Thursday, February 29, 2024

Anderson's - Dank Sinatra

Dank Sinatra (Anderson's, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double IPA" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - Triple" ja hinnang 3,68 punkti

Tootjainfo: "Chewy and properly hoppy Triple IPA with Mosaic, Centennial and Eclipse hops."

Väike purk, koja tunnustilk seekord rõõmsal, aga arusaamatul foonil :) Kollaka varjundiga vaht täidab üle poole klaasi ja püsib väga korralikult. Õlle värvus - kirkalt kuldne.

Aroom - oi see on IPA lõhnaootuste kuldlõige, ristpiste ja naelapea - tsitrus ja vaik ühekorraga!!!

Esmamekk - raskepoolne, magus-jõuline-hapukas-kergeltalkoholine-puuviljane

Keskmaitse - magus-puidune-rammus-vaigune-greibimarmelaadine-päikeseloojanguline

Lõppmaitse - MAGUS-mõru-toekas-sumolik-jämejurakas-vanavaigumagus-puiduraamisapelsin

Järelmekk - JÄÄÄÄRAPÄISELT-magus-vürtsikas-MÕRU-magus-TÄISKUUHULLUS-hapukas-VAGUNITÄISVAIKU!

ÜLEVÕÕLLIKAAAAAS! Kangehumalajurakas. Rämeabsoluutne vastand mõistele "kergestijoodav" - aga no pergelepihta - sa TAHAD seda juua! VÄÄNKAEL, kellega kohtumist sa võid kahetseda, aga sa lähed sellele kohtumisele taas. Muidugi ainult siis kui sa IPAhoolik. Humalahull. Vaigunäriline.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Basqueland - Dubbelganger

Dubbelganger (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 7,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Dubbel" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Belgian Dubbel" ja hinnang 3,59 punkti.

Tootjainfo: "Basqueland’s first Belgian Dubbel. Our dubbel follows the classic form but finishes drier than traditional dubbels for exceptional drinkability. Looking for that Christmas quaffer to have by the fire? Look no further. You’ve found your Dubbelganger!"


Keskmist kasvu purk, sildil ... midagi üsna arusaamatut koos lõvipildiga :) Kollakas-pruunakas vaht täidab u poole klaasist, kuid on hõre ja mitte kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt kastanipunane. Aroom - väga hea vesi ja tume kommisuhkur

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - vesisevõitu, karamelline ja veidi karmilt puidune. Lõppmaitse muutub kõvasti hapumaks, isegi tiba happeliseks, kuid nüüd pääseva mõjule ka belgia pärmile omased kuivatatud puuviljad. Järelmekk - vürtsikas, kihelev (pigem tripel-tüüpi õllele omaselt), karamelline ... õõõõige õrnalt atsetoonine.

Keskmisest kergema kehaga, tugevaltkarboniseerunud ja kuiva paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-magus-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Dubbel kui õllestiil on tore ja kena ja puha ... aga no paganama harva, kui selle kohta panetunud nokkija midagi äga vaimustunut saab öelda. See siin ongi lihtsalt dubbel. Ei midagi halba, aga ka ei midagi ülemäära kiiduväärset.
---
mõneti saadaval
---
pilt isetehtud

Anderson's - Patune pohl

Patune pohl (Anderson's, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ei RB ega UT ei tunne veel seda jooki

Tootjainfo: "Poha ja kerge kuusevõrsega hapu õlu"

Väike purk, koja tunnustilk seekord metsasel foonil. Heleroosa vaht täidab 3/4 klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - mudruselt punakas. Aroom on õõõõrnalt marjaselt hapukas ja miskipärast vaniljese arjundiga.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapu ning marjane. Keskmaitse - marjahapu kõrvale astub ka kenake ja selge kuusevõrsehapu. Lõppmaitse muutub mõrkjamaks, marjaseemnelikult parkivaks ja kuivapoolseks. Järelmekk lisab sellesse pilti pisut ootamatult palju magusat, kuid see tasakaalustab ka maitseipldi.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerund ja kuivapoolse paletiga, hapu-mõrkjas-hapu-magusaka buketiga Übertaseme rüübe. Mingi marjane hapu siin on täiesti olemas (ehkki kas see on nüüd pohl või jõhvikas või kasvõi sõstar, seda eristada ei oska), kuusevõrse oma värskuses samuti, kenasti joodav ja piisavalt maitseküllane ning tasakaalus - no miks ta siis Über ei ole!
---
veel ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Monday, February 26, 2024

Varvar - Amazonas

Amazonas (Varvar, Ukraina) pdl 0,375 l. alc 14,0 vol% Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 4,27 punkti

Tootjainfo (guugeltõlke kaudu): "Barrel Aged Amburana Imperial Stout. Aged in native Ukrainian Mykulynetske whiskey barrels. Dark as the southern midnight, heady as a beautiful girl's kiss. Amburana gives its spicy hints of warm cinnamon, sun-warmed wood, and the oak barrel adds light vanilla. The bouquet is dominated by coffee, chocolate, alcohol and dried fruits. A boozy blend for a fun evening.
IBU 60"

Õilis pudelikuju ja veel õilsam sildikujundus. Sentimeetrine tumepruun vaht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - urjuhh-must.

Aroom. Hmmmm, miks tuleb esimese märksõnana pähe "muskus", teate küll, see paljude lõhnaõlide-salvide-misiganes baasaine. Muskus, mürr ja ambroosia. Eimateanküll, et need ei oma puutumust õlledega üldse, ega selle õllega konkreetselt, aga no ikkagi! Jaaaaaaa, ilmselt on see aromaatne Ladina-Ameerika puu, mis selle hurmuse taga on.

Esmamekk - raske, õline ja liköörine. Pekaanipähkli-liköörine? Kange, meeldiv ja eksootiline

Keskmaitse - parim kakaotuletis, mida suudad ette kujutatada. Rummikook võibolla? Rummikook šokolaadikreemi ja pähklivõõbaga?

Lõppmaitse - rosina-kakao-rummi-biskviidi-pähkli ristpistes naastkattes turmtuletis. Soe ja alkoholine. Pehme ja turvaline. Meeletult meelitav

Järelmekk. Röstitud kakaoküpsis kõlab totakalt, onju. Aga no vat paremat sõna ei oska praegu valmis küpsetada. Rummidžemmiga kaetud röstkakaoküpsis.

FANTASMORGASTILISELT hea ja kange ja kea ja tange. Kuratlikult ohtlik oma meeldivuses. Eksootiline. Vana Gambrinus tahab nüüd saada võimalust nuusutada amburanat!
---
ei ole kahjuks saadaval
---
pilt isetehtud

Tedre - Suveöö (taaskülastus)

Suveöö (Tedre, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,6 %vol. Liigiimääratlus: braggot (linnaste ja mee põhjal valminud õlle ja mõdu vahepealne kange rüübe)

Tootjainfo: "Hele linnaseekstrakt, Crystal linnased, mesi, Northern Brewer humalad, White Lab Champagne (715) ja Sweet Mead (720) pärmid.

See jook on 2016.a pudelisse pandud ja 2017.a esmakirjelduse saanud. Nüüd on hea ja õpetlik võimalus vaadata, et mis on 7 aastaga muutunud.

Kui toona tekkis vahtu vaid kirmeke, siis nüüd tubli sentimeetri jagu ja sellel on isegi pisut püsivust. Joogi värvus - sama kirgas ja kaunispunane. Aroom pole santiimijagugi muutunud, samamoodi võluv šerri.

Maitsepilti on nüüd neetult keeruline võrrelda, sest toona lõi vanal Gambrinusel kirjandusliku põhja alt ära ja sündis puhas impressionistlik tekst :D Kuid need üksikud märksõnad, mis toona kirja said, peavad osaliselt paika ... ehkki samas palju leebemal moel.

VÄGA ÕPETLIK taaskülastus, mille eest tänan pruulmeistrit, et too oma keldrisügavustest uue pudeli välja koukis ja proovimiseks tõi. Tundub, et kui õlledel võib 6-7 aastaga üsna suure tõenäosusega juba taandareng, siis mõdu derivaatidel (antud juhul siis braggot) on säilimispotentsiaal palju suurem. Siin joogis on algne maitselopsakus veidi taandunud, kuid kui võtta joogi kui sellisena, siis ka praegune versioon on ÜBER!
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Basqueland - Gilda

Gilda (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 6,1 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy (NEIPA)" ja hinnang pole eel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - New England / Hazy" ja hinnang 3,91 punkti.

Tootjainfo: "Who would fancy a Basqueland Gilda? Instead of the usual pickle peppers, anchovies, and olives, we’ve threaded Mosaic, Cashmere, Citra, and Ekuanot hops into this IPA. This Gilda is a hoppy delight with flavors of peach, cantaloupe, red fruits, and a refreshing, slightly bitter citrus finish. It features a blend of malts with barley, oats, and wheat, giving it a smooth sensation. A sip of cinematic proportions!"

Keskmist kasvu purk, sildil tootjainfos mainitud: "pickle peppers, anchovies, and olives" :D Valge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib korralikult. Õlle värvus - kergelt uduselt kollane. Aroom on mõnusalt ja veidi vürtsikalt humalane.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas, veidi keeleotsa teritav. Keskmaitse - mõru ja hapukas, kare ja humalakriipega. Lõppmaitse - väga meeldivalt ja mahlaselt humalavõtmes vürtsikas, samas magus-hapu ja mahlane. Järelmekk - magus-hapu, kuhugi draakonivilja ja grenadilli vahele jääva intensiivsusega, aga sellele lisaks korralikult mõru-vürtsikas.

Mega. Värskehumalamega. Suurepärase tasakaalu mega. Sihuke rahulik mega ses mõttes et siin pole ühtegi kukerpalli küljes, kuid kõik neli maitseaspekti - magus, hapu, mõru ja vürtsikas - on kenasti ja põhjalikult ja harmooniliselt olemas. Superteostus
---
veidi saadaval
---
pilt isetehtud

Sunday, February 25, 2024

CastleHill - 100.000 OCCUPANTS

100.000 OCCUPANTS (CastleHill, Ukraina) pdl 0,33 l. alc 8,5 %vol. Ratebeeri ei tunne eel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 3,97 punkti.

Tootjainfo (guugeltõlke abil): "Dark, strong, moderately sweet and thick beer. The aroma of rich pastries, gingerbread, dark caramel, light notes of prunes and citrus jam. Everything is repeated in the taste, black coffee with dark caramel prevails, then the crust of black bread, light bitterness from burnt malt and notes of candied citrus can be felt. Alcohol is imperceptible, but warms imperceptibly.
IBU 20"

Väike lihtne pudel, sildil sünge kolbapuu. Sõrmepaksune kollakaspruun vahukiht on tihe ja üsna püsiv. Õlle värvus - kirkalt sügavikupunane. Aroom - samasügavalt mustade poolkuivatatud ploomide tiinne.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - hapukam, ploomine-kreegine, seda mõistagi pool-vinnutatud kujul. Lõppmaitse - kakaone, 70% šokolaadine ja kreegiliköörine. Järelmekk - tugevalt röstine, leivane ja ploomine.

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud ja sametise paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-magus-mõrkja buketiga ÜBERtaseme rüübe. Oivalises tasakaalus, maitseküllane ja kergeltjoodav. Nohjahh, impsi kohta on rösti ja keha väheõitu, aga vähemalt see viimane aspekt see on juba kraadist ette aimatav.
---
kahjuks ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Basqueland - 50 Year Storm

50 Year Storm (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 6,4 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang 72 punkti. Untappd liigimääratlus: "IPA - American" ja hinnang 3,79 punkti.

Tootjainfo: ""I am an FBI agent"
-Johnny Utah
West Coast IPA dry-hopped with Simcoe.
IBU 70"

Keskmist kasvu purk, kujunduses hiigellaine-surfi teema. Valge vaht täidab üle poole klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom on magusapoolne, mesine ja ürdine, meeldi, aga IPA'na mitteveenev.

Esmamekk on kesmisest veidi raskema kehaga ja mõru-magusakas. Keskmaitse - mõru, kuivapoolne, kergelt isegi kibedusse nihkuv. LÕppmaitse - karmilt mõru ja hapukas, greibine ja metalne. Järelmekk - mõru, magus-hapukas, pikapeale vürtsikat elevust pakkuv.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõru-magusakas-mõru-hapukas-mõru-hapukas-vürtsika buketiga VÄGA HEA TASEME RÜÜBE. Lõhn ja maitse on huvitavas dissonantsis, IPA'sus liigub alguses madalast lävendist jõulisuse suunas, nii et veenab küll.
---
veidikese saadaval
---
pilt isetehtud

A. Le Coq - West Coast Pilsner

West Coast Pilsner (A. Le Coq, Eesti). prk 0,5 l. alc 5,0 %. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Lager - Hoppy / India (IPL) " ja hinnang ei ole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Lager - IPL (India Pale Lager)" ja 3,36 punkti.

Tootjainfo: "West Coast Pilsner on värskendav humalane lager-tüüpi õlu, mis on kombinatsioon kahest õllestiilist: IPA-st ja pilsnerist, sidudes pilsneri kerguse ning värskuse IPA-le omase humala karakteriga. Õlu on pruulitud Ameerika Sabro ja Mosaic humalatega, mis annavad sellele puuviljase ning troopilise maitse.IBU 25"

Keskmist kasvu purk, lustlik heleroheline kujundus. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom - laagerõllele omaselt hapukas, aga koos mõnusa värske rohelise-muruse kõrvaltooniga.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-mõrkjas. Keskmaitse muutub nii magusamaks kui mõrumaks ühekorraga. Lõppmaitse - linnaseline, kaldu pooltoore viljatera poole. Järelmekk - mõrkjas-vürtsikas, hapuka mahlase fooniga.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, hapukas-mõrkjas-magusakas-mõrkjas-vürtsikas-hapuka buketiga Väga hea taseme rüübe. Ega ta midagi erakordset ei ole, aga tavalaagriga võrreldes selgelt humalasem ja seega maitseküllasem, seega täidab IPL kriteeriumid ära ning võib meelerahuga juua kasvõi mitu klaasi
---
ei ole Gambrinuses saadaval
---
pilt isetehtud

Saturday, February 24, 2024

Sori - Laudatur XVIII (taas-taaskülastus)

Laudatur XVIII (Sori, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,1 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "American Strong Ale", hinnang 92 punkti. Untappd ütleb: "Strong Ale - American" ja 3,98 punkti.

Tootjainfo: "Special release. An intense, multi-layered and palatable ale blend; Imperial Stout aged in Heaven Hill Bourbon barrels give us sweet notes of vanilla and oak, while Barley Wine aged in The Macallan barrels showcase notes of ripe berries, toffee and hints of whisky. Aged to perfection and blended by our Barrel Master. Drink now, or cellar for years to come.
IBU 52"

Algne kirjeldus manitses, et andke sellele joogile veel aega "aasta kuni kuus". Aasta hiljem kiitsin, et aasta järelküpsemist on väga mõjunud. Huvitav vaadata, mis on muutunud nüüd, kui algsest ongi möödas justnimelt kuus aastat.

Pöidlapaksune pruunakas vahukiht on kenasti püsiv. Õlle värvus - kirka tumepunase servaga mustjaspruun. Aroom on muutunud leebemaks, kerge vihje heresele on siiski säilinud. Maitsepilt on samamoodi lamendunud, kuid ikkagi meeldivalt karamelline, huvitaval kombel on alkoholisus taas tugevamalt tunda, kuid samas üldine portveinine olek on seni veel olemas.

Suurepärane õppevahend! 
- väljalaskeaastal 2018 ütlesin, et "Andke talle aega. Nii aasta kuni kuus". 
- 2019.a "nüüd ma ütlen, et see aasta on mõjunud ülihästi. Ülejäänud viis aastat mõjuvad ilmselt veelgi paremini". 
- aastal 2024 tõden, et kuus aastat on vähemalt konkreetsele pudelile juba liiast. Jah, see on jook on siiani vägagi hea, aga paremaks ta kindlasti läinud pole. Või siis on hindaja ise kriitilisemaks läinud. Üks ei välista muidugi teist :)
---
veidi veel saadaval
---
pilt isetehtud

Basqueland - Freebird

Freebird (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang 79 punkti. Untappd liigimääratlus: "IPA - American" ja hinnang 3,59 punkti.

Tootjainfo: "Simcoe, Ekuanot, Mosaic. Medium bodied west-coast with subtle fruitiness a pronounced pine resin flavour and a bitter finish. By the way, this bird is also gluten free!
IBU 63"

Väike purk, sildil keegi pääsusarnane. Erkvalge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib väga kaua, haakudes tugevalt ka klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroom - väga hea vesi, männivaik ja apelsinikoor.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõru-magusakas. Keskmaitse - kehakam, puidusem, karamellisem ja kuivem. LÕppmaitse - mõrkjas-hapukas, nüüd juba noorem kuusevaik. Järelmekk - kuiv, karm, humalahammustusega, isegi kirbusse langev.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse buketiga, mõru-magusakas-mõru-hapukas-mõru-vürtsika buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Ehkki tootja on markeerinud selle joogi sildil kui west coast IPA, on antud kraam sellest stiilist natukese mööda, AIPA poole, pisut tasakaalust väljas mõrudusega.
---
pisut saadaval
---
pilt isetehtud

Basqueland - Pink Flamingo

Pink Flamingo (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 5,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Sour - Fruited" ja hinnang 3,71 punkti.

Tootjainfo: "Fruited sour with raspberry, passion fruit, and hibiscus. Flamingos are famous for their stunning pink hue, which is actually a result of their diet of crustaceans. In the same way, we added to this beer a ton of raspberries, passion fruit, and hibiscus to give it its beautiful pink color. The tannins released by the fruit flesh add a subtle bitterness that complements the sourness of the beer, making each sip a refreshing and satisfying experience"

Keskmist kasvu purk, roosa dominandiga kujundus. Roosa vaht täidab 3/4 klaasis ja püsib isegi päris kenasti. Aroomis domineerivad vaarikad, mis kombinatsioonis grenadilliga annavad mõnusa värskuse efekti.

Esmamekk on kerge, isegi vesise suutunnetusega ja hapu. Keskmaitse mõrkjas-hapukas, vaarikaseemnete parkiv efekt kuivatab keelekülgi. Lõppmaitse värvub veidi magusamaks, kuid muutub veelgi kuivemaks. Järelmekk - kõrbekuivus koos mahlasusega tekitab tajuhäire.

Väga kerge kehaga, vähekarboniseerunud ja tulikuiva buketiga, hapu-mõrkjas-hapu-magusaka buketiga Feider Rüübe - midagi niiiiii klõbisevkuiva ja samas mahlast pole ammu joonud.
---
pisut saadaval
---
pilt isetehtud

Friday, February 23, 2024

Sori - Vinum Ex Estonia

Vinum Ex Estonia (Sori, Eesti) prk 0,33 l. alc 10,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Barley Wine / Wheat Wine / Rye Wine" ja hinnang 88 punkti. Untappd liigimääratlus: "Rye Wine" ja hinnang 3,34 punkti

Tootjainfo: "Sori combined our tradition of brewing Barley Wines for special occasions with Estonia's proud traditions of Rye and Juniper. Wild juniper picked from the dense Estonian wilderness during the endless days of summer is added to our Barley Wine which is rich with rye for a warm, peppery and spicy elixir. Cellared for the long, cold nights of winter. Brewed for friends at Saveur Bière, HOPT & Beer Hawk. Vinum Ex Estonia is a gift from our family to you.
IBU 65"

Väike lihtne pudel, edevalt vanamoelise graafikaga silt. Pöidlapaksune tumekollane vahukiht on üsna püsiv. Õlle värvus - kirkalt tihkekoletumepunane. Aroom - rukkiveini raskepärane uimastav vine mähib endasse kadakamarja eeterlikkuse ja tulemus on veidi agressiine, aga samas nii meelitav, et siia tahaks oma nina kauaks jätta.

Esmamekk - raskepoolse kehaga ja magus-mõru, karamelline, veidi kõrvetatud ja õrnalt vürtsikas. Keskmaitse muutub tunduvalt hapukamaks, peenleivalikuks, ploomiseks ja lapsikult kukekommiseks.

Lõppmaitse - ploomimarmelaad veidi kõrvetatud leivakäärul, kergelt üle puistatud kadakamarjade ja valge pipra seguga, mis saadab sind ilmselt homse hommikuni.

Järelmekk - karamelliseerunud kreegi täidisega ploomiveinitarretis. Väga aeglane, mõtlik, portveinilik, tasatihe ja iga kellatiksega tilkhaaval sinu sisse libisev

MEGAMEELDIV. Samas rukkivein pole kunagi massidele peale läinud, kadakamarja lisamine tekitab enamikus pigem küsimusi kui rõõmsat äratundmist. Vana Gambrinus aga rõõmustab selle asja olemuse üle mitmeti.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Basqueland - Imparable IPA

Imparable IPA (Basqueland, Hispaania) prk 0,44 l. alc 6,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang 96 punkti. Untappd liigimääratlus: "IPA - American" ja hinnang 3,75 punkti.

Tootjainfo: "West Coast-Style IPA made in the Basque Country. Golden colour. Loads of fruity hops. Dry-hopped with Simcoe, Mosaic & Citra.
IBU 62"

Keskmist kasu purk, primitiivseõitu, kuid siiski meeldejääv kujundus. Valge vaht täidab 4/5 klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on leebeltja vaiguselt IPAne, kerge viitega urinaariumile.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõru-magusakas. Keskmaitse - mõru, vaigune, veidi vürtsine ja kuivapoolne. Lõppmaitse - mõru-hapukas ja veidi puidune, karmipoolne. Järelmekk muutub karamellisemaks ja pehmemaks, kuid veenev puidune-vaigune mõrkjus jääb kauaks püsima.

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõru-magusakas-mõru-vürtsikas-hapukas-mõru-magusaka buketiga Übertaseme rüübe. Korralik, karmima otsa AIPA, ehkki sellisena teiste hulgast mitte esile tõusev
---
mõned purgid saadaal
---
pilt isetehtud

Red Cat - Tomato + chipotle

Tomato + chipotle (Red Cat, Ukraina) pdl 0,33 l. alc 4,5 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "Sour - Tomato / Vegetable Gose" ja hinnang 4,04 punkti

Tootjainfo: "Taste: balanced with pronounced acidity and a hint of tomato with a hot chipotle pepper.
Aroma: tomato with notes of spices.
IBU 8"

Väike lihtne pudel, sildil - ohüllatust tomat ja chipotle. Kollane hõre vaht täidab poole klaasis kuid kaob poole sekundiga. Õlle värvus - hõljumivinega pruunakas-punakas. Aroom - väga mõnus suitsune grillikaste.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja hapukas-vürtsikas. Keskmaitse - magus-hapu, tšilline, suitsune ja korralikult keelt kuumutav. Lõppmaitse - chipotlele nii omane magus suitsuvürtsi noot kasvab poole elutoa suuruseks. Järelmekk - suitsune, magus-hapu ja väga korraliku tšilli-kibelusega, pannes isegi lauba kergel higiseks tõmbama.

MEGATASEME RÜÜBE! Tšillised tomatigosed on alati kindla peale minek, sest see maitsekombinatsioon sobib kõigile ... noh kõigile tšillipeadele :)
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Thursday, February 22, 2024

Sori - Shadow Game XI: Irish Coffee & Maple Syrup - Heaven Hill BA

Shadow Game XI: Irish Coffee & Maple Syrup - Heaven Hill BA (Sori, Eesti) prk 0,33 l. alc 12,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang 90 punkti. Untappd liigimääratlus: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 4,22 punkti

Tootjainfo: "Shadow Game 11 - Rare single barrel release! Shadow Game has been aged for one year in the quiet shadows of the Sori barrel cellar, waiting for the right moment to be released into life. The time is here. This is a super massive Imperial stout with Irish Coffee & Maple Syrup"

Väike pudel, seeriale omane läikiv-edev kujundus. Sentimeetrine pruun vaht kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt sügavpunase helgiga must. Aroom - hurmavalt magus-puidune, rummine, viskine ja kohvkaramelline.

Esmamekk on raske kehaga ja magus-sametine, karamell-kreemine ja veidi iiriskommi meenuta. Keskmaitse - pähklibrülee, rosinaželee ja konkjakikomm kvaliteetšokolaadis. Lõppmaitse - alkoholine, kuid sellises mõõõõõnusas portveinilikus võtmes, kohvi-pähkli-koorelikööri vibraga. Järelmekk - liköörikomm, rosinamarmleaad, viigimarjamoos ja kreekapähklikreem kakaoga.

MEGATRILLARDIIII-HOPLADIIII! Võrratult hea tasakaal likööriliku magususe ja samal ajal puiduse mõrkjuse-karguse vahel. Ideaalilähendane õlleliköör.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Sori - Mummon Berry Sour

Mummon Berry Sour (Sori, Eesti) prk 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Berliner Weisse - Flavored / Catharina Sour" ja hinnang pole eel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Sour - Fruited" ja hinnang 3,43 punkti

Tootjainfo: "This brew is like a sip of summer at grandma's, bursting with the sun-kissed sweetness of blueberries and the vibrant tang of raspberries. It's a timeless embrace of fruity delight that'll transport you to simpler times with every sip. Raise your glass to Granny's love in a can – a berrylicious journey through memory lane! "

Väike pudel, marjaküllane kujundus. Tumeroosa vaht täidab pool klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - tuhmilt tumepunane. Aroom - külluslikult, kuid ebamääraselt üldmarjane.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja hapu. Keskmaitse - hapukas-mõrkjas, marjaseemnete kombel parkiv. Lõppmaitse - aroonialik, keeltmässiv. Järelmekk - ebamäärane, üldmarjane, pisut isegi happeline.

Keskmisest veidi kergema kehaga, hapu-mõrkjas-hapu-magusakas-happelise buketiga OK taseme rüübe. Ebamäärane ja igav, ehkki pingutatult marjane jook
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Põhjala - Punane Laager

Punane Laager (Põhjala, Eesti) pdl 0,44 l. alc 4,9 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Amber Lager - International / Vienna" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus "Lager - Amber / Red", hinnang 3,44 punkti

Tootjainfo: "A soft and malty red lager beer"

Keskmist kasvu purk, lihtne, punane ja äratuntavalt Põhjala lihtsa seeria kujundus. Kollane vaht täidab üle poole klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kuldpunane. Aroom - magusakas, karamelline, kuivatatud aedmaasikate meenutusega.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-magus. Keskmaitse - karamelline, hapukas-magus, üsna intensiivne. Lõppmaitse - vaskne ja puidune, soe ja metalne. Lõppmaitse - hapukas ja intensiivselt külmavõetud pihlaka meenutusega, kuhu hiljem lisandub ka meeldiv soe vürtsikus

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõrkjas-magus-hapukas-magus-mõrkjas-vürtsika buketiga VÄGA HEA TASEME RÜÜBE! Uskumatule maitseküllane, lausa bockilik oma üldpildilt, aga sellevõrra ka veidi liiga magus. Oi kuidas ootaks, kuidas samale õllele kraad juurde keerataks ja bockina uuele ringile tuldaks!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Monday, February 19, 2024

Sori - The Birthday Afterlife

The Birthday Afterlife (Sori, Eesti) prk 0,33 l. alc 10,4 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Imperial Flavored" ja hinnang pole eel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Porter - Imperial / Double Baltic" ja hinnang 3,72 punkti

Tootjainfo: "The Birthday Afterlife, where the party never stops, even in the darkest depths. This Imperial Baltic Porter is aged to perfection in Brandy and Bourbon barrels with a mischievous twist of brettanomyces. An invite to an eternal birthday bash! We celebrate surrounded by friends and eerie beer barrels, a macabre fiesta in every bottle. Join the spectral revelry and raise your glass with a beer that's more fun than a haunted house and darker than the night! "

Väike pudel, luukerelik kujundus. Tumepruun vaht täidab kolmandiku klaasist, kuid kaob üsna ruttu. Õlle värvus - tünntõrvmust. Aroom on magus, selgelt brändilik ja burboonilik ühekorraga - see on juba tubli saavutus, piimašokolaad ja rosinad lisavad lõhnapildile sügaust.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-magusalt ning ehedalt šokolaadine. Keskmaitse - kiirelt tekkiva krooksuga ning mõrušokolaadine. Lõppmaitse - magus-mõrult kakaone, rosinate ja nelgi puudutusega šokolaadine. Järelmekk muutub mõrkjamaks, kergemaks kehalt, kuid üha süvenevamalt šokolaadine!

MEGA. Mõte käia sedasorti õlu lõpuks üle kõikesööva bretanomüüts-pärmiga on suurepärane, vabastades õlle liigse magusa koormast ... aga konkreetsel juhul ajades selle ka kiirelt krooksumiseni karboniseerumiseni. Aga igatahes on tulemus märkimisäärselt erinev tavapärastest siirupjatest vaadihoidistest ning seetõttu äga palju kergemini joodavam ja šokolaadisem!
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Mürka - Korova

Korova (Mürka, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,5 %vol. Liigimääratlus: Mehhiko cerveza

Tootjainfo: "vesi, odralinnased, maisihelbed, Tettnanger ja Hallertau humalad, pärm"

Väike pudel, sildil naerulehm :) Erkvalge vaht täidab pool klaasist, kuid pole püsiv. Õlle värvus - kirkalt heledapoolne kuldne. Aroom on kergelt magus-hapukas.

Esmamekk on keskmisest suts kergema kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - hapukas, ümarmagus ja veidi metalne. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, keelekülgedel kerge humalakõdistusega. Järelmekk - mõrkjas-hapukas, maisi spetsiifilise, veidi metalse magususega.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-magus-vürtsikas-mõrkjas-hapuka buketiga ÜBERTASEME rüübe. Cerveza tuunitud, humaldatud ja parendatud versioon. Tavapärase tehnilise rehüdreerumis-joogi asemel on see ju täiesti klaasi- ja soovituskõlbulik!
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Muza - Kumato: garlic, lemon, chili pepper

Kumato: garlic, lemon, chili pepper (Muza, Ukraina) pdl 0,33 l. alc 4,2 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "Sour - Tomato / Vegetable Gose" ja hinnang 4,13 punkti

Tootjainfot pole leida

Väike pudel, lakooniliselt efektne must-kuldne sildikujundus. Vahtu sisuliselt ei teki. Õlle värvus - plödipunane. Aroom mõjub super-isuäratavalt, sisaldades nii tomati, sidruni kui küüslaugu elemente, tõsi küll tšillit ei oska üles leida.

Esmamekk on keskmise kehaga, püreelik ja silmi-paugutaval ja lohmakalt hapu-magus. Keskmaitse - gaseeritud tomatimahl sidruni ja ... miskipärast tahaks öelda ingeriga. Lõppmaitse - magus-tomatine, limonaadine, kergelt aga ehedalt küüslaugune ja nüüd juba sidrunikoorene. Järelmekk - happeline, tomatine, gaseeritud ja mahlasel ning isuäratavalt sidrunine.

Keskmise kehaga, väga tugevalt karboniseerunud ja mehuse paletiga, HAPU-magus-vürtsikas-magus-hapu-happeline-magusa-mõrkja buketiga ÜBERTASEME RÜÜBE! Tomatigosesid on maailmas palju, aga see on esimene mis mõjub lausa limonaadiliselt kergelt ja gaseeritult ja sidruniselt ... ainult et lubatud tšilli jääbki siit õllest tabamata
---
ei ole saadaval kahjuks
---
pilt isetehtud

Sunday, February 18, 2024

Mürka - Haakaksoo

Haakaksoo (Mürka, Eesti) pdl 0,33 l. alc 7,9 %vol. Liigimääratlus: IPA

Tootjainfo: "vesi, odralinnased, suhkur, Magnum, Citra, Centennial, Amarillo, Simcoe humalad, pärm"

Väike pudel, toredalt vapilik kujundus. Erkvalge vaht täidab pool klaasist ja püsib kenasti. Õlle värvus - kirkalt tuhmkuldne. Aroom - nõrgalt heinane ja ürdine, kuivatatud pune meenutusega, üldse mitte IPA'lik.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja erinevalt lõhnast üsna intensiivselt hapukas-mõrkjas. Keskmaitse - mõru, metalne, kuiv, agressiivne. Lõppmaitse - vürtsikas, humala ja metalli hammustusega, elektriline ja keelkortsutav. Järelmekk - hoolimatult ja rohmakalt mõru, kirbusesses kalduv, metalne, kuiv, raspeldav.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, hapukas-mõrkjas-magusakas-mõru-kirbe-hapukas-mõru-vürtsikas-mõru buketiga Ülevõllikas. Tasakaalust väljas, kurja ja kuiva mõruduse, isegi kibeduse suunas. Kas ta on IPA'na veenev? Noh pigem "american strong ale" a la Arrogant Bastard.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Hoppy Hog - Real Jam: Smoked Berries

Real Jam: Smoked Berries (Hoppy Hog, Ukraina) prk 0,5 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd stiilimääratlus: "Sour - Fruited" ja hinnang 3,88 punkti.

Tootjainfo (guugeltõlke vahendusel): "Pastry sour fruited ale Rich, sweet and sour, with cherries, blackberries and beets
IBU 16"

Keskmist kasvu purk, lahedalt omanäoline kujundus. Punakas-kollane vaht täidab üle poole klaasist ja püsib üsna kaua. Õlle värvus - plögaselt punakaspruun. Aroom - omamoodi üllatus, kui hästi toimib tavatu kombinatsioon marjadest ja suitsust.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - pisut püreelik, hapukas-mõrkjas ja suitsune. Lõppmaitse - veidi liiga magusalt-mehustelt kõrvitsalis-kirsine. Järelmekk - kergelt imalaks kiskuva magususega suitsukirsikook.

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud ja mehuse paletiga, magus-hapukas-mõrkjas-suitsune-magus-hapukas-magusa buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Suitsutatud marju lubatakse - see siin ka on, üsna tavatu kombinatsioon ... aga samas ka ei midagi väga erilist peale sellesama tavatuse.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

A. Le Coq - Premium Franconian Red Lager

Premium Franconian Red Lager (A. Le Coq, Eesti). prk 0,5 l. alc 5,4 %. Ratebeeri liigimääratlus: "Amber Lager - International / Vienna" ja hinnang ei ole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Lager - Amber / Red" ja 2,98 punkti.

Tootjainfo: "Franconian Red is a historical style of southern German lager renowned for its coppery red colour, fluffy white cap and lingering dry and malty aftertaste. Fermented using German lager yeast, this brew’s aromatic profile is enriched by Mandarina Bavaria, Akoya, and Mittelfrüh hops cultivated in the same region.
IBU 24"

Keskmist kasvu purk, muhedalt andekas punastest toonides kujundus. Tuhm-kollane vaht täidab 3/4 klaasist ja on mõneti püsiv. Õlle värvus - punakas vasekarva merevaik. Aroom on leebelt hapukas ja karamelline ning veidi metalne

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas-hapukas. Keskmaitse - hapukas, metalne, karamelline, kuivatatud jõhvika noodiga. Lõppmaitse - hapukas-mõrkjas, pihlakane, pisut puidune ja rauarohke. Järelmekk - mõrkjas-magus, veidi heinane ja ürdine, kuid põhiliselt siiski vase ja raua seguselt kuivapoolne ... ning üsna meeldivalt vürtsikas

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-hapukas-mõrkjas-hapukas-vürtsika buketiga väga hea taseme rüübe. Punase laagri / märzeni ootustega täiesti kooskõlas, maitsekas ja kergeltjoodav - igati kena sooritus suurtootjalt
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Saturday, February 17, 2024

Mürka - Suveöö Unenägu (partii 4)

Suveöö Unenägu (partii 4) (Mürka, Eesti) pdl 0,33 l. alc 7,6 %vol. Liigimääratlus: saison

Tootjainfo: "vesi, odra- ja nisulinnased, tsitruste koored, aniis, ingver, koriander, Northern Brewer ja Cascade humalad, pärm"

Väike pudel, retrodaamilik kujundus. Pöidlapaksune erkvage vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - punaka helgiga pronksjas. Aroomis tallavad ingver ja koriander veidi üksteise varvastel, suutmata kokku leppida et kes on peamine.

Esmamekk on keskmise kehaga ja tõuklevalt hapukas-magus-vürtsikas. Keskmaitse - mõrkjas-vürtsikas, veidi agressiivne ja samas kuivapoolne. Lõppmaitses - hapu-magus, kusjuures mõlemat on veidi liiga palju ning nad mõjuvad veidi lämmatavalt. Järelmekk - magus-mõrkjas, vürtsika õhetusega ja keelepärale pikaks takerduv

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapukas-magus-vürtsikas-mõrkjas-MAGUS-HAPU-vürtsika buketiga hea taseme rüübe. Iseeneses huvitav katse teha piltlikult öeldes kättesattunud materjalidest saisoni-taoline analoogjook, kuid tulemus on ausalt öeldes ülemäärane ja veidi ebaloomulik
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Underwood - Coco Milk

Coco Milk (Underwood, Ukraina) prk 0,33 l. alc 4,4 %vol. Ratbeeri liigimääratlus: "Stout - Flavored / Pastry" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Stout - Milk / Sweet" ja hinnang 3,92 punkti.

Tootjainfo (guugeltõlke vahendusel): "Coconut milk stout. It's like bounty, only beer and not so sweet and cloying. They took stout as a basis, added lactose for softening and a lot of coconut. The aroma is strong coconut. The taste is also bright coconut, pronounced bitterness, which turns into light sweetness. Heavenly delight or something"

Nääps purk, igav helesinine kujundus. Hallikaspruun vaht täidab pool klaasist ja püsib päris kaua. Õlle värvus - tuhmilt pruunakasmust. Aroom on ebatavaliselt tugev kookos, siin pole ilmselt ilma võimendita hakkama saadud.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-magus. Keskmaitse - vedel Bounty, õnneks veidi vähem magus ja hapukam. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, kohvine ja mõrušokolaadine. Järelmekk - kookos mängib küll väheneva kõlaga, kuid ikka esimest viiulit, õnneks hapukas foon leevendab muidu ülemäärast magusust.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja sametise paletiga, hapukas-magus-mõrkjas-MAGUS-hapukas-magusa buketiga Väga hea taseme rüübe. Kookosesteroididel (loodame et naturaalse ekstrakti peal) tehtud magus piimastout. Mõte hea, teostus kah hea, aga liigne magusus jääb häirima
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Põhjala - Rudolf

Rudolf (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 12,0%vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus "Rye Wine", hinnang 4,17 punkti

Tootjainfo: "A massive ryewine aged in Finnish rye whisky barrels"

Väike pudel, algset, 7-aasta tagust Rukkiveini meenutava kujundusega. Vähene pruun vahukirme pole püsiv. Õlle värvus - sünkjas süvahavva-punane.

Aroom. Oisinaheldeke, ohsinahulluke, musinupsunurruke! KUKEKOMM! Kõigi koduste kukekommide vaarema, olgu ta mälestus hellalt hoitud!

Esmamekk - magus leivaliköörike. Likööri sisse torgatud leivakääruke

Keskmaitse - ootamatult ja lõikavalt metalne, vask-kausis hoitud leivasupp ohtra nelgiga

Lõppmaitse - teravalt kange, alkoholine leivasupiliköör kõrvetatud suhkrusiirupist nõredega.

Järelmekk - leivasupist tehtud Kännu Kuke taoline kristall-liköör, mille pudeli põhjas on mitmesentimeetrine suhkrupüramiid.

Megaootamatult suure amplituudiga muutuv ÜLEVÕLLIKAS. Algab lõhnapildis kui kõige armaskallispehmem kukekomminostalgia. Jätkub läbi lõikavmetalse tooruseoru ja lõpeb alkoholses suhrukuhjas. See kraam peab saama seista miiiiiiitu aastat veel, enne kui tast päris aru saama hakkab
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Friday, February 16, 2024

Pühaste - Triple Drop

Triple Drop (Pühaste, Eesti) prk 0,33 l. alc 11,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - Triple New England / Hazy" ja hinnang 3,89 punkti

Toojainfo: "Triple dry-hopped triple IPA brewed with Riwaka, Strata ja Idaho 7 hops."

Väike purk, kolmetilgane kujundus. Valge vaht täidab pool klaasist ja püsib võimsalt. Õlle värvus - mudruselt kollane. Aroom - värskete humalate südantsoojendav ja sülge jooksma panev eeterlik kõditus. Kerge urinaarne varjund siinjuures on ainult asjakohane, kui te nüüd mõistate :)

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja torkivalt magus-mõrkjas. Keskmaitse - magus, oi sa poiss kui magus, aga õnneks ka korraliku humalahammustusega. Lõppmaitse - tsitruseline, eksootiline, vänge, keelrudjuv, karmipoolne. Järelmekk - võimsalt maitsenäsasid kangutav, torkiv, sakutav ja kannustav vaigune-magus-vürtsikas humalavõrgustik üle ja ümber kogu keele.

MEGA-HULLU-HUMALA-MEGA. Värske TIPA!!! Jah, ta kannatab selle tüüpvea all nimega "liigne magusus", aga oi kui vähe on selle-vea-vabu TIPA'sid. AGA-KUID-NING see on VÄRSKE! Värske ja väekas ja võrgutav!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Mürka - Krampus

Krampus (Mürka, Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,8 %vol. Liigimääratlus: balti porter

Tootjainfo: "vei, odralinnased, tume kommisuhkur, kohv, Kolmbus ja Amarillo humalad, pärm"

Väike pudel, kolemaskine kujundus. ruun vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib ülikaua. Õlle värvus - vähese tulipunase servaga must. Aroom - külm kohvipaks ja karamell.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hapu ning kohvijoogine. Keskmaitse - kõrvetatud, ei lausa söestatud koduselt rösitus kohvioad ja karamell. Lõppmaitse - hapu, tugevalt röstine, kõrvetatud kukekomm ja ülekõrvetatud röstitud leib. Järelmekk muutub aga vägagi magusaks ja belgiapärast stouti meenutavaks.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, magus-hapu-kõrvetatud-mõru-hapu-magusa buketiga Nii ja Naa rüübe. Joogina isegi huvitav, kuid tootja enda välja kuulutatud stiilist ehk balti porterist üsna rajult metsa pannud kraam. Kreemise pehme magususe asemel midagi belgia (imperial) stoudi taolist, kõrvetatud ja karamelline.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Aldaris - Mežpils Gaišais

Mežpils Gaišais (Aldaris, Läti) pdi 0,5 l. alc 5,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Amber Lager - International / Vienna" ja hinnang on 9 punkti. Untappd ütleb "Lager - Dortmunder / Export" ja hinnang on 3,06

Tootjainfo: "BEER SURROUNDED BY LEGENDS Created in honour of the European Brewers Congress held in Latvia in 1906 at the legendary Waldschlossen Brewery or Mežpils, today known as Aldaris. In 1906 the Latvian based Waldschlossen Brewery or Mežpils, today known as Aldaris, hosted a legendary European Brewers Congress. To pay honour to this event, a special Mežpils beer was created that due to its amber golden shine, truly bitter flavour of hop and mild caramel tinge surprised even the most exquisite guests."

Keskmist kasvu pudel, stiilne ja ajaloole rõhuv kujundus. Kergelt kollakas vaht täidab pool klaasi ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus kirkalt ja soojalt täiskuldne. Aroom - no läti õlu noh! Mesine, ürdine, magus.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - magus ja vähese hapuka õunase servaga. Lõppmaitse - mõrkjas-magus, karamelline ja kanarbikune. Järelmekk - vägagi magus, aga pihlakane mõrkjas-hapukas korvaltelg hoiab asja enam-vähem tasakaalus. Noh ja kuna mõne aja pärast saabub ka päris meeldiv vürtsikas kumin kurgus, siis hinnang kerkib.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõrkjas-magus-hapukas-magus-mõrkjas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Tubli ja tüübiline lätlane, pisut isegi keskmisest üle.
---
ei ole Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Thursday, February 15, 2024

Del Valle Sagrado - Apu Verónica

Apu Verónica (delValle Sagrado, Peruu) pdl 0,33 l. alc 9,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double IPA" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - Imperial / Double" ja hinnang 3,77 punkti.

Tootjainfo (guugeltõlke vahendusel): "American-style beer named after the highest mountain in the Sacred Valley. The hops used in this beer give fruity and spicy flavors. A big, strong, alcoholic beer that finishes clean and focuses on the main ingredient which is hops!
IBU 95"

Väike madalapoolne pudel, spektrivärviline sildikujundus. Sõrmepaksune valge vahukiht püsib üsnagi kaua ja püsib ka klaasiseintel mustrina. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom - veidi seebine ja humalasurmane

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magusakas. Keskmaitse - magus-mõru ja puidune. Lõppmaitse - tajutavalt kange ja heinane ning raudrohune. Järelmekk - mõru, hapukas, karamelline, männiseebine.

Raskepoolse kehaga, vähekarboniseerunud ja veidi õlija paletiga, magusakas-mõru-hapukas-magus-mõru buketiga Hea taseme rüübe. Väsinud ja poolsurnud DIPA - pole veel muutunud odraveiniks, aga pole ka enam väga veenev IPAna
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Made in Kuusk

Made in Kuusk (Mürka, Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,6 %vol. Liigimääratlus: sour

Tootjainfo: "vesi, linnased, kuusevõrsed, suhkur, Citra/Centennial/Simcoe, pärm"

Väike roheline pudel, sildil kuuseoks. Sõrmepaksune erkvalge vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt tuimkuldne. Aroom meeldivalt ja äratuntavalt kuusoksane, justnimelt -oksane, mitte -okkane või -võrsene.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapu ning veidi vaigune. Keskmaitse - mõrkjas-magus ja nüüd juba kuusevõrsene. Lõppmaitse - mõru-hapu ja pigem kadakakane kui kuusene. Järelmekk - hapu-mõru ja kauakestvalt vaigune.

Keskise kehaga, tugevaltkarboniseerunud paletiga, hapu-mõrkjas-magus-hapu-mõru bueketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Kuuse ja hapu kombo on alati hea, aga praegu on küll tunne, et kasutati mitte võrseid, vaid blenderisse aeti terve jäme kuuseoks :)
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Damm - Xibeca

Xibeca (Damm, Hispaania) prk 0,5 l. alc 4,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Lager - International / Premium" ja hinnang 3 punkti. Untappd ütleb "Lager - Pale" ja 2,73 punkti

Tootjainfo: "Soft and refreshing in character, this beer has been made since 1931 and is a traditional trademark due to the rigorous selection of malt and hops. In its main format, the litre, it has become an icon for many generations of drinkers.
IBU 18"

Keskmist kasvu purk, lihtne puna-valge sildikujundus. Valge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib mõneti. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroom - toorevõitu teravili ja kustutuskummi.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse - hapukas, kustutuskummi ja linnased. Lõppmaitses hapu pool tugeveb, muutub veidi õunaseks. Järelmekk - päikese käes soojenenud kummivoolik, mööda mida voolab soe õlu. Kõige järel saabuv laagerpärmi vürtsikas õhetus parandab senist lamedat pilti.

Keskmisest kergema kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, mõrkjas-magsuakas-hapukas-mõrkjas-hapu-vürtsika buketiga OK taseme rüübe. Ausalt öelde kartsin hullemat, aga selle klaasi võib ju isegi lõpuni juua ilma tegu kahetsemata
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Wednesday, February 14, 2024

Tedre - Mesilind (taaskülastus)

Mesilind (Tedre, Eesti) pdl 0,5 l. alc 8,2 %vol. Liigimääratlus: braggot

Tootjainfo: "röstitud CaraPils, Pale Malt, Crystal linnased, hele linnase ekstrakt, mesi, willamette, East Kent Goldings humalad, WhiteLab Swet Mead (720) ja Kitzinger Reinhefe Champagner pärmid"

Tegemist on võrdlusega 8 aastat tehtud kirjeldusega, vaatamaks mis on selle ajaga muutunud. Veidravõitu eelhäälestuse annab see, et pruulmeister ise imestab, et miks on kääniskorgiga suletud pudelisse jäänud palju vähem vedelikku kui alguses villimise käigus.

Vahtu võrrelds algversiooniga sisuliselt ei teki (pruulmeister ütles, et ta laskis vahepeal pudelitest liigset survet välja ja et see ehk seletab ka mahu vähenemist). Kui algversiooni oli kirgas, siis nüüdne vedelik on kergelt hämune. Aroom on muutunud palju vähem-erksamaks, ehkki üldine vürtsikas suunitlus on säilunud.

Joogi keha on tunduvalt õhem ja olek kuivem, toonane rikkalik magus-vürtsikas pidulikkus palju lakoonilisem ja mõrkjam ning veidral kombel mõjub palju alkoholisemalt.

Olgu nüüd vahepealse dekarboniseerimise tõttu või muul põhjusel, kuid praegune versioon on kaotanud 80% oma algsest võlust. Millest on mõistagi kahju.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

O/O - Bodø Bitter

Bodø Bitter (O/O, Rootsi) prk 0,33 l. alc 4,8 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki! Untappd liigimääratlus: "Bitter - Session / Ordinary" ja hinnang 3,73

Tootjainfot pole leida

Gambrinuse kraanist kaasa võetud jook, seega diainist ei saa rääkida. Sõrmepaksune kollane vahukiht pole püsiv. Õlle värvus - punakas merevaik. Aroom - õrnalt magus-hapukas, karamelline ja kibuvitsane.

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja mõrkjas. Keskmaitse - mõrkjas-magusakas, puidune ja pihlakane. Lõppmaitse muutub hapukamaks, metalsemaks ja kuivemaks. Järelmekk - mõru, isegi karmipoolne, kuid samas meeldiva karamellise-linnaselise magusa fooniga. Kõige järel saabub üsna meeldiv õhetus.

Keskmisest veidi kergema kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, mõrkjas-magusakas-mõrkjas-hapukas-mõru-vürtsika buketiga ÜBERtaseme rüübe. Väga hea ja stiilipuhas bitter, karge ja värske ja maitseküllane.
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Tuesday, February 13, 2024

O/O - Muscles DIPA

Muscles DIPA (O/O, Rootsi) prk 0,33 l. alc 8,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang on 93 punkti! Untappd liigimääratlus: "IPA - American" ja hinnang 3,69

Tootjainfot pole leida.

Väike purk, karikatuurilik kujundus. Kollakas vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib väga kaua, haakudes ka klaasiseintele. Õlle värvus - mudruselt tuhmkollane, kerge punaka varjundiga. Aroom on väga mõnusalt, ehkki leebelt mõrkjas-magus-puidune, justkui piiluks uksevahelt sisse tühja puidukuivatisse.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja mõru-magus. Keskmaitse - puidune, kanarbikune, pune ja miskipärast ka angervaksa meenutav. Lõppmaitse - karm, mõru, hapukas, keelekülgi parkiv, isegi aroonialik, pihlaka, eelkõige granaatpihlaka taoline. Järelmekk - mõru-magus-mõru, puidune, veidi karamelline, keelenäsasid kangutav, mõru-matsakas, mangovaigune.

Raskepoolse kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, mõru-magus-mõru-hapukas-mõru-vürtsikas-magus-mõru-vürtsika buketiga Megataseme rüübe. Hea, raske- ja jõhkrapoolne värske DIPA ... tõsi küll, ilma ühegi triki või tirelita, kuid lihtsalt korralik jurakas
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

O/O - Nova IPA

Nova IPA (O/O, Rootsi) prk 0,33 l. alc 6,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang on 93 punkti! Untappd liigimääratlus: "IPA - American" ja hinnang 3,69

Tootjainfot pole leida.

Väike purk, kehvaltloetav, kuid meeldejääv kujundus. Valge vaht täidab üle pool klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroom - lihtsalt ja meeldivalt vaigune.

Esmamekk - keskmisest veidi raskema kehaga ja mõru-magusakas. Keskmaitse - karmipoolne, mõru, veidi hapukas, vaigune ja puidune. Lõppmaitse - raudrohi ja kanarbikumesi, huvitavalkombel viskab hetkeks sisse raske magusanoodi, aga see kaob kohe. Järelmekk - hapukas-mõru, tugevalt puidune, karmipoolne, värske, heinase magusa pooltooniga ja kena tugeva humalaõhetusega

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõru-magusakas-mõru-hapukas-magus-mõru-vürtsika buketiga ÜBERTASEME RÜÜBE! AIPA, värske AIPA, hurraa!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Paulaner - Lemon Radler

Lemon Radler (Paulaner, Saksamaa). prk 0,5 l. alc 2,5%. Ratebeeri liigimääratlus: "Radler / Shandy" ja hinnang 11 punkti. Untapd liigimääratlus: "Shandy / Radler" ja 3,34

Tootjainfo (guugeltõlke vahendusel): "Whether relaxed with friends or as a refreshment on the go - a cool Natur Radler is always the ideal accompaniment. The perfect combination of our tasty Münchner Hell and naturally cloudy lemonade makes the Paulaner Natur Radler with only 2.5% alc. Vol. refreshing and at the same time pleasantly fruity - but not too sweet. True to its name, it is made from 100% natural ingredients."

Keskmist kasvu purk, erk ja helge kujundus. Erkvalge vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib mõneti. Õlle värvus - kahvatu valkjaskollakas. Aroom - puhas ja kirgas laimimahl, mille taga on õllekomponent pigem vaid aimata.

Esmamekk on kerge kehaga ja magus. Keskmaitse - magus-hapu, koduse ülemagustatud limonadi taoline. Lõppmaitse õnneks nihkub algsest liigmagususest tagasi ja muutub kuivemaks. Järelmekis on õrnalt tunda õlle enda virvendust, aga ka kenakest mõrkjas-haput ja üsna kuiva lionaadi, kuhu on ka veidi sidrunikoort sisse riivitud.

Kerge kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, magus-hapukas-magus-mõrkjas-hapu buketiga HEA taseme rüübe. Liigmagusa tervitusega jook saavutab lõnksu lõpuks mõnusa karge mõrkjas-hapu mahlasuse. Õllekomponendi osakaal 0,1, kõik ülejäänu on kodune limonaad. Janukustutuse eesmärgi täitimise mõttes aga üleüldse ÜBER!
---
saadaval vaid säästumüügis
---
pilt isetehtud

Monday, February 12, 2024

Teder - Idaekspress

Idaekspress(Teder, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10%

Tootjainfo: "Pyment
Pale Malt linnased, mesi, agaavisiirup, kuusevõrsesiirup, viinamarjamahla kontsentraat, Simcoe humalad, White Lab (705) pärm"

Huvitav lisadetail - avastasin keldrist selle isendi, mille tootmisaastakse on 2015. Miks ma olin selle ilma maitsmiseta kõrvale pannud, ei oska öelda ei mina ega pruulmeister. Võimalik et see anti minu kätte sõnadega: lasta veel küpseb veidi järele.

Väike silt, tehniline, samas esteetiline kujundus. Ilmnes et pruulmeistri nüüdne soovitus avada ettevaatlikult oli kohane, sest vahujuga vupsas pudelist välja, kuid klaasis kadus hetkega ja jäägitult. Joogi värvus - kirkalt vaskse varjundiga kuldne. Aroom - vaimustavalt sügavkuldne segu meest ja metsast, kuusevõrse lisand sobitus siia lihtsalt oivaliselt.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja kihisevalt magus-mõru, veidi keeleotsa torkiv ja õrnalt kuusene. Keskmaitse - braggoti magusus ja karamellisus ning kuusevaigu kombinatsioon on lausa hunnitult ilus ja päikeseline. Lõppmaitses - ehkki agaavisiirupil mingit väga säravat iseloomu ei ole, ütles aju enesekindlalt, et JAA, see siin on ju agaav ise! Järelmekk nihkub taas mõnusalt mõrkjamasse, puidusemasse serva, otse vanasse kuusevaiku kaelakuti sisse

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud ja siidise paletiga, magus-mõru-vürtsika-hapukas-magus-mõru buketiga ÜBERTASANDI RÜÜBE! Tõsi küll, viinamarjalisand (mis teeb mõdude alaliigist melomelist spetsiifilise nähtuse nimega pyment) on kas aegade jooksul tuhmunud või juba algusest peale mõtteline, seda ei oska öelda, kuid kõik muud komponendid oli äratuntavad ja kuusesiirupi kasutamine säherduse joogi valmistamisel lausa geniaalne! Hinnata paraku seda, et kas 9 aastat keldris hoidmist on asjale hästi või halvasti mõjunud, ei oska, sest varasemat hinnangut kirja pandud pole. Ja järgmist ka ei tule, sest enam pole :)
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Sunday, February 11, 2024

Aecht Schlenkerla Erle

Erle (Schlenkerla, Saksamaa). alc 4,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Smoked - Rauchbier" ja hinnang 99 punkti!!! Untappd liigimääratlus: "Rauchbier" ja hinnang 3,88 punkti.

Tootjainfo: "Schwarzbier has been around since at least the 16th century and was once more widespread than it is today. During the Industrial Revolution in the 19th century it was almost replaced by mass-produced lighter beers. Only a few breweries have preserved the beer style, and it has been experiencing a renaissance for around 30 years.

We use a very special smoked malt for our Aecht Schlenkerla Erle black beer. This is not dried over a beech wood fire as usual, but over an alder wood fire. The alder smoked malt brings a fine, complex smoky flavor to the beer, which is less strong and spicy than our classic smoked beer. A high proportion of roasted malt ensures a pronounced roasted aroma and the dark, almost black color. At 4.2%, Aecht Schlenkerla Erle has slightly less alcohol, but has a strong taste."

Saadaval Gambrinuse kraanis, seega disainist rääkida ei saa. Paraku samal põhjusel - peale mitmetunnist ooteaega crawleris - ei saa rääkida ka vahust. Õlle värvus - kirkalt hõõguvpunane. Aroom - tuntavalt, kuid mitte võimsalt meie koduse lepasuitsu olekuga.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja suitsu-hapukas. Keskmaitse - magus-hapukas, linnaseline ja röstine. Lõppmaitse muutub tugevalt mõrumaks, oma rolli mängivad siin nii röst kui suits. Järelmekk - magusam, lõkke kohal kärsatatud sepikuviilu taoline.

Kergepoolse kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, suitsune-hapukas-magus-hapukas-mõru-magus-suitsuse buketiga ÜBERTASEME RÜÜBE! Väga meeldiv kombinatsioon ülimalt kergest joodavusest (ilma vesisuseta) ja meeldivalt sordiini alla hoiduvast suitsust.
---
saadaval Tartu Gambrinuse kraanis
---
pilt isetehtud

Saturday, February 10, 2024

Rebrew - 5th Anniversary. Imperial Pastry Stout Bourbon Barrel Aged W/ BA Coffee And Maple Syrup

5th Anniversary. Imperial Pastry Stout Bourbon Barrel Aged W/ BA Coffee And Maple Syrup (Rebrew, Ukraina) pdl 0,33 l. alc 10,0. Ratebeer ei tunne veel konkreetset versiooni. Untappd liigimääratlus: "Stout - Imperial / Double Pastry" ja 4,31 punkti

Tootjainfo: "We want to celebrate our first little anniversary with cake and coffee. We aged Imperial Pastry Stout in a bourbon barrel for a year and a half, then our friends from the YoCo roastery aged their Colombia Cofinet coffee in this barrel. We added cold brew from this coffee to our beer and generously poured the resulting cake with Canadian maple syrup"

Väike pudel, efektne humalaloomane kujundus. Vähene tumepruun vahukirme on mõneti püsiv. Õlle värvus - kloostrikäärkambrimust. Aroom keerleb üsna kitsas ringis kahe nimetaja ümber - kohvi ja burboon.

Esmamekk on masajas, õline ja magus-ploomine.

Keskmaitse - õilsad kohvilikööris leotatud ploomid, mida serveeritakse hõbelusikakestelt, kuhu on kallatud kastmeks kolm tilka mustsõstra-riia-palsamit

Lõppmaitse - rahumeelne vägilane, istumas mõtlikult kõrtsilauas, vahtimas küünlaleeki, suurte pihkude vahel kortel ploomiveini, teises närtsinud tubakaleht ning kuigi ümberringi käib tants ja taga-ajamine, ei puutu teda keegi ... ja ka tema teisi mitte.

Järelmekk - tubakaploomituhk burboonipihikus, pilgutades silma vaikselt tukkuma jäävale koljatile

MEGA-BANDEERA-TUGA-GIGA. Täiuslikeimas tasakaalupunktides küünarnukkidele toetuv pehmepilguline emashiiglane, kaitseks kummargil oma kodu kohal.
---
ei ole kahjuks saadaval
---
pilt isetehtud

Põhjala - Old World Blues

Old World Blues (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus "IPA - New England / Hazy", hinnang 4,1 punkti

Tootjainfo: "A citrus-forward DDH IPA brewed with a blend of modern and noble hops. Made in collaboration with our friends from North
IBU 30"

Keskmist kasvu purk, taevalik kujundus koos eba-vikerkaarega :) - aga seda kujundust tuleb kiita, sest see jääb meelde! Valge vaht täidab poole klaasis ja psüib otsusekindlalt, haakudes ka klaasiseintele. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom - õllefestivali värskelt käideldud rennkäimla koos siniste tabletikestega.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-hapukas. Keskmaitse - magus-hapukas, laimilik ja greibilik. Lõppmaitse - magus, kohe lausa väga magus, draakoniviljalik, kuid samas ka vürtsikas ja mõrkjas. Järelmekk - värske, karge, miskipärast kurgirohu ja salvei meenutustega, veidi kuivapoolne ja kauakestev.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõrkjas-hapukas-magus-hapukas-vürtsikas-mõrkja buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Mahlane ja värske, kuid eikuidagi eristuv teiste värskete NEIPA'de seas
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Purtse - Classic Series - Pilsner

Classic Series - Pilsner (Purtse, Eesti) prk 0,44 l. alc 4,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pilsener / Pils / Pilsner", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Pilsner - Czech / Bohemian" ja hinnang 3,22 punkti

Tootjainfo: "Pilsner stiilis Saaz humalatega õlu
IBU 35"

Keskmist kasvu purk, läbimõeldud esteetikaga kujundus. Valge vaht täidab ligi pool klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on meeldivalt mõrkjas-magus, leivane, humalane ja linnaseline

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja hapukas-mõrkjas. Keskmaitse - tugevalt linnaseline ja leivane. Lõppmaitse - hapukas-magus, teraviljane ja peenleiva meenutusega. Järelmekk - hapukas-mõrkjas, meeldiva vürtsika õhetusega.

Keskmisest kergema kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, hapukas-mõrkjas-magus-hapukas-magus-mõrkjas-vürtsika buketiga VÄGA HEA TASEME RÜÜBE! Väga hea ja puhas laager, mis vana Gambrinuse meelest jääb rohkem saksa kui tšehhi koolkonda. Igatahes väga hea, puhas ja korralik sooritus!
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Friday, February 9, 2024

nanoPruul - Podravein BA

Podravein BA (nanoPruul, Eesti) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol.

Tootjainfot pole

Väike lihtne pudel, olematu kujundus. Sentimeetrine kollakas vahukiht pole püsiv. Õlle värvus - uduvinega tumedapoolne pruun. Aroom - magus. alkoholine ja veidi atsetoonine, selle foonil käärimaläinud kirsimoos.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja magus-mõru ning alkoholine. Keskmaitse - puidune, kuiv, karamelline ja rummis leotatud rosinate taoline. Lõppmaitse - metalne, vaskne, kuivapoolne, teravalt alkoholiselt kraapiv, kuivatatud kirsid mis on üle kallatud kange Strohiga. Järelmekk - tugevalt magus, vasktraadiga punti tõmmatud tammeoksad ja punevarred, mida on leotatud Kännu Kuke eriti kanges versioonis

Toores kraam. Sellest võib nii umbes aasta-kolme pärast midagi päris kenat saada, hetkel on alkohol teravalt kratsiv.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Henney's - Sweet Cider

Sweet Cider (Henney's, UK) pdl 0,5 %vol. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Apple Cider" ja hinnang 44 punkti. Untappd liigimääratlus: "Cider - Sweet" ja hinnang 3,57 punkti

Tootjainfo: "Blended using a drop or two of concentrated apple juices. This gives it a lovely mouth feel and a palate that is fruity and full of apple flavors."

Keskmist kasvu pudel, minimalistlik-tehniline sidlikujundus. Valge sõrmepaksune kiht kaob kiirel kohinal. Joogi värvus - kirkalt kuldne. Aroom - väga meeldiv puhas sügisõunade mahl.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja magus. Keskmaitse - magus-hapukas, veidi üleküpsenud õunte noodiga. Lõppmaitse - külmavõetud ladvaõunte pruunakas toon. Järelmekk - kuiv ja magus ühekorraga, kiirelt krooksuma ajav, mõrkja ja veidi parkiv.

Keskmise kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuivpoolse paletiga, magus-hapukas-magus-mõrkjas-magusa buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Kuivus ja mõningane mõrkjus tasakaalustavad kenasti muidu üsnagi magusat ülemuljet.
---
veidi saadaval
---
pilt isetehtud

nanoPruul - Säde

Säde (nanoPruul, Eesti) pdl 0,33 l. alc 4,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Wheat Ale" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Wheat Beer - American Pale Wheat" ja hinnang 2,8 punkti.

Tootjainfo: "Pisike säde talvises pimeduses toob mõtetesse soojust. Kergelt särtsakas sähvatus üllatab kõige ootamatumal hetkel.
greip, kardemon
IBU 19"

Väike lihtne pudel, huvitavalt öine kujundus. Kollakas vaht täidab ligi kolmandiku klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - uduselt kuldpruun. Aroom on magus-mõrkjas ja pärmine, aga ka kardemon on kenasti tunda.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja kenasti mõru-hapukas. Keskmaitse - hapukas, saiataignane ja koriandrine. Lõppmaitse magus-mõrkjas, veidi lausa üleküpsenud banaani läilat serva katsuv. Järelmekk - magus-hapukas, vaatamata magususele üsna mahlane, aga jätkuvalt ka veidi pärmine.

Keskmisest kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõru-hapukas-magus-mõrkjas-magus-hapuka buketiga Hea taseme rüübe. Nisukas ta kindlasti on, ameerikapäraseks väga ei oska pidada, joogikaks täiesti kõlbulik ja mahlane
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Thursday, February 8, 2024

nanoPruul - Ploom BA

Ploom BA (nanoPruul, Eesti) pdl 0,33 l. alc 11,6 %vol.

Tootjainfot pole

Väike lihtne pudel, olematu kujundus. Kollakas hõre vaht on algselt pöidlapaksune, kuid kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt kastanipunane. Aroom - veidi röstine, kuid põhiliselt ploomikompott

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus ning belgialikult vürtsikas. Keskmaitse - hapukas-magus, leivane ja ploomine. Lõppmaitse - vürtsikas, rosinate, ploomide, kreekide ja röstleiva küllane ning veidi liköörilik. Järelmekk - kangele belglasele omane väikene atsetoonine element, kuid külluslik kogus kuivatatud puuvilju on pigem dominant

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud ja siidise paletiga, magus-vürtsikas-hapukas-magus-vürtsikas-mõru-magus-hapu buketiga Hea taseme rüübe. Tumeda kange belglase põhja peale ehitatud ploomijook, milles samas mingit vaadilikku elementi ei suutnud tuvastada
---
pilt isetehtud