Wednesday, March 17, 2021

Kotbusser

Kotbusser (Humalakoda, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,2 %vol.

Tootjainfo: "Linnasteks hele odralinnas, hele nisulinnas, kaerahelbed, Spitz linnas. Õllele lisasime demerara suhkrut, natuke saksa humalat ja met. Kääritatud inglese ale tüüpi õllepärmiga. " Üldiselt: tegemist on ühega nö ajalooliste õllede taastootmise projekti pilootpruulidest.

Väike lihtne pudel, tehniline sildikujundus. Sõrmepaksune valge vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom ... hmmm ... no üsna selgelt tulevad lõhnapildiks meega segatud kergelt röstitud kaerahelbed.

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja magusakas-mõrkjas. Keskmaitse - saiatainas, pärmine koduõlu (heas, nostalgilises mõttes). Lõppmaitse - hapukas, hapnev kasemahl, veidi vürtsikas. Lõppmaitses muutub vürtsikus juba üsna korralikuks õhetuseks, justkui oleks joonud valge ja rosepipraga ning meega mõõdukalt tembitud kombuchat.

Keskmisest kergema kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-mõrkjas-magusakas-hapukas-vürtsikas-magusakas-vürtsika buketiga nii ja naa rüübe. Üldmulje on heas mõttes põnev, kuid kas see pärmine koduõllene mekk on taotluslik ja püsiv või lihtsalt veel poolelioleva küpsemise tunnus?
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment