Friday, July 30, 2021

Session three

Session three (Hopalaa, Läti) prk 0,44 l. alc 4,9 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd ütleb: "IPA - Session / India Session Ale" ja 3,75 punkti

Tootjainfo: "Small IPA. Low in alcohol, huge with Hops.
IBU - 23"

Keskmist kasvu purk, silt uduse mereranna taoline. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist, kuid kaob kiirelt ja jäljetult. Õlle värvus - hämuselt-mudruselt kollane. Aroom on meeldivalt hapukas-magusakas, meenutades kuivatatud jõhvikaid.

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse muutub hapukamaks ja mahlasemaks, veidike veriapelsini meenutavaks. Lõppmaitse - magusakas-mõrkjas ja kuivapoolne, mandariinikoorest pritsiva eeterliku õli nõksuga. Järelmekk - hapukas, kuivapoolne ja veidi keelepära parkiv ... ning siis ka õrnalt vürtsikas.

Keskmisest suti kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, magusakas-hapukas-mõrkjas-magusakas-hapukas-vürtsika buketiga VÄGA HEA TASEME rüübe. Session IPA'd kipuvad tihti tasakaalust väljas olema, nt kirbusse minema, kuid see jook on kenasti joodav ja piisavalt maitseküllane.
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment