Saturday, December 31, 2022

Piparjook

Piparjook (Munga, Eesti) pdl 0,33 l. alc 8,8 %vol.

Tootjainfo: "Piparkoogimõdu
Koostis: vesi, mesi, kaneel, nelk, kardemon, muskaatpähkel, vanilje, pärm"

Väike lihtne pudel, tehniline sildikujundus. Vahtu sisuliselt ei teki. Joogi värvus - kirkalt valkjas-kollane. Aroom - leebe, aga mõnusaim kombo meest, mõdust ja piparkoogivürtsidest

Esmamekk on keskmise kehaga ja särtsakalt magus-hapu. Keskmaitse - kui klassikaline mõdu koos nelgi ja kaneeliga on perfektne ja maailma loomulikeim kombo. Lõppmaitse muutub pisut happeliseks, meenutades ausalt öeldes superhead kõrvitsamarinaadi, kuhu pole veel kõrvitsat lisatud :D Järelmekk - magus-hapu-vürtsikas jõulõhtu kvintessents

MEGA! Kõrvitsavaba kõrvitsamarinaad! :)
---
pilt isetehtud

Barrelyzed - Bourbon BA

Barrelyzed - Bourbon BA (Käbliku, Eesti) prk 0,44 l. alc 13,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 3,9.

Tootjainfo: "IBU 70"

Keskmist kasvu purk, Barrelyzed seeria tüüpkujundus seekord kollasemal foonil. Sõrmepaksune pruun vahukiht on üsna püsiv. Õlle värvus - koopatrollimust. Aroomis impstoudile nii omane kuivatatud must ploom koos röstiga, kuid burboonivaadi oodatava vaniljetempel on nõrgake.

Esmamekk - raske, hapukas, röstine ja alkoholine. Keskmaitse - melass, kohvimarmelaad, ploomiliköör ja sorts musta rummi. Lõppmaitse - magus-mõru, alkoholine ja ploomikontsentraadine. Järelmekk - kõrbenud rosinatäpikestega vaniljestritsli seib kastetud rummikohvi sisse.

Väga raske kehaga, vähekarboniseerunud ja naftaliku paletiga, hapukas-magus-mõru-magus-mõru-alkoholine-hapukas-mõru-magusa buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Jah, see on väga korralik imp-stout, kuid veidi liiga alkoholine ja burboonivaat on olnud ilmselt veidi väsinud, sest väga olulist maitsetuge siit tulnu pole.
---
pilt isetehtud

Zenne Pils

Zenne Pils (De la Senne, Belgia). pdl 0,33 l. alc 4,9 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pilsener / Pils / Pilsner" ja hinnang 83 punkti. Untappd ütleb: "Pilsner - German" ja 3,48 punkti

Tootjainfo: "The first Brasserie de la Senne pils is unfiltered, unpasteurised, and it’s here to stay!"

Väike lihtne pudel, abstraktne sildikujundus. Erkvalge vaht täidab pool klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Aroom - puhas ja klaar linnaseline laagerõlle hapukas.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-mõrkjas. Keskmaitse - hapukas ja suisa mõru, kuivapoolne ja klaar. Lõppmaitse - magus-mõru ja greibine. Järelmekk - mõru-hapukas, linnaseline ja veidi vürtsikas

Keskmise kehaga, mõõukalt karboniseerunud ja laagerõlle jaoks ootamatult kuiva paletiga, hapukas-mõrkjas-mõru-magusakas-mõru-hapukas-vürtsika buketiga Übertaseme rüübe! Väga hea humalale keskenduv pilsner, mis mõjub väga kargelt ja värskelt
---
pilt isetehtud

Friday, December 30, 2022

Ahjuõun

Ahjuõun (Munga, Eesti) pdl 0,33 l. alc 8,8 %vol.

Tootjainfo: "Bochet-cyser stiilis mõdu
Koostis: õunamahl, karamelliseerunud mesi, kaneel, vanilje, pärm"

Väike lihtne pudel, tehniline sildikujundus. Vahtu sisuliselt ei teki. Joogi värvus - tumekuldne. Aroom - tadaaaaa - AHJUÕUN! :D

Esmamekk on keskmise kehaga ja niuksuvalt hapu, vähese kaneelise kõrvalkiuksuga. Keskmaitse - magusam, karamelliseerunud nüanss taandab esmahaput. Lõppmaitse - magus, õrnalt vaniljemõrkjas, mõdukuiv ja sügav. Järelmekk - no ahjuõõõõõõun noh!

Mega! Kuiv Ahjuõuna Mega. Oi kuiiiiii tore oleks selliseid jooke päriselt riiulil omada
---
pilt isetehtud

Barrelyzed - Aquavit BA

Barrelyzed - Aquavit BA (Käbliku, Eesti) prk 0,44 l. alc 13,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 4,03.

Tootjainfo: "Üle aasta tammevaadis küpsenud ja sellest kõik omapära välja imenud imperial stout, mille tugev röstisus, humala mõrudus ja alkoholi soojus sobivad ideaalselt kangetele ja karastunud õllesõpradele.
IBU 70"

Keskmist kasvu purk, Barrelyzed seeria tüüpkujundus seekord veidi hallikamal foonil. Pöidlapaksune pruun vahukiht kaob üsna kiirelt.Õlle värvus - musta tuši purgi musteima nurga must.

Aroom on veidi üllatavalt lopergune. Et ühest küljest kõik see imp-stoudile omane röst ja magus ja karamell ja puha. Aga teisest küljest selline ... eeee ... vanatädi ravimikapi lõhn, mis mõjub nii meeldivalt kui pelutavalt korraga, sisaldades lastelaste eest ärapeidetud lagritsat, karamellkomme kui ka Višnevski salvi ja kõike muud vajaminevat.

Esmamekk on raske ja õlise-naftase kehaga ning magus-mõrkjas ja veidi aniisilik. Keskmaitse - õhhhhhh sa jämmmme asfaldijumal, see on Višnevski asfalt koos mentoolitilkade ja koirohuga! Vappekülm ja soov võtta veel üks lonks käivad käsikäes.

Lõppmaitse - lagritsakohvi ja alumiiniumpläskutäis Benediktiini likööri. Tilgake mõrvrohelist nõuka-aegset piparmündiliksi kah, et olgu mälestuski sellest joogist kustunud!

Järelmekk. Lagritsarehvidest jahvatatud ning rummis leotatud ja söestunud mõlaga paikamätsitud ravimikrohv malmkannust vangikongis. Ravum, mitte ravim, palunvägavabandust.

FRIIIIK-FRIIIIIK-FRIIIIIK. See on kolmekordne friigihoiatus, juhul kui te aru ei saanud!
---
pilt isetehtud

Across The Hopiverse

Across The Hopiverse (Kees, Holland) pdl 0,44 l. alc 5,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / New England (NEIPA)" ja hinnang 64 punkti. Untappd ütleb: "IPA - New England / Hazy" ja 3,71 punkti

Tootjainfo: "This beer is a collaboration with Catalan Brewery Freddo Fox, a stubborn and modern craft beer brewery from El Poble Nou, the hip artists' district of Barcelona. Owner and brewer Elliot Konig recently visited us in Middelburg to brew a summer beer together with Kees and the brewing team. The style New England IPA has been chosen. The beer is hopped with three hop varieties called: Idaho 7, Ekuanot and Nelson Sauvin hops. These hop varieties provide spiciness, notes of citrus fruits and full aromas of tropical fruit. Great to enjoy in the sun
IBU 21"

Keskmist kasvu purk, tehnilise olekuga sildil hõljub humalasatelliit. Kollaka varjundiga vaht täidab üle poole klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - veidi hämuselt tumekollane. Aroom on mõnusalt tsitruseline, greibi, punase apelsini ja kumkvaadi segune.

Esmamekk on kerge kehaga ja üsna äkitselt hapukas-mõru. Keskmaitses tekib keha veidi juurde ja maitsepilt nihkub veidi magusamasse, apelsinimasse suunda. Lõppmaitse - taastub mõrkjam, greibisem karge värskus. Järelmekk - mõrkjas-hapu ja mõnusalt vürtsika õhetusega.

Keskmisest kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapukas-mõru-magusakas-mõrkjas-hapukas-vürtsika buketiga Väga hea taseme rüübe. Mahlane, kuivapoolne ja kerge humalahammustusega - üsna kena stiilitabamus NEIPA jaoks.
---
pilt isetehtud

Thursday, December 29, 2022

Sloopkogel

Sloopkogel (To Øl, Taani). prk 0,44 l. alc. 10,5 %. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang 92 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Triple New England / Hazy" ja 3,79

Tootjainfo: "This super hazy double dry hopped triple IPA is named after the Dutch word for wrecking ball, as that’s exactly the kind of devastating power you’ll be up against with each sip. Hopped with a heavy dose of mosaic, Idaho 7, Azacca, and a touch of Sabro, it is a force to be (w)reckoned with!"

Keskmist kasvu purk, sildiks peenekirjaline trips-traps-trull. Valge vaht täidab ligi kolmandiku klaasist ja püsib korralikult, haakudes tugevalt ka klaasiseintele. Õlle värvus - mudruselt tuhmkollane. Aroom - virsikud kohupiimakreemiga???

Esmamekk on raske kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse - magus-mõru-magus, mudrune ja puuviljapudrune. Lõppmaitse - mahlakas-vürtsikas-humalahammustus, jämme ja võimas. Järelmekk - puuvilja-humala-mehu-kompott-marmelaad

Feider, ääääärmise FEIDER. Selle õlle suuuuuuurim pluss on see, et omakanguse juures ta pole alkoholine. Jah, sa saad aru, et ta lööb seest soojaks, kuid suus kribeleb humal, mitte alkohol. Selle õlle suurim küsimärk on keskendumine segumahla kontsentraadile, mitte õllele. Leebe-Vägine-Friigikas
---
pilt isetehtud

Shadow Game XIV

Shadow Game XIV (Sori, Eesti) pdl 0,33 l. alc 13,1 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 3,77 punkti

Tootjainfo: "The noble Shadow Game XIV Imperial Stout was aged the first six months in Australian Rum and then finished for another half a year in fresh Heaven Hill Bourbon barrels. Added honeycomb and hazelnut support the complex tones of caramel of the oaked rum and vanilla notes of the bourbon. A complex stout with velvety and refined character."

Väike vahakaelne pudel, luksuslik tumekuldne sildikujundus. Pöidlapaksune tumepruun vahukiht on mõõdukalt püsiv. Õlle värvus - hundiurumust. Aroom - hallitanud kreeka pähklid.

Maitse - šokolaadis serveeritud hallitanud kreeka pähklid

Tuksis. See kraam on tuksis. Hallituse lõhna ja maitset ei peida ka parim dessert. Kahjuks kraanikaussi see läheb. Kuradi kahju.
---
pilt isetehtud

Hop-To-Mist

Hop-To-Mist (To Øl, Taani). prk 0,44 l. alc. 5,5 %. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Ale - Hazy / New England" ja hinnang 66 punkti. Untappd ütleb: "Pale Ale - New England / Hazy" ja 3,59

Tootjainfo: "We're all about trying new things, and this beer is no exception. A 'misty' PA brewed with a unique combination of Pacifica, Waiti, Loral, and Centennial for beautifully floral and citrus notes."

Keskmist kasvu purk, veepiisaline sildindus. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist ja püsib kaua, haakudes ka klaasiseintele. Õlle värvus - mudruselt oranž. Aroom on ettevaatlikult, kui värskelt ja meeldivalt humalane.

Esmamekk on kergepoolse kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse - huvitav, miks tuleb meelde kampol ja tinutamise lõhn? Lõppmaitse - jeeeeerum kui kentsakas, metalne ja kreemine ja mõru ning isegi nagu kergelt kirbe kargus. Järelmekk - hapukas, mõru ja magusakas ... aga tont mind võtku, kui ma suudaks seda karget maitset kuhugi endale teadaolevasse sahtlisse paigutada.

Marukentsakas rüübe. Lahedalt ja üliväga värskendavalt teistsugune maitsekombinatsioon koos kirka kollakasrohelise mõrkjusega. Tuleks ilmselt öelda - friigikas, kuid seda väga värskendavas võtmes.
---
pilt isetehtud

Chugwork Orange

Chugwork Orange (To Øl, Taani). prk 0,44 l. alc. 5,5 %. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Milkshake / Smoothie" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Cream Ale" ja 3,56

Tootjainfo: "Vanilla, orange, and lactose swirled together to make a sunny orange creamsicle reminiscent of your childhood, now thankfully reimagined in an alcoholic form. Though the sun in our sky may be gone for a while, the golden glow is well alive right here in this delicious brew!"

Keskmist kasvu purk, vikerkaarevorminduses silt. Kollane vaht täiab 2/3 klaasist ja püsib väggga kaua. Õlle värvus - mudruselt oranž.

Aroom - ahhhh ja ohhhhhh ja vinnipuhhhh! Apelsini-vanilje-jäätisekokteil!

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja kilkavalt-lapsikult magus-hapu-apelsinimullijoogine. Keskmaitse - vanilje-piimakokteil apelsinimahla baasil!

Lõppmaitse - tiripirimipimmm ja PipiPikksukk! Lapsepõlves tahtnuks ma seda ja oleks olnud õnnelik nii et kannad väguks mööda kuurikatust siira-viira joostes.

Järelmekk - appppppelsiiiiiiiiin ja mannnnndariiiiiiiin! Vaniljejäätis ja mangošorbett punase sõstraga!

APPISSANDKUILAHE! Õllefaktor miinus 6. Lapsepõlvefaktor: nelikendkaks. Maitseküllusefaktor - nadinunnadi ja trimplinn!
----
pilt isetehtud

Wednesday, December 28, 2022

Shadow Game XIII

Shadow Game XIII (Sori, Eesti) pdl 0,33 l. alc 13,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 4,3 punkti

Tootjainfo: "Shadow Game XIII Imperial Stout was aged the first six months in Australian Rum barrels that bring subtle tones of dark fruits and molasses. Aged to perfection with another half a year in a fresh set of Heaven Hill Bourbon barrels for amplified vanilla and oak flavours. The elegant finish of rare Vietnamese coffee and Tonka beans add more depth to this stout."

Väike pudel, mille seeria senine olemus ja vahakael räägivad kõrgete ootuste keelt. Sentimeetrine pruun vaht kaob kiirel sahinal. Õlle värvus - tündritäis tökatit.

Aroom - tubakatuhk murakalikööriga. Raske, tolmune ja samas marjane. Kerge suitsuvine.

Esmamekk - raske kuid väga libiseva kehaga ja pigem nastoikalik kui liköörilik. Marjane, kohvine ja melassine

Keskmaitse - veidi suitsune, tugevalt šokolaadine, intensiivselt ploomine. Soe ja naeratav nagu vanaema fotoalbumis.

Lõppmaitse muutub õlisemaks ja liköörilikumaks. Kirsikompott. Aprikoosikivide nastoika. Krabisev vinüülplaat sumeda džässiga, sordiiniks kuivatatud hurmaa.

Järelmekk - šokolaadikomm ja kreegimarmelaad. Kõik on parimas korras selles mitte ideaalses maailmas

MAGUSTOIDUMEGA. Aga just selline mõnusaim kreegimarmelaadine tase, mis ei kleebi sind uimasena pokaali külge, vaid annavad sulle naeratuse püsimiseks vajaliku energialaksu.
---
pilt isetehtud

West Coast IPA

West Coast IPA (Poppels, Rootsi) prk 0,33 l. alc 6,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang 79 punkti. Untappd ütleb: "IPA - American" ja 3,64 punkti.

Tootjainfo (Guugel-tõlke kaudu): "The West Coast IPA was originally created on the American West Coast. With a lot of aroma, flavor and bitterness from the hops, it has developed into one of the world's most appreciated beer styles.
"Our version of the classic West Coast IPA has a straight and clear malt body. Here it is the hops that will play the first violin. Mosaic dominates with lovely tropical tones, as well as shades of resin and pine" - Daniel Granath, brewmaster"

Väike purk, tehniline sildikujundus. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist, püsib kaua ja haakub ka klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroomis leidub kulda, lauta, õunu ja tikreid.

Esmamekk on keskmisest suti raskema kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse - hapukas-mõrkjas, sõstrate, metsõunte ja tikrite segune. Lõppmaitse - mahlane, metspirnide kompott ja kanarbikutõmmis. Järelmekk - magus-hapu, mõrkja raamikesega, väga kergelt ja mõnusalt joodav.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõrkjas-magusakas-mõrkjas-hapukas-magus-hapuka buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Joodavuse ja maitseküllasuse eest võiks öelda korrus kõrgemaidki kiiusõnu, kuid westkõusteri taset see jook välja ei kanna.
---
pilt isetehtud

Atmosfäär

Atmosfäär (Anderson's, Eesti) prk 0,33 l. alc 6,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - Other" ja hinnang pole samuti veel välja kujunenud

Tootjainfo: "Mõõduka mõrudusega puuviljane ja mahlane IPA"

Väike purk, koja tunnustilk seekord küütlev-kosmilistes toonides. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist ja püsib korralikult. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Magus-mõrkjas aroomis on kerge kass ja köögiviljad, eelkõige kaalikas.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõru-magus. Keskmaitse - magus-mõru, kaalikane element tugevneb, samal ajal rullib ennast lahti ka kadakas. Lõppmaitse - karamelline, puidune, mõru ja hapukas, kadakavaigu ja pihlakate segune. Järelmekk - pisut metalline, hapukas, kuivapoolne ja puidune.

Keskmisest nõka-näka raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõru-magus-mõru-hapukas-mõru buketiga HEA taseme rüübe. IPA mis IPA, võibolla westkõusteri olemusega.
---
pilt isetehtud

Tuesday, December 27, 2022

Hullumaja Puhvet (2022-)

Hullumaja Puhvet (2022-) (Käbliku, Eesti) prk 0,44 l. alc 11,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double IPA" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - Triple" ja hinnang pole samuti välja kujunenud.

Tootjainfo: "IBU 100+"

Keskmist kasvu purk, mille silte on olemas kolmes eri värvilahenduses. Kollakas vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib ülikaua. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom - magus segu virsikutest, värnitsast ja kärjemee vurritamise jääkidest.

Esmamekk on väga raske ja väga magus. Õnneks selle magusa ümber on tunda ka mõrumat raamistikku, kuid tuumik on siiski väggga magus.

Keskmaitse - kange, magus, õline, kärakas, virsikutest tehtud kodune kääritus

Lõppmaitse - agressiivne, kolakas, peksukas, nätakas, litakas ja jurakas. Noh et iga piisk kõneleb sulle: "vaata ette mees, kellega sa nüüd siin üritab mõõtu võtta?!?"

Järelmekk - kange humalaliköör.

Kaugeltheitmise maailmameister ülevõlliviskamises. Enne selle õlle (???) kallale asumist oleks mõistlik kõht tuugalt liha täis süüa, kusjuures siukest rammusamat. Humalanastoika madalstardist ja kuni lähima seinani.
---
pilt isetehtud

Tupik

Tupik (Marina / Käbliku, Hispaania / Eesti) prk 0,44 l. alc 6,2 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd ütleb: "IPA - American" ja hinnang pole samuti välja kujunenud.

Tootjainfo: "Style: Cold IPA | Alcohol: 6,2% | IBU’S: 42 | EBC: 8 | Hops: Mosaic Incognito, Azacca and Mosaic Spectrum
Third collaboration with Käbliku (Estonia)."

Keskmist kasvu purk, sildil vanamoeline tehnokraat :) Hallikas-kollakas vaht täidab ligi pool klaasist ja püsib kaua, haakudes veidi ka klaasiseintele. Õlle värvus - hämuselt kollakas-oranž. Aroom on ootamatult magus, pärnaõie- ja tatramee vahepealne, väheke mõrkjat ürdisust jääb üsna tahaplaanile.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse - hapukas-mõrkjas, veidi krobeline ja kummaline. Lõppmaitse - pärmine, takune, kore ja mõru-magus. Järelmekk on kentsakalt tolmune, pärmine ja pärnaõite meenutusega.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusakas-hapukas-mõrkjas-magusa buketiga kentsakas rüübe. Kas ta täidab ära IPA'le pandavad ootused ... noh jah noh. Aga see kummaline ja ebapuhas tokerdus IPA'telje ümberpaneb pigem õlgu kehitama kui asja nautima
---
pilt isetehtud

Oatmeal Stout

Oatmeal Stout (Poppels, Rootsi) prk 0,33 l. alc 4,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Oatmeal" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Oatmeal" ja 3,39 punkti.

Tootjainfo (Guugel-tõlke kaudu): "Oatmeal Stout is a lighter stout, the addition of oats helps create fullness and body. The beer has roasted notes on the base, which are complemented by lighter notes of caramel and chocolate. A beer with low bitterness that goes well with food.
IBU 30"

Tumepruun vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - vähese sünkpunase kõrvalhelgiga must. Aroom on magus-hapu, röstine, isegi veidi kõrbenud.

Esmamekk on kergepoolse kehaga ja röstihapu. Keskmaitse - mõrkjas-hapu, veidi söestunud ja kuiv. Lõppmaitse - röstine, kerge, siidine ja pihlakane. Järelmekk muutub magusamaks ja taskaalustatumaks.

Kergepoolse kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapu-mõrkjas-hapu-mõru-magusaka buketiga hea taseme rüübe. Joodavuse ja maitsekülluse mõttes võiks panna palju kõrgema hinnangu, kuid see õlu ei täida peamist ootust, mida kaerastoudid pakuvad ehk siis sametist pehmet suutunnetust.
---
pilt isetehtud

Monday, December 26, 2022

Batch No. 666

Batch No. 666 (Sori, Eesti) prk 0,33 l. alc 12,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Imperial Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Porter - Imperial / Double Baltic" ja 3,87 punkti

Tootjainfo: "This is the batch no. 666. We invited the famous heavy metal inspired brewery, Adroit Theory (Virginia, USA), to brew with us. To the gates of hell and back with Virginia peanut butter chocolate cake inspired Imperial Baltic Porter. Complex malt base with a variety of different caramel, rye, and roasted malts taper together into a slightly sweet finish"

Vöike lihtne pudel, sildil üks sarviline tegelane. Sentimeetrine tumekollane vahukiht kaob kiirelt kirmeks. Õlle värvus - sügavalt sünkpunane.

Aroom - puhas ja punane luksus ja dekadents. Mitte lämmatavalt raske, vaid pigem elegantselt tüüne ja meelikõditavalt mitmekihiline. Koorepumatine lendorav, liuglemas iiriskommilt kregiliköörile, kaelas kuivatatud pohladest amulett.

Esmamekk - raske, kuid mitte lämmatav. Magus, kuid mitte läila. Õpetatud, koolitatud, kergelt purjakil ja õnnelik nagu eksamisessiooni lõpetav student.

Keskmaitse - ooooootamatult vängelt-vingelt eeterlik, ülikontsentreeritud vanilje-kondenspiima segu murakalikööri ja kuusevaiguga.

Lõppmaitse - puidune, hapukas, magus, eeterlik, mürri ja punasõstra-granaatõuna-siirupi glasuuri kastetud kakaoküpsis. Talvise rahuaja kontsentraat, sest kaamosest ei tea vana Gambrinus midagi!

Järemekk - muskaatveini paksendis kakaokirsi koorikus. Pöörane maitseküllus nagu staadionitäie puhkpillide üheaegne prääksatus maiste rõõmude kiituseks

HÜPERULTRAELURÕÕMUS! See on ilmselt mingi ebaloomaliku tasakaalu küsimus, kui Eestis tegutsev Soome pruulikoda laseb kaamose tipphetkel välja õlle, mis pasundab, kisendab, väntskleb ja vonksleb sellises maitsekülluse võtmes, mille kõrval Brasiilia karneval on kaerajaan!
---
pilt isetehtud

Must Kuld - Chai Latte

Must Kuld - Chai Latte (Põhjala, Eesti) prk 0,33 l. alc 7,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Porter - Other", hinnang 3,27 punkti

Tootjainfo: "A special version of our Must Kuld porter inspired by Chai Lattes and brewed with aromatic spices
IBU 30"

Väike purk, kuld-siiru-viiruline sildikujundus. Tumepruun vahukiht täidab veerandi klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - talvise-karukoopa-must.

Aroom - jeeeheee! Sellist uljast päkapikukellukesehelinaselist lõhnalaulu poleks osanud oodata! Vana Gambrinus pole tuttav chai latte nimelise loodusnähtusega, kuid see lõhn kindlasti EI pärine tee ja piima kooslusest, vaid mingist uljast vürtsisegust, millest esimese hooga suudaks nimetada nelki, muskaati ja midagi kuivatatud kirsi sarnast

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas-mänguline. Kekmaitse - rösti hapukas-mõru mängleb mõnusaimal moel kokku hapukas-magusa mustasõstra-aroonia-likööri taolise elevusega.

Lõppmaitse - oi aga miks nüüd tuli kõrvitsamaarinaad kolmanda silma ette? Nelgi, kaneeli ja miski hulluse ajel ebaküdoonia-kohvi-siirupiga.

Järelmekk - tiliseb-kiliseb aisakell, õlu hell, tuju hea! See on jubekolelahe segu kohvist, kakaost ja hõõgveini ootusest!

Mega! Oi pagan kuuuuuuui lahe võiks see kraam olla kuumana, hõõgveini asemel pakutuna! Vürtsporter selle sõna jõuluseimas mõttes!
---
pilt isetehtud

Black Hops

Black Hops (ZooBrw / Käbliku, Prantsuse / Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,0 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "IPA - Black / Cascadian Dark Ale" ja hinnang 3,74 punkti

Tootjainfo: "Black IPA"

Väike lihtne pudel, sildil veidike kaootilises ümbruses helendav humal. Tuhmpruun vaht täidab kolmandiku klaasist ja püsib mõõdukalt. Õllevärvus - roppsünkpunane. Aroom on söestunud, tahmane ja kirbe

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja mõru. Keskmaitse - tahmane, tuhane ja hapukas-mõru. Lõppmaitse - kõrbenud leib ja leivaahju põrandal ärakõrvetatud tuhasegused viljaterad. Järelmekk - hapukas-mõru ja kõrbenud.

Ülevõlli-väärak-süsi-ürask. Must IPA peab olema röstimõru ja humalamõru. Nnhhhhhhh. See siin on kõrbemõru. Aga mõru ta on! Stiilipunktid on kõrged ja ükskõikseks see kraam ei jäta. Aga kujutada ennast selle õllega pikka õhtut istuma ... urrrrrrrjhuhhhhh!
---
pilt isetehtud

Saturday, December 24, 2022

Quad Particle - Tawny Port BA

Quad Particle - Tawny Port BA (Anderson's, Eesti) pdl 0,33 l. alc 9,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Quadrupel / Abt", hinnang pole välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Belgian Quadrupel" ja hinnang pole samuti välja kujunenud.

Tootjainfo: "Magus ja karamelline õlu, laagerdunud Tawny Port tammevaadis"

Väike lihtne pudel, pruulikoja tunnustilk seekord merikarbi foonil. Vahakael ja ilusad nõrguvad nired! Tuhmkollane vaht täidab kolmandiku klaasist ja püsib kaua. Õlle värvus - kirkalt kirsipunane.

Aroom - hmmmm, miskipärast meenuvad eelkõige käärimaläinud ploomid. Üleküpsenud ja ise allapudisenud ploomid, mille kallal askeldavad herilased. Noh ja seejärel juba ahjukoogi pinnal küpsenud-karamelliseerunud ploomid, mille kallal askeldava maiasmokad.

Esmamekk on raske kehaga ja ehmatavalt-liköörilikult magus. Keskmaitses õnneks magusus väheneb röstise kuivema ja seejärel juba Tawnyle omase metalse vasksuse ees. Lõppmaitse - ploominastoika koos mõne tilga saialilletinktuuriga. Järelmekk - karamelliseerunud ploomid, mis on üle kallatud veelgi enam siirupis karamelliseeritud pihlakatega.

ÜLEVÕLLIKAS. Ploomikaramelli-küllusekarikas.
---
pilt isetehtud

Pühade Püss

Pühade Püss (Pühajõe, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,4 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd ütleb: "Porter - Other" ja hinnang pole välja kujunenud.

Tootjainfo: "Rukki-porter
IBU 24"

Väike lihtne pudel, silt on kuidagi väga makroõllede nägu. Sõrmepaksune pruunakas-kollane vahukiht on mõõduka püsivusega. Õlle värvus - tuhmilt punakas-pruun. Aroom on magus-hapukas, veidi leivane, rohkem kakaone ja šokolaadine.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus. Keskmaitse - röstine, magus-hapukas, leivakaljane, kakaone ja kamašokolaadine. Lõppmaitse - magus, veidi kreemine, samas röstise kuivusega (huvitavalt vasturääkiv kombo). Järelmekk - magus-hapukas, kamašokolaadi ja magusa leivataignast jõulukringli huvitav segu.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivaoolse paletiga, magus-hapukas-magus-mõrkjas-magus-hapuka buketiga HEA taseme rüübe. Rukkiportereid kohtab vägggggga harva, seega igati kiiduväärne tegu juba ainuüksi selle eest
---
pilt isetehtud

Atlantik-Ale

Atlantik-Ale (Störtebeker, Saksamaa) pdl 0,5 l. alc 5,1 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Ale - American (APA)" ja hinnang 68 punkti. Untappd ütleb: "Pale Ale - American" ja 3,5 punkti

Tootjainfo: "Strong cold hopping with the Magnum, Tradition, Perle, Cascade, Amarillo and Citra varieties creates the incredible scent of lemons, grapefruit and melon and provides the strong tartness. Crystal, Distilling, Pilsener and wheat malt ensure the straw-yellow color and the slim body. Warm fermentation with top-fermenting ale yeast creates the voluminous foam and the dry drink
IBU 25"

Keskmist kasvu pudel, sildil vanamoeline purjelaev. Erkvalge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib päris kaua. Õlle värvus - kirkalt heledapoolne kollane. Aroom on magus-mõrkjas, huvitavalt ühendades leivase ja tsitruselise poole.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - huvitavalt ühendab endas laagerõlle hapukat ja APA kuiva olekut. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, kuiv ja tsitruseline, mõrkjas pool hakkab võtma greibikoorelikku vänget olekut. Järelmekk - mõru ja hapukas, kuiv, greibiõli ja sidrunheina segune, karge ja värskendav.


Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, magus-hapukas-magus-mõrkjas-hapukas-mõru-vürtsika buketiga Übertaseme rüübe. Huvitav sümbioosõlu, ühendades laagerõlle kergeltjoodavuse ja lihtsuse APA kuiva greibise värskusega.
---
pilt isetehtud

Friday, December 23, 2022

Võitjad võtavad!

Võitjad võtavad! (Hansa Gurmee, Eesti) pdl 0,33 l. alc 7,5 %vol.

Tootjainfo: "Porter"

Väike lihtne pudel, sildil jalgpall, õllekann ja seasink. Pruun vaht täidab pool klaasist ja püsib superkaua. Õlle värvus - kirkalt ja süngelt tumepunane. Aroom - hapukas, röstine, soomekohvine, veidi tolmune.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magusakas-hapu. Keskmaitse - üllatavalt võimsalt hapu, kuivatatud õunte ja pohlade mekiga, maltoosalik, veidi terav isegi. Lõppmaitse - magus, tugevalt röstine, melassine, kuivatatud rukkileivakooriku karedusega. Järelmekk on kuivapoolne ja samas veidi isegi läägelt magus (üllatav niimoodi isegi kahte mõistet kokku panna), samas jätkuvalt porteri kohta ülemäära happeliselt keelekülgi survestav.

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-hapu-magus-hapu-mõrkjas-hapu-magusaka buketiga HEA taseme rüübe. Veidi häirib see ülevõlliseks keeratud magusus ja hapu ... aga samas on need kaks ülevägist tegelast üksteist tasakaalustamas, tekitades väikese "vau"-efekti ja sellega ka meeldejääv
---
pilt isetehtud

Bernstein-Weizen

Bernstein-Weizen (Störtebeker, Saksamaa) pdl 0,5 l. alc 5,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Weissbier - Hefeweizen" ja hinnang 43 punkti. Untappd ütleb: "Wheat Beer - Hefeweizen" ja 3,42 punkti

Tootjainfo: "Don’t look for it. It’ll find you: Amber, the gold of the Baltic. As amber as the wheat beers that refresh every crew on the beach or on the high seas. Drink it, and you’ll discover what fruity-zesty means!
IBU 19"

Keskmist kasvu pudel, sildil vanamoeline purjelaev. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - õrnalt uduselt kollane. Aroom - saksa nisuõllede klassika, magus-hapukas banaanine põhitoon omab sedapuhku aga huvitaval kombel õhkõrna suitsust lisavarjundit.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-hapukas. Keskmaitse - mõrkjas-hapukas, toorepoolne banaan täisterasepikuga. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, banaanikeeksilik. Järelmekk - hapukas toorevõitu banaan jätkab läbivat võidukäiku ning päris lõpuks ilmub kohale ka väärikas vürtsikas õhetus.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõrkjas-hapukas-magus-mõrkjas-magus-hapukas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Lihtsapoolne saksa nisukas, ei enamat.
---
pilt isetehtud

Bracia BBA

Bracia (Thornbridge, UK). pdl 0,375 l. alc 12,0%. Ratebeeri liigimääratlus: "Traditional Ale - Other" ja hinnang 96 punkti!! Untappd ütleb: "Dark Ale" ja hinnang 4,08 punkti

Tootjainfo: "BBA BRACIA takes our iconic honey infused dark ale and adds a layer of complexity from the barrel ageing. Tobacco and dried fruit aplenty are noticeable in the boozy aroma whilst the oak complements the honey on the palate"

Huvi pärast lisan siia juurde ka viite algsele Braciale (millega mulle tundub et enamik RB ja UT hindajaid seda jooki ühte patta panevad).

Keskmist kasvu pudel, elegantne-soliidne-purpurne sildikujundus. Võluvalt mitmekihiline ja erikiiruseline tumepruun vaht täidab 2/3 klaasistja püsib vägagi kaua. Õlle värvus - nokoheüleüldsemitteläbipaistevmust.

Aroom on aeglane, õilis, vaoshoitud, puidune, õõõõrnalt röstine, kuumutatud piibukaba välispind ja antiikmööbel ühekorraga

Esmamekk on raske, magus, täidlane, kuivatatud viigimarjade ning datlikestade segune. Veidi alkoholisoe, pisut puidune ja mesilasvahane

Keskmaitse - oooo see on intrigeeriv! Puidust tubakatoos, milles pole enam mitu põlvkonda hoitud muud kui kuivatatud kirsse!

Lõppmaitse. Suir ja šerris leotatud kadakamarjad. Nelk, kardemon ja parikoosiseemned pähkli-tubakanastoikas.

Järelmekk - õõõõrnalt suitsu näinud pihlakmarjad, kuivatatud vaarikad mõrušokolaadis, tubakapudis vedelenud kuivatatud maasikad.

Süngelt erinäoline! Megalahedalt raskepärane. Algversiooniga seob seda jooki täiesti äratuntaval moel õilis muinsuse paatina, kuid lisaks on sellele juurde kruvitud väärikuse vasktahvel. Parim asja juures on see, et seesinane kraam ei üritagi sobituda ühegi tuntud õllestiiliga, vaid ongi "vana ja teistsugune kange eil"!
---
pilt isetehtud

Thursday, December 22, 2022

Night By the Lake

Night By the Lake (Põhjala / Lervig, Eesti / Norra) pdl 0,375 l. alc 13,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang 99 punkti!!! Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 4,4 punkti.

Tootjainfo: "After a summer 2020 weekend in the Norwegian wilderness with Põhjala, we filled imperial stout into a very specific ratio of rum, bourbon, and maple syrup barrels. Over a year later, these barrels have imparted a diversity of flavours and aromas into the beer that go beyond the characteristics of the liquids that they once contained. Best enjoyed outdoors with friends"

Keskmist kasvu pudel vahakaelusega ja põhjamaa-öise sildikujundusega. Pruun vaht täidab ligi pool klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - tühja.musta.karbi-must.

Aroom. See on luksus perfektsuses. Üks väheseid kordi, kus vahtrasiirupivaadil on TÕEPOOLEST oma roll kanda. Ja see roll on ilus, puit-majalik, väärikas ja tammine. Burbooni magus rosinasus sobib siia nagu jahitrofee jahimaja seinale. Ja rummi metallne-suhkrune alusmaterjal mõjub loomuliuna nagu tulemüha kaminas.

Esmamekk. Rosinajumalus. Rummirosinajumalus melassikuues.

Keskmaitse - jah see on veidi alkoholine, kuid rumm kas teate ongi alkoholine. Eriti kui ta leidub rummikoogis. Koos šokolaadiga ja silmi mõnust kissitõmbava naeratusega, huulte vahel hõbelusikas ja laual kuldäärega tassis kakao.

Lõppmaitse - karamell-burboon-melamell-karambell. Õhtu otsa istud sa selle klaasi taga, limpsad aeg-ajalt keeleotsaga nagu täissöönud kassipoeg koorekirnu kallal, kes suurte ampsudega süüa ei jaksa, aga lahkuda ka ei raatsi.

Järelmekk. Tuleb välja, et vahtrasiirup oskab olla tõepoolest teemaks, kui see on õige siirup, mitte ersats. Ja seda siirupit on piisavalt palju, et võistelda teiste, alkoholi poolt võimestatud naabritega.

TRITSERTSIAALSELT MEGAGALAKTILINE. Jah, seda pole siinkandis saada. Jah, see on võibolla hea, sest ta varjutaks suure osa muudest vaadihoidistest.
---
pilt isetehtud

Herr Lager

Herr Lager (Horizont, Ungari) prk 0,33 l. alc 4,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "Pilsener / Pils / Pilsner" ja hinnang on 18 punkti. Untappd ütleb: "Lager - Pale" ja 3,35 punkti.

Tootjainfo: "The trick is to have no tricks with a classic german lager. Premium ingredients, attention, and plenty of time. Slight citrus finish from the dry hopping.
IBU 25"

Väike pirk, sildks abstraktne värvikuhjatis. Erkvalge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib üsna kaua. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom - klassikaline teraviljane puhas laagerõlle lõhn.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-hapukas. Keskmaitse muutub magusapoolsemaks ja leivasemaks. Lõppmaitse - mõrkjalt teraviljane. Järelmekk - mõrkjas-magusakas ja lõpuks ka asjakohaselt vürtsikas.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõrkjas-hapukas-magusakas-mõrkjas-magusakas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Hästi sooritatud korralik saksa laager, ei enam ega vähem.
---
pilt isetehtud

Passion Flick

Passion Flick (Horizont, Ungari) prk 0,33 l. alc 4,1 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "Pale Ale - Flavored" ja hinnang on 34 punkti. Untappd ütleb: "Pale Ale - Milkshake" ja 3,65 punkti.

Tootjainfo: "Immense passion fruit flavor surrounded by a creamy milkshake pale ale.
IBU 18"

Väike purk, sidliks paksude pintslitõmmetega mäkerdis. Algselt tumekollane vaht täidab 2/3 klaasist, kuid aja jooksul muutub heledamaks ja kaob mõõdukas tempos. Õlle värvus - mudruselt tume oranžikas-kollane.

Aroom - ohhhhhhh kui mõõõõõnusalt kreemiselt hapukas-nunnnukas-mahlakas-mehune.

Esmamekk on kerge kehaga ja hapu-magusakas. Keskmaitse muutub magusamaks, mangomehuseks, kuid selle kõrvale tekib ka mõnusalt sobilik mõrkjas vaigune noodike. Lõppmaitse - passioonvilja hapu sametpehmes laktoosivooderduses. Järelmekk - magus-mõrkjas, puuviljane, segumahlane, mango-pirni-porgandimehune.

Kerge kehaga, vähekarboniseerunud ja siidise paletiga, hapu-magusakas-mõrkjas-magus-hapu-magus-mõrkja buketiga Übertaseme rüübe. Superlahe mahlajook, mille õllekoefitsent on ikka kõvasti kõrgemal kui null ja kahepeale kokku moodustavad suurepärase joogipoolise
---
pilt isetehtud

Wednesday, December 21, 2022

Redcurrant Salmiakki Trifle

Redcurrant Salmiakki Trifle (Mad Scientist, Ungari) prk 0,33 l. alc 9,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole veeel välja kujunenud. Untappd ütleb "Sour - Smoothie / Pastry" ja 3,54 punkti

Tootjainfo: "There's this thing about licorice that you either like or you don't. You can say it's that weird tingling at the end of the sip. We think its cool. You might as well feel frustrated about having to wait for so long in your life to get to this point. Drinking this beer. Who knows"

Väike purk, sildil ... noh ega väga palju peale teksti polegi. Sentimeetrine roosa vahukiht on mõõduka püsivusega. Õlle värvus - veidi hämuselt raskepunane.

Aroom - õffffff - hapulagrits. Vaarikalagrits. Soolakas vaarikalagrits.

Esmamekk. Ai. Aisaraisk. Tihe, liimjas, nätske. Vaarika-lagritsa-nätsu kujutate ette? Milleks?

Keskmaiste - uhhhhhhhh. Õigemini täis suuga "mmmmmhhhhh". Sa vanaegiptsuse rajakas! Lagritsaga saab ilmselt suurepäraselt mumifitseerida. Antud juhul on see mumitsifeerunud punasõstramarmelaad!!!

Lõppmaitse! Kõrvad nihkuvad paigast sellis lagritsalitaka peale, mis annab sulle kühvliga näkku, nii et pea lendab õõvas eemale, aga kõrvad jäävad samale kohale veel mõneks ajaks.

Järelmaitse. Mis kuradi maitse. Lagritsaliim! Lagritsalimiga tsementeeritud punasõstrapõõsamuumia

VÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄRAKAS! FRIIIIIIIIIIIGIKAS ASTMES NR oikuratmaeiteakuipalju. Aga no vaata vana Gambrinus on ju kogu aeg jauranud, et kui lubatakse mingit maitset, siis olgu teda ikka olla, et ei peaks nigu narr noaotsaga teist taga otsima. See siin on mumifitseerunud lagritsa-Kosmose-tuubi-täis maitsetihendit, millega saaks kokkukeevitatult katta ilmselt soomlaste lagritsavajaduse järgmiseks kolmeks aastaks ja eestlaste punasõstramarmelaadituubi mälestused kogu õndsa lapsepõlve jooksul.
----
pilt isetehtud

Double Gentle Bastard

Double Gentle Bastard (Horizont, Ungari) prk 0,33 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "IIPA DIPA - Imperial / Double IPA" ja hinnang on 82 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Imperial / Double" ja 3,77 punkti.

Tootjainfo: "Amp it up to 11! Everyting you loved in Gentle Bastard, just more... Our new core double IPA is packed with citrusy hops, a nice, bitter balance. Double the Bastard in you!
IBU 80"

Väike purk, sildiks süngevärviline plätserdus. Kreemika varjundiga vaht täidab ligi pool klaasist ja püsib päris kaua. Õlle värvus - hämuselt kuldpruun. Aroom on rammusalt puuviljane, eelkõige kuivatatud virsikute lõhnajäljega.

Esmamekk on raskepoole kehaga ja magus-mõru, virsikute ja pihlakate kokteiline. Keskmaitse - hummmmalahullude meelispala ... mõnusa humalahammustusega, rammus, vaigune, puidune, eeterlik, pehmendajaks virsikud ja viigimarjad. Lõppmaitse - toekas, atsakas, keelekülgedele survet avaldav, tiba metalne, karune ja kadakane. Järelmekk - oivalisim tasakaal raskelemälutava ja mõrukarmi vaigu ning muhedaimalt kulgeva mangomehu vahel.

Raske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõru-hapukas-magus-MÕRU-vürtsikas-mõru-hapukas-magus-MÕRU buketiga Megataseme rüübe! Topelt-IPAde koorekiht. Tõsi küll, selle pjedestaali ülemisel korrusel on konkurents tihe ja sestap pole ilmselt antud isend kuidagi plahvatuslikult erinev, kuid ülimalt mõnusalt muljetavaldav ikkagi
---
pilt isetehtu

Easy A

Easy A (Horizont, Ungari) prk 0,33 l. alc 4,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "Pale Ale - American (APA)" ja hinnang on 47 punkti. Untappd ütleb: "Pale Ale - American" ja 3,58 punkti.

Tootjainfo: "This one is for those who like the taste of hops, but prefer lower bitterness. Hints of lemongrass, lime and elderflower notes are present
IBU 30"

Väike purk, sildikujundus erksavärviline mäkerdis. Valge vaht täidab pool klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt kuldne.

Aroom - vauuu - midagi sellise võimsuseastmega poleks ühelt APA'lt küll oodanud. See on VÄGEV, humalane, ürdine, eeterlik ja jämeroheline!

Esmamekk üllatab teistpidi - nii vinge lõhnamassiivi peale on keeletunnetus kerge ja isegi vesisena mõjuv, kuigi mõnusalt mõrkjas. Keskmaitse jõuab nüüd aga tublihoovõtuga lõhnale järele, olles mõru, eeterlik, leedripuu ja pajukoore nüansiga. Lõppmaitse - jaaaaa, nüüd on siin kenasti ka laimikoor olemas ja miskipärast ka kummel. Järelmekk - mõrumagus ja vähese hapuka noodiga, mida võib tõesti ka sidrunheinaga siduda

Keskmisest kergema kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, mõrkjas-hapukas-MÕRU-magusakas-mõru-hapuka buketiga ÜBERTASEME rüübe on tõsise vauuuu-efekti tõttu, sest tavapärasest APA raamistikust lendab ta kaugele välja, kuid seda parimas mõttes
---
pilt isetehtud

Tuesday, December 20, 2022

8th Anniversary Imperial Brown Ale BBA

8th Anniversary Imperial Brown Ale BBA (Pühaste, Eesti) pdl 0,33 l. alc 11,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Brown Ale - Imperial" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Brown Ale - Imperial / Double" ja hinnang pole samuti veel välja kujunenud

Toojainfo: "The beer was created in cooperation with Puhaste brewery. Together with them, we selected a blend of malts, which is responsible for the beer's beautiful brown color and pleasant caramel and nut maltiness. We achieved a solid 35 Plato extract! After fermentation, the whole thing went into Bourbon barrels along with coffee beans, where it spent up to 12 months. Just before bottling, we added another portion of fresh coffee and vanilla. When poured into a glass you will see a beautiful coffee liqueur with additional notes of oak, nuts and vanilla."

Väike lihtne pudel, mille vahakaelus loob ootusi ja kohapeal mittesaadavus lisab eksklusiivsust. Vahtu sisuliselt ei teki. Õlle värvus - niiiiiii ränksügavpruun, et sisuliselt karukoopapime.

Aroom. Kohvilingukivi läbistab ninasõõrmed, kolju, arvutitooli peatoe ja keset lage rippuva valgusti. Selle vigastuste foonil jõuad veel tajuda pähklikreemi ja magusat šokolaadi, enne kui aju uuesti kohvi poolt kinni kititakse.

Esmamekk - ohhoookirsikompotti! Või ei, ikka kreegikompotti! Ainult et seda pakutakse pooleks kohvilikööriga!

Keskmaitse - kreegikompott vaniljekreemliköörilikus versioonis, pakendatuna šokolaadikommi sisse.

Lõppmaitse - jõlemagus mustsõstranastoika, tembituna pooleks hapu punasõstramarmelaadiga

Järelmekk - tigutihe pähklikreem, mis on pakitud jõhvikasse šokolaadis.

ÜLEMERELISELT RÖÖGATU ÜLEVÕLLIKAS! Üks tihedamaid-marmelaadjamaid vedelikke (VEDELIK?!), mis vana Gambrinuse keelel loksunud. KOhhhUTAVmagus KOhhhviKOLETIS marjahapus raamimistikus. Mõõdutundetult pillav ja kahtlemata võluv!
---
pilt isetehtud

Rebel Berry

Rebel Berry (Horizont, Ungari) prk 0,33 l. alc 4,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang on 55 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Fruited" ja 3,58 punkti.

Tootjainfo: "Raspberry bomb! Refresing tartness and playful fruitiness in a bottle. A real summer treat all year long.
IBU 20"

Väike purk, sildikujunduseks arusaamatu värvitilgutus. Sõrmepaksune roosa vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - erksalt roosakaspunane. Aroom - naeratamapanevalt ja südasuviselt vaarikaroosa!

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja magusakas-hapu. Keskmaitse - hapu, parfümeeritud, essentside peal ülespumatult vaarikane. Lõppmaitses tekib vähene mõrkjas noodike, meenutades vaarikaseemnete puruksnärimise efekti. Järelmekk - magus-hapukas, vaarikasiirupimorss või -kõrrejook.

Keskmisest kergema kehaga, alakarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-hapu-mõrkjas-hapu-magusaka buketiga Hea taseme rüübe. Jah, see jook lubab vaarikat ning vaarikat on siin PALJU, kuid ta mõjub kunstlikult
---
pilt isetehtud

Bayreuther Hell

Bayreuther Hell (Bayreuther, Saksamaa) pdl 0,5 l. alc 4,9 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Helles / Dortmunder Export" ja hinnang 24 punkti. Untappd ütleb: "Lager - Helles" ja 3,53 punkti.

Tootjainfo: "A genuine Bavarian "Helles" – crisp, fresh, and full of flavor
IBU 17"

Keskmist kasvu pudel, pleekinud-klassikaline sildikujundus. Erkvalge vaht täidab pool klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom - nagu nuusutaks kamalutäit viljateri.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse - ootamatu intensiivsusega mõru-hapukas, väikese veidra, ehkki laheda herneliku kõrvaltooniga. Lõppmaitse - järjest tugevam võrdluspilt sellest, nagu oleks suhu visanud peotäie herneid ja hammustanud sepikut peale. Järelmekk - magus-hapukas, karge ja kirgas. Kõige lõpus kohale jõudev vürtsikas õhetus paneb kõik asjad oma kohale oma saksapärasuses.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja õrnalt kuivapoolse paletiga, magus-mõru-hapukas-magus-mõru-vürtsika buketiga Väga hea tasemerüübe. Suti huvitavam kui keskmine sakslane, kuid klassika ikkagi
---
pilt isetehtud

Monday, December 19, 2022

Barrely Winter

Barrely Winter (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Strong Ale - American" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "Porter - Baltic" ja hinnanguks 3,9 punkti.

Tootjainfo: "A blend of Baltic Porter aged in Cognac barrels for 600 days and a Barley Wine aged in in maple syrup barrels for 500 days. Made in collaboration between KIHOSKH and Põhjala
IBU 30"

Väike lihtne pudel, mille vahakael annab märku millestki erilisest, teadmine et seda pole siinkandis saada lisab veel täiendavat põnevust. Ja mõelge nende päevade peale, mille summaks on 1100!!!

Vahtu sisuliselt ei tekigi. Õlle värvus - korstnalõõri sisevaade.

Aroom. Neljakorruseline pööning. Iga korrus täis eri aegade ja kihistute kola. Mälestusi, väikesi aardeid, unustatud emotsioone, vaidlusi ja vallatusi. Magus-raske-täidlane-metalline.

Esmamekk - raskepoolne ja rauarohke. Vana reisikohver, ristatud mõõgad ja kunagine uljus.

Keskmaitse - magus ja puidune. Hiigelsuured kaubalaevad, täis kaugeid puuvilju ja kalleid vürtse, rummivaate ja rosinaid.

Lõppmaitse - vaniljene ja mõrušokolaadine. Nende nimel käidi kõigepealt ühest maailmanurgast toomas mett, vaha ja karusnahku, et siis teisalt tuua tumedaid täidlusi.

Järelmekk. Portvein ja kallid kleidid, pärlid ja edevuskaubad. See lõhnab tülide, armumiste ja lahutuste järele.

VAPUSTAVALT VAADIKEELNE BALLAAD. 600 päeva ja 500 päeva. Mõtelge! See tekitab aukartust. Ja meisterlikkus kokkumõõtmisel ning parajuse äratundmisel
---
pilt isetehtud

Selfish Games New England APA Citra & Azacca

Selfish Games New England APA Citra & Azacca (Horizont, Ungari) prk 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "Pale Ale - Hazy / New England" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Pale Ale - New England / Hazy" ja 3,51 punkti.

Tootjainfo: "Reincarnation of our Pilot Series #2, New England APA with a small twist."

Väike purk, värvilaiguline sildikujundus. Valge vaht täidab 2/3 klaasist, olles üsna kauakestev. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom - magusakas pirnikompott.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-hapukas. Keskmaitse- magus-hapukas, puuviljane ja mahlane. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, mango ja metspirni vahepealne. Järelmekk - hapukas-mõrkjas, veidi puidune, võibolla pirniseemne meenutusega.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõrkjas-hapukas-magusakas-mõrkja buketiga Hea taseme rüübe. Kerge mahlane janukustutaja
---
pilt isetehtud

Benediktiner Hell

Benediktiner Hell (Benediktiner, Saksa) pdl 0,5 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Helles / Dortmunder Export" ja hinnang 24 punkti. Untappd ütleb: "Lager - Helles" ja 3,39 punkti

Tootjainfo: "Classic Bavarian Hell, lager beer on tap using the typical Bavarian brewing method, golden-yellow colour, less tart with a pleasant malt sweetness.
IBU 17"

Keskmist kasvu pudel, kenake helesinisel foonil sildikujundus. ERkvalge vaht täidab üle poole klaasist ja on mõõduka püsivusega. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom - magusakas-mõrkja teraviljase puhtusega

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-magus. Keskmaitse - hapukas-mõrkjas, leivane ja linnaseline. Lõppmaitse - mõru ja magusakas, isegi veidi kuivapoolne. Järelmekk annab kena tugeva vürtsika õhetuse.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magus-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga Hea taseme rüübe. Lihtne keskmine saksa joogikas
---
pilt isetehtud

Sunday, December 18, 2022

Dutch Ambassador Blend (Cellar Series)

Dutch Ambassador Blend (Cellar Series) (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 13,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang . Untappd liigimääratlus: "Porter - Imperial / Double" ja hinnanguks 4,27 punkti.

Tootjainfo: "An imperial stout aged in Cognac, Olorosso sherry, and Islay whisky barrels.
IBU 30"

Väike lihtne pudel, mille vahakael annab märku millestki erilisest, teadmine et seda pole siinkandis saada lisab veel täiendavat põnevust. Mustjaspruun vähene vahukirme taanub kiirelt olematusse. Õlle värvus - kinnise musta kingaviski karbi vaade seestpoolt.

Aroom. Nii võiks lõhnata vana kummuti sahtel, kui see oleks täis läbisegi musti ploome ja tumedaid rosinaid koos sinna hulka segatud konjakikommidega. Ehk siis hilispuberteediealise unistus, saada hästipalju magusat koos tilga kärakaga :D

Esmamekk - ohhhhh ja uhhh ... see polegi asfalt ega isegi mitte tõrv, vaid kenasti mõõda keelt libisev ploomi-kirsi-aroonia nalivka! Pimedas talveõhtul koos vanaemaga võetud klaasitäis vanu aegu meenutades.

Keskmaitse - iiiiimeliselt taskaalus mustade suitsuploomide, kuivatatud kirsside, vanade pildialbumite ja kahiseva vinüülplaadi vahel.

Lõppmaitse - konjakivaadile omane metalne siledus, Islay viski suitsune guašisus ja magusa sherri elegantne läikivus moodustavad kokku heleda ja mugava elutoa, mis on parasjagu mattunud pimedusse ja valgustatud küünla ja helgete mälestuste poolt.

Järelmekk - konjakikommid mõrušokolaadi ja pähkliküpsistega ei pruugi olla sinu igapäevases menüüs, kuid kord talveperioodil tuleb ennast neile pühendada, kuulata ära kahekümnekuuendat korda lugu sellest, kuida sinu vanavanemad kohtusid ja naeratada kas küünlaleegile või vanamoelisele pendli ja pommidega seinakellale.

INTERSTELLAARNE JA MEGAGALAKTILINE, hiilgavas tasakaalus, ilma ühegi liialduseta teostatud kolmevaadihoidis. Üks neid kordi, kui tõepoolest tuleb tunnistada, et kolm erinevat vaati pole "liiga palju", vaid kõik need vaadiküljed täiendavad ja täiustavad ükstteist!
---
pilt isetehtud

Hazy Queen

Hazy Queen (Horizont, Ungari) prk 0,33 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "IPA - Hazy / New England (NEIPA)" ja hinnan 83 punkti. Untappd ütleb: "IPA - New England / Hazy" ja 3,81 punkti.

Tootjainfo: "Our new staple, a New England IPA. Smooth, juicy and double dry hopped with generous amounts of Galaxy, Citra and Mosaic hops. Drink Fresh!
IBU 45"

Väike purk, sildil kaootiline värvide mäng moodsa kunstniku lõuendil. Pöidlapaksune valge vahukiht on üsna püsiv ja veidi ka klaasiseintele haakuv. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom on magus ja troopiline, aga pigem metallpurgis oleva konserveeritud puuviljakokteili taoline.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja mõrkjas-hapukas. Keskmaitse - pomerantsilaadselt mõru ja greibilikult hapukas. Lõppmaitse - hapukas-mõru, karmipoolne, vähese humalahammutusega. Järelmekk - magus-mõrkjas, veidi vürtsikas, mangomehu greibikoorega

Keskmisest raskema kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, mõrkjas-hapukas-mõru-hapukas-magusakas-mõru-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. NEIPA kohta tavatult mõru, kuid samas kõigi muude kriteeriumite kohaselt stiilikohane tegelane, ainult et lamedavõidu suutunnetus alandab veidi hinnangut
---
pilt isetehtud

Original Festbier

Original Festbier (Gessner, Saksamaa) pdl 0,5 l. alc 5,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Märzen / Oktoberfest Bier" ja hinnang 96 punkti. Untappd ütleb: "Märzen" ja 3,28 punkti.

Tootjainfo (guugeltõlke kaudu): "Our Gessner Original Festbier shines with a crown of fine-pored, slightly beige foam, with a strong bronze color in the glass. A pleasant aroma of roasted nuts and caramel leads into the soft initial taste of the refreshing festival beer. A flattering but full body of malt with a slight sweetness ends in harmony with perfectly embedded, restrained hop aromas in clear notes of forest honey. A truly festive treat!"

Keskmist kasvu kääniskorgiga pudel, vanamoelisel sildil veidi segane agraarne stseenike. Kollane vaht täidab pool klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt punakas-pruunakas pronks. Aroom on leebelt ja hapukalt leivane.

Esmamekk on keskmise kehaga ja intensiivselt mõrkjas-magus. Keskmaitse muutub hapukamaks, kuivatatud maasikate ja rabavee seguseks. Lõppmaitses on jälle mõrkjamat ja samas jõuliselt leivast tooni, nagu ... hmmm ... kadakaleib oleks äkki? Lõppmaitse on magus-mõru, veidi metalne, vaskne ja pihlakane.

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerundu paletiga, mõrkjas-magus-hapukas-magus-mõrkja buketiga VÄGA HEA TASEME rüübe! Märzeni versioon Festbierist on üsna tavatu, kuid igatahes on tegu väga meeldiva ja maitseküllase sakslasega, millega võiks pikka lauda istuda või ka soomusrongis lahingusse minna :)
---
pilt isetehtud

Saturday, December 17, 2022

Chocolate Mint Imperial Stout

Chocolate Mint Imperial Stout (Genys / Lehe, Leedu / Eesti) prk 0,44 l. alc 9,0 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 3,83 punkti.

Tootjainfo: "Imperial stout with cocoa and ice mint
IBU 35"

Keskmist kasvu purk, sildil kakaooad. Pruun vaht täidab pool klaasist, kuid muutub kiirelt hõredaks ja kaob. Õlle värvus - vähese mustjaspunase helgiga must.

Aroom - hiiiiiiahooooooo - kakao ka piparmünt on ju niiiiiiiiiiiiiiii lustlik kombo, et jääb lihtsalt arusaamatuks, miks seda nii vähe õllemaailmas kasutatakse.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja jahedas-hapukalt mündine. Keskmaitse - šokolaad ja piparmünt, veidi punast apelsini ja kõvasti kakaovõiet.

Lõppmaitse - jaaaaaheeee öööö, õõõõnnnnisteet ööö, iiiingli häääääl ....

Järelmekk - šokolaad After Eight apelsinimarmelaadiga vedelal kujul!

GENIAALNE! Piparmünišokolaad on ju iidne muinaseestileedu jõulujook! Hallllleeellluuuja!
---
pilt isetehtud

Piranha Tripel

Piranha Tripel (Stadshaven, Holland) pdl 0,33 l. alc 8,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Tripel" ja hinnang 58 punkti. Untappd ütleb: "Belgian Tripel" ja 3,54 punkti

Tootjainfo: "Taste kumquats and mango in this fresh fruity tripel.
It’s not for the faint-hearted, but if you’re looking for a beer with a bite we’ve got you. This heavy, heavenly scented brew is swimming with malt, hops, and a lush infusion of sun-ripe mango, kumquat, and a hint of deep crimson chili.
Cut through the water. Straight up the Amazon, weaving past red-bellied piranha, we searched for the freshest fearless fruit. A great escape at the water’s edge
IBU 20"

Väike lihtne pudel, sildil ujuvad piraajad puuviljade ja tšillkaunade vahel. Valge vaht täidab kolmandiku klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on magus, karamelline, õõõrnalt tolmune (tüüpiline tšilliõllede puhul) ja parfüümine.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-vürtsikas, nii belgia pärmitüve kui tšilli õhetus löövad oma väikesed hambad keeleotsa. Keskmaitse - magus-vürtsikas, apelsinine ja õhetav, soe ja karastav. Lõppmaitse - magus-hapukas, punase apelsini meenutusega ja tasapisi kasvava tšilliõhetusega. Järelmekk - kuldne, karge, karamelline, mõrkjas-magus, apelsinikoorene tsukaadine ja meeldiva sooja tšillisoojusega üle kogu keha valgumas.

Keskmisest nõõõõõka-näka raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-vürtsikas-mõrkjas-magus-vürtsika-hapukas-mõrkjas-magus-vürtsika buketiga VÄGA HEA TASEME RÜÜBE! Iseenesest suurepärane mõte, lisada niigi veidi vürtsikasse triplisse veel ka tšillikest, teadmine sellest peksab ootused ülesse ... kuid ausalt öeldes jääb see va lisandike nii õhkõrnale tasemele, et ei suuda ka vaimustunud "überit" kirja panna
---
pilt isetehtud

Kraken Blond

Kraken Blond (Stadshaven, Holland) pdl 0,33 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Blonde Ale / Golden Ale" ja hinnang 47 punkti. Untappd ütleb: "Blonde Ale" ja 3,38 punkti

Tootjainfo: "Conquer the blood orange and kiwi berry in this smooth fruity blond beer.
Crack open this easy-drinking brew and set your sights on smooth sailing. It is a malty embrace and a slight bitter surge that gives way to juicy kiwi berry, a blood orange twist, and the slightest hint of juniper. A strong hold. Fearless ships bull into port with a monster dose of vitamin C from tropical groves and sub-arctic Siberia. All hands on deck. Grab it before it’s gone.
IBU 12"

Väike lihtne pude, sildil mängib kuri kaheksajalg puudiljadega. Pöidlapaksune erkvalge vaht kaob üsna kiirelt. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroomis helekuldne belgia pärm, mõrkjas-magus ja karamelline.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõru-magusakas. Keskmaitse - mõru-magus, karamelline ja kergelt vürtsikas. Lõppmaitse - apelsinikoorelikult mõru ja rosinamagus. Järelmekk omandab hapukama sidrunisema noodi, kuid jätkab tsitrusemõrul ja vürtsikal põhiteljel.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, mõru-magusakas-mõru-magus-vürtsikas-hapukas-mõru-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Omamoodi huvitav kombinatsioon eht-belgialikust vürtsikast karamellist ja ebabelglaslikust mõrudusest. Belgian blond peaks olema kergem joogikas, see siin seda funktsiooni ei täida.
---
pilt isetehtud

Friday, December 16, 2022

Kamin

Kamin (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 11,0 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "Porter - Imperial / Double" ja hinnanguks 4,21 punkti.

Tootjainfo: "A Cognac, Sherry, and Islay whisky BA Imperial porter."

Väike lihtne pudel, mille vahakael annab märku keelel ennast valmis seada. Sildikujundus meeldivates soojades-leekivates värvides. Sõrmepaksune pruun vahukiht on üsna püsiv. Õlle värvus - pimendatud söekeldrimust.

Aroom - suits ja kuivatatud ploomid. Rummikook ja Vana Tallinn. Rahulolev murakaliköör.

Esmamekk üllatab sellega, et polegi nafta, vaid üsna voolav vedelik. Selline ploominalivka ja murakalikööri vaheline.

Keskmaitse - veidi metalne, vasksest pitsist pakutud ürdiliköör. Stroh baasil tehtud pihlakanastoika.

Lõppmaitse muutub juba veidi kreemisemaks, unistavamaks ja rinnahäälsemaks, ümisedes vaikselt laulda mingit igatsevat mägilaste viisi, ajade pea kinnisilmi kuklasse ja pannes ümbritsevad vaikima, et sellest osa saada.

Järelmekk - metallrosinatest tehtud raudrüü ripub seinavaibal koos ploomikilbi ja kaneelimõõkadega, meenutades võibolla väljamõeldud minevikku, kuid sel unistuste hetkel ei hakka keegi ennast vaevamagi, uurimaks asjade tegelikku tausta. See hetk on ilus ja õhtu õdus ning milleks end reaalsusel segada lasta.

MEGAMAJANDUSLIKULTMEELELINE! Siin pole ühtegi eraldiseisvat nurka, mille peale kiljudes osutada ja öelda, et "midagi sellist pole sa varem saanud", kuid kergelt suitsutatud pihlakanastoika ja metallõunase odraveini sugemetega joogipoolis paneb sind kõigega leppima, ka iseenda ja tänase õhtuga :)
---
pilt isetehtud

Tripel

Tripel (Stadshaven, Holland) pdl 0,33 l. alc 8,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Tripel" ja hinnang 85 punkti. Untappd ütleb: "Belgian Tripel" ja 3,51 punkti

Tootjainfo: "Surf the smooth freshness in this malty Belgian tripel.Any captain worth her salt knows the message in the bottle is: Another round! Want the lowdown on high gravity? It’s what makes this ale so serious, so technical, so colossal.
We won’t steer you wrong. Fresh and malty, full of know-how. Get it now before it sets sail. Pour it portside. Aye, aye.
IBU 20"

Väike lihtne pudel, sildil merenaine :) Helevalge hõre vaht täidab kolmandiku klaasist, kuid vajub üsna kiirelt ära. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroomis belgia puhas klassika - kuivatatud virsikud, heledad rosinad ja viigimari koos kommisuhkruga.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse - päikeseline, kirgas, veidi vürtsikas ja õrnalt hapukas. Lõppmaitse - vürtskaramell, keelel prõgisevad paukkommid ja fanta viigimarjadega. Järelmekk - hapukas-mürtsakas-vürtsikas-särtsakas-kuldne-vurtsukas.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivavõitu paletiga, magus-mõrkjas-vürtsikas-hapukas-vürtsikas-magus-mõrkjas-vürtsika buketiga ÜBERtaseme rüübe. Tripel nii nagu ta olema peab, rohkelt fenoole, kuivatatud kuldseid puuvilju ja vürtsikat sära!
---
pilt isetehtud

Great White

Great White (Stadshaven, Holland) pdl 0,33 l. alc 5,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Wheat ale" ja hinnang 36 punkti. Untappd ütleb: "Wheat Beer - Other" ja 3,39 punkti

Tootjainfo: "Bite in grapefruit and orange in this fresh and fruity white ale.
Out of the blue, you’ve got a new favorite brew that’s truly mouth-watering. You’ll sense the distinct aroma a mile away and get a fresh burst of flavor from the tangy orange bite and a touch of coriander. Making waves. Fending off fins in South African waters, ships move port to port, picking up citrus and spice to brew a hazy, lazy refreshing drink up north. Fragrant and fruity. Keep your wits about you!
IBU 12"

Väike lihtne pudel, sildil apelsinitoiduline hai. Pöidlapaksune valge vaht pole püsiv. Õlle värvus - õrnalt hämuselt kollane. Aroom on magus, karamelline ja kuivatatud apelsinikoore jalajäljega.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse - hapukas, tsitruseline ja siidine. Lõppmaitses - mõrkjas-hapu ja veidi koriandriselt õline. Järelmekk - kommisuhkur ja belgiapärane vürts.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusakas-hapukas-mõrkjas-hapu-magus-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Belgiapärane nisukas oma standartses konfiguratsioonis.
---
pilt isetehtud

Thursday, December 15, 2022

Whirl Champions 2022

Whirl Champions 2022 (To Øl, Taani). prk 0,44 l. alc. 10,5 %. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double IPA" ja hinnang 87 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Triple" ja 3,95 punkti

Tootjainfo: "Collaboration with Ten Hands Brewing, Ārpus Brewing Co., The Garden Brewery, Left Handed Giant, WarPigs Brewpub, Northern Monk, Protokoll Brewery , Oddity Brewing, SUPERFREUNDE"

Keskmist kasvu purk, tehniline sildikujundus. Valge vaht täidab veidi üle poole klaasist ja püsib ülikaua. Õlle värvus - hämuselt kollase porgandi karva. Aroom - raskelt ja rõskelt läbivettinud männipalk

Esmamekk on raske kehaga ja jurakalt mõru-magus. Keskmaitse ... ohhhhhh ... vaigusurve keerab keele voldiliseks, vürtikas humalahammustus paneb keeleküljed kihelema kui sipelgapessa istunud karutagumiku. Lõppmaitse - mõru-magus-hapu-mõru, vaigune, tumekollane, sätendav, põrkiv ja torkiv, saialilletinktuur greibimahlas. Järelmekk - humalatähekesed vaigutaevas, siilijäljed ojapinnal ja kajaka-mulla-hunnikud (noh et nagu mutimullahunnikud, ainult et teistpidi)

HUMALISSIMUS! Humalaõllede generalissimus. Ülevõllissimus. Kui ikka KÜMME pruulikoda koos pingutavad, siis peab asjast asja saama!
---
pilt isetehtud