Sunday, October 23, 2016

Weissbier Kristallklar


Weissbier Kristallklar (Erdinger, Saksamaa) pdl 0,5 l. alc 5,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "German Kristallweizen" ja hinnang 29 punkti.

Vana Gambrinust panevad need RB liigimääratlused ikka kohati heldima. No kas on olemas mingit muud Kristallweizenit kui saksa oma?

Tootjainfo: "Crystal-clear with an inviting frothy head: this lively wheat beer specialty features fruity-fresh aromas.
With its extra portion of sparkling and energizing carbonic acid, ERDINGER Kristall is especially refreshing! Strong malted wheat notes combine with an elegant hop bouquet to round off the finish.
It gets its shining, crystal-clear appearance from intensive filtration. Those who feel traditional Bavarian wheat beer is a little too cloudy will love the clarity of this top-quality ERDINGER beer."

Keskmist kasvu pudel, hõbedane ja üsna klassikaline sildikujundus. Erkvalge vaht täidab 3/4 klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroomis on tunda mõnusat banaani ja muhedat linnasepehmust.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas. Keskmaitse on hapukas-magusakas, pooltoor banaani taoline. Lõppmaitses tuleb esile mõrkjust, kuid see pole humalate oma ... pigem nagu pooltoorete viljaterade taoline. Järelmekk on hapukas, lamedale laagerõllele omane, mis rikub kogu kena alguse ära.

Keskmise kehaga, tugevalt karboniseerunud paletiga, magusakas-hapukas-magusakas-mõrkja buketiga päris hea taseme rüüpeke. Kerge ja kena sissejuhatusega, kuid lõpp vajub iseloomutuks. Aga nt kana-avokaadosalati kõrvale kuugata käib küll.
--------------
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment