Sunday, January 25, 2015

Kasteel Hoppy


Kasteel Hoppy (Brouwerij Van Honsebrouck, Belgia). pdl 0,33 l. alc 6,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: belgia eil ja hinnang 23 punkti.

Tootjainfo: "The Kasteel Hoppy, with a bitterness grade of 45 EBU, fits perfectly into the new wave of Belgian blonde beers in which hops are very much in the foreground thanks to the technique of dry hopping. The Kasteel Hoppy is a thirst-quencher that sits somewhere between a traditional ‘spéciale belge’ amber beer and an extra-hopped IPA (India Pale Ale). The aromas of hops and herbs predominate. It’s very mild in taste with a subtle bitterness that increases towards the finish. Quite full in the mouth, Kasteel Hoppy is slightly sweet with a mildly malty character. Not a ‘hop bomb’ by any means."

Väike matsakas pudel, Kasteeli seeria tunnus-silt seekord rohekal põhjal. Erkvalge sõrmepaksune vahukiht on hõredapoolne ja mitte kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroom mõjub belgia eilile kohaselt magus-vürtsikalt, lisandub vähene humalane mõrkjus, kuid ka väike metaljas kõrvalnoot.

Esmamekk on kergepoolne ja mõrkjas. Keskmaitse on mõrkjasmagus, linnaseline ja vaigune. Lõppmaitse metalline, vürtsikas ja ... igav! See on uskumatu, kuidas Kasteeli külluslike vendade sekka on sattunud see kesisepoolne vennike. Järelmekk mõjub ... umhhh ... nagu Säästu kange, isegi kommisuhkur ja belgia pärm ei päästa.

Keskmisest kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõrkjas-magusakas-vürtsika buketiga veider rüüpeke. Aru ma ei saa, kuidas Kasteel nüüd seekord siis sedasi tegi. Nime ja IBU järgi ootasin head belgia IPA't, aga ... no ma ei tea, kas see nüüd üldse eil ikkagi on?
---------
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment