Wednesday, April 26, 2023

Black Fuel

Black Fuel (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 9,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Belgian Ale - Strong Dark" ja hinnang 44 punkti. Untappd liigimääratlus: "Belgian Strong Dark Ale" ja hinnang 3,47 punkti.

Tootjainfo: "Black Fuel rules the world!"

Väike matsakas pudel, koomiksilik sildikujundus. Pruun hõre vaht täidab üle poole klaasist ja püsib üllatavalt kaua. Õlle värvus - kirkalt mustjas-punakas-pruun. Aroom - kõrvetatud belglane. Ehk siis jah see on pruun kommisuhkur ja kuivatatud viigimarjad, aga kõik see on veel kõvasti ülekaramelliseeritud peeeeeeaaaaaegu et kõrbemise piirile.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - üllatavalt hapukas hapukas belglane, lausa kergelt sõstrane-kirsine-kreegine-ploomine ... sellist mahlast ja samas raskepärast nüanssi poleks osanud oodata!

Lõppmaitse - kummmmmmaliselt võluv segu farmhousist ja tumedast kommisuhkrust, hapust ploomikompotist ja tumedast triple-tüüpi õllest. Järelmekk - kreegiveinilik, kusjuures koduveinilik, sõstranastoikalik, kummastavalt võluv kraam.

Segadusetekitaja. Aga seda vägagi positiivses võtmes. Ühest küljest on see kraam stiilist väljas, sest belgia "strong dark ale" ei peaks olema hapukas ja kreegine. Teisest küljest on see tulemus, isegi kui see on juhuslik, väga võluv ja omanäoline!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment