerum, minu nina jäi sinna kannu kinni rohkem kui minutiks, no ei raatsi seda nuuskimist lõpetada. Nagu innaajal koer kes ärevalt igat lõhnanüanssi uurib :) Siin on fenomenaalset sidrunvärskust ja rasket-rõsket maalähedust, kopitamaläinud heina ja värsket muru.

Esmamekk lööb ka väsinud mehel silma särama - nii värkse ja karge on see, täis sidrunimahla ja -koort ja pehmet vett ... see maitseb kui omatehtud limonaad ... ainult et koos koletu koguse sidrunikoore ja vürtsidega, mis löövad hingamise lahti. Keskmaitse paneb kogu keele laulma hosiannat humalajumalale ja kõigile väiksematele inglitele ... kõige delikaatsem sidrunimuffin võiks niimoodi maitsta, kui ta on üle kallatud vahustatud sidrunikreemiga. Lõppmekk väänab vaese nautleja keele sõlme oma kuiva ja marumõru humalamahla ning asetab selle pehme-pehme linnasepadja peale puhkama. Järelmekk ... no kas suudab minu vaene meel seda kirjeldada ... see on kui greibimahla kontsentraadist tehtud tarreitis koos vahukoorega!

Keskmise kehaga, kleepja paletiga, rämedalt külluslikult mõrkjas-hapukas-magusa buketiga ÜBERÕLU! Siia juurde ei sobi mitte miski. Ainult aeg ja vaikus võivad seda elamust mahendada.
----------
pilt tootja lehelt

1 comment: