Monday, May 16, 2022

Voodoo Ranger Imperial IPA

Voodoo Ranger Imperial IPA (New Belgium, US) prk 0,33 l. alc 9,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double IPA" ja hinnang 58 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Imperial / Double" ja 3,74 punkti.

Tootjainfo: "A rare blend of choice hops creates an explosion of fresh-cut pine and citrus flavors for a complex, rich and delicious flavor.
IBU 70"

Väike purk, pruulikoja tunnuskoolnu seekord karvamütsis. Kollaka varjundiga vaht täidab üle poole klaasist, kuid polekuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt täiskuldne. Aroom on raskelt kamprine, eeterlik ja magus-mõru.

Esmamekk on keskmisest raskepoolne ja täidlaselt mõru-magus. Kekmaitse - kamprine, vaigune, veeeeeeidi atsetoonine, rohmakas ja tohlakas. 

Lõppmaitse - juraaaakkkaaalt mõrumagus, maitsenäsasid türanniseeriv, kaklemakippuv ja muidu purjus külamees, kellel aga taskus aromaatsed ja vaigused elupuuoksad. Järelmekk ronib katusele, istub kaksiratsi korstna otsa ja undab ülesöönud mesilase hälega midagi segast taruvaigust, eelmisel nädalal lakitud verandast ning seedermännivaigust.

Friigikas. Raskelt-tokerjalt vaigune, eeterlik, rohmakas ja tülinoriv tegelane
---
pilt isetehtud

Guayabera

Guayabera (Cigar City, USA) prk 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "Pale Ale - American (APA)" ja hinnang 92 punkti. Untappd ütleb: "Pale Ale - American" ja hinnang 3,72.

Tootjainfo: "Traditional throughout Latin America, the guayabera shirt combines style, functionality, form and tradition in it’s four-pocketed design. We at Cigar City feel the same reverence and appreciation for the guayabera that we do for the Citra hop varietal, an ingredient that imparts notes of tangerine, lime and berries to this traditional American Pale Ale. The exclusive use of Citra hops in this beer creates a flavor that’s at once unique and recognizable, while it’s dry, crisp character and moderate alcohol make it as refreshing and functional as a crisp linen guayabera"

Väike purk, helerohelisel sildil eksootilised mustrid. Valge vaht täidab pool klaasi, kadudes küll üsna ruttu, kuid haakudes veidi ka klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt kuldne. Aroom -mõrkjas-magus, tsitruseline ja värske.

Esmamekk on keskmise kehaga ja mõrkjas. Keskmaitse - mõrkjas-magusakas ja vaigune. Lõppmaitse muutub hapukamaks ja greibisemaks. Järelmekk - kuivapoolne, mõrkjas ja pisut puidune ning greibiseemnene ... ning siis kuivalt ja vürtsikalt õhetav

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusakas-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga Übertaseme rüübe. Tsitruseline APA nii nagu seda ootad ja tahad ja küsid juurde. 
---
pilt isetehtud

Cesvaines Tumšais

Cesvaines Tumšais (Cesvaines, Läti). Pdl 0,5 l. alc 5,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Dark Lager - Dunkel / Tmavý" ja hinnang 16 punkti. Untappd ütleb: "Dark Ale" ja 2,9 punkti

Hea inimene tõi proovida uut nägu õlle ... ja siis selgus, et kaks aastat tagasi olen seda juba kirjeldanud :) Kuid kuna tookord oli pudelil pappsilt paelaga kaelas ning nüüd kenasti uhkem silt pudelil, siis vaatame, kas peale sildi on ka sisu muutunud.

Vahtu moodustub veidi rohkem, värvus tiba pruunim ja lõhn tublisti magusam kui toona. Maitse - üldjoontes on toonane leivakaljalik põhitoon alles, kuid tunduvalt magusamana, kiskudes kuhugi kokakoolalikku / piimakohvilikku kanti.

Kahe aastaga on muutnud nii selle õlle sildindus kui ka lõhna- ja maitseprofiil. Tookordsehapu leivakalja asemel on nüüd pigem magus leivasupp segatuna kokakoolaga. 
---
pilt isetehtud

Thursday, May 12, 2022

Can-O-Bliss Double IPA

Can-O-Bliss Double IPA (Oskar Blues, USA) pdl 0,33 l. alc 8,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA DIPA - Imperial / Double Hazy (NEIPA)" ja hinnang 93 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Imperial / Double New England / Hazy" ja 3,89

Tootjainfo: "DIPA is chock full of Citra hops and delivers a one-two punch of hop aroma and blissful flavors of passionfruit and citrus, balanced with a substantial malt backbone"

Väike purk, siiruviiruline sildikujundus. Valge vaht täidab üle poole klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - vähese hämuga tumekollane. Aroom - no apelsinikoor noh! Täisküpse apelsini koor enne selle lahti lõikamist ... te ju nuusutate ka neid, onju :)

Esmamekk on raskepoolse kehagaja magus-mõrkjas ning tsitruseline. Keskmaitse - jämemagus ja greibimõru. Lõppmaitse - humalammustusega tsitruseline, kõige lähem ehk kumkvaadile. Järelmekk - tühmtuhmmõhkraskelt apelsiniõline

Raske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-mõrkjas-magus-hapukas-mõru-magus-mõru-vürtsika buketiga Übertaseme rüübe. Raskepäraselt Raskeapelsinine.
---
pilt isetehtud

White Oak Jai Alai

White Oak Jai Alai (Cigar City, USA) prk 0,33 l. alc 7,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus "IPA" ja hinnang 98 punkti. Untappd ütleb: "IPA - American" ja hinnang 4,01.

Tootjainfo: "This is an American White Oak-aged version of Jai Alai India Pale Ale. The white oak adds smoothing notes of vanilla and slight hints of dill to the aroma and flavor profile. The finish is elegantly dry due to the light tannin notes from oak aging and though still loaded with hop flavor, hop bitterness is more restrained."

Väike purk, meeldivalt minimalistlik sildikujundus. Kreemikat karva vaht täidab üle poole klaasist ja psüib üsna kenasti, haakudes veidi ka klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt punakaskuldne. 

Aroom ... oi. Ahsapagan. Eile niidetud loduheinamaa, tulvil vürtsikaid-väänduvaid putkelisi aroome ... ja münti? Vesimünti??? Jeeeerum kui meeldiv!!!

Esmamekk on raske kehaga ja mõrkjas-karge-mesine. Keskmaitse - ohhh ... ürdikelder, vürtsipööning ja ravumitarga veranda kolmkõla! Raske, positiivses mõttes meditsiiniline ja puidune.

Lõppmaitse - angervaksa abielu suiraga. Apelsinimelissi pimekohting taruvaiguga. Tarkuse trehvunks vaikusega.

Järelmekk. Mhhhhhh. MaMidaMis. See on kurikummastav. Raske, rõske, veidi lausa lämmatavalt niiske ürdine katakomb võlub sind suisa maagilise mitmekihilisusega. 

MEGGGGADI-GIGGADII-MEGGGGGAAA. Mitte üks seni vana Gambrinuse jaoks tuttav tammine noot pole siin olemas, kuid keel naksub ja plõksub ja ümiseb mõnust ja proovib saavutada kokkupuudet manatarkusega. Valge tamm, ma tahan sinuga kohtuda veel!
---
pilt isetehtud

Here Comes Mango IPA

Here Comes Mango IPA (Belching Beaver, USA) prk 0,33 l. alc 6,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Flavored" ja 83 punkti. Untappd ütleb: "IPA - American" ja 3,71 punkti.

Tootjainfo: "This is a delicious and fruity IPA without the punch to the face. The Amarillo and Simcoe hops complement natural mango flavor for a juicy, tropical, well-balanced beer.
IBU 55"

Väike purk, pruulikoja tunnustkobras seekord helerohelisel foonil. Valge vaht täidab alla poole klaasist, kuid vaatamata hõredusele püsib päris kenasti. Õlle värvus - kirkalt tumekollane. Aroom on leebeke ja meenutab pigem toorepoolse mango koore pealispinda, mitte niivõrd vilja ennast.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja mõru-magusakas. Keskmaitse - magusapoolne, vaigune, mesilasvaha näpistusega ja veidi raudrohuliku kuivusega. Lõppmaitse - mõru-hapukas, jällegi mitte täisküpse mango tuletusega. Järelmekk lääb aga mõnusalt humalakurjalt särama, tuletades oma maitsekülluselt juba mõnd topelt-IPAt meelde.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, mõru-magusakas-mõru-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-vürtsika buketiga nii ja naa rüübe. IPAna ütleks ÜBER ilma kõhkluseta. Aga mango osas on tegu küll nii nõrga sooritusega, et paneb õlgu kehitama ... no see mangone osa on sihuke konteineris järelküpsenud põhjamaalase versioon mangost.
---
pilt isetehtud

Wednesday, May 11, 2022

Old Chub

Old Chub (Oskar Blues, USA) pdl 0,33 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Scotch Ale / Wee Heavy" ja hinnang 95 punkti. Untappd ütleb: "Scotch Ale / Wee Heavy" ja 3,74

Tootjainfo: "Old Chub is a Scottish strong ale brewed with hearty amounts of seven different malts, including crystal and chocolate malts, and a smidge of US and UK hops. Old Chub also gets a dash of beechwood-smoked grains imported from Bamburg, Germany, home of the world's greatest smoked beers.
IBU 30"

Väike purk, sildikujundus šotiruuduline. Punakaspruunakas vaht täidab kolmandiku klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - kirkalt pruunakas-punane. Aroom on mõnusalt karamelline, leivane, pähkline ja stritsline. Suitsuvine on täpselt sellisel tasemel nagu pead - kuskil aimamise ja äratundmise vahepeal

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja magus-mõrkjas, karamelline ja rosinane. Keskmaitse muutub röstisemaks ja kuivemaks, leivakuiviku ja huvitaval moel hõõgveiniliku meenutusega. 

Lõppmaitse magus raskus hakkab alguses lausa siirupiseks kiskuma, kuid õnneks saabub kohe ka kuivatatud kirsside taoline intensiivne süvahapu tasakaalustus. Järelmekk - röstitud pähklid, ülekuivanud rosinad, šokolaadivõõbaga stritslikontsik ... õõõõige väike näpuotsatäis luitunud tubakapuru.

Raskepoolse kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja siidise paletiga, magus-mõrkjas-magus-hapukas-mõrkjas-vürtsikas-mõrkjas-magus-hapuka buketiga ÜBERtaseme rüübe. Jah tõepoolest wee heavy ta on. Meie kandis haruldase liigi peale tahaks kohe väga kiitev olla ... aga olles neid ikka tükki mitu varem saanud, siis millegi fenomenaalselt erakordsega ju tegu ka pole. Lihtsalt väga-väga hästi teostatud klassiiiks.
---
pilt isetehtud