Thursday, September 29, 2022

Nips

Nips (Pühaste, Eesti) prk 0,33 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd liigimääratlus: "IPA - Imperial / Double New England / Hazy" ja hinnang 3,9 punkti.

Toojainfo: "DDH double IPA brewed with Ebbegarden yeast and Idaho 7, Centennial & Nelson Sauvin hops"

Väike purk, sidlikujundus ... eee ... vegetatiivne? :) Valge vaht täidab u pool klaasist ja kaob üsna kiirelt. Õlle värvus - poriselt määrdunudkollane. Aroom on kargelt ja võimsalt purukslitsutud putkevart, greibikoort ja angervaksa meenutav

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja mõru-magus. Keskmaitse - mõru, vürtsikas, hapu ja veidi kirbe. Lõppmaitse hammustab veidi humalaste roheliste kihvadega keelekülgi ja surub kuiva ning veidi metalse võruga keelekubemesse. Järelmekk - mhhh, nohh sihuke vängevõitu, mudrune ja greibiseemne õli meenutav

Raskepoolse kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõru-magus-hapukas-vürtsikas-mõru-hapukas-mõru-vürtsika buketiga ülevõllikas. Plägase välimusega ja kirbevõitu buketiga pingutus, mis on veidi vasakule metsa läinud ... ehkki no stiili mõttes pole ju miski väga valesti.
---
pilt isetehtud

Pagan võtaks

Pagan võtaks (Kosmose, Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,7 %vol

Tootjainfo: "Bock
Keskmisest rohkem humaldatud bock stiilis õlle. Kuigi maitsega on natukese vaeva nähtud, on põhiliselt keskendutud ikka peamisele: et hakkaks sarve"

Väike lihtne pudel, sildil midagi sarvilis-nilbelist. Kollakas vaht täidab veidi üle poole klaasist ja püsib kaua. Õlle värvus - kirkalt punakaspruun. Aroom on õrnalt leivane ja pähkline.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-mõru. Keskmaitses jätkub massiivne magus röstpähkel, lisandub veidi taignane leivaviilakas. Lõppmaitses on tunda karamelli aga paraku ka alkoholi ja pärmi. Järelmekk on karvane, alkoholine ja robustne.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõru-magus-hapukas-vürtsikas-magus-mõrkja buketiga Hea taseme rüübe. Heaon küll väikese avansiga antud, sest seeõlu on veel toores, ilmselt nii u poole aasta pärast saaks juba kõrgema hinnangu välja käia
---
pilt isetehtud

Alfa (Aλφα)

Alfa (Aλφα) (Athenian, Kreeka) prk 0,33 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pale Lager - International / Premium" ja hinnang 4 punkti. Untappd ütleb: "Lager - Pale" ja 2,95 punkti.

Tootjainfo: "Alfa Hellenic Beer is a lager beer, with 5% alcohol content with it’s authentic Greek name and origin, that make it more familiar to Greeks and non-Greeks around the world. It is refreshing, easy to drink and brings to ones memory the authentic taste of Greece! Alfa’s unique light gold color and rich foam is the ultimate pleasure-maker. It is made of high quality natural ingredients (water, barley malt, hops and yeast) and its packaging is distinctive, with the bottle being a more modern version of the original Alfa bottle"

Väike purk, sildikujundus mõjub odavalt. Erkvalge vaht täidab 2/3 klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroom - plastiliinine.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-mõrkjas. Keskmaitse magus-hapukas ja plastiliinine. Lõppmaitse magus, veidi läägevõitu ja sooja plastiku meenutusega. Lõppmaitses tekkiv mõrkjus on sünteetiline ja odav

Kekmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõrkjas-hapukas-magus-mõrkja buketiga kasin rüübe. Masslaagrite odavam ots, otse kraanikaussi kallama ei pea, aga üle prooviklaasi juua ka ei taha.
---
pilt isetehtud

Monday, September 26, 2022

Sourbit Red Orange

Sourbit Red Orange (Hopalaa, Läti) prk 0,44 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Fruited Berliner Weisse" ja 3,72 punkti

Tootjainfo: "Sour ale with Red oranges, sea salt, lactose and vanilla beans"

Keskmist kasvu purk, sildkujundus seeriale omaselt sametiselt kare. Kollakas vaht täidab 90% klaasist, kuid kaob üsna kiirelt. Õlle värvus - uduselt tumekollane. Aroom mõjub väga värskelt, hapukalt, mahlaselt ja tõepoolest apelsiniselt

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus-hapu. Keskmaitse muutub konkreetsemalt hapuks, rabarberiseks ja sõstraseks. Lõppmaitse ajal lööb askorbiinhappeline punetus põskedesse ja meenub pigem metsvaarikas kui veriapelsin. Järelmekk on kuiv, pigem punase greibi taoline, kuid igatahes väga mahlane ja intensiivne

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magus-hapu-mõrkjas-hapu-magusakas-hapu buketiga Übertaseme rüübe. Väga värskendav ja mahlane, karge ja virgutav ... ehkki nimeanda punase apelsini äratundmisega on veidi raskusi.
---
pilt isetehtud

Brokilde Blonde

Brokilde Blonde (To Øl, Taani). pdl 0,375 l. alc. 6,0 %. Ratebeeri liigimääratlus: "Blonde Ale / Golden Ale" ja hinnang 49 punkti. Untappd ütleb: "Blonde Ale" ja 3,42
Tootjainfo: "Brewed with a solid handful of wheat, then rounded with a touch of local honey to create a fruity, crisp and refreshing blonde ale. (Organic)"

Keskmist kasvu purk, tehniliselt lakooniline sidlikujundus. Valge vaht täidab kolmandiku klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom on mõrkjas-magus, veidi koriandrit meenutav.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas. Keskmaitse - nisu pehmus koos belgiapärase vürtsika puuviljase pärmiga. Lõppmaitse - magus-mõrkjas, meevaha ja koriandi eeterlikkusega. Järelmekk - pehme ja sama õrnal hapukas-kuiva servaga.

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja siidise paletiga, magusakas-mõrkjas-magus-vürtsikas-mõrkja-hapuka buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Meeldiv, pehme ja maitseküllane belgiapärane blond ale, millele väikese meekoguse lisamine annab kuiva lisanüansi.
---
pilt isetehtud

Kveikly Now

Kveikly Now (Vaat, Eesti) prk 0,44 l. alc 5,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - Other" ja 3,34

Tootjainfo: "Kveik IPA
The Norwegian farmhouse yeast called Kveik has recently taken craft brewing by storm. It’s very hungry and eats very fast. Sometimes you’re in a hurry, then the answer is Kveik!"

Keskmist kasvu purk, väheütlev tumepruun sildikujundus. Kollane vaht täidab 4/5 klaasist ja püsib üsna kaua. Õlle värvus - tuhmilt kuldpunane. Aroom on ebamääraselt leivane, IPA'le ei viita siin küll miskit.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas-magus. Keskmaitse - kuivatatud õunad, kuivatatud pirnid ja leivakali. Lõppmaitse - magus-mõrkja, tugeva õunase hapu fooniga. Järelmekk - kuiv, hapukas, rauane, kuivatatud maasikad ja arooniamarjad.

Väga veider kraam. Kas ta veenab IPA'na? No mitte ühestki otsast ja see on miinus. Positiivne on jällegi see, et kveik-pärmi tavalist ja kõike ühtlustavat saiamaitset pole ka tunda. Ausalt öeldes meenutab see kõige rohkem kodus maltoosast tehtud joogiõlut, mis pole ju üldse paha ... aga üleüldse mitte see, mis sildil kirjas. Kui oleks kirjas "amber ale", siis aga kiidaks ja plaksutaks, et õige värk. Nii et kokku on vast õiglane öelda "hea taseme rüübe"
---
pilt isetehtud

Friday, September 23, 2022

Old Sneaky - Rum BA

Old Sneaky - Rum BA (Lehe, Eesti) pdl 0,33 l. alc 16,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Old Ale" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Old Ale" ja 3,99 punkti.

Tootjainfo: "some jobs are better left for experienced old timers. If you need something big done, let this sneaky old boy handle it. Barbados Rum"

Väike lihtne pudel, sildikujundus saatanlik. Vahtu sisuliselt ei teki. Õlle värvus - sügavalt ja süngelt punakaspruun.

Aroom - melass, piimašokolaad, vana nahk, tamm, rumm ja rosinad, veidi kohvi ja vaske.

Esmamekk - raske, kleepuv, melassine ja iiriskomm rummis.

Keskmaitse - vaskne, kõrvetatud suhkur, pihlakakeedis, rosinaliköör, piimašokolaad

Lõppmaitse - kullatud vaskpitsist joodud mustsõstraga Riia Palsam. Rosinakoorikus.

Järelmekk. Vana Tallinna mustikaversioon (seda pole, ma tean), punasesõstratarretises serveeritud pihlakaliköör.

ÜLEVÕLLINE magusa mõttes. GIGAhea maitsetiheduse mõttes. Õigepisut liiga alkoholine oma kanguse tasandilt. ÜLIMALT nauditav liköörõllede kategoorias
---
pilt isetehtud