Thursday, October 31, 2019

Mr Anderson


Mr Anderson (Anderson's, Eesti) pdl 0,33 l. alc 21,9 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Bock - Eisbock", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Freeze-distilled Beer" ja 3,47 punkti
Tootjainfo: "Ice distilled dark beer aged in three different oak barrels."

Väike lihtne pudel, pruulikoja tunnussilt on seekord nõrguvalt mustjashall, kuldsete kirjadega. Vahtu praktiliselt ei teki, aga see on sellise kanguse ja külm-redutseerimise juures OK. Õlle värvus - vähese tuhmpunase helgiga must.

Aroom. Sellel on mitu nägu. Aeglaselt õhku sisse libistades meenutab see miskipärast Vana Tallinnat - samasugune karamelline ja kreemine, vähese alkoholise surinaga. Pahinal sisse hingates muutub alkohol tuntavamaks ja lõhn pähklisemaks.

Esmamekk. Mammmummmaaaa-sa-mu-meie. Kõrvetav-soolakas-lagritsane-röstine-liköörine. Sigasuur ja Karukange.

Keskmaitse. Korrrat. Korsaari-korrat! Kange! Suisa piiritusene! Hiiglamasuure lagritsapulgaga segatud kokteil piiritusest, kokakoolast ja kohvist!

Lõppmaitse. Piiritus vaob vaikselt kakaolikööri sisse. Kärakapäike loojub kohvipange. Handsakera kukub rummiklaasi.

Järelmekk. Pähkliviina kontsentraat. Kohvikaramell Vana Tallina täidisega. 

Kuritegelik. Katastroofiliselt koletuslik. Kärakakängar. Kõrvetatud kamakas. Kas-te-olete-lollakad-või-mis? Kuidas-see-on-õllega-seotud?
---
pilt isetehtud

Pühade porter 2019


Pühade porter 2019 (Saku, Eesti) pdl 0,5 l. alc 6,9 %vol. Ei RB ega UT tunne veel selle aasta toodet

Tootjainfo: "Pühadeporter on pruulitud unikaalse retseptiga, mida iseloomustab tavalisest suurem kogus karemell- ja kohvilinnaseid ning pikem laagerdumise aeg õllekeldris. Nii saabki tulemus tugevalt röstise maitse, kuivade nootidega ja tugevamalt karamelline – just see, mida õllesõber talvisteks pühadeks soovib."

Proofilkirjadega reljeefpudel, uhke ja pidulik sildikujundus. Pruunakas vaht täidab pool klaasi ja püsib mõõdukalt, haakudes kenakese vahumustriga klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt tume kirsipunane. Aroom on magus, piimane ja šokolaadine.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja mõrkjas-magus. Keskmaitse on pehmelt šokolaadine ja magusakas. Lõppmaitse muutb veidi hapukamaks ja vürtsikamaks, nelgi ja vürtspipra elementidega. Järelmekk on veidi läilalt magus, kuid selle taandudes jääb keelepärale hapukas-mõrkjas ja vürtsikas õhetus, mis on juba täitsa meeldiv.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja siidise paletiga, mõrkjas-magus-hapukas-magus-vürtsikas-magus-mõrkjas-hapukas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. Täiesti viisakas masstoodetud balti porter, veidi vürtsikam kui tavaversioonid.
---
pilt isetehtud

Sport Zot


Sport Zot (De Halve Maan, Belgia). pdl 0,33 l. alc 0,4 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Low / No Alcohol Beer" ja hinnang 24 punkti. Untappd ütleb "Non-Alcoholic Beer" ja 2,86

Tootjainfot pole leida.

Väike lihtne pudel, lahedalt värvilisel sildil istub kloun. Valge vaht täidab 3/4 klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - kirkalt helekuldne. Aroom on hapukas ja köögiviljane, rauarohke ja marjane.

Esmamekk on kerge kehaga ja hapu. Keskmaitse meenutab veidi odavama otsa laagerõllesid, aga nendest kordades hapukam ja rauarohkem. Lõppmaitse on kuiv, hapu ... suisa happeline, servapidi õunamahla meenutav. Järelmekk on hapukas-mõrkjas ja õrnalt vürtsikas.

Kerge kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, hapu-magusakas-hapu-mõrkjas-hapukas-vürtsika buketiga OK taseme rüübe. Alkovabade õllejookide hapu/marjase otsa esindaja, mis ilmselt spordijoogina oleks täitsa bueno.
---
pilt isetehtud

Wednesday, October 30, 2019

Honey Laku


Honey Laku (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Imperial Flavored" ja hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Porter - Imperial / Double" ja 3,87 punkti.

Tootjainfo: "An Imperial Porter brewed with heather honey, liquorice root and blackcurrants, aged in Pedro Ximenez and Bourbon barrels."

Väike lihtne pudel, sildil on vist lagritsa erinevad avaldumisvormid? Sõrmepaksune tumepruun vahukiht on mõõduka püsivusega. Õlle värvus - täiuslikult must. 

Aroomis on tunda mee noote, kuid kas see on just kanarbikumesi, seda ei oska kinnitada. Samamoodi on marjaseid nüansse, kuid taas - on see nüüd mustsõstar või nt hoopis aroonia, sellele pihta ei saa. Lagritsat ja vaate ei oska kah lahti harutada sellest üsna ühtlaseks massiiviks vajunud aroomikuhilas.

Esmamekk on raske kehaga ja magus-hapukas, röstine ja marjane, liköörilik ja täidlane. Keskmaitses keha aga muutub õhemaks ja selle põhjusena ilmub veidi selgemana esile mustsõstar - see agressor kipub alati pilti enda alla ära matma. Lõppmaitses hakkab aimduma lagritsa soolakat-metallist maitset, mis muudab kogu suutunnetuse jahedamaks, kuid peamiseks jääb siiski hapukas-melassine kõikemattev magusus. Järelmekk on mõrkjas, röstine ja kuivapoolne, mis veidi liigsesse magusasse uppuvat kallutatust.

Raske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magus-hapukas-mõrkjas-magus-vürtsikas-magus-mõrkja buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. See "väga hea" on vist küll kõige madalam hinnang, mida Põhjala vaadihoidised on vana Gambrinuse käest saanud. Joogina omaette on ta ju täesti hea, mõnede põnevate nüanssidega ehk isegi. AGA - siin on liiiiiga palju kõike ning näiteks selle kuhjatise alt jäävad vaadid suisa tabamatuks ... aga kuulge, vaadihoidise puhul ei saa see kuidagi olla kiiduväärt või mis?

Issand Humal


Issand Humal (Purtse, Eesti) pdl 0,33 l. alc 9,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IIPA - Imperial / Double IPA", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "IPA - Imperial / Double" ja hinnang 3,59 punkti

Tootjainfo: "West coast IPA contains a lot of IBU`s"

Pisike purk, sildil keegi paljusilmne ja sarviline. Sõrmepaksune kollaka varjundiga vaht on mõõduka püsivusega. Õlle värvus - kirkalt kuldne. 

Aroom on huvitavalt kahetine - ühest küljest klassikaliselt IPA'lik, heas karamellise ja mõrkja tasakaalus. Teisalt aga põneva meditsiinilis-köhakommiliku nüansiga, mis meenutab veidi Vietnami salvi, suti mentooli, tsipa midagi sinepiplaastritele omast ... huvitav, kas täna möödaminnes nähtud apteegireklaam: "külmetushaiguste hooaeg on algamas!" on oma mõju avaldanud? :D

Esmamekk on raske kehaga ja jämedalt mõrkjas-magus, rohmakas ja jõuline. Keskmaitse kõnetab alguses vürtsika survega keelekülgedele, seejärel alkoholise soojusega kurgulaes ning lõpuks lääb süljenäärmetesse lausa kramp sisse - seesama köhakommilik nüanss paneb suu lahinal vett jooksma!

Lõppmaitse mõjub sooja ja liköörilikuna, taruvaigu ja mesilasvaha peal seisnud koduse nastoikana, millesse on üks imepisike piparmündileheke ka sisse visatud. Järelmaitse suunab pearõhu mõrudale, taruvaigusele osapoolele, ehkki suirane-mesine magusus vuhib tagant pikkade sammudega järele jõuda. 

RASKE kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja õlija paletiga, mõru-magusakas-hapukas-mõru-vürtsikas-hapukas-magusakas-mõru buketiga Übertaseme rüübe! Rohmakas ja rontjas, kasvatamatu ja jämejõuline, sihuke ülespumbatud lihastega jõujuurikalik IPA. Tasakaalust väljas ja samas siiski võluv oma kantpäisuses. 
---
pilt isetehtud

UHHUUU (2019)


UHHUUU (Käbliku, Eesti) prk 0,44 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Hazy / NEIPA", hinnang 57 punkti. Untappd ütleb: "IPA - New England" ja 3.6 punkti.

Tootjainfo: "See hägune humalamahl on tihke kui augustikuine udu, millest kumab õrna tähesära paistel läbi roheline kastemärg muru.
IBU 30"

Tegemist on võrdlusega eelmise aasta pudeliversiooniga. Vahtu on rohkem ja püsivam. Õlle värvus aga sootuks teine - samamoodi mudrune, aga kui eelmine oli kollane, siis see siin on punakaspruun!

Aroom on samuti teine - kui pudeliversioonis olid esikohal puuviljased toonid, siis siin paikneb esikohal ohakane-vaigune humal. Ja ka maitse erineb tuntavalt, vaiguselt, mõrkjas-vürtsikalt ja agressiivselt.

Kokkuvõtvalt - Käbliku poisid on sama nime all purki pannud sootuks teistsuguse joogi, mis erineb nii värvuselt, lõhnalt kui maitselt. Ei, see ei tähenda et ta oleks põhimõtteliselt teistsugune, mudrune ja friigikas on ta ikka. Aga samasugune ta kindlasti ka pole.

---

pilt isetehtud

Sunday, October 27, 2019

Tumeaine - El Salvador & Colombia Coffee


Tumeaine - El Salvador & Colombia Coffee (Pühaste, Eesti) pdl 0,33 l. alc 11 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - American Imperial / Double" ja 4,16 punkti

Tootjainfot pole leida

Sama õlle ilma tuunimata kirjeldust näeb siit, Guatemala kohviga versiooni aga siit.

Väike lihtne pudel, tume-galaktiline sildikujundus. Tume-kole-mustjas-pruun pöidlajämedune vahukiht püsib mõõdukalt. Õlle värvus - mustuse-mustjas-must.

Aroom. Karjuks "KOHVI!" kui ainult vastu ööd niimoodi kisamine viisakas oleks. Sest vaata mitte kisamises endas pole asi, vaid kohvis. See kohvikruus on umbes purskkaevu suurune ning purskab sealt otseloomulikult vedelat šokolaadi ning kohvi. Noh et keerubiteks on šokolaad ja voolajaks kohvi. Või siis vastupidi.

Esmamekk. Kohvidibijee! Voolav ja voogav ja lainetav kohvilaava. Aeglane, ehkki peaks ju kofeiini üleküllusest rabelema. Aga näe ei rabele. Hoopis oleskleb su keelel ja ütleb mõtlikul häälel: "no tere külamees!"

Keskmaitse. Opladii-opladaa, laulge kaaaaaasaaaa! Laulgem seda kohvilaulu, kus viisk läks kõrrega ... või oli see piip läks toobriga? Vahet pole, segane ja pahupidi-silmiselt kohvine on see kraam nii ehk naa.

Lõppmaitse. Purjus kohvijumalate nimel. Sellest joogist, mis voolab kohvilõvi lõugade vahelt kohvi-Heraklese pigistusel, on see vägi ja võim ja kolme kuu jagu kohviannust.

Järelmekk. Mammma miiia. Kohviküllusesarve toodang. Ebamõistlikult ja ülekülluslikult kohvilikult liiderdav kraam

INTERGALKTILINE ÜLEVÕLLIKAS! Sellest asjast pole võimalik rahulikult rääkida. Selle aasta kohviteo nominent on selgunud. Tõsi küll, pole veel selge, kas see on hea- või väärtegu, aga igatahes MONUMENTAALNE!
---
pilt isetehtud

Caractère Rouge 2016


Caractère Rouge 2016 (Rodenbach, Belgia) pdl 0,75 l. alc 7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour - Flanders Red / Bruin" ja hinnang 100 punkti!!! Untappd ütleb: "Sour - Flanders Red Ale" ja 4,2 punkti

Toojainfo: "The brewer allow the beer to macerate with fresh cherries, raspberries and cranberries. After this maceration in oak, the beer re-ferments in the bottle. The result is RODENBACH Caractère Rouge, an exceptional RODENBACH with fruit maceration and a 7% alcohol volume. "

Kopsakas punases kilekihis ja punase fooliumkaelaga pudel jätab väga piduliku mulje. Kollane vaht täidab ligi pool klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt kuldpunane. 

Aroom ... MAASIKAD! Metsmaasikad! Noh ja siis võibolla kirss kah. Aga peamine on ikkagi maasikas! Ehkki maasikat siin joogis pole ja kirss on :)

Esmamekk - oi see on lustlik, kirsine ja sõstrane ja mahlane ja magus-hapu ja elurõõmus! Keskmaitse on mõrkja alatooniga, vaarikaseemnete mõrkja parkivusega, maitsetihe ja kombucha alatooniga. Lõppmaitses läheb kombucha võimsamaks, lisandub värske magustamata vaarikamahl koos külmavõetud pohladega. Järelmekis löövad magusad aedvaarikad klaase kokku hapumate kirssidega, klaasid täis mullitavat jõhvikamorssi, klaasi äär kaunilt punase suhkruga efektitatud.

MEGA!!! Lustilik ja hiilgav, pidulik ja sädelev. No lausa otse ja ainiti sihitud kõigi nende pihta, kes muidu õlle peale nina kirtsutavad ... aga samas ka piisavalt õllelik, et ka mitte konservatiivsemat publikut pelutada. MARJAMERI! Soovitav serveerida šampuseklaasist!
---
pilt isetehtud

Wilderness Fjólubláa


Wilderness Fjólubláa (Borg / Arizona Wilderness, Island / USA) pdl 0,33 l. alc 5,6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Saison / Farmhouse / Grisette" ja hinnang 47 punkti!! Untappd ütleb: "Fruit Beer" ja 3,53 punkti.

Tootjainfo: "A collaboration w/Arizona Wilderness, brewed in Reykjavík in september 2015.
Brettanomyces, loads of Icelandic bilberries and some artic thyme. Good times.
IBU 15"

Väike lihtne pudel, sildil sinikad ja miski nõiavärk :) Vähene roosakas vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt kuldpunane. Aroom on sädelevalt magus-hapukas, marjane, mahlane ja vähese äädikase noodiga. 

Esmamekk on kergepoolse kehaga ja magusakas-hapukas. Keskmaitse muutub magusamaks ja veidi mõrkjamaks, aroonialikult parkivaks. Lõppmaitses tuleb esile üleküpsenud ja veidi käärima läinud mustikate spetsiifilist mage-magusat tooni. Järelmekk meenutab juba üsna selgelt bretile ja farmhouse'ile omaseid maalähedaseid, mullaseid ja sõnnikusi vinesid.

Keskmisest kergema kehaga, vähekarboniseerunud ja kuiva paletiga, magusakas-hapukas-mõrkjas-hapukas-magusakas-mõrkjas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe, mahlane ja kuiv, mitmekihine ja veidi parkiv.
---
pilt isetehtud

Saturday, October 26, 2019

Surtur Nr. 47


Surtur Nr. 47 (Borg, Island) pdl 0,33 l. alc 10,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang 96 punkti!! Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 3,91 punkti.

Tootjainfo: "Brewed for Þorri-season (winter).
Named after a Jötunn (giant) from the Nors Mythology, a major figure in the events of ragnarök, carrying his big fire-sword and burning down the earth.
This is the 2017 version of Surtur and is infuzed with specially selected coffee from the Reykjvík based roastery TE & KAFFI.
IBU 45"

Väike lihtne pudel, tehniline sildikujundus mustal foonil. Pöidlapaksune tumepruun vahukiht on suhteliselt püsiv. Õlle värvus - ränkmust. 

Aroom ütleb ainult ühe sõna: KOHVI! Ütleb seda valjult, laia suu ja sirge seljaga sellisel moel, mis ei salli mingit vastuvaidlemist ja irisemist. Öeldi kohvi, siis on kohvi!

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja hapuka röstiga kohvine, selle taga on magus karamelline foon. 

Keskmaitse - no puhas kohv noh. Kohvikohv kohviga. Veidikese pähklisiirupit ka sisse surtsatud. 

Lõppmaitse - rosinakohv. Kõrvetatud rosinate ja mõnusalt hapukal tasemel röstitud kohviga. Kohvikreem lusikas kõrvale ampsamiseks.

Järelmekk. Mandlikohvi. Pähklikohvi. Šokolaadikohvi.

MEGAKOHVI! Kohvitempel kohvijumalale. Puhas, klaar ja otsusekindel. 
---
pilt isetehtud

Barabbas Nr. 57


Barabbas Nr. 57 (Borg, Island) pdl 0,33 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Dubbel" ja hinnang 58 punkti. Untappd ütleb: "Belgian Dubbel" ja 3,49 punkti.

Tootjainfo: "This Belgian-style Dubbel is dark and dangerous with pockets full of stolen fruit, guilty as sin and yet more popular than Jesus among the people. Which one of them should go free? The people chose Barabbas, the scoundrel who seduced them with an enchanting aroma of bananas, plums and raisins.
IBU 20"

Väike lihtne pudel, tehniline sildikujundus beežil foonil. Kollakaspruun sõrmepaksune vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - kirkalt punakaspruun. Aroom on magus, karamelline, kommisuhkrune ja rosinane - puhas dubbeli klassika.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas-mõrkjas, karamelline ja õrnalt röstine. Keskmaitse lisab veidi hapukat, ploomilikku ja mahlast külge. Lõppmaitse on mõrkjas-magus, karamelline ja õrnalt kaneelise puudutusega. Järelmekk on magusakas-hapukas, kommisuhkrune ja vürtsikas.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magusakas-mõrkjas-hapukas-magusakas-mõrkjas-magusakas-vürtsika buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Belgia dubbeli klassika, ei ole midagi lisada ega ära võtta.
---
pilt isetehtud

Punamütsike ja Leebe Hunt


Punamütsike ja Leebe Hunt (Randveraaž, Eesti) pdl 0,33 l. alc 4,9 %vol. Ratebeeri liigimääratus: "Red Ale / Intl Amber Ale", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Red Ale - Other" ja hinnang pole veel välja kujunenud.

Tootjainfot pole leida.

See kirjeldus on võrdlus eelmise partiiga, mille puhul oli probleemiks ülekarbo avamisel ja alakarbo suutunnetuses.

Väike lihtne pudel, sildil no kohe üliväganunnuleebe hundu ja Punamütsike. Pudelit avades käib ohtlikult kõva zuts ja tumekollast hõredat vahtu saab klaasi palju, mis kaob samas kiirelt. Õlle värvus - samamoodi kirga ja kuldpunane. 

Aroom ja maitse on üsna samasse mulku mis eelmisel korral. Õnneks on algset karbot veidi vähem ja ühtlasi jääb ka pärmine nüanss vähesemaks. Kahjuks on aga suutunnetus täpselt sama lame ja mullivaba. Siiski on tegu päris meeldiva pohlase-pihlakase hapuka rüüpega.
---
pilt isetehtud

Thursday, October 24, 2019

Surtur nr 38


Surtur nr 38 (Borg, Island) pdl 0,33 l. alc 10,8 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial" ja hinnang 98 punkti. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 4,16 punkti.

Tootjainfo: "Brewed for Þorri-season (winter).
Named after a Jötunn (giant) from the Nors Mythology, a major figure in the events of ragnarök, carrying his big fire-sword and burning down the earth.
IBU 40"

Väike lihtne pudel, tehniline sildikujundus mustal foonil. Pöidlapaksune tumepruun vahukiht on üsna püsiv. Õlle värvus - tökatmust. 

Aroom. Mnjaaaaaa. Nüüd võiks panna peale plaadi kahe sõnaga: kohvi ja šokolaad. Või siis vastupidi: šokolaad ja kohvi. Kui sulle meeldib üks või teine, siis võid oma nina siia klaasi jättagi. Kui meeldivad mõlemad, oled kadunud hing.

Esmamekk on raske kehaga ja mõrkjas-hapukas, šokolaadine ja tihke. Keskmaitse muutub magusaks, kohvikondenspiimaseks, mida samal ajal ergastab kaneel ja pohlaliköör. Kummalin kombo, kas pole? Aga kui te vaid teaks, kui hea kombo see on!

Lõppmaitse - mõrušokolaad, mustad ploomid, kringlikontsik, mustad rosinad, magustamata pähklikreem ja taaskord šokolaad.

Järelmekk - kohvikaramell. Hapukas kohvikaramell. Pohlasiirupi ja koorelikööri täidisega mõrušokolaadi kommike, mille peale on raputatud värskeltjahvatatud musta kohvi.

Raske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja õlija paletiga, mõrkjas-hapukas-magusakas-mõrkjas-vürtsikas-hapukas-magusakas-mõrkja buketiga ÜBERTASANDI RÜÜBE! Ideaalses balansis, mitte liiga palju ühtegi maitsenurka kalduv imp.stout, üsna musternäidise lähedane tegelane.
---
pilt isetehtud

Isa ja poeg


Isa ja poeg (Kräftwärk, Eesti) prk 0,44 l. alc 5,2 %vol. Ratebeeri stiilimääratlus: "Helles / Dortmunder Export" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Lager - Helles" ja hinnang pole samuti veel välja kujunenud.

Tootjainfo: "Isa ja Poeg on magus-hapukas kuldne, pikalt kääritatud laager-tüüpi õlu. Selle õlle pruulimise juures oleme astunud väikese ent julge sammu kaugemale masstoodetud laagerõlledest, nimelt andnud õllele juurde maitset, kuid samas säilitanud laageri kerguse. Maitses on tunda vürtsikaid, humalaseid ja karamelliseid noote
IBU 26"

Keskmist kasvu purk, sildil hall halli peal. Erkvalge vaht täidab pool klaasi, kuid kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt helekollane. Aroom - lihtsalt linnaseline, klassikaline, kuid kvaliteetne laagerõlu, sellelaadseid lõhnu ei satu Gambrinuse sõõrmeisse just tihti ning seda tänuväärsem see on.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja hapukas. Keskmaitse on hapukas-mõrkjas, toorevõitu viljatera puhta mekiga. Lõppmaitses lisandub küpse vilja magusust, millega kaasneb ka kerget vürtsikat õhetust. Järelmekk on lihtne ja karge, mõõdukalt linnaseline, magus-mõrkjas ja üsna kauakestev.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, hapukas-mõrkjas-magusakas-mõrkjas-vürtsika buketiga Lihtne, kuid hea laagerõlu.
---
pilt isetehtud

Motonostalgia 2019


Motonostalgia 2019 (Randveraaž, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratus: "Red Ale / Intl Amber Ale", hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "Red Ale - American Amber / Red" ja hinnang pole veel välja kujunenud.

Tootjainfo: "Kurvikas, kuid kosutav Amber Ale eripruul käsitööõlu
IBU 29"

Väike lihtne pudel, lihtne tehnilisena mõjuv sildikujundus. Vähene kollane vahukirme kaob kiirelt. Õlle värvus - hämuselt punane. Aroom on magus-hapukas, karamelline ja sõstrane.

Esmamekk on kergepoolse kehaga ja mõrkjas või isegi suisa mõru. Keskmaitses tuleb esmasele täiesti vastupidine tunnetus - kehakas ja magus-mõrkjas, tugevalt kõrvetatud suhkrut meenutav. Lõppmaitse on hapukas, röstine, ülekuivatatud puuviljaleiba meenutav, pähkline ja pihlakane. Järelmekk muutub aga taas üllatavalt järsu kurviga kergepoolseks ja hapukalt metalliseks, mille järel jääb tugev mõrkjas-vürtsikas õhetus.

Keskmise kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, mõru-magusakas-mõrkjas-hapukas-mõrkjas-vürtsika buketiga HEA taseme rüübe. "American Amber" on kõige tabavam stiilimääratlus ning tootjakirjelduses mainitud "kurvikas" on samuti väga kohane - see jook jõuab keelel mitu korda maitsesuunda vahetada.
---
pilt isetehtud

Tuesday, October 22, 2019

13


13 (Humalakoda, Eesti) pdl 0,33 l. alc 13 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "BarleyWine / WheatWine / RyeWine" ja hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Barleywine - English" ja 3,61 punkti

Tootjainfo: "Suurest kogusest odralinnastest pruulitud magus puuviljane ning karamelline odravein."

Väike lihtne pudel, kuratlik sildikujundus. Vähene tumekollane vahukiht kaob üsna peatselt. Õlle värvus - kirkalt tume kirsipunane. Aroom on raske, magusapoolne, puidune, kanarbikune, mesilasvahane.

Esmamekk on raske kehaga ja mõrkjas-magus, mesilasvaha ja taruvaigu segune. aeglane ja mõtlik. Keskmaitse on mõrkjas-vürtsikas, ürdine, röstine, karamelline, kaneeline ja tarduv. 

Lõppmaitse muutb veelgi vaigusemaks, tardaineliseks ja vaskseks. Vaskuhmris puruksrudjutud pihlakad. Öölambi valguses tühjaksloetud raamatud.

Järelmekk. Taruvaigutõmmis meeveinis, datlimesi ja küünlamõtted, mõminaräpp ja lahtised aknad.

RämeRaske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja naftaliku paletiga, mõrkjas-magus-mõrkjas-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-magus-hapukas-magus-vürtsikas-mõrkja buketiga ÜBERTASEME rüübe! Alkohol on peaaaegu peidus, kuid siiski tunda. Ürdine ja raske, nastoikane ja aeganõudev. Klassikaline stiil ja puhas teostus.Vau-efekti pole, kuid kiiduväärt esmategu pudelis sellelt kojalt nii ehk naa.
---
pilt isetehtud

Abbaye de Saint Bon-Chien (2017)


Abbaye de Saint Bon-Chien (2017) (BFM, Šveits) pdl 0,375 l. alc 11,0 % vol Ratebeeri liigimääratlus: " Sour / Wild Beer" ja hinnang 99 punkti. Untappd ütleb: "Sour - Other" ja 4,33 punkti.

Tootjainfo: "Aged in red wine barrels from Valais Switzerland. "

Keskmist kasvu pudel, keskaegsete moriividega sildikujundus. Sentimeetrine kollane vahukiht kaob kiirelt kahinal. Õlle värvus - hämuselt ja soojalt kuldpunane. Aroomis mõnus ja mahlane õunaäädikas seguneb värskete taliõuntega, virsikute ja arooniatega, pannes süljenäärmed purskkaevuna tööle.

Esmamekk on keskmisest raskema kehaga ja jämedalt magus-hapu. No kohe ikka VÕIMSALT magus-hapu, meenutades virsikukompoti ja sidrunimahla segu.

Keskmaitse - ooooo ... õunaäädikas ja kreegid. Kuivatatud virsikud, leotatuna  viinamarjasiirupis ja segatuna laimimahlaga.

Lõppmaitse - tammevaadis hoitud õunaäädikas, segatuna pirnisiirupi ja vähese aniisiga. 

Järelmekk. Arooniamahl, valge veini äädikas, balsamico, viigimarjad ülikuivas punases veinis.

ÜLEVÕLLIKRAAM! Kuuskümmendkuus korda ülevõlli. Hapuõllede kontsentraat koos luuviljaliste siirupiga. Õlu, mis paneb süljenäärmed Niagara kosena jooksma, silmad vidukile ja mao ettevaatlikult kokku tõmbuma.
---
pilt isetehtud

Monday, October 21, 2019

Midnight Macchiato BBA


Midnight Macchiato BBA (Pühaste, Eesti) pdl 0,33 l. alc 15,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored", hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - American Imperial / Double" ja hinnang 4,37.

Toojainfo: "burboonivaatides laagerdunud Midnight Macchiato eriversiooni, mis valmis koostöös Kokomo röstikojaga. Pruulitud kvaliteetse Colombia La Claudia kohvi ja magusa kondenspiimaga."

Väike lihtne pudel, hõbedane silt ja tumelilla vahakael. Vähene mustjaspruun vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus - mustemast-mustem-veel.

Aroom. Trühvel. TRÜHVEL, ma ütlen! Parim, suurim, pontsakaim ja rammusaim trühvlikomm, mida sa suudad ette kujutada või meelde tuletada. 

Esmamekk. Raske on üsna kergelt öeldud. Pehme on jällegi jäigalt määratletud. Ruigavalt rammus. Kohvikreemiga täidetud trühkvlikomm.

Keskmaitse. Melassiinine melass. Aga õnneks ei pole see üleüldse mitte läila, vaid kaunis tasakaalus hapuka kohviröstiga. Jah, soe. Jah, alkoholine ... no aga kuuuuuulge, 15% pole sul mingi uhri-muhri!

Lõppmaitse. Pähklikohvi. Pähkli-muffini-šokolaadi-kohvi. Kohvilikööriga šokolaadipadjake.

Järelmekk. Kuninglik, raske ja aeglane, valgudes tilkhaaval allapoole, peatudes vahepeal, et ilmastiku üle viisakalt arutleda, seejärel aegamisi voolates nagu härrasrahvale kombeks.

ÖÖKUNINGANNA! Kui õlledel oleks iludusvõistlus, siis see siin võidaks majesteetlikkuse tiitli, ehkki kuninglikud kõrgused ei osaleks sellistel, sest neile pole vaja välist kinnitust oma sisemiselt teadvustatud väärikusele.
---
pilt isetehtud

Evergreen


Evergreen (O/O, Rootsi) prk 0,5 l. alc 6,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang on 96 punkti!! Untappd ütleb: "IPA - American" ja 3,77 punkti

Tootjainfo: "IPA with piney hops"

Tuleb välja, et olen pudeliversiooni poolteist aastat tagasi kirjeldanud. Nii et see siin on võrdlus, mitte omaette kirjeldus.

Valget vahtu on seekord rohkem ja püsib ta isegi paremini. Õlle värvus - kirkam kollane kui pudelis. Aroom - tunduvalt vaigusem, mõrkjam ja vähem magus. Maitsepilt seevastu üsna sarnane, ehk vaid pooltooni võrra on ka see siin vaigusem ja mõrkjam ning vähem puuviljane.

Vaadiversioon erineb küll pudeliversioonist, kuid üldproofil on siiski sama, Tegemist on jätkuvalt ÜBERTASEME IPA'ga, mida võiks päris paljudele eeskujuks seada.

---

pilt isetehtud

Mango-Passionfruit Double Smoothie


Mango-Passionfruit Double Smoothie (Pühaste, Eesti) prk 0,5 l. alc 3,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Berliner Weisse - Flavored", hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Berliner Weisse" ja hinnang 3,98.

Toojainfot pole leida

Pühaste keldrist kaasa ostetud purk, tehniline silt. Sentimeetrine kollane vaht kaob hetketega. Õlle värvus - hämuselt-mudruselt kollane.

Aroom. Sammmmummmeiiieee! Niiii armas! No nii nunnult mangone kui üleüldse olla saab. Nii mangone, et juba on kõrvitsane :) Oi kuidas tulevad silma ette need lapsepõlve hetked, kui koos vanaemaga sai poodi mindud ja spetsiaalsest mahlaletist 5 kopika eest kõrvitsa-ploomi või muud mehu ostetud :)

Esmamekk on kerge kehaga ja lustlikult hapukas. Keskmaitse ... jebedijeee ... no mahlajumal ise on selle joogi valmis teinud! Naeratusega valmis teinud, naeratusega klaasi kallanud ja naeratusega kätte andnud. Lõppmaitse - oi ma sulan - magushapu suurepärane, oivaline, luksus-lõpp-lahe mahlane maitselaksakas. Järelmekk, ohhh-ma-kohe-ei-tea kui palju kordi tahaks kajana hüüda ja kiita seda mahlatormi!

GENIAALNE! Maailma parim mahlakokteil! Et õlu või? Ärge ajage pada, see pole ühestki otsast õlu! Kas ma siis mahlajooki ära ei tunne, kui ta keelel tantsib ja aju lapsepõlveradadele suunab! Imeilus!
---
pilt isetehtud

Sunday, October 20, 2019

Buckwheat Invocation - Port/Whisky BA


Buckwheat Invocation - Port/Whisky BA (Pühaste / WhiteFrontier, Eesti / Šveits) pdl 0,33 l. alc 10,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Imperial Flavored", hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - New England" ja hinnang 3,94.

Toojainfo: "Portveini ja viskivaatides laagerdunud Buckwheat Invocationi eriversioon"

Väike lihtne pudel, hõbedane silt ja oranž vahakael. Sõrmepaksune tumepruun vahukiht pole küll püsiv, kuid kleepub tihke vahujäljena klaasiseintele. Õlle värvus - MUST. Aroomis segunevad röst, melass ja viski.

Esmamekk. Tontjalt raske ja mõnusamail moel magus-hapu-mõrkja kolmnurgas keskkohta pesa teinud. Ploomine ja vaskne.

Keskmaitse. Portveini hapukas-täidlane viinamarjasus loob ideaalse kuiva ja samas rammusa põhja. Viski vaniljene pehmus laotab sellele suleteki ja koheva siidpüüris padja.

Lõppmaitses domineerib röstine mõrkjashapukus, ploomike on ahjus küpsenud ja veidi kõrbenud, rosinad šerris ligunenud ja datlid rummikest endasse imanud.

Järelmekk on raske, rammus ja oivaliselt tasakaalus. Jah see on dessertõlu, kuid ta ei lämmata magususega. SUUUR ja võluv on see suutäis.

MEGA!!! Ülimalt nauditav kraam. See juhtum, kui vaadihoidis on tunduvalt parem kui algversioon, tuues selle välja liige magususe lõksust, lastest tunda nii portveini kui viskivaadi kihistusi. Tithipeale lähevad mitme-vaadi-hoidised mudruks kätte, kuid see siin on üsna ideaalne teostus taolisele ülepakkumisele.
---
pilt isetehtud

Buckwheat Invocation


Buckwheat Invocation (Pühaste / WhiteFrontier, Eesti / Šveits) pdl 0,33 l. alc 9,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Imperial Flavored", hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - New England" ja hinnang 3,94.

Toojainfo: "Tatralinnaste ja India pika pipraga pruulitud porter.
IBU 55"

Väike lihtne pudel, sildil ... sarviline kultuskivi? Pruun sõrmepaksune vahukiht on mõõduka püsivusega. Õlle värvus - vähese punase helgiga must. Aroom on magus ja veidi tolmuse toortatra lõhnaga.

Esmamekk on sametiselt pehme ja magus, vähese hapuka fooniga, meenutades musti ploome. Keskmaitse muutub sulgpehmeks, sametiseks, luksuslikuks ja šokolaadiseks desserdiks. Lõppmaitse mahutab endasse lisaks ploomidele ka kuivatatud kirsse ja röstitud tatraid. Järelmekk on hunnitult pehme, põsesoojalt padjane, täidlane, rammus ja lausa lihalik, magus ning melassine.

Rongraske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja õlija paletiga, magus-mõrkjas-magus-hapukas-magusa buketiga ÜBERtaseme rüübe. Imp.porter nii nagu seda ootakski, tatra kasutamine annab juurde plusspunkte, veidi ülemäärane magusus aga viib neid vähemaks.
---
pilt isetehtud

Bootleg Theatre


Bootleg Theatre (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 6,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - American" ja 3,76 punkti.

Tootjainfo: "Collaboration with Lervig. A juicy and juicy IPA brewed with malted and flaked rye, and hopped with Nelson Sauvin, Galaxy, HBC431 and Cashmere"

Väike lihtne pudel, hallimigrist Põhjala hallust ilmestab veidike Lervigi lollust :) Kollakas vaht täidab üle poole klaasist, kuid kaob üsna kiirelt. Õlle värvus - mudruselt hämune. Aroom on kirbe ja puuviljane, sinisesse välikäimlasse ladustatud troopiliste viljade kuhilat meenutav :D

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja mõrkjas-magusakas, kirvendav ja vürtsikas. Keskmaitse meenutab litšimarju, kuldset kiivit ja kirbelt üleküpsenud maasikaid ... kui sellisel sõnaühendusel on mingit tähendust. Lõppmaitse muutub hapukaks, kuivapoolseks ja kirbe-mõrkjaks. Järelmekk on happeline, keelepära kratsiv ja mangone.

Keskmisest raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusakas-kirbe-hapukas-mõrkjas-kirbe-magusaka buketiga Hea taseme rüübe. Jah, humalaid on siia kõvasti magama pandud, aga tulemus on kirbevõitu ja mitte kuigi ahvatlev.
---
pilt isetehtud

Friday, October 18, 2019

Odravein Bourbon BA (2019, 14%)


Odravein Bourbon BA (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 14,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: barley wine ja hinnang 99 punkti!!! Untappd ütleb: "Barleywine - American" ja 4,28 punkti.

Tootjainfo: "Our anniversary barley wine, aged for 6 months in bourbon barrels."

Ma nüüd ei saa aru.
1) kui 2015, 2016 ja 2018 a versioonid olid 16% ja see nüüd on 14% kangusega, siis miks on nüüd nii RB kui UT reitingutes nüüd kirjas ainult 14%vol versioon, kus on eristus varasematega? See lähnab väikese tünga järele! Praegu te ju omistate uuele õllele aastaid vanu hinnanguid ja sealseid kõrgeid punkte.
2) Kas sildile on raske ära trükkida tootmisaastat, kui lasete ühe nime all välja eri aastakäike?

Väike lihtne pudel, stiilselt hõbehall sildikujundus ja sinine vahakaelus. Tumekollane sõrmepaksune vahukiht on mõõdukalt püsiv. Õlle värvus - kaunilt ja kirkalt sädelevpunane. 

Aroom. Pehme, soe ja joobnustav. Iiriskommid, koorekaramell, rummikook ja kuivatatud maasikad.

Esmamekk on raske. Raske ja soe ja hapukas ja rammus. Marjane, marjapovidlone, marjamusine. 

Keskmaitse. Kreegipovidlo ja aroonia-nastoika. Soe ja turvaline ja vaniljene. Vanamoeline ja toekas.

Lõppmaitse. Rauamaitse leidmine odraveinist on veidi ootamatu. Aga samas ka šokolaad, mida varasemates versioonides ei leidnud.

Järelmekk on rammusalt soe ja kaneeline, pohlaliköör vanilje ja kaneeliga, murakamoos šokolaadis.

JAH, see jook on ikka MEGA! Lausa SUPERMEGA! AGA - see rüübe erineb märkimisvärselt varasematest versioonidest. Selle turundamine sama nime all on vale - piisaks kasvõi aastaarvu lisamisest sildile. Ja ratebeeri ning untappd sissekannete moonutamine on veel valem. Tehke uued kanded ja saate ise ka ausama tagasiside! Põhjala poisid, kogu lugupidamise juures, see pole aus mäng.
---
pilt isetehtud

Tipp

Tipp (Veski, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,4 %vol. Liigimääratlus: NEIPA

Tootjainfo: "Idaho 7, Galaxy, Citra
IBU 45"

Väike lihtne pudel, lakoonilisel sildil minimaalselt infot. Valge pöidlapaksune vahukihton mõõdukalt püsiv. Õlle värvus - mudruselt mehune. 

Aroom on troopiline, mehune, puuviljane ja mõnusalt vürtsikas. Huvitaval moel leidub selle segumahlases mehuses lõhnas ka veidike porgandit :)

Esmamekk on keskmise kehaga ja hapukas-vürtsikas. Keskmaitses jätkuba peategelase hapukas marjasus, jäädes kuhugi tikrite ja valgete sõstrate kanti, mida muudab tihedamaks kõrvitsane mehusus. Lõppmaitses linsadub veidi litšimarjade magusust, aga nüüd ka metsõunte mõrkjas-haput nooti. Järelmekk on magusam, ehkki seesama metsõunte - nüüd juba konserveeritud metsõunte - mõrkjas-hapu toon jääb kauemaks kestma.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, hapukas-vürtsikas-hapukas-mõrkjas-magusakas-vürtsikas-hapukas-mõrkja buketiga HEA taseme rüübe. Kui seda õudsat hallikat mudrust värvi kuidagi selgemaks saaks, siis kvalifitseeruks see heaks hapu-IPA'ks.
---
pilt isetehtud

Täpp

Täpp (Veski, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,2 %vol. Liigimääratlus: NEIPA

Tootjainfo: "Cascade, Galaxy, Mosaic
IBU 35"

Väike lihtne pudel, lakoonilisel sildil minimaalselt infot. Kollakas vaht täidab pool klaasist, kuid pole kuigi püsiv. Õlle värvus - mudruselt mehune.

Aroom on kahetine. Ühes otsas on NEIPAde võluv puuviljane mahlasus, meloni, konservpirni ja litšimarjade muhe troopiline pehmus mõnusas vürtsikas kastmes. Teises aga mõrkjas humalakõrvetus, mis õnneks on antud juhul mitte dominant.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas-mõrkjas ning veidi keeleotsa kõrvetav. Keskmaitse on hapukas-vürtsikas, mõnusalt mõru ja parajalt mahlane. Lõppmaitse muutub mangomehu ja kadakavaigu seguseks. Järelmekis tugevneb taas see va humalatuli, pannes keelepära mõrult hõõguma, kuid õnneks voolab samast ka mahedat kõrvitsa-õuna-mehu alla.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, magusakas-mõrkjas-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-hapukas-vürtsikas-mõru-magusaka buketiga VÄGA hea taseme rüübe. NEIPA'de piiripealne esindaja, kus mõnusat mahlast värskust kipub varjutama ülehumaldamise rämedus, kuid õnneks jääb asi enam-vähem tasakaalu.
---
pilt isetehtud

Thursday, October 17, 2019

Ravnodenstvie - Isaly Barrel Aged


Ravnodenstvie - Isaly Barrel Aged (Lehe / Vasileostrovskaya, Eesti/Venemaa) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Russian Imperial" ja 3,99 puntki

Tootjainfo: "The rich imperial stout which was brewed with chocolate malt and flavoured with Madagascar vanilla was born from the co-operation with the brewmaster from St. Petersburg. This proud beer might have fit to the tables of the Czar’s court in the old days but the aficionados of craft beers are entitled to enjoy it nowadays.
This version is barrel-aged in Islay Whiskey barrels.
IBU 110"

Algversiooni kirjelduse leiab siit.

Väike lihtne pudel, efektne must-valge-kuldne silt. Piimaga kohvi karva pruun vahukiht täidab pool klaasist ja püsib mõõdukalt. Õlle värvus - lõppmust.

Aroomis on esma- ja aukohal viski. Kergelt suitsune viski. Selle taga laiub karamelliseerunud iiriskommi ookean koos pehme kohvipudinguga.

Esmamekk on pehmeraske. Raskepehme. Mägipehme ja õliraske. Magus ja tühm. Mõrkjas ja tuhm. Naftalikult veiklev. Aurikuna sõitev. Mutsti ja mütaki, otse kaldasse kinni.

Keskmaitse. Turbasuits. Pehme ja ploomine on see turvas. Ja veidi lagritsane see suits. Ning lõputu on öine taevas miilava turbalõkke kohal.

Lõppmaitse. Ploomiturvas. Turvaploom. Siilipodin aianurgas. Viimased öised istumised väliterassil, kus öö keskel kahutab kuu. 

Järelmekk. Kõrvetatud koorekaramell. Lainetav ja hõbemust nagu vaevunähtav ööpilv, mida sa pigem aimad kui leiad, pannes tähti kirvendama ja silmi pingutades fokusseeruma, mõistmaks kas sa oled juba ülemäära vintis või libises midagi üle tähtede ja midagi pehmet su püksisääre. See viimane oli kass, ole mureta.

MEGA. Mõnumega. Õrnsuitsuse viski õrnsuitsuse pai õrnsuitsune pehmus. Suitsudessert. Siuke malbe ja pontsakas.
---
pilt isetehtud

Abyss


Abyss (Tanker, Eesti) pdl 0,44 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Stout - Imperial“ ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Stout - Imperial / Double" ja 3,45 punkti

Tootjainfo: "In the end, what is oblivion anyways? What is existence? In what way is anything meaningful? If brewing imperial stouts with obscene amounts of malts can be considered meaningful, then at least we have that going for us.
IBU 85"

Keskmist kasvu purk, sildil põhjatusuur pupill? Tumepruun vaht täidab üle poole klaasist ja püsiv vägagi kaua. Õlle värvus - vähese punase helgiga must. Aroom on röstine, hapukas, mõrkjas, kõrbenud, vaskne ja kummalisel kombel röstitud punapeeti meenutav.

Esmamekk on raske kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse on röstine ja hapukas, kohvine ja metalne, kõrvetatud rosinate ja pohlade laadne. Lõppmaitse muutub magusamaks, vanilje ja kaneeli seguseks, kaneelisaiakeste kõrbemaläinud servakeste meenutusega. Järelmekk on järjest kõrbenum, juba kuhugi söetableti kanti jõudev, kuid samas siiski mõnusa rosinase põhitooniga.

Raske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja siidise paletiga, mõrkjas-magusakas-hapukas-mõrkja buketiga HEA TASEME rüübe. Veidi lihtsapoolne imp.stout, veidi liiga kõrbenud, kuid siiski selline aus kraam, mida pole mingit põhjust ka häbeneda. Sobilik neile, kellele imp.stoudid tavaliselt liiga magusad näivad.
---
pilt isetehtud

Cimze


Cimze (Võru, Eesti) pdl 0,5 l. alc 5,2. Ratebeeri liigimääratlus: "Zwickelbier/Kellerbier/Landbier" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Lager - Amber" ja 2,92 punkti.

Tootjainfo: "Beer made in honor of Jānis Cimze. Unfiltered"

Keskmist kasvu pudel, sildil kõnealune kodanik. Kollakas vaht täidab kolmandiku klaasist, kuid kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt tumedapoolne kuldne. Aroom on küll äratuntavalt laagerõllele omane, kuid tavatult magus.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus. Keskmaitse on magus ja ürdine ... ahjaaaa, see on ju Läti õlu! Lõppmaitse on magus-mõrkjas, karamelline ja kanarbikune. Järelmekk viskab siia sekka ka päris mõnusat hapukas-mõrkjat pihlakalist nooti, kuid üldfooniks jääb siiski läti maitse.

Keskmisest veidi raskema kehaga, nõrgalt karboniseerunud paletiga, magus-mõrkjas-magus-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-magusa buketiga HEA taseme rüübe. Tüüpiline nn läti traditsiooniline laager, millesuguseid on läti supermarketite riiulid lookas eri siltide all täis ... kuid eesti turul sellist kraami eriti ei kohtagi, nii et oma nišš võib sellel tootel siin olla küll.
----
pilt isethetud

Monday, October 14, 2019

Monsters


Monsters (Tanker, Eesti) pdl 0,44 l. alc 8,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: „IIPA - Imperial / Double IPA“ ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - Imperial / Double" ja 3,64 punkti

Tootjainfo: "He who fights with MONSTERS might take care lest he thereby become a monster - Friedrich Nietzsche
In the end, what is morality anyways? What is good? In what ways does on combat evil? If dosing DIPAs with gratuitous amounts of hips is a good act, then at least we have that going for us.
IBU 85"

Keskmist kasvu purk, puna-punaseim silt. Valge vaht täidab pool klaasistjapüsib mõõdukalt. Õlle värvus - tuhm punakaskollane. Aroomis seguneb kirbe humalakõrvetus mehuse troopikaga.

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja vürtsikas-krõbedalt humalamahlane ning samal ajal virsikumehune. Keskmaitse muutub kraad veel kirbemaks, kuid säilub üsna mõnus tasakaal meeletu humalamõrva ja samavõrra ülevõllise mahlasuse vahel. Lõppmaitses tõuseb magus papaiade ja mandariinide segune mahlasus veidikese üle humalalävendi. Järelmekis ujub korraks pinnale ananassikompott, kuid vajub siis kohe humalavoogudesse.

Ülevõllikas. Humalamõrv, kuid enam-vähem tasakaalu piirimail püsiv. Maitsenäsakestel on hirm ikkagi, ehkki nad on äsja hullemat näinud.Tasakaalust väljas asi seegi, kuid vähemalt on asi mingites väga väljaveninud humalanõtrades raamides.
---
pilt isetehtud

SKRR SKRR


SKRR SKRR (Tanker / Borg, Eesti / Island) pdl 0,44 l. alc 7,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: „IPA - Hazy / NEIPA“ ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "IPA - Farmhouse" ja 3,25 punkti

Tootjainfo: "Drift right on in to this kveik-y experience of a quadruple-dryhopped IPA. Hazy, fruity, hoppy, deliciously chewy on the mouthfeel. This is beer. This is now. You're welcome. Brewed in collaboration with our dear friends at Borg Brugghus.
IBU 85"

Keskmist kasvu purk, sildil maagilised seened ja koleuss??? Valge hõre pöidlajämedune vahukiht kaob üsna kiirelt. Õlle värvus - kole, mudrune ja kraavimuda sarnane. 

Aroom ... oi. Siin ON humalaid! Heinasaadu jagu humalaid. Ja ahjuõunu. Ja vaniljet. Ja vaiku ja adrut ja humalaid, haikusid, purjelaevu ning meremehelaule. 

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja mõrkjas-karvane. Kirbekarvane ja magus. Karvane ahjuõun vanilje ja nelgiga. 

Keskmaitse. Ohsaraks. Oikurat. Saraisk. See asi siin on kolekarvane. Enamik vanu merekarusid pole kah niiii karmkarused. 

Lõppmaitse. Naadimahl kadakajuure-ekstraktiga. 

Järelmekk. Kuhu jooksed, kulla keel? Kuuri alla, keldri taha, mutimullahunnikusse peitu? Sellest pole enam tolku, sa oled humalakäbi alla jäänud! Gigantnse, elevantsisuuruse karvase, ajamata habemega ja roppe nalju tegeva humalakäbi alla!

OGAR! Nõder. täiesti tasakaalust väljas. Friigikas selle sõna kolehumalases mõttes. Vaata kui te tahate kellelegi selgeks teha, et "ärge lapsed õlut iialgi jooge!", siis see on just see ravum. Selleks, et sihandne jook meeldiks, peab jooja häll olema humala küljes kiikunud ning humalapiima peal üles kasvanud. Oiraisk, see on humalaroppus!
----
pilt isetehtud

Cyclomorphosis


Cyclomorphosis (Tanker, Eesti) pdl 0,44 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: „Sour / Wild Beer - Flavored“ ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Other" ja 3,25 punkti

Tootjainfo: "Sour Ale with Kaffa Roastery Coffee and Lemon"

Keskmist kasvu purk, kribu-krabu sildil on kujutatud kohvioad ja ei-tea-mis-veel. Kollane pöidlapaksune vahukiht kaob tõtlikul sahinal. Õlle värvus - hämuselt tumekollane. Aroomis on tunda nii haput kui kohvi, kuid ei saa öelda, et see just vaimustav segu oleks. 

Esmamekk on keskmisest veidi kergema kehaga ja hapu. Keskmaitses pole maitse üllatavalt mitte kohvi, vaid pigem parkiva kange musta tee nägu. Lõppmaitses tuleb juba kohvi selgemalt esile, selle kõrval on üsna selgelt ka sidrun tunda. Järelmekk on õunaselt hapu ja tuhm.

Keskmisest sibake kergema kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, üsna monokroomse olekuga huvitav rüübe. Omamoodi värskendav ta ju on ... aga no ei tea, vana Gambrinus pole veel kohanud ühtegi rüübet, kus kohvi ja hapu kokkupanemisest midagi märkimisväärselt head sünniks.
---
pilt isetehtud

Sunday, October 13, 2019

Vahtrik

(Kohatu, Eesti) pdl 0,33 l. alc 10,5 %vol. Ei Ratebeer ega Untappd ei tunne veel seda jooki.

Tootjainfo: "Pruulitud vahtra mahlaga"

Väike lihtne pudel, viltuse lõikega sildil sügiskollased toonid. Sentimeetrine tuhmkollane vahukiht kaob üsna kiirelt. Õlle värvus - kirkalt tume kirsipunane. Aroom on meeldivalt ja jõuliselt karamelline, puidune ja röstine.

Esmamekk on raske kehaga ja mõrkjas-magus, soe ja siidine. Keskmaitse on röstine, mõõdukalt soojalt alkoholine, kõrvetatud suhkru küllane, rosinate ja mandlite segune. Lõppmaitses leidub kõrvetatud kaneeli ja kommisuhkrut, röstpähkleid ja mõrkjas. Järelmaitse on magus, puidune, vürtsikalt soe ja kõrvetatud kringlikooriku taoline.

Raske kehaga, vähekarboniseerunud ja siidise paletiga, mõrkjas-magusa-mõrkjas-vürtsikas-hapuka-mõrkjas-vürtsikas-magusa buketiga VÄGA hea taseme rüübe. Veidikese liiga röstine oma stiili kohta ja seega ka keha kaob veidi nõrgemaks kui ootaks. Vahtramahla kasutamine nii võimsa õlle sees pole just kuigi mõtekas, ega tunda pole teda ühegi otsa pealt ... aga looks kena küll.
---
pilt isetehtud

Kohalik (4%)


Kohalik (Kohatu, Eesti) pdl 0,33 l. alc 4,0 %vol. Ratebeeri stiilimääratlus: "Pilsener / Pils / Pilsner", koondhinne pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Pilsner - Other" ja hinnang pole samuti välja kujunenud

Tootjainfot pole leida

Eelmise, 5,7 %vol versiooni kirjelduse leiab siit.

Pudel ja silt samasugused. Erkvalge vaht täidab pool klaasist ja püsib mõõdukamalt. Aroom - laagerõllele omaselt hapukas, pilsnerile kohast humalatooni ei tunne.

Esmamekk on keskmisest kergema kehaga ja hapukas. Keskmaitses on tunda veidi värsket ja murust mõrkjust. Lõppmaitse omandab veidi magusama, linnaselisema tooni. Järelmekk on hapukas ja murune.

Keskmisest veidi kergema kehaga, mõõdukalt karboniseeritud paletiga, hapukas-mõrkjas-magus-hapuka buketiga Hea taseme rüübe. Lihtne laager, kuid täiesti viisakas oma klassi esindaja, saksa pilsnerite rubriigist.
---
pilt isetehtud

Kohatu Eripruul (Kohatu Humalaga)


Kohatu Eripruul (Kohatu Humalaga) (Kohatu, Eesti) pdl 0,33 l. alc 2,9 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Specialty Grain-Rye/Roggenbier" ja hinnang pole välja kujunenud. Untappd ütleb: "Rye Beer" ja hinnang 2,98 punkti

Tootjainfot pole leida

Väike lihtne pudel, sildil Uus-Meremaa ja Kohatu nimi ... tõepoolest tuleb välja et sellenimeline humala-ristand ongi olemas!

Valge vaht täidab 3/4 klaasist ja püsib väga kaua, haakudes kõredamustrina ka klaasiseintele.Õlle värvus - kirkalt soe, merevaigukarva. 

Aroom ... jeerum ... miks ma tunnen kalalõhna? Uskumatult huvitav, vaigune, veidi kirbe, veidi puuviljane, aga põhitoon on kala! No kohe soolane kala ... või isegi soolased kalanahast krõpsud!

Esmamekk on kerge, suisa vesineja hapukas - noh kuna on lahja ja rukis, siis nii peabki olema. Keskmaitse muutub veidi magusamaks ja leivasemaks. Lõppmaitses tulevad esile mõrkjas-vürtsikas vaigused noodid, mis järelmekis muutuvad isegi kergelt kirbeks.

Väga kerge kehaga, tugevalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, hapukas-magusakas-mõrkjas-vürtsikas-mõrkjas-hapuka buketiga veider rüübe. Paganama põnev aroom! No kohe suisa uskumatult põnev! Ainult et selle huvitava nimega humala tutvustamiseks oleks sobinud mingi lihtsam põhi, olgu siis lihtne hele eil või laager, praegu ei tea, kus ja mis kokku selle kombinatsiooni kokku keeras.
---
pilt isetehtud

Thursday, October 10, 2019

As Good As It Gets


As Good As It Gets (Põhjala, Eesti / Rootsi) pdl 0,33 l. alc 17,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: " Stout - Imperial" ja hinnang on 91 punkti! Untappd ütleb "Stout - Imperial / Double" ja 4,51 punkti.

Tootjainfo: "Collab with De Struise Brouwers. A celebratory Imperial Stout, double barrel aged for two years in Pedro Ximenez sherry barrels and Heaven Hill bourbon casks."

Väike lihtne pudel, lahedalt, lausa geniaalselt lihtne ja efektne sildikujundus. Sentimeetrine tumekollane vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus ... no nii must kui üks must olla saab.

Aroom. Metalne ja viskine. Röstine ja suitsune. Magus ja portveinine. Ämbritäis tumedaid rosinaid. Tundide kaupa verandatrepil istumist, pilk taevas ja süda tähtedes.

Esmamekk. Unistused soojusest saavad siin teoks. Lonks brändit rosinatega. Käetoetus kivile, mis mäletab päevapäikest.

Keskmaitse. Ohhh. Sulakuld. Veidi krõbe, suti kõrbe. Kruti raadio vanale jaamale. Kuula neid kaugeid kahinaid. Aga selleks peab sul olema see vana raadio. Peas. Rohelise silmaga.

Lõppmaitse. Täius. Täidlus. Raskus. Vanus on vaid number. Ja aed ning trepp ja kivi su hinges. Rahu ja vaikus. Suurepärane foon selleks, et nautida maitseid. Emotsioone nende uues sügavuses, kui enam ei paina pinnapealsuse virved. 

Järelmekk. Võtke endale aega sõbrad. Tilgutage maitseid oma meeltesse. Koguge pärleid ja ärge raisake aega hallusele. Tuimus ja keskendumine on kaks eri asja. Ei pea paisklema ringi, selleks et meeldida kõigile. Kuid see millest hoolid, hoidku sind tukslemas.

JÄÄGITULT ERAKORDNE! Sellest maitsetulvast võiks kirjutada teatmeteoseid. Siia on täiesti ebaausalt kokku korjatud umbes pool maitseilma küllusest. Et sellest mitte nokauti saada ja allajäänult mitte halvasti öelda, võtke aega. Võtke palju aega. Tilkhaaval võtke seda aega. Laske esmaehmatusel külgi mööda maha nõrguda ja võtke järelejäänust maksimum.
---
pilt isetehtud

Leevike (5.5%)


Leevike (5.5%) (Põhjala, Eesti) pdl 0,33 l. alc 5,5 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Sour / Wild Beer - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untapped ei tunne veel seda uut, muutunud kraadiga jooki, rääkides ainult eelmisest, 6,5% omast

Tootjainfo: "New and changed recipe."

Tegemist on võrdleva hinnanguga eelmisele, 6,5 %vol omale.

Pudel ja silt on samasugused. Sõrmepaksune kollakas vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt kuldpunane. 

Aroom on üsna samasugune, jõulune, hõõgveinine ja ahjukoogine. Maitse on vürtside mõttes samalaadne (vürts, nelk, kaneel), ka pohlane hapukus on sama, kuid täiesti on puudu eelmisest versioonist leitud magus tasakaalustav noot.

Kuigi õlle üldolemus on ju samasunaline, pole see versioon sama tasakaalus ja nauditav. Aus oleks seda turundada teise nime all (nt talvine leevike vms), aga kindlasti tuleks untappd'i teha omaette sissekanne.
---
pilt isethetud

Kirsch Porter


Kirsch Porter (Bergquell, Saksamaa) pdl 0,5 l. alc 4,2 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Porter - Flavored" ja hinnang 5 punkti. Untappd ütleb: "Porter - Other" ja 2,94 punkti.

Tootjainfo (guugeltõlke abil): "A dark effervescent specialty that tastes fruity cherry - delicious porter & aromatic cherry.
With the cherry-porter we created the first fruity dark on the basis of the famous Lausitzer Porter.
The fruity note of the heart cherry harmonizes wonderfully with the unique Porter aroma. This is how a fine specialty of the brewed, which in this way is unmistakable and extremely delicious - a fruity and cheeky drinking pleasure!"

Keskmist kasvu pudel, tume-must-punastes toonides päris kena sildikujundus. Hõre pruun vaht täidab pool klaasist, kuid pole eriti püsiv. Õlle värvus - kirkalt tumepunane. Aroom on magusalt kirsine ... aga miskipärast ka kustusukummi meenutav. 

Esmamekk on keskmise kehaga ja magus, kohe ikka vägagi magus. Keskmaitse on magus-mõrkjas, kirsitoon mõjub selles etapis päris ehedalt kuivatatud kirsside moodi. Lõppmaitse muutub hapukamaks ja veidralt kirbeks ... lõhnast tuttav kustutuskumm on nüüd keelel. Järelmekk - magus kustutuskumm. 

Unterbier. Magus kirsimaitseline kustutuskumm.
---
pilt isetehtud

Monday, October 7, 2019

Infinite Citra


Infinite Citra (Pipeworks, USA ) prk 0,44 l. alc 7,3 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA" ja hinnang 76 punkti. Untappd ütleb "IPA - American" ja 3,94 punkti

Tootjainfo: "Citra hopped India Pale Ale"

Keskmist kasvu purk, sildil kirjud kassid :) Erkvalge vaht täidab poole klaasist ja püsib väga kaua. Õlle värvus - õhkõrna uduvinega kollane. Aroom mõjub kui IPAde klassika - mõrkjasmagusakas, kergelt tsitruseline, pisut vahane, õrnalt parfümeeritud.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga ja mõrkjas-magusakas. Keskmaitse jääb rohkem magusasse külge, kuhugi punase greibi ja tangeriini vahele. Lõppmaitse muutub hapukamaks, apelsini ja pomelo kanti ning keha võtab täidlasemat jumet. Järelmaitses tuleb esile mõnusalt vürtsikas-mõrkjas kuivem noot, mis muudab kogu suutunnetuse hästi tasakaalustatuks ja üsna klassikalist IPA't meenutavaks.

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuivapoolse paletiga, mõrkjas-magusakas-hapukas-vürtsikas-mõrkjama buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Heas tasakaalus kombo vanakooli IPA'st ja selle veidi mahlasemast poolvennast.

---

pilt isetehtudPersona Non Grata


Persona Non Grata (Ziemia Obiecana, Poola) prk 0,5 l. alc 6 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Sour / Wild" ja hinnang 86 punkti. Untappd ütleb: "American Wild Ale" ja 3,83 punkti

Tootjainfo: "WILD BRETT IPA"

Pühaste keldrist kaasa ostetud purk, tehniline silt. Erkvalge pöidlapaksune vahukiht on üsna püsiv ja haakub ka hõreda vahupitsina klaasiseintele. Õlle värvus - kirkalt helekollane. Aroom on C-vitamiini taoliselt hapukas, laimine ja breti poolt lisatud mõnusa vürtsikas-ürdise-maalähedase vinega. 

Esmamekk on kerge kehaga ja magusakas. Keskmaitse on magusakas-mõrkjas- kommine ja huvitaval kombel kergelt kuusevaigune. Lõppmaitses tuleb esile pehmet hapukamat poolt, justkui sööks laimi peal tehtud šerbetti. Järelmekk tuletab taas meelde kuuseokkaid, mida sa oled mõnda aega ka päikese käes või peos soendanud.

Kerge kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magusakas-mõrkjas-magusakas-hapukas-vürtsikas-hapukas-magusakas-mõrkja buketiga VÄGA hea taseme rüübe. IPA'na on see kraam üsna mõtetu. Mahlase APAna kiidaks väga kõrgelt. Joogina omaette - meeldiv karge klaasitäis, mida võtaks ette kohe mitu.
---
pilt isetehtud

Pilsner Urquell Nefiltrovaný


Pilsner Urquell Nefiltrovaný (Plzensky, Tšehhi) prk 0,5 l. alc 4,4 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Pilsener - Czech / Svetlý" ja hinnang 98 punkti!! Untappd ütleb "Pilsner - Czech" ja hinnang 3,68.

Tootjainfo: "Pilsner Urquell’s signature flavour balances sweetness from the triple-decocted malt, and bitterness from our Saaz hops. The thick head of dense wet foam adds smoothness and seals in flavour and aroma.
Today, we still insist on using traditional methods, like triple decoction and parallel brewing in wooden lagering barrels. It takes longer but means we never compromise on our taste."

Pühaste keldrist kaasa ostetud purk, tehniline silt. Valge vaht täidab pool klaasi ja on üsna kenasti püsiv. Õlle värvus - kirkalt heledapoolselt kuldne. 

Aroom on rikkalikult ja täidlaselt linnaseline - see on ausalt öeldes üsna erakordne! Sellist ülekandumist linnastelt virdele ei saa ilmselt ühegi teise meetodi kui dekoksi puhu ja see jook siin on selle parim näide. 

Esmamekk on kergepoolse kehaga ja linnaseline (ning kurjama moodi külm, mis ei lase maitseid korralikult tajuda ... see nurjatu kraanisüsteem! :D). Keskmaitse on mõrkjasmagusalt täidlane ... mitte niivõrd kehalt, kui just maitselt, meenutades täisteravilja sepikut.

Lõppmaitses muutub humalate vürtsikas-mõrkjas ja ürdine - täpselt see, mida Saaz humalad pakuvad. Järelmekk on klassikalise laagriõlle hapukas, samas mõrkjas-magusakas, täisteravilja müsli, värskeltküpsetatud sepiku ja klii-küpsiste taoline. 

Keskmisest veidi kergema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja sametise paletiga, magusakas-mõrkjas-maguskas-vürtsikas-hapukas-mõrkjas-magusaka buketiga Übertaseme rüübe! See jook on üks väga tänuväärne õppematerjal pruulmeistritele, näitamaks KUI hästi on võimalik võtta linnastest välja nii palju maitseid, et see tundub lausa ilmvõimatu.
---
pilt isetehtud

Sunday, October 6, 2019

Candy Man


Candy Man (Mad Scientist, Ungari) pdl 0,33 l. alc 12,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Stout - Imperial Flavored" ja hinnang 97 punkti. Untappd ütleb "Stout - Russian Imperial" ja 4,01 punkti

Tootjainfo: "Imperial Stout with marshmallows and tonka beans"

Väike lihtne pudel, punasel sildil punane kaheksajalamees. Sõrmepaksune tumepruun vahukiht pole eriti püsiv. Õlle värvus ... no kui seda just peab ütlema, siis olgu-olgu, must on noh!

Aroom. Noh. Noh mida siis oodata imp.stoudilt, millesse on tonkaube lisatud? No otse loomulikult lõhnab see hurmavalt hästi, pehmelt, šokolaadi, vanilje ja mandlite seguselt. Selliselt raskelt ja soliidselt nagu luksushotell, milles viimase 100 aasta jooksul on nähtavalt vahetunud vaid personal, voodid ja liftid. Kõik muu alates valgustitest kuni seinapaneelide ja vaipadeni näib olevat kui ajaloofilmist välja voolanu.

Esmamekk. Raske. Raske ja ruske. Vaniljene ja vasene. Rammus ja tõrvjas. Punase puidu paneelid kannavad endas aegade jälgi ja soliidset vaikust.

Keskmaitse. Kõikide nende hommikukohvide lõhn, mida mööda neid koridore on numbritubadesse kantud.

Lõppmaitse. Lisaks kohvile on siitkaudu tassitud hunnikute viisi vaniljekoogikesi ja mandliküpsiseid, valget rummi ja head konjakit.

Järelmekk. Vask, kõikjal on vask ja pronks. Lambid, käepidemed, aknakremoonid. Tuhmilt sädelev ja soliidsusest õhkuv.

Rammusraske kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja õlise paletiga, hapukas-mõrkjas-magusakas-mõrkjas-magusakas-vürtsikas-mõrkjas-magusakas-hapuka buketiga MASSIIVNE ÜBERRÜÜBE. Imp.stout tonkaga - no mis saaksi valesti minna? See et ma siin ei oska vahukomme ära tunda, et morjenda karvavõrdki, sest need magusad plönnid ei meeldi nii ehk naa. 
---
pilt isetehtud

Water Balloon Toss Champs


Water Balloon Toss Champs (Pipeworks, USA ) prk 0,44 l. alc 7,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb "IPA - New England" ja 4,0 punkti

Tootjainfo: "Hazy and fluffy with a citrus bounce from fresh tangerines"

Keskmist kasvu purk, sildil pilved ja õhupallid. Kollakas sõrmepaksune vahukiht pole kuigi püsiv. Õlle värvus - hämune kollane, värskeltpressitud mahla taoline. Aroom on mahlane, apelsini ja mandariin segune, värske ja karge, humalakribelus lisab sellele ainult kargust juurde.

Esmamekk on keskmisest veidi raskema kehaga, mõrkjas-magusakas ja humalakirvendusega. Keskmaitse muutub hapukamaks, tangeriinide särav mahlasus sobib otse oivaliselt vürtsika humalakõrvetusega. Lõppmaitse on mõrkjas ... või siiski juba mõru ning keeltkurrutavalt kirbe, kuid see mõnus mahlane värskusekosk silub kõik kurrud taas siledaks. Järelmekk on vürtsikas, mõrkjas-hapukas, mahlase taustaga ja väga kosutav.

Keskmisest kraad raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja kuiva paletiga, mõrkjas-magusakas-hapukas-vürtsikas-mõrkjas-vürtsikas-hapuka buketiga ÜBERtasandi rüübe. Kirbusesse kalduv moodne mahlane humalaleotis, mis pole kindlasti mitte kergeltjoodav, kuid samas on ülimalt maitsetihe ja taas ning taas väikest lisalonksu taotlev.
---
pilt isetehtud

Friday, October 4, 2019

The oracle


The oracle (White Pony, Itaalia) pdl 0,33 l. alc 10,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "BarleyWine / WheatWine / RyeWine", hinnang 90 punkti. Untappd ütleb: "Barleywine - English" ja 3,76 punkti

Tootjainfo: "A belgian style barleywine? We know, the monks would turn around in the grave. But our Oracle is the perfect union of two historical styles as the belgian quadrupels and the english barleywines. Full in body, this copper strong ale releases aromas of caramel,dark & dried fruits and sweet malts, balanced by noble european hops.
IBU 25"

Väike lihtne pudel, sildil kaks keskendunud munka :) Kollane pöidlajämedune vahukiht on üsna püsiv. Õlle värvus - kirkalt kuldpunane. Magus karamelline aroom täidab poolt tuba, enamiku trepikojast ning valgub ukse alt tänavale, öeldes kõigile: "tere, mina olen vähekõrvetatud kommisuhkur!"

Esmamekk on raskepoolse kehaga ja magus-mõrkjas, kõrvetatud karamellise tooniga. Keskmaitse - kuiv, veidi metalne, vaskne, tuhm ja vaikne. Lõppmaitse - no ikka ja jätkuvalt kommisuhkur, ehkki siia juurde lisandub veidi ülemääre kuivatatud viigimarju ja külmavõetud pohladega täidetud datleid. Järelmekk - vasksel pannil röstitud pähklid koos rosinatega, tammelaastudel seisnud šerri ja lonks rummikoolat.

Raskepoolse kehaga, vähekarboniseerunud paletiga, magus-mõrkjas-magusakas-hapukas-maguskas-vürtsikas-mõrkja buketiga VÄGA HEA taseme rüübe. Veidi kummaline, kuid omamoodi võluv odraveini ja quadrupli ristand, kaldudes pigem teise, kui esimese poolde. Huvitav, kuid mitte korduv-klaasile kutsuv eksperiment, mille suurim võlu seisneb väga hästi ära peidetud alkoholis.
---
pilt isetehtud