Saturday, August 3, 2013

Cēsu Nefiltrētais Griķu

Cēsu Nefiltrētais Griķu (Cesu Alus Daritava) pdl 0,5 l. alc 5,0% Liigimääratlus: hmm ... eriviljaõlu? inglise keeles - speciality grain.

Tootjainfo: "The Cēsu non-filtered beer line is expanded by a unique product on the Latvian market – Cēsu non-filtered buckwheat beer. Cēsu alus is the first manufacturer of buckwheat beer in Latvia.

Buckwheat beer is brewed in small breweries in only a few places around the world. This beer has an expressive, pleasant buckwheat taste and aroma. It also preserves the precious characteristics of classic non-filtered beer."

Reljeefkirjadega proofilpudel ja kunstipärane sildikujundus jätavad väga hea mulje. Helevalge vaht on tihe ja keskmise püsivusega. Õlle värvus - õrnalt udune heledapoolne kollane. Aroom - hea fantaasia korral on see tõepoolest tatra moodi :)

Esmamekk on kerge, isegi vesisepoolne. Keskmaitse muutub õrnalt magus-hapukaks, kuid täpselt nüüd tatrale küll näppu peale panna ei õnnestu ... midagi täistera sepiku ja õunamuffini sarnast ehk. Lõppmaitses tuleb aga küll puhtalt esile tatra omapärane magus-mõrkjas ja jahune mekk. Järelmaitse kaob üsna kiirelt, jättes vähese tatrapudruse magusa mälestuse keelenäsadesse.

Kerge kehaga, keskmiselt karboniseeritud, magus-hapukas-mõrkja buketiga lihtsapoolne lauaõlu. Kahjuks ei tea, kas see rüübe on nüüd tehtud puhtalt tatrast (mis teeks ta gluteenivabaks) või siis segamini odraga, aga põnev on selle vilja kasutamine igatahes. Toidusoovitus - iga lihtsam lõunasöök, kasvõi kardulas ja kaste :)
-----------
pilt siit

No comments:

Post a Comment