Monday, December 16, 2013

Noteckie Niefiltrowane

Noteckie Niefiltrowane (Browar Czarnków, Poola). pdl 0,75 l. alc 5,6%vol. Liigimääratlus: kellerbier. Ratebeeril on küll olemas sissekanne, kuid ei ühtegi kirjeldust, beeradvocate ei oma sedagi.

Tootjainfo: "Unique edition Noteckiego Clear, have been waiting for all his fans. The omission of the filtration process is a greater amount of yeast and vitamins, but especially impressive full of flavor and very rich bouquet of aromas - so taste had golden liquor at the beginning of its history, when not yet known ways of filtering and fusing."

See õlu algab mitte ainult loost "haruldane ja raskestileitav", vaid karbist! Tegu on ühe omanäolisema pakendiga, mida Gambrinus näinud - nägus pappkarp hoiab suurt kääniskorgiga pudelit nagu väärisasja :)Valge vaht moodustab kahesõrmese kärsitu kihi. Õlle värvus - kirkalt merevaigukuldne. Arrom mõjub esmalt üsna lihtsalt, heledate linnaste karamelja tooniga, kuid seejärel ilmub välja veetlev puuviljane-veinine toonike kui arglik blond plikake ema seeliku tagant.

Esmamekk on kergepoolne ja õrnalt saiane. Keskmaitse meelitab mõnusa täidlase linnasepehmusega ja seejärele laseb taaskord piiluda sel blondil piigal, kuigi too on juba veidi suuremaks kosunud ning on hetkel mõrkjalt pahuras tujus. Lõppmaitses seguneb kergesse karameljasse üldpilti mingit ürdilist kibekust, meenutades raudrohutõmmist. Järelmekk taandub aga pisut tummisemaks humalaseks laagriks, milletaolist võib leida nii Leedus kui Põhja-Saksamaal.

Kergepoolse kehaga, nõrgalt karboniseeritud paletiga, magus-mõrkja buketiga lihtne rüüpeke, mis tänu filtreerimatusele ja keskmisest pikemale laagerdumisele on siiski sobilik ka heaks söögikõrvaseks. Paras koos sealiha ja hapukapsastega pakkuda.
------
pilt siit (kolmikust vasakpoolne)

No comments:

Post a Comment