Sunday, April 30, 2023

Mikkeller San Diego Stella 12

Stella 12 (Mikkeller San Diego, Taani) pdl 0,375 l. alc 13,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang 86 punkti. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 4,22 punkti.

Tootjainfo: "Imperial Stout Aged in Apple Brandy & Maple Bourbon Barrels w/ Toasted Coconut & Cinnamon "

Keskmist kasvu pudel, stiilselt lihtne sildikujundus. Tumepruun vaht moodustab vaid hetkelise kirme. Õlle värvus - judisemapanevalt must.

Aroom on hunnnnnnitult rikkalik, õunabrändi metalsus, tammevaadi vanilje, vahtrasiirupi puidusus on need märksõnas, mis kohe esile ujuvad.

Esmamekk - raske, veidi alkoholine, samas kergelt õline, keeleotsa kuivatav ja brändilik

Keskmaitse - õliselt ja rammusalt kookosene, magus, melassine ja jätkuvalt kuivatavalt alkoholine.

Lõppmaitse - oooojaaa, õunabrändi selge metalne kuivus, kakaone pehmus katab šokolaadise sulava vaabana senise alkoholise torkivuse

Järelmekk - magus-rammus kakaojook koos mõrušokolaadi, tammevaadise suurpurje ja kaneelise kiiluvee kokkukõla

MEGA. Jah, see jook on tajutaval alkoholine, mille kallal võiks ju nurgeliselt nuriseda. KUID samas on ta ka nii sulnilt ümar-kakaoline ja rõõmsalt õunabrändine, et sellise kombinatsiooni eest tahaks suuresõnaliselt kiita
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Mikkeller Baghaven - Origin of Culture Blend 2

Origin of Culture Blend 2 (Mikkeller Baghaven, Taani) 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer" ja hinnang 92 punkti. Untappd ütleb: "Farmhouse Ale - Other" ja 3,67 punkti

Tootjainfo: "Oak fermented rustic danish shipyard emmer ale openly fermented on the house yeast and then aged in a German Saint Laurent foeder for 8 months before being naturally conditioned for 8 months in the bottle."

Gambrinuse kraanist kaasa võetud kraam, seetõttu ei saa disainist rääkida. Paraku nagu ka vahust. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on happeline, mineraalne ja vaskne, astelpaju on ehk lähim võrdluspunkt.

Esmamekk on keskmise kehaga ja happeline. Keskmaitse - hapu ja mõrkjas, mineraalne ja metalne. Lõppmaitse - kuiv, parkiv, tammine, tammekoorene, raudrohu ja taruvaigu nüanssidega. Järelmekk - kui, parkiv, happeline ja samas sügisõunaliku magus-mahlase fooniga.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja täiskuiva paletiga, hapu-mõrkjas-hapu-magusakas-mõrkjas-hapu buketiga ÜBERtaseme rüübe. Metseil, kui niimoodi tõlkida "wild ale" oma otsekoheses võlus, seda muidugi juhul kui hapuõlled on üldsemeelt mööda
---
saadaval Gambrinuse kraanis
---
pilt isetehtud

Enigma - Hopnytized Everyday IPA

Hopnytized Everyday IPA (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang 57 punkti. Untappd liigimääratlus: "IPA - Other" ja hinnang 3,58 punkti.

Tootjainfo: "With Everyday IPA, we wanted to create a beer with a great taste and high drinkability.
Everyday IPA is low in alcohol (5,5%), but packed with 7 powerful hops: Idaho-7, Simcoe, Mandarina Bavaria, Waimea, Citra, Azacca Cryo and a new up and coming hop variety, Talus.
Fermented with a New England yeast strain, this combination of hops and yeast results in a wonderful , hoppy smell and fruity aroma.
Hopnytized Everyday IPA delivers your daily juice!
IBU 50"

Madal matsakas pudel, koomikslik sildikujundus. Valge vaht täidab 2/3klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - õrna uduvinega kollane. Aroom on ülimeeldivalt värske ja sidrunheinalik.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-magusakas. Keskmaitse - hapu, sidrunhein leidub ka siin oma ehedalt mõrkjas-hapul kujul. Lõppmaitses hakkab mõrkjas pool muutuma dominantseks, kuivatades keelekülgi ja kergelt kõditades maitsenäsakesi. Järelmekis saabu kohale ootusärane vürtsikas krõbelus nagu sipelgarodu teel suhkrutüki poole.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapukas-magusakas-mõrkjas-hapu-vürtsikas-mõru buketiga VÄGA HEA taseme rüübe ... või noh olgu, isegi Übertase tuleb jutuks. Belglane - jah seda ta on. Väga kergelt joodav, VÄGA! Belglaste kohta tavatult mõrkjas ning see "belgia IPA" nišši suurepäraselt ja kahemõõtmeliselt esindav.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

DC Brau - El Hefe Speaks

El Hefe Speaks (DC Brau, USA) prk 0,33l. alc5,2%vol. Ratebeer liigimääratlus: "Weissbier - Hefeweizen" ja hinnang 51 punkti. Untappd ütleb: "Wheat Beer - Hefeweizen" ja 3,53 punkti.

Tootjainfo: "We crafted our fond farewell to summer as a collaboration with John Solomon and Chris Frashier. The pair are well known for their fine (and tasty!) work at Old Dominion in Ashburn, VA, during the mid 90’s.
"EL HEFE SPEAKS!" is a traditionally brewed German-style Hefe. It is fermented around 65° F and hopped with German Tettnang hops. 11 IBUs and 5.3% ABV make this one extremely drinkable. Perfect for the start of September.
IBU 11"

Väike purk, lahedalt monumentaalsusele pretendeeriv sildikujundus. Erkvalge vaht täidab pool klaasi ja püsib kaua. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom - stiilipuhas pooltoores hapukasmagus banaan, aga selle kõrval kahjuks ka vettinud kartong.

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja üsna tugevalt hapukas. Keskmaitse on täidlasem ja mõrkjam ning tuntavalt banaanine. Lõppmaitses muutub mõtteline banaan küpsenumaks ja magusamaks. Järelmekk - hapu, keelekülgi parkviv taaskord pooltoore banaani, eelkõige selle koore sisekülje limpsamise taoliselt ... ja siis saabub kohale saksa humalate vürtsikas valge pipra taoline sära

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-mõrkjas-hapu-magusakas-mõrkjas-hapu-vürtsika buketig VÄGA HEA TASEME rüübe. Veidi hopfenweisse poole kaldu, kuid seda meeldivam saksa klassika.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Friday, April 28, 2023

Enigma - El Dorado

El Dorado (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 10,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double IPA" ja hinnang 62 punkti. Untappd liigimääratlus: "IPA - Triple" ja hinnang 3,56 punkti.

Tootjainfo: "According to legend, El Dorado, "The Golden Man", used to cover his body in gold dust, offering treasures to the gods in the middle of a sacred lake.
Balanced Belgian-style Tripel-IPA where sweetness from the malts combines with bitternes from both whirlpool hopping and double dry-hopping with Hallertau Blanc, Mosaic, Citra, Azzaca, and, of course, El Dorado hops
IBU 55"

Väike matsakas pudel, koomiksilik sildikujundus. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - mudruselt oranž. Aroomis on mesi ja mooruspuu marjad, kuid IPA't selle sõna ootuspärase võtmes ei meenuta see isegi kaugelt mitte.

Esmamekk on keskmisest ehk näkanäka raskema kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - hapukas barbarisskaramell ja suur sületäis nätsket heina. Lõppmaitse - vürtsikas, küünelaki eemaldaja nüansiga, kange belglane mis on veidi ootuspärasest mõrkjam. Järelmekk - magus-hapu, sidrunväändiku ja kuslapuu, noore kuusevaigu ja kasepungade segune.

Nehh. Mehh. Mähh. Nohh. Vaadake kallid lapsed, "belgia IPA" on moodsa-aja-IPA'dega suguluses nagu "nõbu" astmes "nääl". Või "küdi". EInoh, kui seda nüüd hinnata belgia kuramuse-konservatiivse õllemaastiku foonil, siis see on peaaegu et revolutsiooniline julgus ja extravaganza. Aga kui te lähete joogile nagu moodsa laine IPA'ist, siis te saate petta nii et püksid tõmbuvad üle kõrvade pealaele kokku
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Zichovec - Sinker Oak

Sinker Oak (Zichovec, Tšehhi) prk 0,5 l. alc 5,1 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pilsener - Bohemian / Czech" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Pilsner - Other" ja 3,73 punkti

Tootjainfo: "We brewed Sinker Oak according to the pattern of the "1000 Years of Tradition" infusion, which our brewer Mikuláš made for our Beer Fest in 2022. At that time, he reaped great fame and a big batch was only a matter of time. Thanks to the use of wood chips, we can give the beer a very intense wooden character in a surprisingly short time and thus create a unique, delicate taste that resembles vanilla. Thanks to the short but intensive extraction, a minimum amount of tannins is released from the wood and the beer remains very soft. The fine modern Czech hop Harmonie works wonders with the elegant notes of the American oak"

Keskmist kasvu purk, okslik sildikujundus :) Valge vaht täidab pool klaasist ja püsib mõnda aega. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroom meenutab huvitaval kombel popkorni koos vähese puiduse noodiga.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-magusakas. Keskmaitse magus-hapu, kaerahelbepudrune ja popkornine, võine ja veidi õline. Lõppmaitse - nohhjahh, see on ju tamme toon kah, aga eelkõige ikka see va võine tootmisviga. Järelmekk - hapukas-magus, õline, lame ja veidi kirbelt tammetõrulik.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja õlise paletiga, hapukas-magusakas-magus-hapu-mõrkjas-kirbe buketiga veidrus. Hea ta pole, halb ka otse mitte, aga sihuke kummaline, et ega üle ühe klaasi väga võtma ei kipu, kui just diatsetüüli väga ei armasta
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

BrewDog - Planet Pale

Planet Pale (BrewDog, Šoti). alc 4,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Ale - American (APA)" ja hinnang 43 punkti. Untappd ütleb: "Pale Ale - American" ja 3,42 punkti.

Tootjainfo: "We are the world’s only carbon negative brewery. We count all the carbon we emit when we make our beer and we remove twice that amount each year. This means every time someone drinks a BrewDog beer, our world gets less carbon.
Currently, we remove carbon from our atmosphere by planting trees around the world with our trusted partners. And in early 2022 we’ll start planting our own trees in our 9,500 acre forest in the heart of the Scottish highlands.
This 4.3% pale ale, hopped with columbus, chinook, mosaic, citra and HBC 692 is a celebration of the carbon we have already removed from the atmosphere. A great beer that is great for the planet.
IBU 45"

Gambrinusest kraanist tulev jook, seega disainist juttu pole. Peale kojutoomist pole palju ka vahtu. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom on mõrkjas-magus, greibine-ananassine.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja mõrkjas. Keskmaitse - hapukas-mõrkjas, karge ja greibine. Lõppmaitse muutub veidi magusamaks ja pomelo poole liikuvamaks. Järelmekk - vähese humalahammustusega ja hapukalt mahlane.

Keskmisest kergema kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-hapukas-mõrkjas-magusakas-vürtsikas-hapuka buketiga Hea taseme rüübe. Pretensioonitu pubieil ta just pole, pigem session IPA'ks kvalifitseeruv kraam, kuid väga kergelt joodav ikkagi
---
saadaval Gambrinuses kraanis
---
ilt isetehtud

Thursday, April 27, 2023

Brewski - Liquorice Vanilla Cake

Liquorice Vanilla Cake (Brewski, Rootsi) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang 89 punkti. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double Pastry" ja 3,96 punkti.

Tootjainfo: "Us Swedes are a little obsessed with liquorice, in all it’s glorious forms! Sweet or salty, on ice cream, in our red wine sauses, and yes, in beer. Here is our homage to this most delicious of roots: a massively sweet dessert stout with real liquorice and a touch of vanilla
IBU 50"

Väike nääps purk, sildil nõrguv koogitükk.

Aroom. Vahhhhh. Vanilje, millest võiks ehitada müüre. Roosasid vahukommi-sefiirimüüre, kui see ainult nii tumemustavkosmiliskoleturaske poleks. Jõhvikasefiir! Rooooooooosa, kerglane ja läilamagus sefiir, mida vana Gambrinus ei ole nõus üle lusikatäie sööma, kuid mille lõhn on rabavalt hea.

Esmamekk - õline tumesefiirivedelik

Keskmaitse - sefiirinafta jõhvika ja murakalikööriga

Lõppmaitse - ooooojaaaaa, soolakas lagrits teeb oma etteaste, tsirkusekupli alt tagurpidisalti elevandi turjal olevasse šoolase šokolaaadi baššeini!

Järelmekk - õggggõõõõgggõõõffff. Õudselt jõlekolejälemagus lagrits oma imeliseimas roosas vahukommises balletikleidis, jalas tinaotstega tanksaapad ja selja taga ripnemas lohmakas vaarikalagritsakirvestükk!

TEMPLIELAJALIK KIRVEMÕRVARLIK FRIIGINDUSE-EHMATIS. Lagrits oma väärastunud vormis, maskeerudes alguses jõhvikasefiiriks, kuid siis astudes alasti keset tuba, mustad pesemata juuksed puseriti. Jämejumal, sa ei saa mõnikord ise ka aru, mida kuradit sa teed.
---
saadaval ainult eraldi palumise peale
---
pilt isetehtud

Enigma - Hopnytized Belgian IPA

Hopnytized Belgian IPA (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Belgian / Saison" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - Belgian" ja hinnang 3,44 punkti.

Tootjainfo: "Belgian-style IPA !
IBU 45"

Väike matsakas pudel, koomiksilik sildikujundus. Valge vaht täidab 90% klaasist, vajudes aegamisi hõredamaks. Õlle värvus - õrnalt hämuselt kollane. Arromis segunevad karamell, hein ja veidral kombel ka parknahk.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-hapukas ning vürtsikas. Keskmaitse - tugevalt magus-hapu, lausa happelisse nurka minev. Lõppmaitse - agressiivselt vaigune, seedrine ja vana puitunud rabarberivarre taoline. Järelmekk agressor, magus-atsetoonise varjundiga, mõru ja vürtsikas

Keskmisest raskema kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-hapukas-vürtsikas-HAPU-magus-vürtsikas-hapu-mõru buketiga Friigikas. Ülevõlli väändunud belglane juba oma algelt + täiesti tavatu kogus vängevõitu humalat. Tasakaalust väljas, kuid vähemalt kõneväärne.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Anderson's - Palmisaar

Palmisaar (Anderson's, Eesti) prk 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Ale - Hazy / New England", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Pale Ale - New England / Hazy" ja 3,72 punkti

Tootjainfo: "Hazy, juicy tropical pale ale with HBC 586 and Citra hops."

Väik purk, väga stiilselt tabava disainiga silt. Valge vaht täidab pool klaasi, kuid kaob kiiresti. Õlle värvus - mudruselt määrdunudkollane. Aroom on kargelt osoonine ja kergelt ananassine.

Esmamekk on keskmise kehaga ja leebelt magusakas-mõrkjas. Keskmaitse - mõrkjas, kaalikane, veidi happeline. Lõppmaitse - hapukas-mõrkjas, kuivapoolne ja tiba õunane. Järelmekk - magusakas-mõrkjas, kuiv ja veidi humalaga näpistav

Keskmise kehaga, alakarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga hea taseme rüübe. Ei häiri kuidagi, aga juba joomise hetkel on meelest läinud
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Wednesday, April 26, 2023

Black Fuel

Black Fuel (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 9,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Belgian Ale - Strong Dark" ja hinnang 44 punkti. Untappd liigimääratlus: "Belgian Strong Dark Ale" ja hinnang 3,47 punkti.

Tootjainfo: "Black Fuel rules the world!"

Väike matsakas pudel, koomiksilik sildikujundus. Pruun hõre vaht täidab üle poole klaasist ja püsib üllatavalt kaua. Õlle värvus - kirkalt mustjas-punakas-pruun. Aroom - kõrvetatud belglane. Ehk siis jah see on pruun kommisuhkur ja kuivatatud viigimarjad, aga kõik see on veel kõvasti ülekaramelliseeritud peeeeeeaaaaaegu et kõrbemise piirile.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - üllatavalt hapukas hapukas belglane, lausa kergelt sõstrane-kirsine-kreegine-ploomine ... sellist mahlast ja samas raskepärast nüanssi poleks osanud oodata!

Lõppmaitse - kummmmmmaliselt võluv segu farmhousist ja tumedast kommisuhkrust, hapust ploomikompotist ja tumedast triple-tüüpi õllest. Järelmekk - kreegiveinilik, kusjuures koduveinilik, sõstranastoikalik, kummastavalt võluv kraam.

Segadusetekitaja. Aga seda vägagi positiivses võtmes. Ühest küljest on see kraam stiilist väljas, sest belgia "strong dark ale" ei peaks olema hapukas ja kreegine. Teisest küljest on see tulemus, isegi kui see on juhuslik, väga võluv ja omanäoline!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Julgus

Julgus (Randveraaž, Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,5 %vol. Ratebeeri liigimääratus: "Porter", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Porter - Other" ja hinnang 3,04 punkti.

Tootjainfo: "Üks tõsine julgustükk ?"

Väike lihtne pudel, elektrikärgne kujundus. Pöidlajämedune hallikas-pruunikas vahukiht on üsna püsiv. Õlle värvus - kirkalt mustjaspunane. Aroom on hapukalt röstine ja magusalt rosinane.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - röstine, ilmselt on kasutatud linnastamata röstitud otra, suitsune ja mõrkjas. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, kõrbemaläinud leivapõhja meenutav, tuhane ja krobeline. Järelmekk on mõru ja söestunud, rohmakas ja kõrbenud rosinaid meenutav.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-hapukas-kõrbenud-mõru-hapukas-magusakas-kõrbenud buketiga OK taseme rüübe. Tasakaalust väljas, aga vähemalt iseloomukas kõrvetatult tume tükk õlut.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Ginger Things

Ginger Things (Anderson's, Eesti) prk 0,33 l. alc 5,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Saison / Farmhouse - Flavored", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Farmhouse Ale - Saison" ja 3,49 punkti

Tootjainfo: "Saison with Ginger and Lemon zest"

Väike purk, veenvalt ingveriline kujundus. Valge vaht täidab alla poole klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom on äraütlemata meeldivalt ingveriline, magus, kihisev, sädelev, saisonilik ja joomameelitavalt limonaadiline.

Esmamekk on keskmisest kergeme kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse muutub äratuntavalt ingveriseks, tõsi küll rohkem ingveri pealmis pinna, nö koore taoliselt. Lõppmaitse on hapukas, kuiv ja vürtsikas ning ingver ehitab ennast aegamööda päris veenvaks. Järelmekk on taaskord magusapoolsem ning nüüd lööb ka neelu ja söögitoru asjakohaselt soojaks

Keskmisest veidi kergema kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, magus-mõru-vürtsikas-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-hapukas-magus-vürtsika buketiga ÜBERTASEME RÜÜBE! Esiteks juba selle suurepärase mõtte eest tuleb kiita - liita saison ja ingver! Teiseks on teostus puhas, ehkki veidi liiga ettevaatlik. Oi tahaks näha sama asja imperial versiooni (nii nagu oli Applehof ja Imp.Appelhoff). Igatahes on tegu hea tootena kaks-ühes mõttes: nii saison kui ingveriõlu.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Tuesday, April 25, 2023

Total Eclipse

Total Eclipse (Anderson's, Eesti) prk 0,33 l. alc 7,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / New England (NEIPA)", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - New England / Hazy" ja 3,77 punkti

Tootjainfo: "Hazy tropical IPA with Eclipse and Citra hops"

Väike purk, lapselik sildikujundus. Erkvalge vaht täidab pool klaasi ja on pikalt püsiv. Õlle värvus - mudruselt kollane. Aroomis on roheline seep, urinaarium ja poolkuivanud mango koos sidruniga.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - magus-mõrkjas ja veidi hapukas. Lõppmaitse muutub veidi kehakamaks, vürtsikamalt humalahammustavaks ja iseloomukamaks. Järelmekk - magus-mõru, greibine ja pomelone.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõrkjas-magus-mõrkjas-hapukas-vürtsika buketiga HEA TASEME rüübe. Värske ja meeldiv, kuid ülejäänud mudru-IPAde seast ei kuidagi eristuv
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Ragnaröck

Ragnaröck (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Belgian Ale - Pale / Golden / Single" ja hinnang 44 punkti. Untappd liigimääratlus: "Belgian Blonde" ja hinnang 3,4 punkti.

Tootjainfo: "Ragnaröck is a blonde Belgian beer, made with a fruity Belgian yeast and dry-hopped with Citra and Mosaic hops giving it a wonderful smell. The taste is not too bitter, not too sweet, whereby the addition of oats in the recipe gives the beer a creamy mouthfeel.
The end result is a highly refreshing blonde beer, powerful in taste.
The inspiration for the beer's label comes from Viking mythology, where Ragnarök is an epic battle between Norse gods which ultimately leads to the creation of the current world.
We took a slight twist to this story: Ragnaröck's label depicts metalheads battling with guitars and drum sticks to create the fieriest guitar riffs and thundering drum rolls.
IBU 27"

Väike matsakas pudel, sünge ja ülekoormatud koomiksipilt. Valge vaht täidab üle poole klaasist, kuid on hõre ja mitte kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt tumekuldne. Aroom - belgialik tunnusmeloodia kommisuhkrust, seekord koos veidi heinasema-mõrkjama varjundiga.

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja magusakas-mõrkjas. Keskmaitse - mõrkjas-hapukas, veidi puuviljane ja mahlane. Lõppmaitse- mõrkjas-magusakas, vesisepoolne ja kahvatu. Järelmekk on kuivapoolne, pisut vürtsikas ja natukese elavam.

Keskmisest kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-magusakas-vürtsikas-mõrkja buketiga hea taseme rüübe. Kerge belgiapärane joogikas, millel veidike mõrkjamat iseloomu kui üldiselt seal maal kombeks.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Pango Sour

Pango Sour (Brewski, Rootsi) pdl 0,33 l. alc 4,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Berliner Weisse - Flavored / Catharina Sour" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Fruited Berliner Weisse" ja 3,71 punkti.

Tootjainfo: "A Berliner Weisse version of our beloved IPA. It is clean and fresh, with tart pineapple at the forefront, supported by passionfruit and sweet mango."

Väike nääps purk, puuviljatäpiline kujundus. Aroom - alguses viskab tugevalt jogurtit, siis annab tunda passioonvilja haput ja lõpuks ka mango mahedat magusust

Esmamekk - kerge kehaga ja hapu. Keskmaitse - hapu, veidi mõrkja ja kuivapoolse tunnetusega keelekülgedel. Lõpmaitse - magusakas-hapu, huvitaval kombel meenutades sõstra- või vaarikaseemnete parkivust. Järelmekk - kerge, hapu, mahlane ja karastav

Kerge kehaga, hapu-mõrkjas-hapu-magusakas-hapuka buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Lubatud lisandid on kenasti tunda, berliner selle taga kah ausake - no kõik on ju hästi, aga vau-efekti kah ei tekita
---
ülipiiratult saadaval
---
pilt isetehtud

Monday, April 24, 2023

Skipping The Line

Skipping The Line (Fuerst Wiacek, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 6,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / New England (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - New England / Hazy" ja 4,05 punkti.

Tootjainfo: "DDH IPA – Dry hopped with Citra, Comet & Simcoe"

Keskmist kasvu purk, rallirajalik sildikujundus. Erkvalge vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - mudruselt kollane. Aroom on magus-mõrkjas, haavapuud meenutav ... ainult et selle värskeltsaetud lauavirna alla on keegi oma soru lasknud.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusapoolne, kerge mõrkja nurgaga. Keskmaitse värvub tublisti mõrumaks hoides käe alt kinni hapukal kuusevaigusel kevaderohelusel. Lõppmaitse - greibikoorene kargus seguneb sidrunväändiku kuiva hapuka ja rauarohkme maasikaga. Järelmekk - ananassimahlane ja jõhvikakestane koos sõstraseemnete parkivusega

Mega. Kuivapoolne ja mahlane MegaIPA. Väljanägemise ja mahlasuse mõttes NEIPA. Kuivuse ja karamellisuse ning puidususe mõttes westkõuster. Võluv hübriidõllene loodusnähtus.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Alexander

Alexander (Rodenbach, Belgia) pdl 0,33 l. alc 5,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour Flemish Ale - Flanders Red / Oud Bruin" ja hinnang 100 punkti!!! Untappd ütleb: "Sour - Flanders Red Ale" ja 3,98 punkti

Toojainfo: "Rodenbach Alexander is a blend of 2/3rd aged Rodenbach (2 year matured beer from oak standing Foeders) and 1/3rd young ale, then macerated with sour cherries"

Väike lihtne pudel, soliidselt ja väärikalt lihtne sildikujundus. Tumeroosa vaht täidab pool klaasist ja püsib mõneti. Õlle värvus - kirkalt särtspunane.

Aroom - ahhhhhh! On see nüüd kirsi- või murelikompott, pole kindel, kuid täiestikindel on, et see lõhn on imeliselt hea!

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja hapukas-magus, kirsine ja veidi kuivapoolne. Keskmaitse - kirsine ja arooniane, kuiv ja samas mahlane, kerge ja imeliselt mitmenäoline. Lõppmaitses viskab sisse kirsiäädikat (juhul kui säänne asi olemas on) ja koduveinilikke elemente. Järelmekk - kuiv, käärivad kirsid, kirsikivi ja punane sõstar.

Keskmise kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-magus-hapu-mõrkjas-hapu buketiga MEGAtaseme rüübe. Äraütlemata hea ja mõnus mahlane-marjane joogipoolis, mille õllefaktor on 0,2 ja kirsifaktor kõik ülejäänu
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Sunday, April 23, 2023

Celebration stout

Celebration stout (Poppels, Rootsi) prk 0,75 l. alc 12,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 4,09 punkti.

Tootjainfo (Guugel-tõlke kaudu): "Celebration Stout is a strong stout with a lot of flavor. In connection with Poppels turning 10 years old, we wanted to create this big beer, packaged in a big bottle. The beer has been barrel aged in bourbon and rum casks, giving it flavor and aroma as well as balance and character.
IBU 25"

Suur pudel, pool-tehniline sildikujundus. Mustjas-punakas-pruun vaht täidab pool klaasist ja püsib vägagi kaua. Õlle värvus - mustmullamust. Aroom on VÄGA rõskelt-raskelt leivane, justkui oleks nina surunud suuuuuurde pehmess leivapätsi ja üritakse läbi selle hingata.

Esmamekk on RASKE ja röstine ja hapukas ja vürtsikalt rukkine.

Keskmaitse - rukkiliköör, leivasupp rosinatega ja klõmakas rummi.

Lõppmaitse - leivaliköör, leivakuubikutest ehitatud leivakindlus, leivatornis leivalipp

Järelmekk - rummis leotatud rosinaleib, raskel ja rängalt leivaõline, leivaseemnetest pressitud õline, leivatuules lehviv leivaloosung

GRANDIOOOOOOSNE ÜLEELUSUURUNUE LEIVAMONUMENT! Midagi pööraselt rasket ja muljetavaldavalt leivaligilitsuvat. Oi aga teate, seeeeee võtab aega ja nõuab jagamist! LEIVALE, mu sõbrad, LEIVALE ja RUMMILE!
---
peaaegu et üleüldse pole saada!
---
pilt isetehtud

Lupulin Monster

Lupulin Monster (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang 84 punkti. Untappd liigimääratlus: "IPA - Belgian" ja hinnang 3,59 punkti.

Tootjainfo: "Hungry for hops ? Than get your claws out for Lupulin Monster !
Its name is inspired by lupulin, the glandular, yellow powder from the hop plant which contains resins and aromatic oils which give this beer a hoppy, highly aromatic smell.
Lupulin Monster is double-dry hopped with 5 powerfull hops for the maximum lupulin effect: citra, mosaic, amarillo, centennial and hallertau blanc.
Let the beast go !
IBU 45"

Väike matsakas pudel, tumeroheline koomiks sildiks. Kollakas vaht täidab 3/4 klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on mangone ja seebine, magusakas ja üld-troopiline

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - karamelline, puidune, heinane ja veidi apelsinine. Lõppmaitse - kommisuhkur ja mandariin koos koortega. Järelmekk - kuivatatud virsikud, belgia pärmi tüübiline nõrk atsetoonisus ja puidune mõrkjus

Keskmisest raskema kehaga, magus-mõrkjas-vürtsikas-magus-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-hapuka-mõrkja buketiga VÄGA HEA Taseme rüübe. Belgia IPA - mitte ajada segamini muu maailma IPA'dega :)
---
saadval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Backstage Pass

Backstage Pass (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 4,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Ale - Hazy / New England" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Pale Ale - New England / Hazy" ja 3,77 punkti.

Tootjainfo: "Dry-hop: Citra, Simcoe, Citra Cryo, Simcoe Cryo"

Keskmist kasvu purk, hoogne sildikujundus. Erkvalge vaht täidab 2/3 klaasist, kuid on hõre ja mitte kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom - ananass ja kerge kassipiss.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - hapukas-mõrkjas ja vähese humalahammustusega. Lõppmaitse - mõrkjas, isegi kerrrrrgelt kirbevõitu ja kuivapoolne. Järelmekk muutub taas magusamaks ja mahlasemaks.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-vürtsikas-mõrkja buketiga VÄGA HEA TASEME rüübe. Kerge, maitseküllane ja kosutav
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Saturday, April 22, 2023

Tamera

Tamera (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 9,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Tripel" ja hinnang 49 punkti. Untappd liigimääratlus: "Belgian Tripel" ja hinnang 3,55 punkti.

Tootjainfo: "In Belgium, the name of the river ‘Demer’ is thought to be derived from the Celtic ‘Tamera’ or ‘Tamara’, which means ‘Black River’. In ancient Britain, Tamara, depicted on the label, was also the goddess of rivers and streams. Using fragrant hops and special yeast, she transforms the river water into a delicious golden Belgian tripel
IBU 29"

Väike matsakas pudel, koomikslik sünkjas sildikujundus. Kollakas vaht täidab 4/5 klaasist, kuid vajub seejärel hõredaks ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom - klassikaline belgia estrite komplekt alates kergest värnitsa/lahustivinest kuni kuivatatud heledate puuviljadeni.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus ning karamelline. Keskmaitse - hapukas-magus ja õhetavalt ning stiiliomaselt vürtsikas. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, vürtsikas, pidulik ja kommisuhkrune. Järelmekk - hapukas-vürtsikas, barbarissine, klaaskommine ja kuivapoolne

Keskmisest õige veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-hapukas-magus-vürtsikas-magus-mõrkjas-vürstsikas-hapuka buketiga VÄGA HEA TASEME RÜÜBE. Stiilipuhas triple-tüüpi tegelane, pigem kvaliteetsema kui odavama otsa oma, sellisena kiidetav, aga ka mitte eristuv
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Ivory Tower - El Dorado

Ivory Tower - El Dorado (Pühaste, Eesti) prk 0,33 l. alc 6,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / New England (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - New England / Hazy" ja hinnang 3,64 punkti.

Toojainfo: "El Dorado single hop IPA brewed with El Dorado T-90, El Dorado BBC, El Dorado LupoMax ja El Dorado Incognito"

Väike purk, seeriale omane kujundus. Valge vaht täidab pool klaasi, kuid muutub kiirelt hõredaks ja kaob. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom on magusapoolselt puidune ja vaigune.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - mõrkjas, vaigune, nektariini meenutusega. Lõppmaitse - puidune, seedrimännivaigune ja vürtsika humalahammustusega. Järelmekk - kuivapoolselt puidune, pihlakane ja vana männivaiku meenutav.

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-hapukas-mõrkjas--vürtsikas-mõrkjas-maguskas-vürtsikas-mõrkja buketiga ÜBERtaseme rüübe. Korralik NEIPA, milles on korraga nii mahlasust kui humalahammustust, lisaks huvitav puidune-vaigune nüanss
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Kevadekuulutaja

Kevadekuulutaja (Munga, Eesti) dl 0,33 l. alc 3 %vol.

Tootjainfo: "Stiil: Metheglin Koostis: Mesi, pärm, pärna õied, meliss"

Väike lihtne pudel, silt puudub (urrrr!) Vahtu joogile ei tekigi. Värvus - kirkalt ja kalbelt kollakas. Aroom - rosinatega kombutšat meenutav.

Esmamekk on väga kerge kehaga ja hapu. Keskmaitse - magus-hapukas ja väga kuiv. Lõppmaitse - kerge mõrkjas-jahe toonike, mis ilmselt tuleb melissist. Järelmekk - hapukas ja õrnalt ka mee enda meenutusega, mis aga omakorda võib tulla pärnaõitest.

Väga kerge kehaga, alakarboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-magus-hapu-mõrkjas-magusakas-hapu buketiga Hea taseme rüübe. Täiesti OK kergemõdu, aga kiita kõrgemalt ei lase see, et lubatud lisandeid võib vaid oletada, kuid mitte selgelt tuvastada
---
ei ole saadavalt
---
pilt isetehtud

Friday, April 21, 2023

Hades

Hades (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 10,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang 84 punkti. Untappd liigimääratlus: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 3,54 punkti.

Tootjainfo: "Hades is our Imperial Stout, a strong, 10% beer made with 5 different malts. The beer was lagered on vanilla extract and several kilos of coconut nibbles
IBU 50"

Väike matsakas pudel, sildikujundus süngelt koomiksilik. Kohvipruun vaht täidab 90% klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - tummmmmepunane. Aroom on leebelt hapukas-magus, meenutades külma kohvijooki ja tumedaid väikeseid hapukaid rosinaid.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse muutub hapumaks, röstiseks, veidi kakaoseks ja veidi kamašokolaadiseks. Lõppmaitses tuleb esile vanilje mõrkjas kuivus ja alkohol muutub tuntavaks koos tugeva röstise-leivakoorikuse elemendiga. Järelmekk - rosinad, paljurosinaid, kolepalju hapukaid pisikesi rosinakesi koos pisut kõrbenud šokolaadikrõbuskitega ja kuivatatud ploomiga.

Raskepoolse kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõru-hapukas-mõru-vürtsikas-mõru-hapukas-magus-mõrkja buketiga VÄGA hea taseme rüübe ... kuid seda kategoorias "belgian imperial stout" - belgia pärmi puuviljane jalajälg muudab selle erinevaks nö klassikalisest versioonist
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Space Jelly (2023)

Space Jelly (2023) (Fuerst Wiacek, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 6,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang on 94 puntki. Untappd ütleb: "IPA - New England / Hazy" ja 4,09 punkti.

Tootjainfo: "Citra only IPA"

Keskmist kasvu purk, abstraktselt ja tinglikult kosmiline kujundus. Erkvalge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib ülikaua. Õlle värvus - mudruselt kollane. Aroom - päikeselisel rõdul seisab kast virsikutega, kuid eile õhtul on keegi rõdu all seisvale mullusele jõulukuusele kusnud (vabandust)

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse - vaigune, mõrkjas-hapu, tihkepoolne ja veidikese humalaga kõdistav. Lõppmaitse - ananassimahl kuusevaigu ja seedermänniga. Järelmekk - magus-vürtsikas, humalahammustus on leebe, aga meeldivalt tuntav

Keskmisest veidi raskema kehaga, magus-mõru-hapu-mõru-magus-vürtsikas-mõru buketiga Übertaseme rüübe. Imelihtsalt joodav, supermahlane, NEIPAna päris veenev ... aga mingit meeldejäämist soodustavat knihvi küljes kah pole.
---
saadaval Gambrinuses
---
ilt isetehtud

Cherry Berry

Cherry Berry (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 4,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Fruited" ja 3,64 punkti.

Tootjainfo: "Chock full of Cherry Berry flavor.
Contains strawberry puree, cherry puree and guava puree."

Keskmist kasvu purk, sildil andekalt kokkujoonistatud viljad. Kollakas-roosa vaht täidab pool klaasist ja püsib veidi. Õlle värvus - mudruselt punakasoranž. Hapukas-mahlases aroomis matab guaava kõik ülejäänu üsna enda alla.

Esmamekk on keskmise kehaga ja kilkavalt hapu. Keskmaitse - hapu-magus, veidi mehune ja keelekülgi kurrutav. Lõppmaitses ilmub üllatavalt isegi veidi õllest nooti ... või on see nüüd kirsikivi ja maasikaseemnete mõrkjus. Järelmekk on hapu, kuivapoolne, keelepära pisut kirsikestaselt parkiv.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerinud ja kuiva paletiga, hapu-magus-hapu-mõrkjas-magus-hapu buketi Ülevõllikas. Pisut kahju on sellest, et guaava teeb teistele osapooltele üks-null ära, isegi kirss ei pääse löögile, delikaatsest maasikast rääkimata
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Thursday, April 20, 2023

BogBogBog

BogBogBog (Lehe, Eesti) pdl 0,33 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liiimääratlus: "Gose - Flavored" ja hinnang pole välja kujunenud. Untapped ütleb "Sour - Fruited Gose" ja hinnang 3,49.

Tootjainfo: "Brewed with Lingonberry, Cranberry and Cloudberry
Bog as pantry
Bog as sanctuary
Bog as silence"

Väike purk, marjarohke sildikujundus meenutab pigem kommipakki kui õllepurki :) Pöidlapaksune vahukiht kaob kiirelt. Aroomis on rõõmustavalt palju soola, mis mõjub veidi metalsena, kuid samas ka kena marjast mahlasust.

Esmamekk on jurakalt hapu, selle taga olev magusus üritab, kuid ei pääse võistlema. Keskmaitses tuleb esile korrrrrralik kogus soola koos jätkuva hapuküllusega. Lõppmaitse annab korraks ruumi mõrkjale alatoonile, kuid see võib olla ka soola kõrvaltoime. Järelmekk tõmbab soolatekki veidi kõrvale, lastes pohlade metalsel-mõrkjal parkivusel kenasti esile tulla, ka jõhvikal on siin oma osa ... kuid vaene põldmari ei saa isegi šanssi kaasa rääkida.

Keskmisest veidi raskema kehaga, alakarboniseerunud paletiga, hapu-soolase-hapu-mõrkjas-soolase-magusakas-hapu buketiga ÜBERtaseme rüübe. Nii julgelt soolatoosiga tegutsejaid kohtab harva, aga seda tervitatavam see lugulaul on.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Hazy Discovery Manchester

Hazy Discovery Manchester (Pinta / Track Brewing, Poola / UK) prkl 0,5 l. alc 7,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang 95 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Double New England / Hazy" ja hinnang 4,04 punkti.

Tootjainfo: "Welcome to our hoppy travel agency! This time we will visit Manchester, where Track Brewing is based, and we will drink something special in one of the local pubs. Our cooperative double IPA. Thick, strong and well hopped with Citra®, Galaxy® and Nelson Sauvin™ varieties. Hop Rate: 25g/l."

Keskmist kasvu purk, sildil nimeandev linn. Valge vaht täidab pool klaasist ja püsib vägagi korralikult, haakudes ka klaasiseintele. Õlle värvus - mudruselt tumekollane. Aroom on mõnusalt ja täidlaselt puuviljane, segades meloneid, viinamarju, mandariine ja huvitavalt kombel veidi ka sellerit.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja rammusalt magus-hapukas. Keskmaitse - smuutilik, segumahlane ja apelsinine, ananasine ja greibine. Lõppmaitses hakkab humal vaikelt hammustama, kuid teeb seda pehmel ja sõbralikul moel. Järelmeki mõru-magus kõnetab kättpidi nii kumkvaate kui kaalikat, mangot kui virsikuid

Raskepoolse kehaga, vähekarboniseerunud ja sametise paletiga, magus-hapukas-magus-mõru-vürtsikas-mõrkjas-magusa buketiga ÜBERTASEME RÜÜBE. Sellist tegelast on kohe lausa ohtlik ette võtta, nii sumedalt ja iselibisevalt kaob ta su sisemusse, et raske on pidama saada enne kui hilja
---
ülipiiratud koguses
---
pilt isetehtud

Dragora

Dragora (Enigma, Belgia) pdl 0,33 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Belgian Ale - Pale / Golden / Single" ja hinnang 83 punkti. Untappd liigimääratlus: "Blonde Ale" ja hinnang 3,59 punkti.

Tootjainfo: "Dragora is a blonde beer made with 2 malts, wheat and candy sugar. It is fermented with a yeast-strain which accentuates hop flavours.And a lot of hops, we did add: Citra, Mosaic, Simcoe, Amarillo and Centennial give this beer the smell of a fruit basket.
The beer has a light bitter taste, but is not overly bitter.
Both hopheads and sweetheads will find something in it! Enjoy !
IBU 30"

Väike matsakas pudel, värvikirjul sildil koomiksilik draakonistseen. Valge hõre vaht täidab 2/3 klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - õrnalt hämuselt kuldne. Aroom on väga värske, alates heast veest ja lõpetades värskeltnopitud õuntega.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-kihisev-torklev. Keskmaitse - hapukas-magus, toorevõitu suveõuna maitsega. Lõpmaitse muutub mõrkjamaks ja ühtasi vürtsikaks. Järelmekk jätkab hapul põhikursil, mõrkjus hakkab omandama kirbuse tunnuseid, kuid vürtsikas ja pärmine belglase põhi sõidab sellest siiski üle, meenutades pooltooreid virsikuid vähese valge pipraga.

Keskmisest õkva väheke raskema kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapukas-vürtsikas-mõrkjas-magusakas-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga Hea taseme rüübe. Jah, see on belgia blond, veidi ehk hapukas-mõrkjas-vürtsikam kui tavapärane, kuid samas ka ei kuidagi seetõttu parem.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Monday, April 17, 2023

Polyphemus (Heaven Hill Bourbon BA) taaskülastus

Polyphemus (Heaven Hill Bourbon BA) (Sori / Seven Islands, Eesti / Kreeka) pdl 0,33 l. alc 13,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang 96 punkti!! Untappd liigmääratlus: "Stout - Imperial / Double Pastry" ja 4,18 punkti

Tootjainfo: "Brewed together with Seven Island Brewery from Corfu, Greece. Inspired by the Greek Portokalopita dessert, we brewed this beer using seven different malts, tangerine, cinnamon and milk sugar and aged in bourbon barrels"

See pole omaette hinnang, vaid ootamatult süllkukkunud võrdlus kolme aasta taguse kogemusega, uudishimutsemisega, et kas on midagi muutunud - toonane hinnang oli hüpervaimustunud.

Vahtu on vähemaks jäänud. Värvus - samamust. Aroom on samavõrra pööraselt rikkalik ja nüansirohke.

Maitse mõttes - keha on muutunud tublisti õhemaks, kuid maitsenüansside osas pole ei mingeid märgatavaid edasi- ega õnneks ka tagasiarenguid. Nii nagu ta toona oli veidi torkivalt alkoholine, nii pole selles osas mingeid muudatusi. Nii nagu toona võis kirjelduse käigus erinevate märksõnadega täita pool paberilehte, nii võib praegugi.

Kolm aastat on seda jooki muutnud minimaalselt, vahu ja keha mõttes kasinamaks, lõhn ja maitse pole nihkunud ei hüva- ega kurakätt.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

St. Louis Gueuze Fond Tradition

St. Louis Gueuze Fond Tradition ( Van Honsebrouck, Belgia) pdl 0,375. alc 5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Lambic - Gueuze" ja hinnang 85 punkti. Untappd liigimääratlus: "Lambic - Gueuze" ja 3,56

Tootjainfo (guugeltõlke kaudu): "St-Louis Gueuze Fond Tradition is a pure gueuze brewed on the basis of young and old lambic. Unlike the original St-Louis Premium Gueuze, this beer is unsweetened and unfiltered. As a result, the slightly sour tones of the lambic beer are clearly present. The combination with the fruity aromas of young apple makes you long for more."

Keskmist kasvu pudel, stiilselt minimalistlik sidlikujundus. Sõrmepaksune kollakas vahukiht kaob loetud sekunditega. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on kuiv, mineraalne ja veidi õunaäädikat meenutav.

Esmamekk on kerge kehaga ja hapu, kuiv ja mineraalne. Keskmaitse - õrnalt happeline, ülikuiv ja veidi magusakam. Lõppmaitse - kuiv noorte suveõunte magustamata mahl. Järelmekk - pooltoores valge klaar.

Keskmisest veidi kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja ülikuiva paletiga, hapu-magusakas-hapu-mõrkja-hapu buketiga Übertaseme rüübe. Teades seda, millist magusat pläga see tootja tavaliselt lambicu nime all müüb, on see siin ülistiilne ja lahe lambic, mis ei peleta ka sellesse teemasse alles esmakordselt sisenejaid.
---
ülivähe saadaval
---
pilt isetehtud

Nitro Noir

Nitro Noir (Kasteel, Belgia) prk 0,33 l. alc 5,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "Porter" ja hinnang 55 punkti. Untappd ütleb: "Porter - Other" ja 3,32 punkti.

Tootjainfo: "Kasteel Nitro Noir has a clear taste of roasted malts, complemented by subtle caramel notes. The soft bitterness is balanced by a sweet fruitiness, making this porter easy to drink"

Väike purk, igavlihtne kujundus. Sõrmepaksune kreemikaspruun vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt süvikpunane. Röstine aroom täidab tuba juba koos purgi avamise krõksuga, lähemalt nuusutades leiab siit belgialikke karamelliseid-puuviljaseid estreid.

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - karamelline, magus, rosinane. Lõppmaitse - veidi röstine, pigem isegi kõrbenud rosinate sarnane. Järelmekk - kommisuhkrune, karamelline, kergelt isegi kuivapoolne ja mõrkjas.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja siidise paletiga, magus-hapukas-magus-mõrkjas-magus-mõrkja buketiga HEA TASEME rüübe. Nii nagu on olemas omaette loodusnähtus nagu "belgia stout", siis las olla selle nimi ka "belgia porter", mis on balti porteri sugulane, kuid kommisuhkrusem.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Sunday, April 16, 2023

200 Units

200 Units (Brewski, Rootsi) pdl 0,33 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Barley Wine / Wheat Wine / Rye Wine" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Barleywine - English" ja 3,85 punkti.

Tootjainfo: "A pure, balanced Barley Wine in the English style, it has big notes of caramel and toffee to start, followed by dried fruit such as sultanas and apricots, while the warming finish is packed with roasted notes of dark chocolate and coffee. 
A celebration of our friend Christian and one of his greatest achievements in life."

Väike sale purk, sildil joonis-kroonitud pea :) Helepruun vaht täidab pool klaasist ja püsib mõneti. Õlle värvus - tuhmilt ja tumedalt pruunakas-punane. Aroom on intrigeerivalt ja tuttavlikult marjane, hapukas, meenutades kodust nastoikat, kuhu sügise jooksul lisatakse valmimise järjekorras peotäite haaval eri marju ning seda koos fariinsuhkruga.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-hapukas, karamelline ja veidi kõrbenud. Keskmaitse - kõrvetatud suhkrust kukekomm barbarissimahlaga. Lõppmaitse - kuradima hea kodune kõrvetatud suhkru, kreekide, ploomide, maasikate ja sõstrate peale ehitatud nalivka. Järelmekk muutub kõvasti karmimaks, mõru-magusaks, tiba metalseks, tajutavalt alkoholiseks, kuid oma raskemeelsuses ilgeltkolemeeldivaks.

Hämmastavalt särav oma raskekoelises lihtsuses. Inglispärane odravein par excellence.
---
väga limiteeritult saadaval
---
pilt isetehtud

Hazy Discovery Budapest

Hazy Discovery Budapest (Pinta / Mad Scientist, Poola / Ungari) prkl 0,5 l. alc 7,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang 92 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Triple New England / Hazy" ja hinnang 3,91 punkti.

Tootjainfo: "Welcome to our hoppy travel agency! The time has come to visit the capital of Hungary and meet Mad Scientist. The result of the experiments of PINTA and this Budapest brewery is a strong, thick, double IPA, which we brewed with a composition of Loral®, Amora Preta and Enigma® hops. Hop Rate: 25g/l"

Kopsakas purk, sildil Budapesti sümbolkuju. Valge vaht täidab kolmandiku klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - tuhmilt tumekollane. Aroom on magusakas, veidi agraarselt kõrvitsane ja kaalikane.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magusakas-mõrkjas. Keskmaitse muutub mõrumaks, raudrohusemaks ja veidi kehakamaks. Lõppmaitse - hapukas-mõrkjas, vaigune, pihlakane ja vähekese mandariinine. Järelmekk - magus-mõru, pärnaõiene, tatrameene ja mõõdukalt vürtsikalt humalahammustusega

Keskmisest kehakam, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magusakas-mõrkjas-hapukas-mõrkja-magus-mõru-vürtsika buketiga Übertaseme rüübe. Vastab kõigile double NEIPA kõrgetele ootustele, kuid ei eristu sellest grupist kuidagimoodi
---
näpuotsaga saadaval
---
pilt isetehtud

Cherry Gose

Cherry Gose (Anderson Valley, USA). prk 0,33 l. alc 4,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Gose - Flavored" ja hinnang 50 puntki. Untappd ütleb: "Sour - Fruited Gose" ja 3,61 punkti

Tootjainfo: "Brewed with the juice of Montmorency sour cherries from Michigan, this kettle-soured beer is a melange of flavors aromas. Bright cherry flavors mingle with the salty tartness of the gose to create a uniquely complex and refreshing drinking experience.
IBU 12"

Väike purk, sildil koja tunnusloom ja hiidkirss. Roosakas vaht täidab kolmandiku klaasist ja kaob kapates. Õlle värvus - punakaskuldne. Aroom - soolane keefir ja kerge marjane hapukus.

Esmamekk on kerge kehaga ja ootamatult tugevalt hapu ning soolane. Keskmaitse - karboniseeritud joogijogurt tooreste tikritega. Lõppmaitse - hapukas-magus, kuiv, keeltparkiv, soolane marjalimonaad. Järelmekk - soolakas-magus, kuiv ja karge

Kerge kehaga, tugevaltkarboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-soolane-magus-hapu-soolakas-magusa buketiga Hea taseme rüübe. Hapukirsside kuiv parkivus keeras sellel joogil vindi üle võlli sellisel moel, et paneb suud kuivanult maigutama ja midagi muud pealejoomiseks otsima
---
pilt isetehtud

Saturday, April 15, 2023

Plum Barleywine

Plum Barleywine (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Barley Wine / Wheat Wine / Rye Wine" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Stout - Imperial / Double Coffee", hinnang 4,01 punkti

Tootjainfo: "A Plum Liqueur BA Barleywine brewed with Mirabelle plums"

Väike vahakaelaga pudel, sildil aprikoosi moodi ploomid :) Sõrmepaksune kollakaspruun vahukiht pole püsiv. Õlle värvus - kuristik-rukkis-punane. Aroom on rauarohke, hapukas ja kergelt turbane (mitte segi ajada turbasuitsuga)

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja ootamatult tugevalt hapukas-magus.

Keskmaitse - kirsiliköör!!!! Parim kirsiliköör, sest ta pole magus, vaid, hapu ... noh olgu, magus-hapu!

Lõppmaitse - magus, rauane, rabaveene, turbane, liköörilik, murakane ja pohlane

Järelmekk - raudvaadis hoitud, vasklusikaga segatud ja messing-kõrre kaudu joodud kirsilköör turbafiltri läbimisel

GENIAALSELT JA ERAKORDSELT TRUMDUBASSILIKULT TEISTSUGUNE! Hapu dominandiga odravein!!! Põhjala poisid, võtke see endale uueks seeriaks, teha kirsside/jõhvikatega/barbarissidega/sidruniga odraveine!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Permafrost

Permafrost (Fuerst Wiacek / Pühaste, Saksamaa / Eesti) prk 0,44 l. alc 7,5 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd ütleb stiiliks: "Porter - Baltic" ja 3,95 punkti.

Tootjainfo: "IngredientsWater, Barley, Rye, Hops, Yeast"

Keskmist kasvu purk, geoloogiline sildikujundus. Pruun vaht täidab 3/4 klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - tint-tont-must. Aroom on röstine ja leivane.

Esmammekk on keskmise kehaga ja omaäraselt mage-magusakas. Keskmaitse värvub järsult pruunimaks ja magusamaks, melassi ja leivapudi ristandiks. Lõppmaitse lisab mõnusa hapuka peenleivase noodi ja kogu maitsepilt muutub üsna täidlaselt tasakaalukaks. Järelmekis hakkab veidikene tunda andma alkoholisus, kuid see jääb pigem sellise aimamise tasandile, peajooneks on kaneeline-nelgine leivasupp

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud ja siidise paletiga, mage-magusakas-hapukas-magusa-mõrkjas-vürtsikas-magusa buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Korralik balti porter, millele rukki kasutamine annab väikese, aga meeldiva lisanüansi
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Highway 128 The Kimmie, The Yink, and the Holy Gose

Highway 128 The Kimmie, The Yink, and the Holy Gose (Anderson Valley, USA). prk 0,33 l. alc 4,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Gose" ja hinnang 73 puntki. Untappd ütleb: "Sour - Traditional Gose" ja 3,59

Tootjainfo: "With a bright, golden color and tight, creamy head, the earthy wood undertones in this beer develop into a light mineral aroma with a hint of lemon zest and tropical fruit. An initial refreshing tartness gives way to a subtle fullness, with flavors of guava and peach followed by a slight sea salt dryness and lemon sourness. The finish is dry, effervescent, and lemon tangy, reminiscent of a fresh sea breeze.
IBU 12"

Väike purk, sildil koja tunnusloom. Valge vaht täidab 2/3 klaasist ja üsib korralikult. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom on mõnusalt ja ootuspäraselt hapukas-soolakas.

Esmamekk on kergepoolse paletiga ja soolakas-hapukas. Keskmaitse - soolakas-mõrkjas ja mineraalne. Lõppmaitses näitab end korraks vähene linnaseline magusus. Järelmekk - magusakas-hapukas-soolakas

Keskmisest kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, soolakas-hapukas-mõrkjas-magusakas-hapukas-soolaka buketiga HEA taseme rüübe. Gose lihtne ja hea stiilinäide, mille peamine väärtus on selles, et lihtsalt ilma ühegi lisandita gosed kohtab harva.
---
pilt isetehtud

Friday, April 14, 2023

Open Ice Hits Vol.2

Open Ice Hits Vol.2 (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 9,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - Triple New England / Hazy" ja 4,11 punkti

Tootjainfo: "9 months with no TIPAs?! No TIPAs in 9 months?!
Open Ice Hits marks its return after 3 years, upgraded from DIPA to TIPA as Vol. 2. We double-mashed this 9,3% heavyweight to stand up to a hard-hitting triad of Citra, Galaxy, and Palisade. We get pineapple, nectarine, and freshly cut grass. This one’s real sticky and hoppy, sans le burn."

Keskmist kasvu purk, vanakooli helikassett sildil. Kreemika varjundiga vaht täidab üle poole klaasist ja tardub sinna. Õlle värvus - mudruselt ja tumedalt kollane. Aroom - mesilasvaha, vahalill ja üleküpsenud tikrid

Esmamekk on raske ja magus-mõru, veidi vänge ja hammustav. Keskmaitse - magus-vänge-vänderdav-sikerdav. Lõppmaitse - mõru-MAGUS-mõru-hapukas-hammustav, keeltahistav ja samas ikkagi sametine. Järelmekk - veidralt vastuoluliselt vängelt balansseeriv jõhkruse ja pehmuse piirimail.

Sametiselt hammustav ja meeldivalt ahistav, häiriv ja samas nunnukas. Lihtsalt noh teate, siin on maitseid nii umbes kastijagu rohkem kui ühes klaasis olema peaks. Joogiõlu pole see kraam kohe kindlasti mitte. Ülekoormav ja samas hurmav.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Savage 666

Savage 666 (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 8,5 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "IPA - Imperial / Double New England / Hazy" ja 4,08 punkti

Tootjainfo: "Savage 666 is our flagship DIPA recipe fired up with (more!) Mosaic, Simcoe, Simcoe Cryo, and HBC 630. We get cotton candy, sweet berry, and star fruit. It’s intensely aromatic, flavourful, and praying for a sweet pour. Show no mercy"

Keskmist kasvu purk, satanistlik sildikujundus. Kollakas vaht täidab pool klaasist ja üsib väga kaua. Õlle värvus - mudruselt kollane. Aroomis on magus kompott virsikutest, mangodest, papaiast ja metsmaasikatest.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse - rauarohke, mineraalne, kuivapoolne ja karedalt raudrohune. Lõppmaitse - võilille, raudrohu ja angervakse seguselt ürdine, mõru ja heinane. Järelmekk - VÕIMSALT hapukas-vaigune-magus-ürdine-pihlakane.

Muutuva suutunnetusega, mängulise ja muutuvalt mitmekihilise maitsepildiga Ülevõllikas. Jah ta on üliväga täpselt ootuspärane ... kuid samas ka nii karm, et mitut klaasi ilmselt ei tahaks
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Powerplay

Powerplay (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 4,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pilsener / Pils / Pilsner" ja hinnang 48 punkti. Untappd liigimääratlus: "Pilsner - German" ja 3,6 punkti

Tootjainfo: "We knew we needed a more traditional beer for our Brewery & Pub. As Northerners, we love Pilsner. So we brewed a Pils. Cereal, herbaceous hops, floral esters. Bright and refreshing. Crisp and crushable. It’s thirst quenching"

Keskmist kasvu purk, sildil ameerika jalgalli kiivrid. Erkvalge vaht täidab pool klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt helekollane. Aroom on meeldivalt ja lihtsalt linnaseline.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja hapukas. Keskmaitse - hapukas-magus ja veidi murune. Lõppmaitse - mõrkjas, kuivapoolne ja kevadroheline. Järelmekk muutub korraga tunduvalt magusamaks, kuid seejärel saabub ka korralik tugev vürtsine õhetus

Keskmisest kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapukas-magus-mõrkjas-hapukas-magusa-vürtsika buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Lihtne, kerge saksaärane pilsner on vahelduseks ikka kena kuugata küll.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Thursday, April 13, 2023

Holy Cow

Holy Cow (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 10,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Stout - Imperial / Double Milk" ja 3,9 punkti

Tootjainfo: "Holy Cow is no. 2 of 3 in our Imperial Stout series produced between December 2022 and January 2023. This Imperial Milk Stout builds upon Ain’t Got No Cow by dialing the sweetness up, the hops and roasted malts down, and is rounded out with lactose.
Try it side-by-side with our next Imperial Stout to continue the evolution!
*CONTAINS LACTOSE*"

Keskmist kasvu purk, sildil lakteeruv lehm :D Tumeruun vaht täidab poole klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - tumeränkmust. Aroom - tumedalt ja raskelt röstine, kõige otsesemalt ja ehedamalt põrandaleiba meenutav.

Esmamekk on raske, õline ja mõru-magus-hapukas, kohvine ja röstine. Keskmaitse - magus leivasupp kõrbenud rosinatega. Lõppmaitse - vägamagus leivasupp apelsinikoorte ja rosinate ja karamellkisselliga. Järelmekk - leivasupp kondenspiimaga!

Õhhhhhhhh kui feider. Röstine ja rämemagus leivasupp kondenspiimaga!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

If You Got Complaints, Please Talk To Our Tourmanager // Santa Edition 2022

If You Got Complaints, Please Talk To Our Tourmanager // Santa Edition 2022 (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 8,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untapd liigimääratlus: "IPA - Imperial / Double New England / Hazy" ja 4,07 punkti

Tootjainfo: "They say that odd things happen in threes… just like this third brew of I.Y.G.C.P.T.T.O.T.M… and just like we’ve got to let you know for a third time… If You Got Complaints, Please Talk to Our Tour Manager @hundradundra!
Maddi, our much-loved Gentle Swedish Giant™, comes back as a BeerCan SantaEdition® to spread cheer across billions and trillions and kajillions of eager tastebuds this holiday season.
This year’s I.Y.G.C.P.T.T.O.T.M.’s is dry hopped with a big bag full of hoppy goodness in the form of Mosaic T-90, Mosaic Cryo, and Cryo Pop.
HOPS: Mosaic, Mosaic Cryo, Cryo Pop"

Keskmist kasvu purk, sildil oleva taadi habemes on kuljused :) Valge vaht täidab poole klaasist ja püsib vägagi kaua. Õlle värvus - mudruselt kollane. Aroom on meelitavalt-kleepivalt vaigune.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - mango-ananassi-pihlakapüree, veidi torkiv ja vaigune. Lõppmaitse - magus, kohe lausa väga magus, aga samas puidune-vaigune mõrkjus raamib selle päris kenasti ära. Järelmekk on magus-mõru ja kleepjalt greibine.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõrkjas-magus-hapukas-mõru-MAGUS-mõru buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Need mõned kuud, mis on jõuludest möödas, on selle jõuluvana veidi ära väsitanud
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Welcome Back, Freaks

Welcome Back, Freaks (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 6,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / New England (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untapd liigimääratlus: "IPA - New England / Hazy" ja 3,98 punkti.

Tootjainfo: "WELCOME BACK, FREAKS! – DDH IPA – 6,3%
And we’re off! This year’s first release is our most diverse yet, and what better way to start it than with our bread and butter – a double dry hopped hazy?!
Welcome Back, Freaks! is our flagship IPA base crammed full of Azacca, Ekuanot, and Amarillo. We get sweet orange, mango, berry, a touch of spice. It’s soft, fluffy, hoppy, and ready for sweet sipping."

Keskmist kasvu purk, sildil õõvastav tervitus. Valge vaht täidab ligi poole klaasist ja püsib kaua. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom on leebelt magusakas, miskiärast pastinaagi meenutusega

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-mõru ning korraliku humalakõrvetusega. Keskmaitse - magus-hapu, karvane ja ogaline nagu draakonivilja koorik. Lõppmaitse - mõru-vürtsikas, humalakarvasus on suisa ohakane. Järelmekk - magus-mõru, krobeline ja torkiv.

Keskmisest raskema kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõru-hapukas-vürtsikas-mõru-magus-mõru buketiga Väga hea taseme rüübe. Jah see on korraliku humalahammustusega NEIPA, kuid see hammustus on karvane nagu kolmepäevane pügamata habemetüügas
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Wednesday, April 12, 2023

Vapelord 5000

Vapelord 5000 (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 4,5 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untapd liigimääratlus: "Sour - Fruited" ja 3,93

Tootjainfo: "[INCOMING INTERGALATIC MESSAGE]
101 1001, 1101 101 0101101 011 1101 11 1011 00 1101 1111 101010 ??? 111 010111 1 1001 11010 11101 1011 !!! 001 101 1111 0101 101010 101 1101 11 10 !!! 111 10 110111 0100 1001 !!!
11011011, 1101 111 1101 001 !!!
[TRANSLATING…]
W0W D00D, HAVE Y0Ü CHEKKED 0ÜT THIS NÜ SIKK AS FÜKK VAPE FLAV0ÜR??? ITZ CALLED K-B00M AR0MA GREEN B0MB !!! IT’S G0T LIKE KIWI, PAPAYA, AND LIME IN IT !!! ITZ S0 FÜKKIN SIKK D00D !!!
VAPEB0TS, VAPE AND VAPE 0ÜT !!!
ADJUNCTS: Kiwi purée and concentrate, papaya purée and concentrate, lime purée and concentrate, vanilla, sea salt.
IMPORTANT: PLEASE KEEP COLD AT ALL TIMES AND ROLL CAN BEFORE POURING!"

Keskmist kasvu purk, sildil suitsev transformer. Sõrmepaksune vaht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - üsna porine. Aroom - happeliselt üldpuuviljane.

Esmamemkk. Oi rsk. Hapumehu rsk-rsk

Keskmaitse - kiivihapumehu. Kuldkiivi ja tikrid

Lõppmaitse - laimihapupüree rsk-krt-rsk.

Järelmekk - ootamatu hetkeline rahunemine, kõndimine kõrvitsamehu suunas, selleks et siis jälle haarata toorevõitu kiivi ja see sulle kurku suruda

EBARDÕLU. Aga no vaadake tootekirjeldust ja te ei imesta. Õllekoefitsent 0,00005. VÄRDhapumehupüreekoefitsent 0,99995. Kokku saab koleveider kuratteabmis.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Synaesthesia : Mosaic

Synaesthesia : Mosaic (Sudden Death, Saksamaa) prk 0,44 l. alc 8,3 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "IPA - New England / Hazy" ja 4,15

Tootjainfo: "Synaesthesia is our new single hop series (a first for us!) exploring different sensations through our experiences with various hop varietals. Hops continue to excite the palate and stimulate the brain, and this is our homage to this wonderful and curious perennial.
Synaesthesia: Mosaic was generously hopped with a medley of Mosaic CO2 extract, Mosaic T-90, Mosaic Cryo, and Mosaic Spectrum.
Enjoy."

Keskmist kasvu purk, sildil lillekolp. Vlage vaht täidab pool klaasist ja püsib superkaua. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom - oi mulle meeldib selle pruulikoja vesi! Ainult et seekord on selle peale veidi ammoniaagikest tilgutatud, nii õige vähe, kui te nüüd aru saate mu vihjest :) Noh ja poolekslõigatud värske virsik on kah samas

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hammustav. Keskmaitses - humalahammustus, tikrilik hapukus ja biskviitjas magusus. Lõppmaitses - virsiku-porgandimehu pihlakataga. Järelmekk - magus ja segumahlalik, samas karge ja mõnusalt humalakribinaga

Keskmisest tiba raskema kehaga, tugevaltkarboniseerunud ja huvitavalt-samet-kuiva-hammustava paletiga, magus-vürtsikas-mõru-hapukas-magus-vürtsikas-mõru buketiga ÜBERtaseme rüübe. Super-puper värskuse ja intensiivsusega õlu, milles Mosaiik-humalast on kätte saadud tema meeldivamad pooled :)
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud