Friday, February 25, 2022

Hop Detour

Hop Detour (Pinta, Poola) prkl 0,33 l. alc 7,4 %vol. Ratebeeri liigimääratlus: "IPA - Rye" ja hinnang 84 punkti. Untappd ütleb: "IPA - Rye" ja hinnang 3,85 punkti.

Tootjainfo: "This Kveik Rye IPA results from some New Zealand hops getting stuck in customs on their way to the polish brewery Pinta. Luckily, we, being located outside the EU, could collect them instead. We liked the NZ hops so much that we wanted to make collab together with Pinta to honor the Hop Detour. The beer really has everything you want from a juicy kveik IPA; tremendous amounts of Nelson Sauvin, Mosaic, Cryo loral, Rye and to top it all off, it’s brewed with Norwegian Kveik Yeast from Voss."

Väike purk, sildil Lervigi mehike jalgratta seljas. Valge sõrmepaksune vahukiht kaob kiirelt. Õlle värvus - kirkalt tuhmkollane. Aroom on mõnusalt mahlaselt humalane, viinamarjane ja veidi saiane ning vürtsikas.

Esmamekk on keskmise kehaga ja huvitavalt hapukas-vürtsikas. Keskmaitse - hapu ja kuivapoolne, muskaadiliku mõru kõrvetava noodikesega. Lõppmaitse - mõru-magusakas ja väga kuiv. Järelmekk - viinamarjad, melon ja kuivatatud barabarissmarjad.

Keskmise kehaga, alakarboniseerunud ja väga kuiva paletiga, hapukas-vürtsikas-hapu-mõru-vürtsikas-mõru-magusakas-hapu buketiga Feider Friigikas. Kas ta on IPA ... nooojaaaah. Kas ta on rukkiõlu ... eeee-vist-jaaah. Kas ta on kveikine ... jaaväga!
---
pilt isetehtud

No comments:

Post a Comment