Monday, June 22, 2026

Toruń - Kopiernik

Kopiernik (Toruń, Poola) pdl 0,5 l. alc 5,2 %vol.

Selle õllega on nüüd sihuke segane värk, et ei untappd ega tootjaleht ei tunne sellenimelist õlut :D Aga küll on tootjalehel kirjas, et kuna see linn on tuntud oma pehmete piparkook-präänikute poolest, siis nemad omakorda teevad sellemaitselist õlut.

Tootjainfona võib kirja minna see, et sildil on lisaks õlle nimele kirjas ka "Piwo piernikove z korzenna nuta", mis peaks siis tähendama "präänikuõlu vürtsika noodiga"

Keskmist kasvu pudel, historistlik kujundus. Valge vaht täidab kolmandiku klaasist, kuid kaob kiiremini kui pildistada jõuab. Õlle värvus - veidi hämuselt tuhm-kuldne. Aroom - no tõepoolest magus piparkoogine segu, milles on ka väike kogus tähtaniisi.

Esmamekk on keskmise kehaga ja ootamatult hapu, see tuleb täieliku üllatusena. Keskmaitse - piparkoogine, veidi vürtsikas, magusakas-hapu. Lõppmaitse - pisut mõrkjamalt ja eeterlikult muskaatpähkline, aga esile tuleb ka aniis. Järelmekk - magus-hapu ja mündine-mesine-nelgine

Veidrus. Vana Gambrinus on segaduses, et kas präänikuõlu, mis algab melassiselt magusa lõhnaga, peabki olema kuivapoolselt hapu???
---
pilt isetehtud
---
ei ole saadaval

No comments:

Post a Comment