Monday, May 29, 2023

La Débauche - Big Boy Chipotle Imperial Stout

Big Boy Chipotle Imperial Stout (La Débauche, Prantsusmaa) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang 89 punkti. Untappd ütleb: "Stout - Russian Imperial" ja hinnang 3,95 punkti

Tootjainfo (guugeltõlke vahendusel): "Chipotle gives off caramelized and smoky flavors reminiscent of BBQ sauce. It makes the mouth water and tantalizes the taste buds.
"And the train was still spinning (...) as if it were thirsty, as if it was running to pure thought, or towards some star to reach"
Paul Valéry, Monsieur Teste"

Väike lihtne pudel, sildil rongiõnnetus. Pruun vaht täidab pool klaasi, kuid muutub suuremulliseks ja taandub krõginal. Õlle värvus - jäletumust.

Aroom - suitsune BBQ. Ainult et küpsetatud on selles mitte liha, vaid kohvi-mopitud leiba. Ploomileiba. Mustsõstra-kohvi mopiga.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja magus-vürtsikas. Keskmaitses hakkab tšilli end vaikselt kehtestama, kuid kasutades selleks suitsusõnu. Lõppmaitse - suitsu-tšilli-ploomi-konjakitubakas. Järelmekk - tšilli-ploomi-tšilli-kohvi-tšilli-piparkoogi dessert.

KIIKINGULISELT ÜLEVÕLLINE. Tšillilastele kohustuslik. Šuitšu-Tšilli-Tširibiribinn!
---
ülivähe saadaval
---
pilt isetehtud

To Øl - Santas Secret

Santas Secret (To Øl, Taani). prk 0,44 l. alc. 8,0 %. Ratebeeri liigimääratlus: "Brown Ale - Imperial" ja hinnang 95 punkti! Untappd ütleb: "Brown Ale - Other" ja 3,61 punkti

Tootjainfo: "Santa is a bad-ass reindeer-riding, elf-employing hero for kids everywhere. What’s his secret to success? Simple: Buckets and buckets of TRIPLE-shot Mochacchinos. This is a Twist on our Mochaccino Messiah – a Coffee Brown Ale at 8% brewed with triple the amount of coffee then previously, made richer and spiced up with cinnamon and cardamom"

Keskmist kasvu purk, lihtne sildikujundus. Pruun vaht täidab pool klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - tum-tum-tume punakaspruun.

Aroom - herned! Kuivatatud rohelised herned, mis on pool tundi tagasi likku pandud. Ahjaa, sama köögi teises otsas on lauanurga peal ka tass külma kohvi.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja kummaliselt magus-vürtsikas, keedetud põldubade ja piparkoogitaigna segune. Keskmaitse - hernekohvi nelkide, kaneeli ja muskaatpähkliga. Lõppmaitse - magus hernekohvi moorapeakoogiga, ainult et see moorapea on täidetud vürtsika hernekreemiga. Järelmekk - õhhhhhffff - röstitud põldubade pulbrist tehtud täidisega šokolaad.

Lalisevalt lollakas. Hunnitult häiriv. Ebanormaalselt trikadireine. Rohmakas hernekohvi tumdaduu
---
üksikutele saadaval
---
pilt isetehtud

Pühaste - Crimson Kiss

Crimson Kiss (Pühaste, Eesti) prk 0,33 l. alc 4,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored". Untappd liigimääratlus: "Sour - Fruited" ja hinnang 4,05 punkti.

Toojainfo: "Fruited sour ale w/ raspberry and El Salvador Las Delicias coffee. Collaboration with Kokomo Coffee Roasters"

Väike purk, sildil haiglaselt krobelised huuled. Uskumatult erksalt peedipunane vaht täidab 2/3 klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - mudruselt ropultpunane.

Aroom on kuramuse kummaline. Hapu liitmine kohvi ja/või kakaoga on alati väääääga riskantne tegevus. See lõhn on häiriv. Positiivselt. Vist?

Esmamekk - vaaaauuuuuu - KUI USKUMATULT tugeva maitsega! Sellist rünnakut ei ootaks 4-kraadisest joogist! HAPU-MAGUS-KOHVINE!

Keskmaitse. Ähhhhh? Misasi see on? Vaarikajoogi pulber segatud kakaoküpistega?

Lõppmaitse - see muutub lamedaks, kuid jätkab maitsemootori täistuuridel, põhiliselt hapu ja magusa, isegi happelise ja läila ühendkoorina

Järelmekis hakkab vaarikaseemnete mõrkjus parkima keelepära, kohvi muutub häirivaks kohukesevaabaks, mis ei taha kuidagi keele pealt lahkuda.

FRIIGIKAS. VÄÄNKAEL VÄÄRAKAS. Selles õlles on silmatorkav ja häiriv kõik alates disainist kuni viimase tilgani. Aga see on lahe vääraklus. Tagurpidi saltot viskav kilpkonn oleks vist ainult veel veidram
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtav

Saturday, May 27, 2023

La Débauche - Big Boy Ancho Imperial Stout

Big Boy Ancho Imperial Stout (La Débauche, Prantsusmaa) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Russian Imperial" ja hinnang 3,97 punkti

Tootjainfo (guugeltõlke vahendusel): "The Ancho is a sweet and very fragrant and tasty pepper. It brings flavors of raisins, prunes and fresh tobacco for a gustatory journey in the Mexican regions where it originates.
"Perfectly," said Poirot. "All this is marvelously luminous. The murderer was a man of very great strength, but he is not strong, and besides, he is a woman, and moreover a right-handed left-handed..."
Agatha Christie, Murder on the Orient-Express"

Väike lihtne pudel, sildil stseenike kupeest. Sõrmepaksune vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - rongirattarummumust. Aroom - mõnnnnademõnna magus tšilli, mis mängib kirsi ja viinamarjade ja ploomide kolmnurgas

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja magus-hapukas, kiiresti kerivas tšillivõimendis. Keskmaitse - rosinaküpsis, mis on kastetud magusasse tšillikastmesse. Lõppmaitse - kohvitšilli ... kohvitšillišokolaad kirsimarmelaadi täidisega. Järelmekk - ohhhhaaaahhhjaaaah kui heaaaa šokolaadikohvitšillikakaomõnudik!

GENIAALNE! GENAMEGA! Tšilli on siin õlles selge dominant, kuid ta teeb sellisel muhedal-lahedal-rosinaküpiselikul moel et hüppa või tšillišokolaadi sisse!
---
saadaval üksikeksemplaridena
---
pilt isetehtud

Kehrwieder - Tallinn

Tallinn (Kehrwieder, Saksamaa) dl 0,33 l. alc 6,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Baltic" ja hinnang 88 punkti. Untappd ütleb: "Porter - Baltic" ja 3,46 punkti.

Tootjainfo (guugeltõlke kaudu): "Our Tallinn is a bottom-fermented porter with a very robust malt body. Aromas of dark chocolate, raisins and espresso immediately fill the air. A slight sweetness flashes when you first taste it, but this is quickly replaced by espresso notes with a moderate bitterness and a hint of vanilla. The pleasant taste of real cocoa then remains in the aftertaste. Naturally unfiltered and unpasteurized
IBU 25"

Väike lihtne pudel, sildil ... eee nohhh ... no Tallinn see nüüd küll pole :D Pruun vaht täidab pool klaasi ja püsib väga korralikult, haakudes ka klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt ja süngelt mustjaspunane. Aroom - magus piimašokolaad, mõnusalt kreemine ja kergelt kohvine.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas-hapukas ning röstine. Keskmaitse - kreemine, magusakas, rosinate ja kakao segune. Lõppmaitse - kohvikreem lahjendatud külma jääkohviga. Järelmekk - magus, sametine ja pehmelt hapukas-mõrkjalt röstine

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja sametise paletiga, magusakas-hapukas-mõrkjas-magus-hapukas-mõrkja buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Ülimalt stiilipuhas balti porter, vältides tavapärast viga ehk liigsesse magususse laskumist ... aga samas ega ta midagi maailmanihestavat ju ka pole.
---
ei ole saadaval
---
pilt isetehtud

Pühaste - Mäng

Mäng (Pühaste, Eesti) prk 0,33 l. alc 5,3 %vol. Ratebeer ei tunne veel seda jooki. Untappd liigimääratlus: "Pale Ale - New England / Hazy" ja hinnang 3,65 punkti.

Toojainfo: "Pale ale brewed with Strata, Centennial and Cashmere hops"

Väike purk, sildil üks õite kummaline mäng :) Valge vaht täidab üle poole klaasist, olles mõõduka püsivusega. Õlle värvus - kirkalt kollane. Aroom - sidrunilõhnaline õhuvärskendi. St sidrunline ja eeterlik, aga tiba sünteetiliselt mõjuv.

Esmamekk on kerge kehaga ja veidi vesisepoolselt hapukas. Keskmaitse muutub veidi kehakamaks ja magus-mõrkjamaks. Lõpmaitse mõrkjas-hapukas, greibine ja huvitavalt kombel justkui laktoosine. Järelmekk - õrna vürtsika humalahammustusega magus-hapukas ja mahlane.

Keskmisest veidi kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, hapukas-magsuakas-mõrkjas-vürtsikas-magus-hapuka buketiga HEA taseme rüübe. Suurepärane janukustutaja, kuid teiste omataoliste ritta kahvatuna ära kaduv
---
saadaval Gambrinuses
---
pilt isetehtud

Friday, May 26, 2023

La Débauche - Big Boy

Big Boy (La Débauche, Prantsusmaa) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored / Pastry" ja hinnang 96 punkti. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja hinnang 3,91 punkti

Tootjainfo: "Chili imperial stout ! Amazing powerful chili and pepper taste after a sweet coffe start"

Väike pudel, sildil rongindus. Sõrmepaksune pruun vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - ninnakargavalt must. Aroom - tšillikohv!

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-vürtsikas. Keskmaitse - tšilline, kohvine, hapukas ja kakaone. Päikesesoe veranda jahedal kevadpäeval, kardin kergel tuules liikumas ja sireli-ööbiku laulu-lõhnapilv uimastavam.

Lõppmaitse - leivane, kaljane, ploomine ja tšilline. Järelmekk - soe, vürtsikas, päikeseloojanguline, selg-vastu-sooja-männitüve-fiilinguline, ilus ja kahtlemata tervislik :)

MEGA. Tšilliõllesid on seitset sorti. See siin on parim sort. Tšilli on puhtalt esitletud nagu kilogrammi etalon klaaskupli all, ilma ühegi varjava liialduseta. Veenab nii impsi kui vürtsi mõttes
----
paar ühikut saada
---
pilt isetehtud