Tuesday, January 31, 2023

Barrelyzed - Sherry BA

Barrelyzed - Sherry BA (Käbliku, Eesti) prk 0,44 l. alc 13,0 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang pole veel välja kujunenud.

Tootjainfo: "Üle aasta tammevaadis küpsenud ja sellest kõik omapära välja imenud imperial stout, mille tugev röstisus, humala mõrudus ja alkoholi soojus sobivad ideaalselt kangetele ja karastunud õllesõpradele
IBU 70"

Keskmist kasvu purk, liiiiga triibuline sildikujundus, mis osaliselt varjab isegi teksti. Pruunikashallikas vahukiht täidab üle kolmandiku klaasist, püsides kaua. Õlle värvus - frontaalmust. Aroomis on esmakohal tammine kuivus, selle taga on sherry jaoks ootamatu suitsusus ja alles kolmanda kihina jõuab kohale midagi magusat portveinilikku.

Esmamekk on raske ja tõrvalik, magus ja mõru, kuivapoolne ja puidune. Keskmaitse - puidune, tammine, tolmune, rauane. Lõppmaitse - kohvine? suitsune? ja rämeraskelt rosinane. Lõppmaitse - magus-mõru, kõrvetatud, veidi tubakane, kuiv ja samas asfalt. Järelmekk - rämeröst, paljutamm ja kuivmetall.

Väga segadustekitav, kohe üliväga. Liiga palju on nii puitu kui metalli kui rösti ja isegi ei-tea-kuskohast tulevat suitsunooti ei oska selle õllega kuidagi sobivasse kontakti asetada. Arusaamatu ... kuid samas ei jäta vähemalt ükskõikseks
---
pilt isetehtud

Land van Mortagne (2022)

Land van Mortagne (2022) (Alvinne, Belgia) pdl 0,33 l. alc 12,8 %vol. Ratebeer ei tunne eraldi aastakäike, siin on liigimääratlus: "Quadrupel / Abt" ja hinnang 87 punkti. Untappd ütleb: "Belgian Quadrupel" ja 3,78 punkti

Tootjainfo: "Dark amber quadruple. Base beer for Cuvée De Mortagne"

See pole omaette kirjeldus, vaid võrdlus varasema kogemusega (mille puhul ei taibanud aastakäiku kirja panna), aga mille kirjelduse leiab siit. Vahtu tekib seekord u kaks korda rohkem ehk päidlapaksuselt ja püsib palju paremini. Õlle värvus - tuhmim ja tumedam. Aroom on laias laastus sama karamelline ja viigiarjane, kuid seekord ka veidi viinamarjade / poolkuivanud rosinate lisanüansiga.

Maitsepilt ei erine kuigivõrd palju eelmisest kirjeldusest, ehkki on alkoholisem. Kaneeli/kardemoni/viigimarjade buketile lisandub ehk mõnevõrra ka veinis keedetud kreeka pähklite taoline nüanss, kuid see on tõesti pooltoonine erinevus.

Aastakäikude erinevuse tabamiseks tuleks neid siiski kõrvuti nuusutada ja mekkida, praegune võrdlus varasema kirjeldusega paneb ehk pooltoonide võrra eksisteerivaid erinevusi enda jaoks selgemaks mõtlema kui nad päriselt oleks.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Schwarzbier

Schwarzbier (Johannesberg, Eesti) pdl 0,33 l. alc4,8 %vol.

Tootjainfo: "IBU 29"

Väike lihtne pudel, tehniline sildikujundus. Hallikas-pruunakas vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib kaua. Õlle värvus - kirkalt mustjaspunane. Aroom - kõrbenud leib ja kuivalt praetud herned.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja hapukas. Keskmaitse - hapukas-mõrkjas, kõrbenud, röstine, kuivapoolne. Lõpmmaitse muutub tugevalt magusamaks ja karamellisemaks, liigne röstine kuivus taandub. Järelmekk - mõrkjas-magus, hernete ja viljakohvi meenutusega.

Kergepoolse kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapukas-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-magusa buketiga Hea taseme rüübe. Veidi liiga kirbelt röstine, et täita sellele stiilile omast funktsiooni - olla kerge tume joogikas.
---
ei ole saadaval  
---
pilt isetehtud

Monday, January 30, 2023

Bianca Lassi Gose

Bianca Lassi Gose (Omnipollo, Rootsi) pdl 0,33 l. alc 6,0 %vol. Ratebeer ei tunne ilma lisanditeta versiooni (erinevate lisanditega on neid müriaad). Untappd ütleb: "Sour - Fruited Gose" ja 3,27 punkti.

Tootjainfo: "The original Bianca Lassi Gose brewed at Omnipollos kyrka in Sundbyberg, Stockholm, Sweden. A reimagination of what a sour ale can be. Tropical yet creamy. Dry yet smooth. Comes in a 33 cl can and a limited few kegs"

Väike purk, sildil rohe-sätendav sulg. Kollane vaht täidab üle poole klaasist kuid kaob väga kiirelt. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom - jeeerum, no kui poleks kindel, et siin EI OLE mangot, siis ütleks et siin ON mangot! :)

Esmamekk on keskmise kehaga ja tummiselt hapu. Keskmaitse - hapu-magus ja mõrkjas, karge ja värske. Lõppmaitse - soolakas, mõrkjas ja magus-hapu. Järelmekk - soolakas-magus, mangoselt mahlane ja mandariiniselt magus-hapu.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapu-magus-hapu-mõrkjas-soolakas-hapu-magus-soolakas-magus-hapuka buketiga ÜBERtaseme rüübe. Mõneti segadust tekitav, aga igatahes väggggga värskendav kraam
---
saadaval väga väikeses koguses
---
pilt isetehtud

Sunday, January 29, 2023

Dekadents - Fiji Rum BA

Dekadents - Fiji Rum BA (Pühaste, Eesti) pdl 0,33 l. alc 13,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 4,38 punkti

Toojainfo: "A special version of Dekadents imperial stout aged in Fiji rum barrels"

Väike lihtne pudel, mille hõbelsilt ja vahakael annavad aimu millegi erilise lähenemisest. Mustjaspruun vaht täidab kolmandiku klaasist, kuid kaob üsna kiirelt. Õlle värvus - hirmuäratavaltmust.

Aroom - ooooolllaaaaallllaaaaa - šokolaadikook trühvlikommmidega, rummirosinad ja nõrguvalt pehmed kovhilikööris leotatud tumedad rosinad. Tumepimeruum ja armassoojadküünlakesed. Nunnu, soe ja romantiline!

Esmamekk - üllatavalt kombel see polegi täistõrv, vaid pigem korralik rosinamarmelaad trühvelkommikestas.

Keskmaitse muutub sametisemaks, kakaokulbris veeretatud šokolaadikommid, peale puistatud ploomimarmelaadihelvestega, käehoidmise ja nurrumisega.

Lõppmaitse - täiuslik šokolaadimuinastjutt täiskasvanutele kakaolikööri lisandiga. Silmavaatamisel võivad olla tagajärjed, kas teate!

Järelmekk - megašokolaadi megalikööri megaheas tasakaalus naudingute kvintessents selle sõna šokolaadi üledoosi mõttes.

KVANTO-KVINTO-KOSMILINE! Šokolaadiorgasm! SIIIIVUTULT HEA ja pööraselt naudinguküllane. Nädala šokolaadinorm supilusikatäies! Kui vana Gambrinus oskaks, siis ta kiljuks vaimustusest, selle asemel aga naeratab õnnelikult habemesse.
---
väga saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Saison d'etre

Saison d'etre (Stockholm, Rootsi) prk 0,33 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Saison / Farmhouse / Grisette" ja hinnang 44 punkti. Untappd ütleb: "Farmhouse Ale - Saison" ja 3,31

Tootjainfo: "Classic Belgian style ale, brewed with heritage barley from Warbro Kvarn and our house saison yeast. Light, crisp and floral with a fresh dry finish. Unfiltered and unpasteurized."

Väike purk, lilleline sildikujundus. Pöidlapaksune valge vahukiht on mõõdukalt püsiv. Õlle värvus - hämuselt kollane. Aroom on meeldivalt magus-vürtsikas, tugevalt heinane ja ürdine.

Esmamekk on keskmisest õige pisut kergema kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse muutub hapukamaks, kummeli, pärnaõie ja õietolmu seguselt ürdiseks. Lõppmaitse on mõrkjas-magu, suira ja pomelo ristumiseks. Järelmekk - magus-mõrkjas ja õrnalt vürtsikas, pisut puidune ja tugevalt üld-ürdine.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-magus-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Üsna veenvalt algupärane saison, ilma eriliste ponnistusteta olla midagi erilist.
---
väga väikeses koguses saada
---
pilt isetehtud

Limburgse Witte True Original

Limburgse Witte True Original (Cornelissen, Belgia) prk 0,5 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Witbier / Belgian White Ale" ja hinnang 48 punkti. Untappd ütleb: "Wheat Beer - Witbier / Blanche" ja hinnang 3,47

Tootjainfo: "Limburgse Witte True Original is a classic, high-fermented Belgian 'white' beer and the winner of the Gold Medal at the World Beer Awards in 2018, A true Belgian wheat beer, it’s brewed according to traditional Belgian methods of brewing unfiltered wheat beers. Limburgse Witte has a light, fresh taste of citrus and a spicy touch of coriander, which combine to make it an outstanding thirst-quencher. We brew this beer in honor of our province of Limburg, one of the only places the Romans couldn’t conquer, and a people who Julius Caesar called, “The bravest of them all”."

Keskmist kasvu purk, massõllelik sildikujundus. Erkvalge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - õrnalt hämuselt piimjaskollakas. Aroom - hirrrrrmus keemiakokteil. Keemiline apelsin ja keemiline koriander!

Esmamekk on keskmise kehaga ja sametisena tunduv. Keskmaitse - mõru-magus vänge koriandriseemne leotis. Lõppmaitse - mõru-läila keemilisena tunduv apelsinikooreleotis. Järelmekk - mõruläila koolikeemia.

Unterbier. Suurepäraselt halb näide sellest, kuidas ennast medalitega kiitev õlu on tegelikult saast
---
seda kraami Gambrinuse riiulitele ei satu!
---
pilt isetehtud

Friday, January 27, 2023

Baltic Porter Day 2022 BA

Baltic Porter Day 2022 BA (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Baltic" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Porter - Imperial / Double Baltic", hinnang 4,04 punkti

Tootjainfo: "Baltic Porter Day 2022 special version aged in Marsala and Liqueur d'Expedition barrels"

Eelmisel aastal tehtud baasõlle kirjelduse leiab siit.

Väike lihtne vahakaelaga pudel, mustvalge väga efektne sildikujundus. Sentimeetrine kohvikarva vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - masuuditünnimust.

Aroom. Siin on väga selgelt tunda vähemalt kolm kihti. Üks sellest on eelmise aasta õlle enda lõhn, milles domineerib Palo Santo puu. Teiseks kangestatud viinamarjaveine dessertne magusus. Ja kolmandaks balti porteri enda magus röstine pehmus.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja magus, veidi veiniselt hapukas ja samas melassiselt kreemjas. Keskmaitse - see on hämmastav, kuidas tolle Palo Santi kookose-melissine toon on selgelt siiani tunda, sellele lisandub need veel uus kiht vaniljest pehmust + samas ka tanniinist kuivust. Lõppmaitse - erinevate puidukihtide üleküllus hakkab ehk liigseltki domineerima, kuid samas mängib nüüd siin huvitav segu vähesest piparmündist ja ploomikompotist. Järelmekk - puidune, tammine, isegi tammetolmune kuivus muutub järjest tugevamaks, kuid jääb siiski veel tasakaalu meeldiva pehme hapukas-maguse mureli-kreegi-ploominalivkaliku mänguga.

Raskepoolse kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-hapukas-magus-mõrkjas-vürtsikas-magus-hapukas-mõrkjas-vürtsikas-magusa buketiga ÜBERTASEME RÜÜBE! See on vägggga hea tuletis eelmise aasta meisterlikust põhjast ... kuid täieliku maitsevõrdluse saamiseks tuleks seda proovida koos eelmise aasta baasõllega, kui vähegi sellist õnne on. Kuid - sellel õllel on ka väikene viga küljes - erinevad puidukihid kipuvad domineerima ja veidi parkivalt-tolmuselt kõike muud üle koormama.
---
õlu Gambrinuses saadaval
---
pilt isetehtud

Baltic porter day 2023

Baltic porter day 2023 (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Imperial Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Porter - Imperial / Double Baltic", hinnang 4,21 punkti

Tootjainfo: "An Imperial Baltic Porter brewed with chicory root coffee to celebrate Baltic Porter Day 2023"

Väike lihtne pude, minimalistlik sildikujundus. Sõrmepaksune vaht kaob ootamatult kiirel kohinal. Õlle värvus - tõrvakolliininaaugumust. Aroom on magusmõrkjas, leivane, röstine, teraviljane ... võimalik et tõesti ka sigurikohvine, kuigi sellest on niiiiiii palju aastakümneid möödas millal viimati sai seda proovitud, et ei ole mälupildis küll kindel.

Esmamekk on raske kehaga ja vähekarboniseerunud ning magus-hapu. Keskmaitse - sametine, hapukas, kamašokolaadine. Lõppmaitse - üllatavalt kuiv, veidi alkoholine, vürtsikana mõjuv. Järelmekk - magus, piiisut melassine, kalja-kontsentraati meenutav, leivalik, veidi kõrbenud leivasupilik.

Raske kehaga, vähekarboniseerunud ja õlise ... ja samas üllatavalt kuivana mõjuva paletiga, magus-hapu-mõrkjas-vürtsikas-magus-hapukas vürtsika buketiga ÜBERtaseme rüübe. Väga korralik imperial balti porter tõepoolest. Kuid kas selles on vau-efekti? Nohh kui ee üllatav kuivus välja jätta, siis otse ju pole. Sigurikohvi lisamine võib olla lahe mõte selles mõttes, et keegi teine nii ei tee ... ja sellel on põhjus, kuna keegi ju ei tunne sigurikohvit ära!
---
õlu Gambrinuses saadaval
---
pilt isetehtud

Thursday, January 26, 2023

Koffie & Pompoen

Koffie & Pompoen (de Molen, Holland) pdl 0,33 l. alc 9,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double Coffee" ja 3,6

Tootjainfo: "What if you let the pumpkin spice coffee come together with a De Molen stout? The pumpkin spice provides aromas of cinnamon, ginger, cloves and cardamom. The added coffee in turn ensures that this explosion of flavor is somewhat toned down and the roasted flavors of the stout remain intact
IBU 23"

Väike lihtne pudel, tehnilisena mõjuv sildikujundus. Pruun vaht täidab pool klaasi ja püsib makrofelksina.

Aroom käitub kummaliselt. Meetrikauguselt mõjub see lahtise jahvatatud kohvi purgina, lähenedes aga muutub aga muutub hapukaks ja veidi kõrbenud leivaks, milles on veidi ingveritolmu.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja magus-vürtsikas, keeleotsal pehmete kassikäpakestega mänglev. Keskmaitse - nelk on võtmas võimust kogu maailmas, erti aga antud joogis. Lõppmaitse - nelk ja kaneel ja miskipärast tahaks rääkida ka muskaatpähklist. Järelmekis aga näedsa - avaneb melassine magusus koos vähese, kuid selge kardemoniga. Kõõõõige lõpus aga ujutab taaskord nek üle vähemalt pool maailmast.

Raske kehaga, vähekarboniseerunud ja õlise paletiga, magus-vürtsikas-mõru-vürtsikas-hapukas-magus-vürtsika buketiga VÄGA HEA TASEME RÜÜBE. Omamoodi nihkes piparkoogistout
---
pilt isetehtud

Vintage Still Cider

Vintage Still Cider (Henney's, UK) pdl 0,5 %vol. alc 6,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Apple Cider" ja hinnang 53 punkti. Untappd ütleb: "Cider - Traditional / Apfelwein" ja 3,45 punkti

Keskmist kasvu pudel, minimalistlik-tehniline sidlikujundus. Vahtu sisuliselt ei tekigi. Joogi värvus - kirkalt kuldne. Aroom meenutab õunakonservi ja antonovkaid.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja magusakas-hapukas. Keskmaitse - veidi mõrkjam, õunaseemne meenutusega. Lõppmaitse - hapukas-mõrkjas, sügisjooniku ja martsipanõuna meenutusega. Järelmekk - õrnalt magusakas, aga pigem mõrkjas ja kuiv

Kergepoolse kehaga, null-kraboga ja kuiva paletiga, magusakas-hapukas-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-magusaka buketiga Hea taseme rüübe. Naturaalne, lihtne, ilma ühegi häiriva komponendita, aga ka ilma mingi kiiduväärsuseta.
---
saadaval Gambrinuse säästupakkumises
---
pilt isetehtud

Hypothermia

Hypothermia (Sori, Eesti) pdl 0,33 l. alc 4,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Ale - Rye" ja hinnang 54 punkti. Untappd ütleb: "Rye Beer" ja 3,39 punkti

Tootjainfo: "In the North, the cold can be your enemy. When Hypothermia gets you, that's about it. Let's get to know our enemy better, a glass by glass. An amber colored Rye Ale with superb drinkability and balance. Let Sori guide you through the winter."

Väike lihtne pudel, pakaseline sildikujundus. Kollane hõre sõrmepaksune vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt pruunakaspunane. Aroom on hapukas ja kergelt vürtsikas.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-mõrkjas. Keskmaitse - hapukas-magusakas, leivane ja veidi vaigune. Lõppmaitse muutub mõrkjamaks, kuid hapukas rukkine põhitoon jääb kestma. Järelmekk on magusakas, pisut pärmine ja sepikuline, kuid seejärel tuleb esile mõrkjas-vürtsikas raskepärane puidusus

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapukas-mõrkjas-hapukas-magusakas-mõrkjas-vürtsika buketiga Väga hea taseme rüübe. Korralik ja aus rukkieil, mida võiks võtta kohe mitu-mitu klaasitäit ... aga ega ta väga meelde ka ei jää
---
saadaval Gambrinuse säästupakkumises
---
pilt isetehtud

Tuesday, January 24, 2023

Muted Sophisticated

Muted Sophisticated (Garage, Hispaania) prk 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Stout - Imperial / Double Pastry" ja hinnang 4,09 punkti

Tootjainfo: "Go big or go home they said. We went big. A big sweet pastry stout to be precise. A double mash featuring 7 different malts with them aim to produce a base beer that was light on roast character but heavy on the mid range with lots of biscuit, caramel and milk chocolate notes. Only bittered enough to prevent it from being cloying and then loaded with cacao nibs, caramel and salt for a luscious beer that is a sipper."

Väike purk, jabur-koogikausine sildikujundus. Pruun vaht täidab pool klaasist ja püsib ülikaua. Õlle värvus - tõrvatilgamust.

Aroom. Mammmmaiiiiia kui pehme ja mõnus ja laperguselt rummikoogine. Kakaoküpsised, võikreem ja vanamoeline kõrgekapiline põrandakell nurgas tiksumas.

Esmamekk. Soolakaramell ja rummikook. Vaikus ja rahu ning vaimustus heast raamatust, mis juba käest pandud.

Keskmaitse - soolakohvikaramell ja soolarummikook. Paned silmad kinni ja lased kujutluspiltidel voolata, paitades samal ajal sülle pugenud kassi.

Lõppmaitse - soolašokolaad ja soolapähklid. Kellatiksed muutuvad kõrvus aiva kumisemavamaks ning sa pole enam kindel, kas need vanahärrad ja -prouad, kes sinu laua taha kokku kogunevad, on ikka sinu enda esivanemate hinged.

Järelmekk. Soolakakao. Soolaploomid. Kogugem kokku oma nõbude ja näälude mälestused, pange kaante vahele ja ootele.

MÜRIAADILISELT MITMEMÕÕTMELISELT MULJETAVALDAV. Vana Gambrinus on alatihti rääkinud, et imp-stoutide tegemisel on mõõdukas kogus soola väggggga mõtekas lisand - noh samamoodi nagu kohvi või isegi tee puhul. Aga need hullumeelsed hispaanlased on teinud soolastoudi! Soolaimpeerialstoudi! JA see ON vaimustavalt ERILINE!
---
hetkel saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Zenon

Zenon (Garage, Hispaania) prk 0,44 l. alc 8,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "IPA - Imperial / Double New England / Hazy" ja hinnang 4,09 punkti

Tootjainfo: "We had to brew a banger of a DIPA with Vitamin Sea and here it is. This is the type of DIPA that we love here; soft and round but with a complex mix of sweet tropical fruit and dank. Lead by a mutual favourite hop, Strata, it bellows pink grapefruit, passion fruit and weed. El Dorado and HBC 630 bring buckets of peach, candy and berries while Citra throws in tropical fruit and all things citrus"

Keskmist kasvu purk, sildikujunduseks on miskipärast tualettpaberi rull :D Valge vaht täidab ligi poole klaasist ja püsib mõõdukalt ning haakub mõneti ka klaasiseintele. Õlle värvus - mudruselt tuhmkollane. Aroom mõnusalt mõrkjas-magus, greibine ja vaigune.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja mõru-magus. Keskmaitse - hapukas, vaigune, pisut veriapelsini meenutav ja puidune. Lõppmaitses hakkab ilmnema mõnus humalahammustus ja võimust võtab mõrum, pomelone mahlasus. Järelmekk - mõru-magus, veidi vürtsikalt humalane, karge ja värske, humalane ja kasekoorene.

Raskepoolse kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, mõru-magus-hapukas-mõru-magus-vürtsikas-mõru-magus-vürtsikas-mõruda buketiga ÜBERTASEME rüübe. VÄGA hea VÄGA värske DIPA, kuid samas ka selline ... turvaline noh. Ei mingeid raketivilesid ega pardiprääksatusi. Lihtsalt üks väga kena ja veenev topelt-IPA
---
hetkel saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

P9

P9 (Garage, Hispaania) prk 0,33 l. alc 4,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Berliner Weisse - Flavored / Catharina Sour" ja hinnang 32 punkti. Untappd ütleb "Sour - Fruited Berliner Weisse" ja hinnang 3,69 punkti

Tootjainfo: "Play the hits they said. Well here they are. A low abv, refreshing summer sour that combines two fan favourite fruits: raspberry and passion fruit. Our usual gluten free base is assaulted with lots of juicy raspberry and then amplified with tart passion fruit.
P9 is named after the nickname we gave to our new bar down in the beach of Poblenou, and it has a lot to do with it. Summery, Easygoing and chill but full of flavour and takes you straight away to the beach with the first sip. Packed with raspberries and passion fruit, this pink sour fills a beautiful porron that screams Barcelona all the way. grab a can and travel with us to P9 Beach at least with your tastebuds. Salud!"

Väike purk, kaleidoskoopiline sildikujundus. Roos vaht täidab enamuse klaasist ja kaob väga kiirelt. Õlle värvus - tuhmroosa. Aroom - peale vihma korjatud vesised aedvaarikad.

Esmamekk on kerge kehaga ja hapu. Keskmaitse - mõrkjas-hapukas ja kuivapoolne. Lõppmaitse - magusakas-mõrkjas ja päris kuiv. Järelmekk - hapukas-magusakas ja väga värske.

Kerge ja isegi vesise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-mõrkjas-hapukas-magusaka buketiga OK taseme rüübe. Kerguse ja karastavuse mõttes võiks palju kõrgemaid hindeid anda, aga kuna lubatud passioonvilja ei osanud kohata ja ka muidu täidab jook vaid janutapja funktsiooni, siis jääb hinnang kasinaks
---
õlu hetkel saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Monday, January 23, 2023

Quad Particle - Wild Turkey BA

Quad Particle - Wild Turkey BA (Anderson's, Eesti) pdl 0,33 l. alc 9,7 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "Belgian Quadrupel" ja hinnang pole samuti välja kujunenud.

Tootjainfo: "Magus ja karamelline õlu. Laagerdunud Wild Turkey tammevaadis."

Väike lihtne vahakaelusega pudel, pruulikoja tunnustilk seekord messingist merikarbi foonil. Helepruun vaht täidab ligi 2/3 klaasist ja püsib superhästi. Õlle värvus - tuhmivõitu tumepunane.

Aroom - uninutav karamell nagu vana lastelauluke õhtujutu taustal, mis paneb su silmi sulguma ja nuusutama elu, õlu ja olu.

Esmamekk on raske kehaga, magus, karamelline, veidi puidune ja täidlasem kui oleks oodanud. Keskmaitse - magus-mõru, kõrvetatud kodune suhkrukoorik, piparkoogitaigna jääkidest põimitud kringlikesekujuline krõbistis ja vaikne raadiokahin pimenevas köögis

Lõppmaitse - magus-hapu, täidlane, barbarissi või tkemali täidisega kodune karamellküpsis, šokolaadivaabake ja viigimarjad.

Järelmekk - kohvikaramell, lusikatäis õietolmu asetatune hapuka rukkileivaviilu peale, ahjus üleküpsetatud kaneeliõunad ja datlimoos.

MEGA. Magusmega. Kuid see magusus on õnneks kantud samal ajal ka hapudest-marjastest ja mõrudest-puidustest külgujukitest, nii et see massiiv-magus karamell-laev ujub maitsemeres siiski sulnilt ja kergelt nagu ülekaaluline haldjaemand.
--- 
jook saadaval Gambrinuse
---
pilt isetehtud

Tume Laager

Tume Laager (Lehe, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,5 %vol.

Nii RB kui UT osas on segadus. Ratebeer ütleb, et see jook on sama mis "Olde Hansa Tume", kuid too on 6-kraadine ja varem olnud hoopis mingi masslaager. Untappd tunneb kahte versiooni, 5,5 ja 6,5 %vol oma, kusjuures seda praegust 5,5 kandeid on tehtud 6,5'se alla ... nii et üks väga segane värk

Tootjainfo: "Lehe Tume Laager is a light-bodied, crisp dark beer with roasted sweet caramel and nutty notes. The sweet flavors are balanced with resinous bitterness from the hops.
Tume Laager is perfect both with grilled dishes and just to be enjoyed as it is.
IBU 20"

Keskmist kasvu purk, rõõmsalt mõjuva sildilahendusega. Kollakas-pruun vaht täitis pool klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt tume kastanipunane. Aroom - magus-hapukalt leivane ja röstine.

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja hapukas-mõrkjas. Keskmaitse - magus-mõrkjalt leivane, pigem isegi leivakoorikune. Lõppmaitse - mõrudus kasvad mõnusalt, ehkki ootamatult kõrgele, samas tasakaalustab seda biskviitjas magus pool. Järelmekk - magus-hapukas ja kenakese vürtsika värelusega keelekülgedel.

Keskmise kehaga, üle keskmise karboniseerunud ja veidi kuivapoolse paletiga, hapukas-mõrkjas-magus-mõr-magus-hapukas-vürtsika buketiga Übertaseme rüübe. Kerge tumeda laagri kohta ootamatult maitseküllane ja rahuldustpakkuv, mida võtaks mitu klaasitäit nii selle kergeltjoodavuse kui ka maitserikkuse pärast
---
jook Gambrinuse poes saadaval
---
pilt isetehtud

Sunday, January 22, 2023

Bloodline Blood Orange IPA

Bloodline Blood Orange IPA (Flying Dog, USA). pdl 0,33 l. Alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Flavored" ja hinnang 83 punkti. Untappd ütleb: "IPA - American" ja 3,66 punkti

Tootjainfo: "Originally a small-batch release in the spring of 2013. Bloodline is brewed with blood orange peel and blood orange juice and hits the perfect balance between citrus sweetness and bitterness.
Bloodline begins with huge grapefruit on the nose. Then, a delicate balance of citrus sweetness and bitterness. Try it with grilled light proteins, salads with fruity vinaigrettes, and fresh salsa.
IBU 40"

Väike lihtne pudel, pruulikojale omane segane-koerane sildikujundus. Kollakas vaht täidab ligi pool klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on magus-mõrkjas, selge apelsinikoorese puudutusega, kuigi veriapelsini omaks seda ehk ei pakuks.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse - hapukas, magus-mõru, apelsinikoorene ja kergelt vürtsikas. Lõppmaitse - hapukas-kuiv-karge element hakkab tõepoolest veriapelsiniga sarnlema. Järelmekk - mõru-karge-mõru-magus ja kuivapoolselt ning jõuliselt tsitruseline.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karbonieerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõru-hapukas-magus-mõru-vürtsikas-mõru-vürtsika buketiga Übertaseme rüübe. Kargelt ja karmilt tsitruseline, ehkki veriapelsini enda äratuntavus on pigem mõtteline. Igatahes mõjus ja tõhus klaasitäis, mida võtaks teisegi veel.
---
pilt isetehtud

Freezin' Season

Freezin' Season (Flying Dog, USA). pdl 0,33 l. Alc 7,4 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Strong Ale - American" ja hinnang 57 punkti. Untappd ütleb: "Winter Ale" ja 3,64 punkti

Tootjainfo: "Remember what it was like to feel your fingers? Us neither. Welcome to winter. You wake up, put on 6 pairs of underwear, then go outside to enjoy your 8 minutes of daylight. So stack that firewood, crack open a Freezin’ Season, and tell seasonal affective disorder to go $%*# itself. Yeah, it’s cold outside. But inside, this spiced winter ale always keeps the bonfire burning.
IBU 25"

Väike lihtne pudel, kojale oamselt segane sildikujundus. Sõrmepaksune valge vahukiht on mõõdukalt püsiv. Õlle värvus - kirkalt kuldpunane. Aroomis seguneb väga hea värske vesi ja karamell.

Esmamekk on keskmisest tiba raskema kehaga ja hapukas-magusakas. Keskmaitse - magus-mõrkjas, veidi kaneeline, suti võikaramelline, natu biskviidine. Lõppmaitse - magus-mõrkjas-vürtsikas, meeprääniku ja piparkoogi ning rosepipra segune. Järelmekk - üsna korralikult mõru, kuid seda on tasakaalustamas magus karamell ja hapukas röstine kuivus koos kena nelgise-muskaatpähklise õhetusega.

Keskmisest raskema kehaga, tugevalt karboniseerunud paletiga, hapukas-magusakas-mõrkjas-magus-mõru-vürtsikas-hapu-magus-vürtsika buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Winter eile tehakse vähe, Eestis sisuliselt üldse mitte. Seda mõnusam on selle isendiga kohtuda, eriti praeguse ilmaga :)
---
pilt isetehtud

Vicious Hook

Vicious Hook (Flying Dog, USA). pdl 0,33 l. Alc 5,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer" ja hinnang 34 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Fruited" ja 3,62 punkti

Tootjainfo: "A one-two combo of sweet and tart that stuns you with a pucker punch. If you even dream of a better sour, you better wake up and apologize
IBU 5"

Väike lihtne ja läbipaistev pudel, kojale omaselt napakas sildikujundus. Roosa vaht täidab üle poole klaasist, kuid kaob üsna ruttu. Õlle värvus - hämuselt punakas-oranž. Aroom on intensiivselt magus-hapu, vaarika ja virsikute segune.

Esmamekk on kerge kehaga ja hapu. Keskmaitse - mõrkjas-hapu, vaarikaseemnete meenutusega. Lõppmaitse - mõrkjas, kuivapoolne ja pooltoore virsiku meenutusega. Järelmekk - hapukas-magusakas, mõrkja kirsikiviliku servakesega.

Kerge kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-mõrkjas-hapu-mõrkjas-magusaka buketiga nii ja naa rüübe. Kiireks hapuks janukustutuseks on see kraam suurepärane. Positiivne nüanss - ei ole magus. Aga muidu suhteliselt mehh.
---
pilt isetehtud

Friday, January 20, 2023

Blaand juustuga

Blaand juustuga (Mõdukoda, Eesti) pdl 0,33 l. alc 8,0 %vol.

Tootjainfo: "Allergeenid: mesi, laktoos" Mitte kirjas olev info tootjalt: tehtud vadaku peal; blaant pole mitte lihtsalt nimi, vaid liigimääratlus, tähendades "piimamõdu"

Väike pudel, sildil lehm-mesilane. Vahtu sisuliselt ei teki. Joogi värvus - kahkjalt valkjaskollane. 

Aroom -- jaaaaa, see on midagi eriskummalist, aga siiski väga veidralt meeldivat. Meenub norra pruun magusjuust, soolakaramellikildudega valge šokolaad ja miskipärast kaneeliga vürtsitatud mõdu iseloomulik vängus.

Esmamekk .... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ... soolane! SOOOLANE ja magus ja soolane ,,, jaa ### uuu   aaaammm   

Kesmaitse ... ohhhhhaaaaadihaaaa ... esmane soolasešokk taandub, selle asemel laekub siiras imestus ja imetlus senikogematu maitselitaka vastu, mis mõjub kui soolavagonetiga üle varvaste sõitmine.

Lõppmaiste  ... eeeeeeeeeeäääää ... soolane õunamahl? Soolatud rohelised tomatid mõdus? Oikratttttti küll, see on meedliv!

Järelmekk - ehhhhkadiveidi ja kehkavivei. Umsssaassssaa ja tümpsasssaaaa. Soolamõdu ja suluguni juust

PÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖRANEEEEEEE! VÄÄÄÄÄÄRDMUNAND! MITTE MIDAGI SÄÄRAST POLE vana Gambrinus varem saanud. Ja seda ei soovitaks ta mitte kellelegi, välja arvatud umbes kümmekond kõige rajumat maitsejaht-perverti, keda mul on au teada
---
pilt isetehtud

Gummy: Pink

Gummy: Pink (Funky Fluid, Poola) prk 0,5 l. alc 9,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Smoothie / Pastry" ja 3,99 punkti.

Tootjainfo: "Triple Pastry Sour with Gummy Bears, Pink Guava, Dragon Fruit & Black Currant "

Keskmist kasvu purk, sildikujundus roosamulliline. Tumekollane vaht täidab üle poole klaasist, püsides tihedana ja väga kaua. Õlle värvus - mudruselt punakas.

Aroom ---- eee ---- mustasõstrakissell mannavahuga? Sihuke üldmeeldiv-lapsepõlvelik-vanaemalik

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja narrilt naerukihistavalt magushapu. Keskmaitse - punasesõstramarmelaad päikesekuivatatud tomatitega???? Lõppmaitse - C-vitamiiniga ülespumbatud tervisejook-kissell-marmelaad õlleklaasis? Järelmekk - rämemagus/rämehapu/rämetervislik/rämesmuuti

ÜLEVÕLLIKAS TERVISESMUUTI. Õllefaktor miinus 0,5. C-vitamiinifaktor + 36
---
pilt isetehtud

Water & Vuur

Water & Vuur (de Molen, Holland) pdl 0,33 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / New England (NEIPA)" ja hinnang 80 punkti. Untappd ütleb: "IPA - New England / Hazy" ja 3,6

Tootjainfo: "Water & Vuur is a nicely balanced cloudy NEIPA with a tropical nose and , by using the Citra and Lemondrop hops a good citrus aftertaste. Translates as Water & Fire
IBU 9"

Väike lihtne pudel tehnilisevõitu sildikujunuds.Valge vaht täidab poole klaasi, mis püsib üsna kenasti ja haakub ka pisut klaasiseintele. Õlle värvus - hämuselt tumekollane. Aroom - troopiliselt mahlane, meeldiv, ananassi ja meloni segune, samas ka pisut kirbelt vaiguselt humalane.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-magus. Keskmaitse muutub hapukamaks, mahlasemaks, aga samas ka veidi kehatult kuivapoolseks. Lõppmaitse - hapukas-mõru, vaigune, puidune ja pihlakane. Järelmekk - mangokompott kadakaoksaga, kõige lõpuks jääb valge pipra taoline õhetus / humalahammustus.

Keskmisest veidi raskema kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusa-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. NEIPA nõuded täidab ära ... aga üsna sellisel püüdlik-pingutatul moel nagu oiviku koolivihik, ilma mingi sära ja meeldejäämispotentsiaaliga
---
pilt isetehtud

Degusteerimiskomplekt koju!?!

Sooviks ju mõnikord kamraadidega mõnusa õhtupooliku veeta, nii et oleks veidi huvitavam ja teistmoodi kui muidu? Üks võimalus on muidugi sõpruskonnale õllekoolitus tellida, aga saab ka lihtsamalt ja vähema vaeva ning kuluga ligikaudu sama elamuse kätte.

Telli endale Gambrinuse degusteerimispakett! Kuus äärmiselt erinevat õlut, mida üheskoos maitsta, kirjeldada ja miks mitte ka kiruda. Pakett sisaldab lisaks õlledele ka degusteerimise juhise, hindamislehti ja õllemaailma kaarte, kus käsilolevad õlletüübid üles leida ja ära märkida. Soovi korral võin sinna lisada ka väljatrükina Gambrinuse õllepäevikust väljatrükid vastavate õllede kohta, kuid lihtsam ja vahvam on vast see, kui üks hindaja loeb otse blogist selle õlle kohta kirjelduse ette ja siis vaatate, kas hinnangud langevad kokku.

Soovitav on planeerida üks komplekt nelja inimese peale. Ühe pudelikese-purgikese jagamine nelja inimesega võib alguses tunduda narr mõte, kuid tegelikult lõhna- ja maitseelamuse kättesaamiseks piisab sellest küll.

Smartposti abil saab sellise komplekti tellida endale lähimasse pakiautomaati ja seega viia degutseerimine läbi kasvõi saunas või suvilas.

Pakette saab tellida kahes kategoorias:

-          turvaline pakett, kus on küll kuus äärmiselt erinevat õllestiili esindatud, kuid need pole ükski mingite linsaditega/veidrustega (maksumus 25.-EUR + vajadusel saatmistasu 5.-EUR)

-          Jõuline pakett, kus saab samuti olema 6 eri õllestiili, kuid juba vängemas versioonis või siis kõigvõimalike maitselisanditega, nt puuviljade vsm mõttes (maksumus 35.-EUR + saatmiskulu 5.-EUR)

Tellimiseks kirjuta kas (eelistatult) Gambrinuse õllepoe FB lehe sõnumitesse või siis meilile tartugambrinus@gmail.com

Thursday, January 19, 2023

Blaand kohupiimaga

Blaand kohupiimaga (Mõdukoda, Eesti) pdl 0,33 l. alc 8,0 %vol.

Tootjainfo: "Allergeenid: mesi, laktoos" Mitte kirjas olev info tootjalt: tehtud vadaku peal; blaant pole mitte lihtsalt nimi, vaid liigimääratlus, tähendades "piimamõdu"

Väike pudel, sildil lehm-mesilane. Vahtu sisuliselt ei teki. Joogi värvus - kahkjalt valkjaskollane. 

Aroom on tõsiselt kummaline. Et ühest küljest on siin või tegemisel tekkiva vadaku selget iseloomulikku lõhna ja teisalt mõdu enda hapukas-vürtsikat sära. Kokku on see aga sellise veidra piiri peal, mis oleks nagu peaaegu eemaletõukav, aga samas jube huvitav kah :)

Esmamekk  - emmmmhhh ... nohhhh ... ähhhh. Soolakas-magus ja ülikummaline

Keskmaitse - ebard. See jook on ebard sellisel moel, et silmad tõmbuvad ebameeldivusest kissi ja samas kõrvad liiguvad uudishimust edasi-tagasi.

Lõppmaitse. Öäkkk vist? Läilasuseni magus juust?

Järelmekk. Õõõõõõõõõõõhhhhh. Juustune, vanade sokkide mõttes. Määndumamineva nädal tagasi niidetud muru meenutusega.

Värdjas. Täiuslik värdjas. Kui hea mõdumeister poleks hoiatanud, siis oletaks et tegu on halvaks läinud vadakuga. Aga samas ... võdin piki selgroogu ... see väärakas on ka kütkestav!
---
pilt isetehtud

Dark Bidding

Dark Bidding (Funky Fluid, Poola) prk 0,5 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Black / Brown / Cascadian Dark" ja hinnang 93 punkti. Untappd ütleb: "PA - Black / Cascadian Dark Ale" ja 3,79 punkti.

Tootjainfo: "New Zealand Double Black IPA dry hopped with Nelson Sauvin & Motueka."

Keskmist kasvu purk, sildikujundus õlikräämuline. Hallikaspruun vahukiht täidab pool klaasist ja püsib superkaua. Õlle värvus - süngelt ja otsustavalt mustjaspruun. Aroom on tugevalt röstine, meenutades lausa lehtpüüsütt.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja intensiivselt mõru-magus ning röstine. Keskmaitse muutub hapukamaks, kuivemaks ja metalsemaks, söestunud teravilja meenutavaks. Lõppmaitse - hapukas-mõru, röstine, puidune, ürdine, kanarbikuline. Järelmekk - magus-hapukas, karmilt röstine, kuid õnneks ei ole ei tuhane ega muul moel "määrdunud", vaid puhta ja eeskujuliku röstiga

Keskmisest raskema kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõru-magus-mõru-hapukas--mõru-hapukas-magusa buketiga ÜBERTASEME rüübe. Karmima otsa must IPA, mis on samal ajal ka heas tasakaalus ning ka jõuliselt röstine - selliseid isendeid kohtab harva!
---
pilt isetehtud

Gabriel

Gabriel (Funky Fluid / Spartacus, Poola / Brasiilia) prk 0,5 l. alc 4,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Berliner Weisse - Flavored / Catharina Sour" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Fruited" ja 3,91 punkti.

Tootjainfo: "This beer is part of our World Cup series, created to celebrate the living legends of the most beautiful game. Gabriel was created in collaboration with Brazil's finest: Spartacus Brewing. Catharina Sour is a sour ale with a distinctively tropical character. In this case: thanks to the generous passionfruit and pink guava additions."

Keskmist kasvu purk, sildikujundus katkendlikult sini-roheline.Kollane vaht täidab üle poole klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - mudruselt kollane.

Aroom - troopikapäike! Aga mitte rammestavalt kuum, vaid jahedalt mahlane! Hapu, magus ja roppumoodi mahlane!

Esmamekk - kerge kehaga ja kilkavalt magus-hapu. Keskmaitse - passioonvilja ehedaimast ehedaim happelisus ja niuksuvalt rõõmus mahlasus. Lõppmaitses leiab berliineri keefirist mõrkjat jahedust. Järelmekk - mahlane, hapukas-mõrkjas, vähese magusa tikrise fooniga.

Kerge kehaga,vähekarboniseerunud paletiga, magus-hapu-mõrkjas-hapukas-mõrkja buketiga ÜBERtaseme rüübe. Ilgelt-kole-lahedalt mahlane ja värskendav
---
pilt isetehtud

Monday, January 16, 2023

Lumelausuja oaked 2022

Lumelausuja oaked 2022 (Õllenaut, Eesti). pdl 0,33 l. alc 7,9 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Extra / Foreign / Tropical" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Foreign / Export" ja 3,3

Tootjainfo: "Oaked
IBU 80"

Väike lihtne pudel, talvine-lõkkene sildikujundus. Hallikas-pruun vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib marukaua. Õlle värvus - sünkjas-mustjas-punane. Aroom - röstine, metalline, magus ja karamelline.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magusakas-mõrkjas ning röstine. Keskmaitse - puidune, tammetolmune ja metalline. Lõppmaitse - metalne, vaskne, raudvitsedega kokkutõmmatud mõranenud tammekauss. Järelmekk - magus-hapukas, metalne, kuiv, tolmune, tuhane.

Raske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-mõrkja-magus-hapukas-mõru-magus-hapuka buketiga OK taseme rüübe. Omamoodi friigikas. Liiga peene fraktuuriga tamme peal liiga kaua hoidmine ei saa anda head tulemust, tammetolmune metalne ja tuhane kuivus matab üsna täielikult muud maitsed.
---
pilt isetehtud

Gelato Green Fluff

Gelato Green Fluff (Funky Fluid, Poola) prk 0,5 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer" ja hinnang 99 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Smoothie / Pastry" ja 4,03 punkti.

Tootjainfo: "Ice Cream Sour w. banana, kiwi, pear, marshmallow & vanilla"

Keskmist kesvu purk, sildil rohelise kastmega pehme jäätise torbik. Kollaka varjundiga vaht täidab ligi pool klaasist ja püsib kaua. Õlle värvus - mudruselt kollane.

Aroom. Uuuuuuuhhhh. Lapsepõlv. Banaanipastilaa. Ollllaaaallllaaaa! Nii et kolm asja - banaan, vahukomm ja vanilje on ära tabatud. Kiwi võibolla see hapukas noot? Pirn ... hmmm ... pigem ei tunne vist.

Esmamekk - kergepoolne ja undavalt hapukas-magus. Keskmaitse - banaaaaaanismuuti vaniljega, lapsepõlv limonaadigaaaaa!

Lõppmaitse - mõrkjas-magus ... pirnikompott! Täpsemalt konservpirn, jaaa-jaaaa!

Järelmekk - kiwi-banaani jäätisekokteil Kellukese limonaadiga.

LAPSEPÕLVE TAASTOOTJA! Õlu? Pole näinud!
---
pilt isetehtud

Splash: Pink

Splash: Pink (Funky Fluid, Poola) prk 0,5 l. alc 3,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Gose - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Fruited Gose" ja 3,72 punkti.

Tootjainfo: "Double fruited gose pink guava & dragonfruit"

Keskmist kasvu purk, üliroosal sildil üliroosad huuled. Kollakas sentimeetrine vaht kaob kiirel kahinal ja jäägitult. Õlle värvus - veidi hämuselt punane. Aroom - hapukalt üldmarjane ja mullinätsune.

Esmamekk on kerge kehaga ja hapu. Keskmaitse - hapukas-magusakas, kuivapoolne ja mahlane. Lõppmaitse - veeeeeeidikese soolast tooni ilmub korraks nurga tagant välja ja muudab maitsepildi kuivemaks. Järelmekk - hapukas-magusakas, veidi metalne ja toorevõitu tikrite meenutusega.

Kerge kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-magusakas-hapukas-soolakas-hapukas-magusaka buketiga HEA taseme rüübe. Esmase kiire ja painava janu tapmiseks ideaalne vahend, pikemaks istumiseks jääb kehatuks
---
pilt isetehtud

Sunday, January 15, 2023

It's Even More Peaty

It's Even More Peaty (Funky Fluid / Birbant, Poola) prk 0,33 l. alc 10,9 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Smoked - Other" ja hinnang 99 punkti. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 3,97 punkti.

Tootjainfo: "Collab with Funky Fluid. Peated Imperial Stout"

Pöidlapaksune mustav vahukiht on päris püsiv. Õlle värvus - jubekolemust. Aroom - hapukas suitsutatud guašš.

Esmamekk - suits, magus suits. Keskmaitse - ohhhhhkröööks ja kröäääääääks kui kuradi suitsune see kraam on! Lõppmaitse - magushapu suitsukontsentraat! Järelmekk - seeeeee suits võtab vee silmist jooksma!

FRIIIIIIIIIIIIGIKAS. ÜLEMÕISTUSE SUITSUFRIIGIKAS. Kõigi suitsuõllede ema, vanaisa ja imperaator-toruluksepp!!
---
pilt isetehtud

Triple Gelato Bakewell Tart

Triple Gelato Bakewell Tart (Funky Fluid / Pomona Island, Poola / UK) prk 0,5 l. alc 9,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang 80 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Smoothie / Pastry" ja 4,08 punkti.

Tootjainfo: "A sweet & sour beer inspired by the English Bakewell Tart, that we were gorging on during our trip to Manchester, and the visit to Pomona Island. Chock-full of raspberries, cherries, strawberries, vanilla & almonds."

Keskmist kasvu purk, sildil madal lahtine marjakook. Roosa vaht täidab ligi pool klaasist ja püsib korralikult. Õlle värvus - hämuselt roosakas-punane.

Aroom - MAAAAASIKAS. noh ja vaarikas ka. Oodates uudiseid kirsi kohta, aga seda pole lõhnas tunda.

Esmamekk - uhhhhhhhh kui magus-hapu ja maasikakompotine!

Keskmaitse - amagggusssaaa, ahsaaa ja ohsaaa - põsed löövad sellest punaseks kui ladvaubin. Ei, ladvamaasikas õuntega!

Lõppmaitse - mõrkjas maasikaseemne nüanss püüab ohjeldada magus-haput ohjeldamatut orgiat, kuid ega ta selles väga edukas pole.

Järelmekk - maasika-vaarikakompott ja lõpuks jõudis kohale ka kirss oma veidi vähem essentsises väärikuses.

ÜLLLLEVÕLLLLLIKAS! Maasikast ei saaks ilma essentsideta pekstes ka sellist intensiivsust õlle sisse kätte. Einoh, isegi poolt ei saaks. Aga SaRaks, see kraam toob puna palgeile ja naeratuse näole!
---
pilt isetehtud

Breakfast Stout Coconut & Speciality Coffee

Breakfast Stout Coconut & Speciality Coffee (Funky Fluid, Poola) prk 0,5 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Flavored / Pastry" ja hinnang 80 punkti. Untappd ütleb: "Stout - Coffee" ja 3,85 punkti.

Tootjainfo: "Foreign Extra Stout w. coconut & speciality coffee roasted by HAYB"

Keskmist kasvu purk, sildil kookos ja kohvi. Tumepruun vaht täidab üle poole klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - must. Aroom - kohvi, karamell, kohviliköör ja kookoseröst.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-mõru ning röstine. Keskmaitse - magus, hapukas, kohviliköör šokolaadikommis. Lõppmaitse - magus ja mõru, mõrušokolaad ja magus kookoskreem. Järelmekk - röstitud bounty ja lonksuke head külma kohvi.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõru-magus-hapukas-magus-mõru buketiga VÄGA HEA TASEME rüübe. Veidike liiga magus vana Gambrinuse jaoks, kuid röstitud Bounty ilmselt nii maitsebki.
---
pilt isetehtud

Friday, January 13, 2023

Sigma

Sigma (Alvinne, Belgia) pdl 0,33 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Dark" ja hinnang 85 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Other" ja 3,75 punkti

Tootjainfo: "Flemish Sour Ale, kind of an Imperial Oud Bruin. Fermented with our own wild house yeast strain 'Morpheus'. This beer is the base beer for the Barrel Aged Cuvée Freddy"

Väike matsakas pudel, tehnilisevõitu sildikujundus. Kollakaspruun vaht täidab 3/4 klaasist, püsides vägagi kaua. Õlle värvus - kirkalt kirsipunane. Aroom on väga mõnusalt hapukas-magus, segades iiriskommi, pihlakaveini ja pannil meega karamelliseerunud õuna.

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapu-magus. Keskmaitse - karamellkastmes pohlad, jõhvikad ja punane sõstar. Lõppmaitse - kuiv, veinine, pihlakane ja arooniane. Järelmekk - tammine, hapu, veinine, ilma suhkruta kreegikompotine, punase sõstra marmelaad.

Keskmise kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, hapu-magus-hapu-mõrkjas-vürtsikas-magus-mõrkjas-hapu buketiga ÜBERTASEME RÜÜBE! Suurepärane flandrian red stiili esindaja kuivas, veinilikus-karamellises võtmes.
---
pilt isetehtud

Triple Gelato: Tropical Shake

Triple Gelato: Tropical Shake (Funky Fluid / Vault City, Poola / USA) prk 0,5 l. alc 9,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang 96 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Smoothie / Pastry" ja 4,14 punkti.

Tootjainfo: "Ice Cream Sour w. pineapple, passionfruit, pink guava & coconut
IBU 20"

Keskmist kasvu purk, silt konservatiiv-täpiliselt punakas. Kollakas vaht täidab kolmandiku klaasist ja püsib üsnagi kaua. Õlle värvus - punakas mudrune oranž.

Aroom. Ollllaaaallllaaaaa! Passioonvilja hapu annab esimese sissejuhatuse, pannes mahlad jooksma ja silmad särama. Ananassi magusus järgneb sellele nõtkel puusatantsusammul. Kookose pehme kreemisus hõljub ümber kõhutantsja õlgade, pannes kõik lainetama ja voogama.

Esmamekk - ohhhh muuuhhhhhh mahhhhh kui pehme ja sametine ja mahlane ja puusakettidest kilisev

Keskmaitse - kookose mõrkjasmagus silmavolksutus paneb kogu saalitäie pisut punastama, üritades säilitada mõtete siivsuse


Lõppmaitse - kirevili, mis küll otsetõlkes peaks olema kannatustevili, kuid antud hetkel on kirevili! Sest selle nimmepiirkonna võngelduse vastu ei saa ükski ega keski ega miski

Järelmekk - siidpehme kanga vonkslev keerlemine koolitatud keha ümber täidab lava, tantsija aegruumi ja vaatajate järgmised kolm ööd.

MÄÄRATULT MEGATRIOBLIITNE MEELEMUDIJA! Üks meelamaid ja ahvatlevamaid nektareid, mida kunagi õlle nimel all pakutud. Siiiiiiivutult essentsipõhine, kuid kessekurat sellest hoolib, kui mahlavõrgutus meelemõistuse võtab
---
pilt isetehtud

Alpine Pils

Alpine Pils (Funky Fluid / Alder, Poola / Itaalia) prk 0,5 l. alc 4,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pilsener / Pils / Pilsner" ja hinnang 88 punkti. Untappd ütleb: "Pilsner - German" ja 3,67 punkti.

Tootjainfo: "German style lager. Clean, crispy, classic
IBU 50"

Keskmist kasvu purk, silt vihmasinine. Valge hind täidab pool klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom - magusmõrkjalt teraviljane.

Esmamekk on keskmisest nõksa kergema kehaga ja hapu-mõrkjas. Keskmaitse - hapu ja magusakas. Lõppmaitse - amgus-mõrkjas, murune ja kuivapoolne. Järelmekk - mõõduka vürtsika õhetusega.

Keskmisest pisut kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, hapu-mõrkjas-hapu-magusakas-mõrkjas-vürtsika buketiga Hea taseme rüübe. Üsna keskpärane tükk laagerõlut. Tõsi, kvaliteetne, kuid igav ikkagi.
---
pilt isetehtud

Thursday, January 12, 2023

Alvaro

Alvaro (Funky Fluid / Basqueland, Poola / Hispaania) prk 0,5 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Smoothie / Pastry" ja 3,89 punkti.

Tootjainfo: "This beer is part of our World Cup series, created to celebrate the living legends of the most beautiful game. Alvaro is a Gelato created with titans of the Spanish scene - Basqueland Brewing. A sweet & sour beer, inspired by a festive Bizcocho, filled to the brim with oranges, nectarines and tangerines, with a hint of noble saffron"

Keskmist kasvu purk, sildil rõõmuspunane värviplagin. Valge sõrmepaksune vahukiht on tihe ja vähepüsiv. Õlle värvus - sumedalt mudruselt kollane.

Aroom - jeeekreeebuuus KUI tsitruseline see on. See lõhn paneb NAERATAMA! Janootseloomulikult annab aju signaale "see siin on ekstrakt!" kuid las ta siis olla, kui see lõhnab nagu lapsepõlveunistus mandariinidest ajal, kui neid veel väga saada polnud.

Esmamekk. Uihhhhhh! Hapu! Kumkvaadihapu! Laimihapu! Veriapelsinihapu!

Keskmaitse - apelsini-Mehukati!! Mahlakontsentraat!

Lõppmaitse - aiiiiiaaajeeeeee kui roppumoodi loksuvalt, lurtsuvalt ja nõrguvalt apelsinimahlaneeeeeeee!

Järelmekk. Ahhhh ja ehhhhhhh. Mandariinide kuubistumine ja apelsinide ruutuvõtmine koos kumkvaatide ümberpöördumisega

ÜLEVÕLLI-LOLLAKALT-tsiribiribinn! Õllefaktor jalutab toast välja ja vaatab solvunult üle õla. Üle Ülo õe õla! Mahlakontsentraadifaktor võtab sisse direktoritooli, kontoridiivani ja isegi valvuriputka ja ütleb: "Ega ma ei kavatsegi siit alla tulla!"
---
pilt isetehtud

Dry Hopped Lager

Dry Hopped Lager (Rakovník, Tšehhi) pdl 0,5 l. alc 5,2 %vol. Ratbeeri liigimääratlus: "Amber Lager - Czech / Polotmavý" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Pilsner - Czech" ja 3,35 punkti.

Tootjainfo: "An unmistakable beer with a higher original volume, characterized by a wonderful aroma of dried Saaz hops and a rich colour with dark golden reflections"

Keskmist kasvu pudel, masslaagrilikult mõtetu sildikujundus. Valge vaht täidab pool klaasist ja püsib üsna kenasti. Õlle värvus - kirkalt täiskuldne. Aroom on meetripealt äratuntavalt laagerõllele omaselt hapukalt linnaseline, mille all on samas ära tunda väga head vett.

Esmamekk on keskmise kehaga ja üsna tugevalt hapu-mõrkjas. Kekmaitse - tihkelt linnaseline, leivane ja mõnusalt mõrult raudrohune. Lõppmaitses hakkab mõrudus muutuma kirbeks, kuid linnaseline-sepikuline magusus teeb oma parimat tasakaalustuseks. Järelmekk on hapukas, teraviljane, mõõduka pehme magusa täidlusega ja kõige lõpuks korralikult vürtsikalt kõnetav.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, hapu-mõrkjas-magus-mõru-kirbe-hapukas-magusakas-vürtsika buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Korralik tšehhi pilsner, mille humalane mõrudus on veidi ülevõlliseks aetud, kuid seda rohkem on sellel joogil iseloomu.
---
pilt isetehtud

Monday, January 9, 2023

Black Lava 2022

Black Lava 2022 (Funky Fluid, Poola) prk 0,5 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 4,04 punkti.

Tootjainfo: "Laphroig BA Peated Imperial Stout with cedar wood & black lava salt."

Kekmist kasvu purk, sildiks must ja kohati geomeetriline abstraktsus. Pöidlapaksune mustjaspruun vahukiht on tihe ja püsiv. Õlle värvus - hirmuäratavaltmust.

Aroom. Njaaaaaa. Turbasuits. Aga seda mitte odav-guašises versioonis, vaid luksuslikus, täidlases ja rammusas mõttes. Vaskes suures urnis põlenud ja jahutunud turvas, mille alt hoomab küpseid viigimarju

Esmamekk. Raske, tara-tõra-tõrvane. Ohvriannilik. Lummav

Keskmaitse - turbaga suitsutatud viigimarjad ja liha ja ploomid

Lõppmaitse. Turbaväljade äärsetes kõrtsides elatakse õhtuti lihtsat, ent rõõmsat elu, naerdakse mürinal ja lauldakse kärinal

Järelmekk. Soolakas, õõõõõõõrnalt lagritsane ja raskelt viigimarjane suitsupaus. Mõttttepaus. Vahepaus laulu ja une vahel.

GIGAKRÖÖMILINE! UNDAVALT JA LOPERDAVALT OMANÄOLINE. Suits ja sool annavad kokku luksuse, kas tead! See õlu jääb meelde!
---
pilt isetehtud

Gelato Passion Fruit, Mango & Peach

Gelato Passion Fruit, Mango & Peach (Funky Fluid, Poola) prk 0,5 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang 95 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Smoothie / Pastry" ja 3,97 punkti.

Tootjainfo: "Sweet & sour beer inspired by flavourful Italian ice creams. Packed up to the ceiling with passion fruit, mango and peach."

Keskmist kasvu purk, sildil šokolaadiga kattuv jäätis. Kollakas vaht täidab üle poole klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - mudruselt kollane.

Aroom. Oisajummaaaalllaameie ja lõppppemahakuiarmas! Puuuuuuviljaparadiis! Jeeebbbedibeeeejeee! Passioonvilja kilkav hapu, mango sametine magus ja üliüliküpse virsiku pehmus!!! Jahloomulikultonseeessents. HUURRRAA!!!

Esmamekk - parrrrraaaadiiiiiiisihapumahlane!

Keskmaitse - ooooooo kui kurjama lahedalt troooooopiline

Lõppmaitse - troopikasaar ja päikesepaiste ja lõputu suvi

Järelmekk - lõunamaise suve kontsentraat

FAIMUSTAVALT FENOMENAALNE EKSTRAKTIPÕHINE SUVEKUHJATIS! Lapsikult ja lupsulöövalt ja rõkkavalt mahlane. Ainult et kus on õlu? Õige vastus - kuskil mujal. Ja las ta olla!
---
pilt isetehtud

Kevin

Kevin (Funky Fluid / Galea, Poola / Belgia) prk 0,5 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Blonde Ale / Golden Ale" ja hinnang 46 punkti. Untappd ütleb: "Blonde Ale" ja 3,44 punkti.

Tootjainfo: "This beer is part of our World Cup series, created to celebrate the living legends of the most beautiful game. Kevin was created in collaboration with Belgian cuckoo brewery Galea Craft Beers. A fruity and peppery Blonde Ale made with Palisade hot-side, and HBC630 dry-hop."

Keskmist kasvu purk, sildiks abstraktne värvipudru. Valge vaht täidab ligi pool klaasist, püsides päris kaua. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroomiks hea puhas vesi, mille taga kerge helekollane karamellisus.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja magus-mõru. Keskmaitse - hapukas, mahlane, kerge, mõrkjas. Lõppmaitse - mõru-magusakas, kergelt apelsinine/greibine/tsitruseline. Järelmekk - hapukas-mõru, mahlane ja karge.

Keskmisest veidi kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõru-hapukas-mõrkjas-magus-hapukas-mõru buketiga HEA TASEME rüübe. Suuuuuurepärane joogiõlu, mahlane ja karge ja kergeltjoodav ... aga no meelde ei jää mitte üks tonks.
---
pilt isetehetud

Sunday, January 8, 2023

Land van Mortagne

Land van Mortagne (Alvinne, Belgia) pdl 0,33 l. alc 12,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Quadrupel / Abt" ja hinnang 87 punkti. Untappd ütleb: "Belgian Quadrupel" ja 3,58 punkti

Tootjainfo: "Dark amber quadruple. Base beer for Cuvée De Mortagne
34 IBU"

Väike matsakas pudel, tehnilisevõitu sildikujundus. Sentimeetrine kollane vahukiht pole püsiv. Õlle värvus - veidi hämuselt tumepunane. Aroom on karamelline, kommisuhkrune ja viigimarja meenutusega.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja tümakalt magus-mõrjas. Keskmaitse - karamelline, tume kommisuhkur, viigimarjaliköör. Lõppmaitse - alkoholine, rosinate ja datlite segune. Järelmekk - vägggga magus, alkoholi on veidi vähem esiletikkuv, kaneeline ja kardemonine.

Raskepoolse kehaga, vähekarboniseerunud ja siidise paletiga, magus-mõrkjas-magus-hapukas-magus-mõrkjas-alkoholine-magusa buketiga Väga hea taseme rüübe. Jah, siin on kõik ootuspärased omadused kangele belgia quadile, kuid alkohol on veidi liiga teravalt tunda.
---
pilt isetehtud

Gambyn

Gambyn (Roslep, Eesti) pdl 0,33 l, alc 6,0 %vol. Ratebeer ei tunne veel ei seda koda, joogist rääkimata. Untappd ütleb stiilimääratluseks: "Homebrew, Porter - Other" ja hinnang pole veel välja kujunenud

Tootjainfo: "Brown Porter from the West Coast of Estonia
IBU 31"

Väike lihtne pudel, andekalt lihtne kahevärviline sildikujundus. Pöilapaksune pruunakas vahukiht on mõõduka püsivusega. Õlle värvus - tuhmilt tumepruun. Aroom on magus-mõrkjas, röstine ja šokolaadine.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse - tugevalt röstine ja hapukas-mõrkjas. Lõpmmaitse - tuhane, kõrbenud, veidi kirbe ja hapukas. Järelmekk - magus-hapukas kõrbemaläinud šokolaadi-rosinaküpsis

Ülevõllikas. Tasakaalust väljas, ropult kõrbenud ja tuhane kraam. Kirbevõitu ja mitte kuigi meeldiv
---
pilt isetehtud

Thomas

Thomas (Funky Fluid / Sudden Death, Poola / Saksa) prk 0,5 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang 84 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Smoothie / Pastry" ja 3,82 punkti.

Tootjainfo: "This beer is part of our Wolrd Cup series, created to celebrate the living legends of the most beautiful game. Thomas is a Gelato made with fellow sport-fanatics from Germany: Sudden Death Brewing Co. A sweet & sour beer inspired by the famous Schwarzwald Gateau, filled to the brim with cherries, blueberries and cocoa nibs"

Keskmist kasvu purk, sildiks rõõmus värvipläga. Sentimeetrine roosa vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus - määrdunudpunane. Aroomis segunevad ootamatult meeldivalt kirsid ja kakao - kakao lisamine hapudesse jookidesse on tavaliselt halb mõte.

Esmamekk on keskmise kehaga ja lustakalt magus-hapu. Keskmaitse - päris korralikult hapu, isegi happeline, kuid samas ka tugevalt magus ning kuivaks kiskuv. Lõppmaitse - mõrkja marjakestase parkivusega üld-metsamarja-hapu. Järelmekk - magus kakaone-šokolaadine raamistik ja selle sees mõrkjas-hapu mahlakas sisu.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, magus-hapu-mõrkjas-hapu-magus-hapu buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Kakao lisamine on tavaliselt niru mõte selliste jookide puhul, kuid antud juhul on see siiski õnnestunud. Maitsekülluse eest võiks isegi kõrgemalt kiita, kuid maitsepilt on pigem ülekoormatud ja lubatud marjade äratundmisega on tõsiseid raskusi
---
pilt isetehtud