Tuesday, December 3, 2013

Stronge Extra Stout

Stronge Extra Stout (Buxton, UK). pdl 0,33 l. alc 7,4 %vol. liigimääratlus: (imperial) stout. Ratebeeris 94 punkti, beeradvocate jaoks tundmatu.

Tootjainfo: "A truly one-off beer; brewed to celebrate our new Head Brewer’s arrival. It's a big, strong, rich stout."

Lihtne väike pudel, tumedal sildil kindlustorn ja sõjariistad. Mustjaspruun vaht moodustab õhukese kirme, kuid see on püsiv. Rüüpe värv - üleelusuuruselt must :) Aroom paneb Gambrinuse naeratama - selles on sügavust, nii et kajab kõrvust vastu. Vein, kohv, suits, lagrits, ploom ja kõrvetatud linnased tulevad kohe silme ette, küllap leiaks muudki, kuid ehk piisab põgusaks sissejuhatuseks ;)

Esmamekk on tihkepoolne ja mõrkjas-hapu. Keskmaitse on väga-väga mitmekihiline. Esmalt tuleb meelele ja keelele veinis leotatud kuivatatud kirss, pool viivu hiljem aga kohvikoogike, mis on immutatud vähese rummiga. Lõppmaitse riivib su keelele 75%-list mõrušokolaadi ning külvab peale ka röstmandleid. Järelmaitse aga mõjub kui tõepoolest lõppakordina, sellise keskmisest suurema orkestri hästi-dirigeeritud Ta-Ta-Ta-DAAAA'na. Kohvikoogikesele on lisandunud kohvikreem ja šokolaadiga kaetud kirss. Oi kui nämma ja samas mitte karvavõrdki liiga magus!

Raskepärase kehaga, väga kleepja paletiga, mõrkjas-hapukas-mõrkjas-magusa-mõrkja buketiga MEGArüübe. Tasub pakkuda omaette roana!

-----------
pilt siit

No comments:

Post a Comment