Friday, July 10, 2020

Strawberry Smooch


Strawberry Smooch (Purtse, Eesti) pdl 0,33 l. alc 4,7 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Gose - Flavored" ja hinnang pole veel välja kujunenud. Untappd ütleb: "Sour - Fruited Gose" ja 3,56 punkti.

Tootjainfo: "Same grain bill and 2 grams/litre of Himalayan salt just as in our classic Tomato gose Plaadimeri but this time we come with a heavy load of strawberry purée instead! Our salty Strawberry Smooch was soured for 24 hours with keffir yoghurt and then fermented with kölsch yeast for a smooth acidity and a clean fermentation profile and to let all the Strawberries Smooch you.
NO HOPS! NO LACTOSE!"

Pisike purk, sildil selle suve tülitekitaja maasikas. Valge vaht täidab üle poole klaasist ja püsib üsna kaua. Õlle värvus - hämuselt punakas-kollane. Aroomis on olemas nii jogurtinoot kui ka kerge soolane hõng, kuid maasikat ei suuda tuvastada.

Esmamekk on keskmise kehaga ja veidi kentsakalt magusakas-soolakas. Keskmaitse liigub samal suunal edasi, võimendub eelkõige pehme ja täidlane magus pool, soolane tõmbab veidi aeglasemalt järele. Lõppmaitses lisandub mingisugust "üldhaput", mida võiks rahulikult ka õunte või mille iganes muu arvele kanda. Järelmekk - magus-hapukas-soolane.

Keskmise kehaga, mõõdukalt karboniseerunud paletiga, magusakas-soolakas-magusakas-hapukas-soolase buketiga kentsakas rüübe. Einoh, gose ta ju on. Noh vähemalt selle sõna soolakas mõttes. Hapu ju kah. Aga maasikas? Vaata maasikas ongi selline delikaatne loomake, et teda õlle sisse püüda ja väljanäitusele panna on paganama keeruline. Ideena väga lahe, teostusena selline "mehh-"poolne.
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment