Saturday, June 1, 2013

Gulden Draak


Gulden Draak (Brouwerij Van Steenberge). pdl 0,33 l. alc 10,5 %. liigimääratlus: tume triple.

Väga omapärane pudelike, mis on üle kleebitud valge kilega. Tootjainfo: "Gulden Draak is a high fermentation beer with secondary fermentation. For the secondary fermentation, wine yeast is used. The white bottle, the black banner, the golden dragon and the red letters, constitute a stylish result that has no equal among the many Belgian special beers. Gulden Draak can be drunk as an aperitif or dessert, or whenever you have the time to sit back and relax. But this barley wine is also perfect with and in stews, especially the Ghent variety. It is also a plus in sauces for red meat, such as a bordelaise. It is particularly suited as a dessert beer, especially in combination with dark chocolate." See kirjeldus koos ülikõrgete hinnangutega (99 ratebeeris ja 94 beeradvocateis) seavad ootused kõrgele. Lisaks sellele veel üks pisike nüanss, millest räägin hiljem.


Tumekreemikas vaht täidab 70% klaasist, muutudes küll auklikuks, kuid jäätes püsivaks. Õlle värvus - veidi uduselt mahagonipunane.

Aroom - oi see on mõjukas! Odraveinile omane, soe ja alkoholiküllane, veinine ja linnasetiine. Esmamekk on magus, karameljas, soe ja kleepjas. Keskmaitses tunned head klaari vett, mis on pungil veinistest ... ei, lausa likööristest nootidest, raskeid tumedaid viinamarju, rosinaid ja datleid. Lõppmekk undab vanilje ja tammevaadi tumedatel toonidel, järelmaitse aga opaneb kogu suu soojalt ja vürtsikalt õhetama. Nüüd ongi paras aeg rääkida seda legendi, mida tootja ise küll ei kinnita, aga ei lükka ka ümber :) Nimelt olla selles õlles ... tilgake tärpentini! Jaa-jaa, sedasama tärpenitini, mida ennemuiste ravumina pruugiti. Eks enamik avastusi ole juhuslikud ning ilmselt kallas mõni svipsis munk õlle tünni, milles varem tärpentini hoitud. Ning siis avastas - jeesusmaria ja seitsepühakut - see on ju hää!

Keskmise kehaga, kergelt kleepjas, jõuliselt magus-hapukas-vürtsikas erakordne rüübe. Dessertõlu selle sõna parimas tähenduses.
----------
pilt siit ... muuseas samast leiab ka seletuse õlle nime kohta

No comments:

Post a Comment