Saturday, October 30, 2021

Alexander Filtreerimata

Alexander Filtreerimata (A. Le Coq, Eesti). prk 0,568 l. alc 5,0 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "Zwickelbier / Kellerbier / Landbier" ja hinnang 18 punkti. Untappd ütleb: "Lager - Pale" ja 2,95 punkti.

Tootjainfo: "The new Alexander is an unfiltered lager with a rich palette, a light sweetness and the rich caramel of barley. The golden amber beer has the aroma of citrus and caramel. We recommend storing the can upside down, turning the can before opening brings out the best qualities of unfiltered beer."

Kopsakas purk, tagurpidi sildindus. Kollakas vaht täidab pool klaasi ja on väga püsiv. Õlle värvus - kirkalt punakaskuldne. Aroom on linnaseline, magusakas, karamelline ja biskviidine.

Esmamekk on keskmise kehaga ja magusakas-mõrkjas. Keskmaitse muutub hapukamaks, täidlaseks, biskviitjaks ja magusaks. Lõppmaitse - sametine, veidi mõrkjas, hapuka servaga, aga põhiliselt digestiivküpsise magususega. Järelmkk - magus-hapukas, veidi vürtsikas, toekas ja terasepiku raskusega.

Keskmisest veidi raskema kehaga, mõõdukalt karboniseerunud ja sametise paletiga, magusakas-mõrkjas-magusakas-hapukas-mõrkjas-magusakas-vürtsika buketiga Väga hea taseme rüübe. RB poolt pakutav liigimääratlus "Kellerbier" on kümneid kordi täpsem kui UT oma "pale lager". Linnaseline ja toekas jook, tõeliselt meeldiv üllataja suurtootjalt!
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment